Šta je novo?

Izbori 2024

zapravo, fina urabana beogradska gospoda, tj nas aurbana elita je jedna potpuno beskorisna kategorija.
Oni se od SNS ekipe razlikuju jedino sto njiohov metod kradje izgleda finiji. Ali u sustini je to isti mentalni sklop.

Ovi izbori su dobi jer su sve ogolili.
Samo jedna partija.
Jedan vodja.
Jedan narod.
Jedna zemlja.

SNS to smo od danas svi mi.


*fina urbana beogradskja gospoda znaju takodje i marke dobrih vina i cool muziku i dobre prodavnice po MIlanu, ali i ekipa iz SNS-a je u medjuvremenu pohvatala te fazone, ni oni nisu imuni na ROLEX
 
Ne razumem zašto se ova tema toliko usijala, s obzirom na to da je epilog sasvim očekivan. :kafa:

Dakle, i parlamentarni izbori 2020. su očigledno naštelovani po uputstvima spoljnih mentora, kao i SVI dosadašnji izbori, počev od onih tzv. prvih višestranačkih iz 1990. godine.
 
Mene samo zanima, da li ce im i sledece 4 godine Djilas, Sholak i Tadic biti izgovori, kao prethodnih 8. I da, nisu pokrali 2 miliona glasova (sto je i dalje jedna trecina upisanih glasaca) ali svako ko misli da nisu ukrali nekoliko desetina je infantilan. A ono sto nisu ukrali znamo kako su dobili uglavnom - prisilom, ucenom i lazi.

ali dobro, bice ovo interesantno leto i jesen, i bez opozicije jer ovog meseca istiche ekonomska pomoc za plate pa nas ceka porast nezaposlenosti, priznavanje Kosova....uz konstantu korupciju, kriminal, i emigraciju.
 
@milaki

Ma nema jednoumlja u društvu, nego nema ko da privuče ljude sebi. Pomenu neko one koji žive 'na 15 km od Surdulice'. Pa, ja na 25 km Surdulice, u selu imam ujaka, brata i dvoje bratanaca; svi punoletni, nikom palo na pamet ne bi da glasa za SNS. Ni snajka, koja je direktorka škole, ne voli ih. Ali, šta se nudi? Je l misli iko da je mučeni SZS kadar da po tom selu pridobije podršku?

To vam je kao utakmica u kojoj igraju profesionalci protiv selekcije ribolovaca. Neshvatljivo je da ne može da se pojavi jedan jedini talentovan političar i sposoban organizator među onima koji nisu SNS. Đilas je npr. dobar menadžer, ali strahovito netalentovan političar. Jeremić... Mr. Charismatic. Sergej bolidčina? Ej, bre. Za politiku treba znanja. Zar toliko nema ljudi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750250#p750250:2iaumi4s je napisao(la):
Vladivoje » Sun Jun 21, 2020 10:29 pm[/url]":2iaumi4s]Ne razumem zašto se ova tema toliko usijala, s obzirom na to da je epilog sasvim očekivan. :kafa:

Dakle, i parlamentarni izbori 2020. su očigledno naštelovani po uputstvima spoljnih mentora, kao i SVI dosadašnji izbori, počev od onih tzv. prvih višestranačkih iz 1990. godine.
To čujem povremeno kao tezu - zašto veruješ da je sve što se dešava u Srbiji naštelovano od spolja?
 
U Beogradu je prosle parlamentarne izbore izlaznost bila 50% pa sleduje da je svaki četvrti birac iz prethodnih izbora izbjegao da glasa.To da li je uspjeh svako neka razmisli.Činjenica je da vlast ima oko 2.4 miliona biraca,sa ovim propalim i preko 2.5 miliona.
To ne vidim kako ce protivnici Vucica dostignuti za 2 godine kad ce biti predsjednicki izbori.
 
Đilasa je, između ostalog, uvek saplitalo i kočilo to što je impulsivan i tvrdoglav ko mazga. To kažem jer sam čuo nekoliko stvari o njemu, i to od ljudi kojima ni on ni Vučić ne znače niti im trebaju, nego kažu kao konstataciju, bez politizacije.

