Šta je novo?

Izbori 2024

Tim pre što je kod aspstinencije od glasanja jasno jedino da je to sigurno glas protiv Vučića, ali uopšte nije jasno da li je to istovremeno i glas ZA opoziciju, jer ne mora da bude i jedno i drugo.

Velika većina onih koji apstiniraju već duži niz godina opoziciju smatra lažnom, tako da iz tog razloga i ne izlaze na glasanje.
 
Мени је ту интересантан овај резултат ПОКС који су били близу цензуса. Претпостављам да су то они о којима је причала она професорка српског што је јавно спалила диплому испред скупштине. Мислим да нема шансе да су они могли да имају више гласова од Радуловића и ПСГ. Контам да је то био пукушај СНС да убаце још једну квазиопозициону странку у пармалемнт ради привида демократије. Ако је тако изгледа да су се прерачунали и нису успели да објасне довољном броју својих послушника да не треба да гласају са СНС већ ПОКС, тако да су лажни монархисти остали испод црте.
То што још увек нема званичних извештаја о излазности је за мене скандал, и знак да се ипак нешто мути. Нисам никад сматрао да се преварама на сам дан гласања може ућарити неки значајнији удео, свакако мањи од 1%, јер редноставо велики број контролора је ту велика препрека, али сада заиста имам утисак да се доста тога муља иза завесе.
Оно што чекам је да видим разлику у излазсноти на општинским и републичким изборима у општинама где је део квазиопоиције као изашао на локалне док је био за бојкот на парламентарним изборима. Мислим да ће ту бити јако мала разлика што би указало да је готово немогуће објаснити људима да треба да узму само један листић, а чак и кад би објаснили свакако би многима сметало да то ураде јер би на тај начин јавно себе декларисали за коју су опцију. Свакако тај део опозиције сматрам највећим губитницима.
 
Bojkot je uspeo. U smislu aikidoa, gde se prejakom protivniku pusti da trosi svoju energiju.
Imamo jednopartijsku skupstinu.
 
Hulagan je izbacio drugu decu sa igrališta, pa sad može sam da se igra. No, neke igre ipak zahtevaju više dece, pa će mu brzo dosaditi. Diktator je ogoljen. Eno ga samog tamo u glupštini.

Još jedan izuzetan rezultat, je što postoji plodno tlo za formiranje 3 potpuno nova opoziciona bloka, jer je prostor prazan: Patriotski, građanski, aktivistički. Patriotski već sada ima snagu da privuče 20% glasača, građanski više nije ni u fronclama, pokidan je na atome, a aktivistički je pokazao izuzetan potencijal u proteklih nekoliko godina (ali isključivo u gradskim sredinama). Sad, knjige u šake, i sa novim licima od nule.
 
Desilo se ono sto smo svi ocekivali, samo ko je hteo realno da pogleda. Naravno da je narod birao Vucica, sto rece Srecko Sojic: ,,Narod sta mu das, on ce to da bira". Ponavljam se znam, ali tako je. Naravno da mnogo ljudi nije izaslo, a veliki broj koji je izasao, a glasao je za SNS glasao je iz razloga sto istu ne smatra dobrom vlascu, nego najmanjim zlom. I jeste tako, koliko god veliki broj vas ovde to ne hteo da prizna, ne meni, nego samom sebi.

Nama ne treba promena vlasti, nego sredjena drzava. A kada je drzava sredjena, manje je bitno ko je na vlasti.
 
I po meni je Bojkot uspeo. Privatna Skupština vladajuće 2 stranke, sistem je vraćen u jednostranačje pošto je i Služba ideološki proizvod jednostranačja, nisu sposobni da naprave prividno višestranačje. Svi mi koji pratimo, znamo da Vučić od sredine 90ih kad se pojavio do Tomine pobede nije imao 1% podrške i to zahvaljujući Šešelju. I sad nam pričaju bajke da čovek koji 2 decenije nije imao 1% sad ima 60% i kobajagi 2 miliona glasova. Mislim da ovakva situacija ne odgovara ni Vučićevim stranim šefovima jer em je sve previše ogoljeno sa 1 čovekom u politici em mu pada popularnosti usled rasta Bojkota sistema. Situacija je vrlo blizu da se izgubi vladanje prividom demokratije nego čistom silom jačeg. Još uvek bi bio iznenađen da ne nameste izlaznost preko 50% i da ne uguraju cetvrtu stranku u Skupstinu.
 
Strani sefovi nisu tako gadljivi. Priznavali su oni i vlast iza kojih su ostajale stotine hiljada mrtvih, u raznm drzavama.
 
