Šta je novo?

Izbori 2024

Bender Rodriguez":3ork8jgo je napisao(la):
Inače, iako me Crna Gora i tamošnja dešavanja zanimaju koliko i, šta ga znam - Albanija... već mesec dana se mislim kako je interesantno da jedna stranka koja je izgradila imidž i karijere svađajući se bukvalno SA SVIMA... žmuri i ćuti pred ovim što se dešava u susednoj ''bratskoj državi'' sa određenim brojem srpskih državljana tamo.

Polako biće kad se zahuhta kampanja za izbore u CG. Vučić i Milo su personalno u jako dobrim odnosima, a Beba Popović zakuvava priču za narod. Samo čine uslugu jedan drugom pred izbore da bi animirali desno orijentisane glasače.
Prošli put na dan samih izbora su iscenirali državni udar, Milo mu vraća sa srpskim turistima,a gratis je dobio i Amfilohija koji je najglasniji protivnik Vučićeve politike u SPC.
 
ја бих се сложио да је бојкот успео, јер је исупњен његов основни циљ. а то је апсолутна власт Партије, као што су се Ђилас и Вучко договорили
 
Ako znaš kakve prljave poteze koristiš protiv konkurencije, kako možeš biti ponosan na rezultat?
 
IMG-7288e1867375f8f70150cf2b5e8fd448-V.jpg
 
Opa, nove regije kao uspeh Vučkove vlasti: Sandzak i Preševo&Bujanovac.
Po ovoj tabeli gore, prosek za celu Srbiju, s obzirom na br glasaca po regijama je oko 42-3%. Čime je Bojkot definitivno pobedio. Mada i ti rezultati su nabudzeni, realna izlaznost je ispod 30%.
Zanimljiva stvar je merenje izlaznosti u Bosni, jer tamo deluje da toga nema, tj da se računa samo ko je hteo da glasa, tj može samo da poveća br glasova a ne i da smanji % izlaznosti. Jos veci problem je sto stotine hiljada nas koji imaju neko poreklo odatle Ne Možemo da glasamo na BH izborima, a Dodik i neki koji cak ni nemaju porekla iz Srbije mogu glasaju u Srbiji?! Zasto Dodik patriota se ne izbori da mi iz Srbije možemo da glasamo u Bosni? Zašto se ne izbori da dobijemo BH državljanstva? Zvao sam pre godinu dana BH ambasadu i maltene je nemoguće da ga dobijem iako su mi (igrom sličaja) se oba roditelja rodila tamo (mada je očeva majka iz Bg i Pa, ali tamo se porodila i živela jedno vreme). Dokle će sve biti na štetu Srba i Srbije?
 
Zanimljivo za Bg, ljudi nit su izašli da glasaju, nit su izašli na proteste. Totalan bojkot, ne samo izbora.
 
Da Sergej nije izasao procenat u Beogradu bi bio jos manji. Naravno da su znali da ih Beograd ne voli, ali ovako zvanicnu potvrdu nikad nismo imali. Ovo je jedan mali poraz koji ih potajno zulja sigurno. Nadam se da ce Vesic dobiti cuske.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750396#p750396:3fjmx01v je napisao(la):
Earthmoving » 22 Jun 2020 11:56 am[/url]":3fjmx01v]Zanimljivo za Bg, ljudi nit su izašli da glasaju, nit su izašli na proteste. Totalan bojkot, ne samo izbora.
Svi se ovde sećaju Đilasovog medijskog terora, narod nema tako kratko pamćenje. 2012. je imao Studio B kao mašinu za ispirranje mozgova. OK, uradio je neke stvari odlično, ali imao je i propuste, a neke delove grada je potpuno ignorisao.

Bojkot je narod, i tu Đilas nije ama baš ništa doprineo. On i ovi oko njega se samo šlepaju i grade sebi iluziju da su na nešto uticali, prisvajajući apstinente i bojkotaše.
 