Primera radi, Vučić jeste slika i prilika osobe sa narcisoidnim poremećajem. Ali on kad vidi da negde greši, i da može da prođe bolje ako sasluša, on to i uradi. A Đilas, iako manji narcis od njega, je bio i ostao bandoglav do bola.


Inače, @mradulovic, potpuno se slažem, sve lepo rečeno. I da, definitivno se pojavljuje pitanje ko će sad posle dodatnog povlačenja Đilasa, biti novi dežurni krivac za sve. Kao što je na nivou srpskog društva Beograd kriv za sve, tako sad novoizabrana garnitura mora da nađe nekog ko će da bude kriv za sve na polju politike.

Saša Janković, Đilas, Tadić, Saša Radulović... svi su im se istrošili kao izgovori. Pitam se ko je sledeći.
Čini mi se da će da nađu neki način da iskonstruišu priču da Boško Obradović pokušava da vuče konce iz senke. Čini mi se da im je on sledeća dežurna meta.
 
Nema sad nikoga da krive. Imaju mandat od 4 godine, praktično apsolutne vlasti, znači ukupno će biti 12 godina na vlasti. Sada mogu samo da krive prethodni mandat ili šta god. U suprotnom su stvarno, istinski prsli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750270#p750270:2t0a6yk5 je napisao(la):
marrecar » Sun Jun 21, 2020 11:21 pm[/url]":2t0a6yk5]Nema sad nikoga da krive. Imaju mandat od 4 godine, praktično apsolutne vlasti, znači ukupno će biti 12 godina na vlasti. Sada mogu samo da krive prethodni mandat ili šta god. U suprotnom su stvarno, istinski prsli.
Korona, sad će za sve da bude kriva korona. Mislim da je Đilasu laknulo kad se pojavila korona :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750262#p750262:1q467ebg je napisao(la):
wk_ » 22 Jun 2020, 00:07[/url]":1q467ebg]To čujem povremeno kao tezu - zašto veruješ da je sve što se dešava u Srbiji naštelovano od spolja?

Ne verujem, već znam, pametnim ljudima je apsolutno sve odavno jasno.

Ti kako hoćeš, možeš da se složiš sa mojom konstatacijom, ali i ne moraš.

Ne želim bilo kakvu raspravu oko tako očiglednih stvari.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750271#p750271:nmv1obpu je napisao(la):
wk_ » 22 Jun 2020 12:23 am[/url]":nmv1obpu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750270#p750270:nmv1obpu je napisao(la):
marrecar » Sun Jun 21, 2020 11:21 pm[/url]":nmv1obpu]Nema sad nikoga da krive. Imaju mandat od 4 godine, praktično apsolutne vlasti, znači ukupno će biti 12 godina na vlasti. Sada mogu samo da krive prethodni mandat ili šta god. U suprotnom su stvarno, istinski prsli.
Korona, sad će za sve da bude kriva korona. Mislim da je Đilasu laknulo kad se pojavila korona :D
Uh, onda ne može da mu bude lakše. Njega su ionako krivili sad za koronu, zajedno sa SzS zbog širenja i ostalog. Imaju oni keca u svakom rukavu.
 
wk_":qj1n75xm je napisao(la):
E baš si mi objasnio.

Nemam ja šta da objašnjavam ni tebi, ni bilo kome drugom.

Na kraju, i ne treba, svako zna kako živi i kako sve ovde funkcioniše.

Sve je tako očigledno.
Onima kojima to nije jasno - ne vredi ništa ni objašnjavati...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750276#p750276:30cn03tk je napisao(la):
marrecar » Sun Jun 21, 2020 11:31 pm[/url]":30cn03tk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750271#p750271:30cn03tk je napisao(la):
wk_ » 22 Jun 2020 12:23 am[/url]":30cn03tk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750270#p750270:30cn03tk je napisao(la):
marrecar » Sun Jun 21, 2020 11:21 pm[/url]":30cn03tk]Nema sad nikoga da krive. Imaju mandat od 4 godine, praktično apsolutne vlasti, znači ukupno će biti 12 godina na vlasti. Sada mogu samo da krive prethodni mandat ili šta god. U suprotnom su stvarno, istinski prsli.
Korona, sad će za sve da bude kriva korona. Mislim da je Đilasu laknulo kad se pojavila korona :D
Uh, onda ne može da mu bude lakše. Njega su ionako krivili sad za koronu, zajedno sa SzS zbog širenja i ostalog. Imaju oni keca u svakom rukavu.
Da, slažem se da su u pravljenju tih konstrukcija nenadmašni. Sada će Vesić, Mali i Dačić da pričaju kako je prošla vlast sa Đilasom na čelu dovela do korone zbog koje su morali da priznaju Kosovo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750270#p750270:1ahuly7c je napisao(la):
marrecar » 22 Jun 2020 12:21 am[/url]":1ahuly7c]Nema sad nikoga da krive. Imaju mandat od 4 godine, praktično apsolutne vlasti, znači ukupno će biti 12 godina na vlasti. Sada mogu samo da krive prethodni mandat ili šta god. U suprotnom su stvarno, istinski prsli.