'ајмо сада да глумимо да смо изненађени и да је бојкот имао смисла
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750328#p750328:2wif2kwl je napisao(la):
Blade » Пон Јун 22, 2020 9:38 am[/url]":2wif2kwl]Desilo se ono sto smo svi ocekivali, samo ko je hteo realno da pogleda. Naravno da je narod birao Vucica, sto rece Srecko Sojic: ,,Narod sta mu das, on ce to da bira". Ponavljam se znam, ali tako je. Naravno da mnogo ljudi nije izaslo, a veliki broj koji je izasao, a glasao je za SNS glasao je iz razloga sto istu ne smatra dobrom vlascu, nego najmanjim zlom. I jeste tako, koliko god veliki broj vas ovde to ne hteo da prizna, ne meni, nego samom sebi.

Nama ne treba promena vlasti, nego sredjena drzava. A kada je drzava sredjena, manje je bitno ko je na vlasti.
Управо због те сређене држава и "мањег зла" ја бих гласао за било кога из опозиције ко би имао шансе. Овако како се знало да нико нема шансе због тога што је поред милоин људи који код нас увек гласају за власт ко год то био овај успео својим патолошким понашањем, исквареним медијима, лажним обећањима и кратким памћењем старих обећања да привуче још једно милионче, нисам имао друго избора до да не изађем на изборе.
Једна добра ствар је што су све ове поткупљене листе, које су "изненада" одлучиле да изађу на изборе апсолутно потонуле, надам се да се никад неће ни вратити. Лоше је што су са собом повукле више од 5%, ка се све сабере, људи који су иначе били спремни на бојкот. А шта рећи овима са идејом да је важније сачувати локалне општине него истрајати у бојкоту. Ем су усрали бојкот, ем су изгубили те општине, баш онако како сам и очекивао.
Да ли је на крају успео бојкот или не тешко је рећи. Битно је да ли ће на крају бити 50+ или 50-, али свакако је излазност била већа него што сам очекивао и ту сам баш разочаран, без обзира што је разним навлачењима повећана излазсност за који проценат. 2 милиона гласача је огроман капитал и то нико не може да оспори без обзира што је то нешто мање од трећине укупног бирачког тела. Реално је то негде близу половине од броја гласача који се маскимално код нас могу појавити на изборима а то је негде изимеђу 4 и 5 милиона, а са СПС-ом вероватно и преко половине.
 
Sto se tiče samog Vučića, po meni nezainterovanost naroda za proteste nije bezvezna, jer treba da ga skinu stranci koji su ga i doveli, sto bi se narod uvek cimao i skidao da bi mu postavili nekog drugog, narod treba da bojkotuje njegov citav sistem. I ta igra je provaljena, otuda nezainterovanost. Sa druge strane "zainteresovanost" je bila pod ucenama, pozivima i pretnjama za gubitke drzavnih prihoda (penzije, soc pomoc itd) sto me je iznenadilo da se Vučić toliko bavi mafijaškim metodama, to je bila novina za mene jer je prešao na viši stepen sile.
 
Izlaznost još uvek nisu objavili a izgleda ni ne planiraju, a vi i dalje mislite da se nešto ne muti? Tokom celog dana su objavljivali izlaznost i samo u 19h muk koji traje još uvek. Zaboravićemo mi i ovo brzo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bojkot je uspeo jer sada nas parlament realno predstavlja odnos snaga u drustvu.

Nema sakrivanja, nema lazne demokratije.

Snaga SNSa je realno ovakva, cak je i veca, ne po broju glasova nego prema sili koju imaju i volji da se sila primeni bez obzira da li je zakonita ili ne. Srpsko drustvo dopusta SNSu da primenjuje silu i komanduje, u isto vreme SNS je spremna da silu primenjuje. Ova simboza daje SNSu ogromnu politicku snagu. Ta snaga je realno veca od 191 poslanickog mandata.



Zato je Bojkot bio odlicna ideja. Pomerili smo se u pravom smeru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750340#p750340:s7vndu07 je napisao(la):
Daxara » Pon Jun 22, 2020 9:26 am[/url]":s7vndu07]Izlaznost još uvek nisu objavili a izgleda ni ne planiraju, a vi i dalje mislite da se nešto ne muti? Tokom celog dana su objavljivali izlaznost i samo u 19h muk koji traje još uvek. Zaboravićemo mi i ovo brzo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

sto da je objave? ko da ih natera? koji procenat gradjana to zanima?
 
Mislim da je potpuno očigledno da će su u toku ovog mandata konačno rešiti sudbina Kosova. Naravno, vlast će to nazivati pobedom, a Šapić ako je imalo politički pametan (a mislim da nije) ne bi trebalo da ulazi u vladu, ako misli da uradi nešto korisno za Srbiju.

Videćemo šta će biti dalje - sve u svemu biće zanimljivo za 4 godine ili već za dve na predsedničkim koji će biti dobro merilo za sledeće parlamentarne.
 