Ako je Đilas sprovodio medijski teror držeći Studio B, pitam se kako onda okarakterisati ovo kada Vučić drži i Studio B, i Prvu, i Pink, i većinski RTS, Hepi...
A to je samo što se televizija tiče. O pisanim ''medijima'' da ne govorimo.

Vidim ja da će Đilas još decenijama ovde da se spominje kao glavni kočničar i uzrok svega lošeg što se desilo Srbiji u 21. veku.


Beograd, 2054., gradska vlast pokreće projekat proširenja Avalskog puta kroz Jajince da desetine hiljada novijih stanovnika (isteranih iz centra) nakon 30 godina ne mora više da se gužva i zlopati sa infrastrukturom i saobraćajnicama iz doba Kraljevine. Na nekim od brojnih ''nezavisnih medija'' pojavljuje se specijalna emisija o istorijatu tog problema. Kreće sa ''ovaj problem datira još iz ranih 2000ih, kad je jedan gradonačelnik Đilas bio na vlasti...''

Iskoči voz iz šina - ''Uzroci ove nesreće vode koren iz vladavine izvesnog Dragana Đilasa...''
Dese se nove velike poplave - ''Srbija ima višedecenijski problem sa poplavama, koji je počeo sa vladavinom Dragana Đilasa...''
Imigranti počnu da prave svoje getoe - ''Problem sa imigrantima u Srbiji pojavio se kasnih 2000ih, kad je izvesni Dragan Đilas pustio hiljade neprijavljenih i neregulisanih imigranata da se nasele po zemlji...''

Živi bili pa videli.
 
Pri tome je Beograd kao administrativno područje izuzetno striktno podeljen. Gradska područja karakteriše izlaznost od oko 25-30%, a prigradska 50-60%. Dok opozicija ne iznedri lidera koji je prijemčiv neurbanoj populaciji, ti procenti će uvek biti tako polarizovani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750394#p750394:34d5x1rm je napisao(la):
Earthmoving » Mon Jun 22, 2020 11:52 am[/url]":34d5x1rm]Opa, nove regije kao uspeh Vučkove vlasti: Sandzak i Preševo&Bujanovac...
hmm.. ne glasaju oni bez razloga.. neki deal je u igri.
 
Pa isti onaj deal zbog kog je ovaj i doveden na vlast 2012. Da privede Kosovsko pitanje kraju.

Ovo je bila lepa akrobacija. Šiptari* su nekad imali samo jednog poslanika u Skupštini. Sad ih imaju 4. I dalje mala brojka, ali 4 puta više nego pre.



* Koristim termin ''Šiptari'', jer ako mogu oni sami sebe da zovu tako, mogu i ja njih.
 
Ja se dobro sećam kako je izgledao program na Studiju B na dan izbora i u toku izborne tišine 2012. Jadno i gadno. JER SE PREDSTAVLJA KAO DEMOKRATA.

Ovo što radi Vučić je ono što se od Vučića apsolutno i očekuje. To što su pojjedini poput Vesne Pešić navijali za rušenje demokratije (a ne Đilasa) a sad se kao nešto bune jer njihov tadašnji kandidat Vučić nije ispunio njihove nade da će postati "demokrata", dok ta ista opozicija pod Đilasom menja autobus za minibus, je problem njihove percepcije.

Dakle. Kad Vučić vlada, sasvim je u redu da imamo diktaturu i jednoumlje, jer on ne može da zastupa išta drugo. Makar je dosledan.

Kad to radi neko ko je "demokrata", "evropljanin" "građanin", onda je em nedosledan, em osipa jedinstvo, em nikome ne treba još jedan radikal. A usput je uništio DS.
 
A Studio B inače bio gledan i uticajan medij do neba... Baš se videlo da je oblikovao javno mnjenje Srbije i doneo Đilasu strašnu političku moć...


Kontejner od televizije već skoro 20 godina. Jedino što je narod ikad gledao na njemu su bili jutarnji programi. Sve ostalo im je vašarište i deponija.
 
Ok, i recimo da je Đilas pokušao da bude Kim Džong Un i uspeo to na jednom mikro nivou od 2000i neke do 2013.
Objasni mi, jel to argument i osnova da se sad narednih pola faking veka sve loše što se ikad desi pripisuje njemu?