To su radikali. Izmisliće nekog novog nerpijatelja, izazivaće podele i širiće mržnju kao i do sada.
Ceo svet je zauzet Koronom, zašto bi se iko bavio dešavanjem u Srbiji? Imaju odrešene ruke.

Mada, na proslavi sa trubačima su bili zbijeni, gurali se da budu što bliže predsedniku, da budu u kadru... a niko masku nije nosio... samo kažem....
 
evo kako ja gledam na ovaj epilog:

- da bi SNS bio zadovoljan, izlaznost je trebalo da bude skoro ili preko 50%, a da oni uzmu tipa 150 mandata, da mogu da kazu da imaju opoziciju, a da opet mogu da uz dacica imaju dve trecine.
- da izlaznost u bg-u (i pretpostavljam drugim gradskim jezgrima) koji je uporiste opozicije nije bila toliko ocajna, SNS si ba svojim brojem glasova dobio svoje mandate, a visak glasova bi pogurao PSG, DJB, itd. preko 3% i poslanicka mesta bi se rasula.
- oko 18:00 je bilo jasno da bi spontano izlaznost bila oko 45%, tako da ucinjen napor (koji je djordje vukadinovic nazvao kosmicko ubrzanje) da se dodaju ekstra glasovi, naravno za SNS, i dobili smo ovaj jednopartijski parlament, ili kako procitah na redditu, "jugoslaviju bez kosova".

ukratko: bojkot je "propao" utoliko sto je na kvarno izlaznost napumpana do nekih 48%, ALI su svi ekstra upumpani glasovi bili za SNS. jednostavno su u svojoj racunici imali dve jednacine a samo jednu promenljivu (dok je druga bio odaziv opozicionih biraca), i odlucili su da gadjaju izlaznost a ne poslanicka mesta i sa te strane je bojkot uspeo - vladajuca koalicija ima 230/250 mesta u parlamentu i "igrace se sami".

EDIT: sto je mozda jos gore po SNS, pokusali su da balansiraju ova dva cilja i izvukli deblji kraj na oba fronta - em nisu pogodili 50%, em sami sede u skupstini. mislim da je sustina da su svi veceras izgubili osim sapica, a ja sam zadovoljan kako je ovo ispalo, kao kad su 2016. cenzus presle 4 partije sa po 5-6%.
 
Ja sad citam, i to na rezimskoj B92, da je izlaznost 47,7 posto. A i to je lazirano. Jeste vi svesni da je sigurno 60 posto naroda danas reklo ne svoj ovoj bagri sto je izasla? Jeste svesni da je to vise nego duplo vise od bagre koja je glasala za SNS? Kakvih 12 godina vladavine, sad se tek treba organizovati i krenuti u bitku. Djilas je smesan i ima 6,7 posto i nicemu nije doprineo bojkotu, a siguran sam da su njegovi id*** od fanova izasli danas i podrzali Sapica ili Radulovica ili tako nekog, jer da su pametni, ne bi bili Djilasovu fanovi. Narod nece ni Kurtu, ni Murtu, sad treba ustati i organizovati se.

:bubanj: :bubanj: :bubanj:
 
Ne, zapravo nisi u pravu: dobili su ogroman broj glasova, sa kojim se uvek pobeđuje; to koliko drugi nisu dobili, nije njihov problem.