4 po 4 godine. Zivoti nam prolaze, ali imamo strpljenja za nase Drzavnike
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750328#p750328:1vn44ueu je napisao(la):
Blade » Pon Jun 22, 2020 8:38 am[/url]":1vn44ueu]Desilo se ono sto smo svi ocekivali, samo ko je hteo realno da pogleda. Naravno da je narod birao Vucica, sto rece Srecko Sojic: ,,Narod sta mu das, on ce to da bira". Ponavljam se znam, ali tako je. Naravno da mnogo ljudi nije izaslo, a veliki broj koji je izasao, a glasao je za SNS glasao je iz razloga sto istu ne smatra dobrom vlascu, nego najmanjim zlom. I jeste tako, koliko god veliki broj vas ovde to ne hteo da prizna, ne meni, nego samom sebi.

Nama ne treba promena vlasti, nego sredjena drzava. A kada je drzava sredjena, manje je bitno ko je na vlasti.
Glasaju zato sto nisu narod nego st*** i mnogi iz licnih interesa ili su ucenjeni.

Mrzim pricu o manjem zlu, nikada zbog toga ne bih glasao, mrzim i sve politicare i stranke koji su izasli. Ali zasto je na primer Sapic vece zlo nego Vucic? Nemoj sad da ispadne da branim Sapica, samo mi objasni tu logiku glasanja za manje zlo. Kao, tu su Sapic i Vucic, glasacu za manje zlo tj. Vucica? Pa to cak i za Dacica ne moze da se kaze da je vece zlo od Vucica. Sto ne glasaju za Dacica onda ako se vode pricom o manjem zlu. I kolacic je cak simpaticniji od Vucica.
 
Европски комесар за проширење Оливер Вархељи изјавио је да се радује раду са новом Владом Србије на реформама које су у вези са ЕУ.
“Ово је важан дан за Србију. Радујем се раду са новом владом на реформама које су у вези са ЕУ,“ навео је Вархељи на Твитеру.

Evo, vidite kako to ide. Ceo svet je srecan sa nasam vladom. To je sasvim logicno.
Sa stanovista zadovoljenja interesa stranih drzava bas ovakva vlada je najbolja i ovakav ishod izbora je sjajan za njih.
Mozemo cestitati strancima na umesnosti sa kojom nas kontrolisu.
Meka dIktatura u Srbiji je sitnica za drzave koje su bez problema tolerisale eskadrone smrti u Salvadoru ili Gvatemali. A i isplati se.
 
Uveren sam da će Čeda dobiti neko mesto u Vladi. Ne baš ministar, ali uvaliće se negde sigurno

ceda i pivo.jpg
 
Evo, sad i petorica fudbalera Zvezde imaju virus, Novakov trener...buknulo sve preko noci.
 
Virus nije vise vazan. Ono sto je bilo bitno strancima je obavljeno. Sam mozemo mirno da umremo.
 
Opet se oglasio RIK, ni reci o izlaznosti hahahahaaha.
 
Da, ne znaju izlaznost al znaju procente stranaka :) "Znali su" za svaki sat izlaznost pola sata kasnije, a sad 15 sati kasnije ne znaju :) Izgleda da im je medijska taktika manipulacije da prvo forsiraju Vuckovu pobedu, da ljude ubede u to, da uopšte to ni u mislima ne dovode u pitanje, a da onda kasnije tiho saopšte izlaznost ako bude manja od 50%. Jer da su kako red nalaže prvo saopštili izlaznost ispod 50%, ispalo bi da je Bojkot pobedio, ne Vučić. Držite se, ne padajte na manipulacije sistemskih medija koji žele vas slome i bace u depresiju da nema svrhe borba protiv njih, da su nesalomovi, upravo je suprotno. Ne bi oni zvali ljude i pretili da im toliko dopro ide kao što pokušavaju spinovati preko sistemskih medija. Bojkot je pobedio, mi smo većina, čestitam :)
 
Inače, iako me Crna Gora i tamošnja dešavanja zanimaju koliko i, šta ga znam - Albanija... već mesec dana se mislim kako je interesantno da jedna stranka koja je izgradila imidž i karijere svađajući se bukvalno SA SVIMA... žmuri i ćuti pred ovim što se dešava u susednoj ''bratskoj državi'' sa određenim brojem srpskih državljana tamo.


Pre 8 godina hteli da nanu naninu NATOu i Evropi, u međuvremenu su dizali glasove pa i prazne puške i zbog mnogo manjih stvari... a ovamo niko od njih ni da pisne na ovo što se dešava preko granice. Mislim jedan Vučić koji uvek ima nešto da kaže o svemu, od Kamčatke do Amazona i od toga šta je ko rekao juče o njemu u trolejbusu pa do Merkelke i Trampa... odjednom ostade bez teksta i reakcija na ovo u CG. Interesantno. :kafa:
 
Uđem na sajt Politike, kad ono... :D

Kako se kockice lepo uklapaju, sve kao što je i očekivano. :)
 
Vrh