Ej bre, taj čovek ispade uticajniji, moćniji i opasniji nego familija Buš i Rotšildi zajedno...


I opet još uvek nijedna jedina istraga protiv njega, a kamoli krivična prijava.
Jao pa čekaj, to me podseti na nešto...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QVx6rrgJroA[/youtube]

Eto, taj Dinkić naneo više zla Srbiji za 12 godina nego 12 Đilasa za 120. I opet, niko više ni da ga pomene, a kamoli da ga krivično goni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750419#p750419:3odwleir je napisao(la):
GOJE » Pon Jun 22, 2020 12:44 pm[/url]":3odwleir]Pri tome je Beograd kao administrativno područje izuzetno striktno podeljen. Gradska područja karakteriše izlaznost od oko 25-30%, a prigradska 50-60%. Dok opozicija ne iznedri lidera koji je prijemčiv neurbanoj populaciji, ti procenti će uvek biti tako polarizovani.

tako je.

Opozicija, odnosno beogradska urbana elita, do sada je prema neurbanoj populacij iskazivala smao prezir.
Sada imamo posledice toga.
Vucic maestralo igra na mrznju predgradja prema centru.
Putem diploma na prodaju, korupcije, precica do Beograda itd, Vucic ispunjava snove provincije.

Za pokretanje neurbanih bolji su ljudi vrste Velje Ilica nego Jeremica.

Komunisti su bili u stanju da pomire ova dva sveta zato sto su i provinciji i centru davali po nesto.
 
Ajde bre ne lupetaj više.

Urbana elita, urbana elita... Obrazuj se malo u kojim delovima Srbije, i ponajviše - u kojim opštinama Beograda su nazadnjaci imali najgore prođe.

Pun mi je više vas zajedljivih Srbendi koji uvek u nekom drugom vidite krivicu za svoje svinjarije i naivnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750420#p750420:3fvv56p1 je napisao(la):
tzoran1 » 22 Jun 2020 01:46 pm[/url]":3fvv56p1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750394#p750394:3fvv56p1 je napisao(la):
Earthmoving » Mon Jun 22, 2020 11:52 am[/url]":3fvv56p1]Opa, nove regije kao uspeh Vučkove vlasti: Sandzak i Preševo&Bujanovac...
hmm.. ne glasaju oni bez razloga.. neki deal je u igri.

Pa Hašim Tači je pozvao Albance iz centralne Srbije da izađu na izbore... onako... :D
 
Mešaš babe i žabe. Ovo što se sad dešava je posledica višegodišnjeg planskog razaranja demokratije u Srbiji.

Pola faking veka će se pripšisivati Đilasu, Ma i trii veka, sve dok PROLAZI. Vučić je u toku vanrednog stanja targetirao Đilasa maksimalno jer zna da je on najkompromitovaniji u toj opoziciji i daje najviše materijala. Umesto da se povukao, i prepustio nekome ko nije kompromitovan.

Ja se sećam da u mojoj Rakovici se u Đilasovo vreme nije radilo BAŠ NIŠTA. Za njega je postojala samo jadna Spavaonica u kojoj narod nije imao gde da kupi ni leba, pa su sve investicije otišle tamo. To što je u Rakovicinezaposlenost bila 50% i što je javni prevoz realizovan sa jedva 60% polazaka to nije bitno. Bitno je da su krug dvoje i spavaonica zadovoljni.

Danas Radikali i diktatorski sendvičari makar asfaltiraju po koju ulicu, slikaju se kad pokose parkić, okreče neku školu...u Đilasovo vreme se ni razdelne linije nisu obnavljale. To su ČINJENICe, a ti kako hoćeš.

U ovoj situaciji opozicija može jedino da traži krivca u sebi. Da su bili iole obazrivi, ne bi dozvolili povampirenje radikalštine.