Mora da se prizna poraz, to je preduslov da se pobedi (my name is Pera, and I'm an alcoholic, taj rad).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750286#p750286:2of85slf je napisao(la):
Beki » Sun Jun 21, 2020 11:58 pm[/url]":2of85slf]Ja sad citam, i to na rezimskoj B92, da je izlaznost 47,7 posto. A i to je lazirano. Jeste vi svesni da je sigurno 60 posto naroda danas reklo ne svoj ovoj bagri sto je izasla? Jeste svesni da je to vise nego duplo vise od bagre koja je glasala za SNS? Kakvih 12 godina vladavine, sad se tek treba organizovati i krenuti u bitku. Djilas je smesan i ima 6,7 posto i nicemu nije doprineo bojkotu, a siguran sam da su njegovi i***** od fanova izasli danas i podrzali Sapica ili Radulovica ili tako nekog, jer da su pametni, ne bi bili Djilasovu fanovi. Narod nece ni Kurtu, ni Murtu, sad treba ustati i organizovati se.

:bubanj: :bubanj: :bubanj:
Sledeći izbori su predsednički i tu je velika šansa. Pošto ti tu ne trebaju partije, ne moraš da se brineš zbog gomile potrošenih i polupotrošenih političara koji glume opoziciju. Dovoljno je naći jednog kandidata koji nije kompromitovan - mada će kampanja protiv njega biti najblaže rečeno ubitačna - dok će Vučić imati bagaž svih problema koji će se dotle nakupiti. A nažalost, nakupiće ih se mnogo. Međutim, kako njih ne obavezuje nikakva pristojnost, očekujem situaciju kao za izbore 2000 ili goru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750286#p750286:3b5w681s je napisao(la):
Beki » Sun Jun 21, 2020 11:58 pm[/url]":3b5w681s]Ja sad citam, i to na rezimskoj B92, da je izlaznost 47,7 posto. A i to je lazirano. Jeste vi svesni da je sigurno 60 posto naroda danas reklo ne svoj ovoj bagri sto je izasla? Jeste svesni da je to vise nego duplo vise od bagre koja je glasala za SNS? Kakvih 12 godina vladavine, sad se tek treba organizovati i krenuti u bitku. Djilas je smesan i ima 6,7 posto i nicemu nije doprineo bojkotu, a siguran sam da su njegovi i***** od fanova izasli danas i podrzali Sapica ili Radulovica ili tako nekog, jer da su pametni, ne bi bili Djilasovu fanovi. Narod nece ni Kurtu, ni Murtu, sad treba ustati i organizovati se.

:bubanj: :bubanj: :bubanj:

Kod nas na izborima tih nekih 45% nikada ni ne glasa, tako da je bojkot uticao na nekih 10-15% glasača, mada nije ni bojkot već prosto što je opozicija bila razjedinjena pa su svi znali da niko tu neće moći da postigne smisleni rezultat, većina se razočarala najviše u nesposobnu opoziciju. Bojkotom smo Srbiju vratili u jednopartijski sistem, pun krug za ovih 30 godina. Onaj ko misli da će sad odjednom da se pojavi neko novo lice/stranka i pobedi na sledećim izborima živi u iluziji, ovi će sada samo da ojačaju svoje pozicije i sigurne glasove, videli smo i 90-ih koliko je trebalo da se skine Sloba iako je još od početka njegove vlasti većina bila protiv i bili su i mnogo veći i ozbiljniji protesti na ulicama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750286#p750286:3atqqu0w je napisao(la):
Beki » 22 Jun 2020, 00:58[/url]":3atqqu0w]Ja sad citam, i to na rezimskoj B92, da je izlaznost 47,7 posto. A i to je lazirano. Jeste vi svesni da je sigurno 60 posto naroda danas reklo ne svoj ovoj bagri sto je izasla? Jeste svesni da je to vise nego duplo vise od bagre koja je glasala za SNS? Kakvih 12 godina vladavine, sad se tek treba organizovati i krenuti u bitku. Djilas je smesan i ima 6,7 posto i nicemu nije doprineo bojkotu, a siguran sam da su njegovi i***** od fanova izasli danas i podrzali Sapica ili Radulovica ili tako nekog, jer da su pametni, ne bi bili Djilasovu fanovi. Narod nece ni Kurtu, ni Murtu, sad treba ustati i organizovati se.

:bubanj: :bubanj: :bubanj:

Tako je, Beki.

Ali ovde ne vredi pričati, sve vrvi od stranačkih botina.
 
@Piccolo

Ja nikada nisam glasao, verovatno bih jedino glasao 24.9.2000. da sam sam imao pravo glasa.

Ali smo najjaca grupa u Srbiji i lepo je da se napokon nekako ujedinimo i stanemo pod neko ime, kao sto je Bojkot ovoga puta bio.

A kada mi ustanemo, bezace i Djilas i Vucic i Dacic i Tadic...u misje rupe.
 
Djilasu je ovo bila idealna "exit strategija".

Njemu se nikako nije sedelo u skupstini za 100.000 dinara ili koliko vec primaju narodni poslanici.
Jednostavno covek ima druge prioritete i ne zanima ga da za tako smesnu sumu sedi u skupstini. Tako da je za njega bojkot bio ok i za Vuka Jeremica takodje. Jer i njemu se ne radi za 100k dinara.

Da ne bi izgledao da bojkotuje sam pokusao je da uvuce i sve druge i sto je najgore samo mu se naivni Bosko pridruzio kome bi mozda taj prihod i bio ok.

Eto tako ja to vidim.
 
Niko ne spominje da je nevažećih listića izgleda bilo oko 4%. To su ljudi iz provincije gde svako zna svakoga i gde se tačno zna ko je izašao na izbore, a ko nije. Zbog toga tamo mnogi iz straha moraju da izađu, a oni koji su za bojkot onda ili izaberu neku slučajnu stranku ili zaokruže više stavki da bi listić učinili nevažećim. Pošto će izlaznost verovatno biti oko 49%, to znači da je broj onih koji su izašli jer zaista nisu za bojkot ustvari oko 45%. U tom smislu je bojkot uspeo. Bojkotaši su želeli "čist" parlament, bez opozicije ako joj je jedina svrha da da privid demokratije nedemokratskom sistemu, i u tome su i uspeli, jer je propao i manevar vlasti sa smanjenjem cenzusa, a i deo opozicije koji se predomislio oko bokota nije ušao u parlament.

Da li je trebalo da izlaznost bude još manja? To bi delimično bilo ekvivalentno pridobijanju još glasača za opoziciju. A to jednim delom zaista nije realno očekivati u ovakvoj medijskoj slici, pa smanjenje prave izlaznosti na 45% jeste uspeh, ali nesumnjivo jeste i znak da ovakva razjedinjena i nesposobna opozicija nema poverenje glasača pošto je taj procenat mogao da bude i manji. Tim pre što je kod aspstinencije od glasanja jasno jedino da je to sigurno glas protiv Vučića, ali uopšte nije jasno da li je to istovremeno i glas ZA opoziciju, jer ne mora da bude i jedno i drugo.

Takođe, to što se SNS hvali "istorijskim uspehom" je obična farsa, pošto je uspeh samo onda kada neko dobro informisan svojom slobodnom voljom izabere baš vas. Samo onda znate da ste najbolji. Ali ako vas izabere zato ne zna ništa ni o čemu, jer u kontrolisanim medijima i ne može da čuje da uopšte ima neki razuman izbor, to onda NIJE uspeh jer dotična osoba ustvari nije izabrala NIŠTA. Da bi nešto bio "izbor" moraju postojati bar dve stvari između kojih se može birati. Ali ako su u svim većini dostupnim medijima, drugi opozicionari predstavljeni samo kao monstrumi (koji usput nikada ne dobiju reč da se odbrane), onda se ne bira ništa i izbori realno ne postoje. Pa ovo onda ne može biti ni "izborni" uspeh budući da je mišljenje neinformisanih ljudi na nečemu što ne postoji tada irelevantno bez obzira na procenat. Tada su mediji izbore unapred učinili izlišnim, a "birači" su kompletno izbačeni iz cele jednačine još i pre takozvanih "izbora".

Ukratko, u konačnom svođenju računa izgubili su i Vučić i opozicija. To je verovatno najsažetija ocena osnovnog rezultata izbora.
 
Vrh