EDIT. Za Dinkića se apsolutno slažemo. Đilasu recimo nema šta da se nađe jer nije lopov, ali je prevarant. U smislu da je nečinjenje u politici ipak prevara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750432#p750432:1jn7j2jg je napisao(la):
tragac » Pon Jun 22, 2020 2:00 pm[/url]":1jn7j2jg]Ja se sećam da u mojoj Rakovici se u Đilasovo vreme nije radilo BAŠ NIŠTA. Za njega je postojala samo jadna Spavaonica u kojoj narod nije imao gde da kupi ni leba, pa su sve investicije otišle tamo. To što je u Rakovicinezaposlenost bila 50% i što je javni prevoz realizovan sa jedva 60% polazaka to nije bitno. Bitno je da su krug dvoje i spavaonica zadovoljni.
Pa kako da ne budemo zadovoljni, otkako su mi ugradili mermerne trotoare i fasadne elemente od Malahita, kraj mi je raskošniji nego Monte Karlo. 8)


Inače sve ovo što se dešava nije nikakva posledica ni opozicije ni demokrata ni kruga dvojke nego to što je od DSa traženo da uradi nešto što nije hteo ili mogao, onda se našao čovek koji je to ponudio, ovi stari su smenjeni, i postavljen je on. To jest, povampirena je radikalština, koja kobajagi sve kao crkava i gine za Kosovo, a u stvari služi da ga privede kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750398#p750398:bw2ql4a9 je napisao(la):
crveni karton » 22 Jun 2020 12:59 pm[/url]":bw2ql4a9]Da Sergej nije izasao procenat u Beogradu bi bio jos manji. Naravno da su znali da ih Beograd ne voli, ali ovako zvanicnu potvrdu nikad nismo imali. Ovo je jedan mali poraz koji ih potajno zulja sigurno. Nadam se da ce Vesic dobiti cuske.


http://rs.n1info.com/Izbori-2020/a612454/Vesic-o-pobedi-na-Starom-gradu.html
Vesić: Velika pobeda SNS na Starom gradu, opozicija potučena do nogu

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je da je izborna lista "Aleksandar Vučić - za našu decu'' ostvarila veliku pobedu u beogradskoj opštini Stari grad, gde je od 56 odborničkih mesta osvojila 27 mandata, odnosno 45,38 odsto glasova.

"Obe opozicione liste potučene su do nogu, iza kojih su tajno stajali Đilas i DS. Lista bivšeg predsednika opštine Stari Grad i Đilasovog saradnika osvojila je samo 14,99 odsto ili 9 mandata ili tri puta manje od nas", napisao je Vesić na Fejsbuku.

On navodi da je SPS osvojio 10,26 odsto ili 6 mandata, a lista okupljena oko "krhotina Demokratske stranke" 8,7 odsto glasova.

Lista Aleksandra Šapića osvojila je 8,58 odsto glasova i pet mandata, dok je Metla osvojila 8,32 odsto glasova i 4 mandata.

"Posle 28 godina vlade DS i njegovih otpadnika na Starom gradu konačno će ova opština imati vlast koja će voditi istu politiku kao i Grad Beograd i Vlada Srbije. To će omogućiti harmoničan razvoj Starog grada i doneti dobro svim građanima. Prvi takav projekt je linijski park", najavio je Vesić na Fejsbuku.

A na Starom gradu je izlaznost birača bila 26%.... :roll:
 
A zapravo na vlast sada dolaze otpadnici DS, u SNS formi predvođeni samim Vesićem :roll:
 
Ne trebaju vam mermerni trotoari. Ali ste dobili nove biulevare, ulice, tržne centre, još štošta.

Ja sam da bih kupio ijedno trajnije dobro u to vreme morao da čekam pola sata bus koji bi po redu vožnje trebalo tad da ide svakih osam minuta, i koji bi upadao u gužvu i probijao turažu pola sata. Jer u Rakovici je saobraćajna infrastruktura bila netaknuta. Imali smo tri ulice koje su nas 100.000 vezuvale sa gradom. Opštini je davano samo onoliko sredstava da se pokriju plate zaposlenih u javnim službama i računi za javne ustanove. Ni dinara preko.
 
Vrh