Šta je novo?

Izbori 2024

Nista vernost, voleti i postovati istu zenu, biti odan i veran, bez svrljanja, najveca moguca cast i iskusenje. Prevariti je lako, osobina lakomih i slabih.
Samo strasti, svakih par dana nova ljubavnica ili avantura, trosenje love na provod i vina/sampanjce, samo da su muda prazna, ako je zena neraspolozena naci ce se ljubavnica, prostitutka koja ga odlicno radi s obe ruke i jos guta municiju. Savrseno! Sve kontra od porodicnih vrednosti, tradicionalizma, svetosavlja... mislim da se mnogi savrseno uklapaju tu, a nisu Dosljak, Dzigi, Delija i slicni.
:)
Kakav si ti lik.. Valjam se.. :ROFLMAO:
 
Нађи једног Албанца који би дао СЗО, а камоли хтео да се реинтегрише у Србију, осим Дритана.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Нађи једног Албанца који би дао СЗО, а камоли хтео да се реинтегрише у Србију, осим Дритана.
Cak ni bezazlenu i nemocnu SZO nam nece dati. U pravu su.
Oni znaju da slabog protivnika treba unistiti.
 
Gde ce Albanci stici, raseljavaju se i nestaju brze od nas. Pri tom, daleko su oni od nekih tvrdokornih muslimana, oni i na Bosnjake gledaju kao na verske fanatike.

Mnogo se mitova ovde pripisuje nasim ‘neprijateljima’. Hrvati ne daju na svoje, Albanci su slozni, Bosnjaci ginu za ‘njihovu stvar’, samo Srbe bas briga za Srpstvo i previse su liberalni i popustljivi.

A onda odes na njihove portale i forume i vidis da oni tako isto pricaju o Srbima.
Kad odeš na njihove portale, pročitaj komentare. Uzmi recimo Index.hr. Videćeš ogromnu količinu mržnje, stereotipa i nacizma u komentarima. To su komentari tipa - svi Srbi su loši, mora da je Srbin ubio, Smrdija, Smrdi, krivoslavci, žene im se daju na Jadranu, nemaju šta da jedu, Cigani, genocidaši itd.

To ti je još levičarski portal, onda možeš misliti kakvi su drugi. Najčitanije vesti su one koje Srbe pominju u negativnom kontekstu. Onda se kompleksaši istresaju i zadovoljavaju.
 
Kad odeš na njihove portale, pročitaj komentare. Uzmi recimo Index.hr. Videćeš ogromnu količinu mržnje, stereotipa i nacizma u komentarima. To su komentari tipa - svi Srbi su loši, mora da je Srbin ubio, Smrdija, Smrdi, krivoslavci, žene im se daju na Jadranu, nemaju šta da jedu, Cigani, genocidaši itd.

To ti je još levičarski portal, onda možeš misliti kakvi su drugi. Najčitanije vesti su one koje Srbe pominju u negativnom kontekstu. Onda se kompleksaši istresaju i zadovoljavaju.
Procitao sam mnogo komentara i kod njih i kod nas, i ne vidim preteranu razliku u procentu stereotipa i mrznje. Samo su nase oci osetljivije kada smo mi tema a ne vidimo kad su drugi tema kod nas.
 
Procitao sam mnogo komentara i kod njih i kod nas, i ne vidim preteranu razliku u procentu stereotipa i mrznje. Samo su nase oci osetljivije kada smo mi tema a ne vidimo kad su drugi tema kod nas.
Čudno za jednu članicu EU da ne cenzuriše takve komentare nego pušta da se raspiruje mržnja. Mislio sam da kada uđeš u EU da postaješ Nemac. Kad ono ti i dalje Balkanac.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Procitao sam mnogo komentara i kod njih i kod nas, i ne vidim preteranu razliku u procentu stereotipa i mrznje. Samo su nase oci osetljivije kada smo mi tema a ne vidimo kad su drugi tema kod nas.
Mislim da treba da prosiris horizonte, idi na forum.hr.
 
Kad udjes u EU, svaka kuca dobije tri Nemca koji prate ukucane i kada ukucanin baci prljave gace na pod, Nemac uzme njegovu ruku i pokupi gace i stavi ih u korpu za prljavi ves i tako sve dok se ne nauci.
 
Иначе, дешавања на северу Космета су јуче скоро па ударна вест глобално. У режимским медијима већ су прешли на друге теме, буквално су више извештавали о јачем пљуску пре два дана.

На послу јуче нико ни реч, само један пријатељ ме је питао да ли имам неки проверен инфо. Из мог нерепрезентативног узорка могу да закључим да људе просто заболе и да је та тема већ одстрањена из свести. Слично је било и за олују. Принцип је тај да се одређени процес толико огади просечном човеку и да га сваки дан подсећа на то колико смо јадни, бедни и немоћни и онда је врло лако пустити да природа човека одради остало који ће подсвесно желети да ту непријатност избаци из организма. Мислим да је дошло време за признање.

И сигуран сам да ће Косово закуцати на врата сваког од нас, ако већ није. Као и што су бомбе на крају пале и овде кад смо дали и предали све што је тражено у дејтонском и ердутском споразуму.

Хајмо сад да одиграмо исто, сценарио ће неком магијом бити другачији.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Poniženje za Srbe, čak su nam i Albanci očitali lekciju kako se brani država. Da su nama ovako upali, jurili bismo se sa njima 5 dana. Vučić bi se javljao svakih 5 minuta. Proglasio bi ratno stanje, digao na noge ratne huškače. Sve bi se završilo tako što bi oni pobegli, a Vučić proglasio pobedu. Onda bi režimski mediji mesec dana pisali o tome i brilijantnoj pobedi Srbije i Vučića.

Deda Milojko iz Lepušnice bi dobio erekciju posle 30 godina, opet je osetio to ratno ushićenje i prisetio se Slobe. Onda bi mediji pisali da Vučić leči impotenciju i podiže natalitet.
 
Ilija Garasanin, pisac "Narcetanija", rodjen je u Arandjelovcu, poreklom iz Bjelopavica CG.
Кнез Адам Јежи Чарториски, рођен 1770. у Варшави, био руски шеф диполоматије па вођа пољске емиграције, послао Илији Гарашанину Франтишека Фрању Заха (тада смо га звали Чехом, а сада, ваљда, Словаком) да му нацрта Начертаније.

Најзваничнија могућа историја, има опширно код С. Ћоровића ("Историја српског народа"), био човек ректор Београдског универзитета.

(Него смо ми то, по свом обичају, "сажели", тј. избацили из помињања.)
 
Иначе, дешавања на северу Космета су јуче скоро па ударна вест глобално. У режимским медијима већ су прешли на друге теме, буквално су више извештавали о јачем пљуску пре два дана.

На послу јуче нико ни реч, само један пријатељ ме је питао да ли имам неки проверен инфо. Из мог нерепрезентативног узорка могу да закључим да људе просто заболе и да је та тема већ одстрањена из свести. Слично је било и за олују. Принцип је тај да се одређени процес толико огади просечном човеку и да га сваки дан подсећа на то колико смо јадни, бедни и немоћни и онда је врло лако пустити да природа човека одради остало који ће подсвесно желети да ту непријатност избаци из организма. Мислим да је дошло време за признање.

И сигуран сам да ће Косово закуцати на врата сваког од нас, ако већ није. Као и што су бомбе на крају пале и овде кад смо дали и предали све што је тражено у дејтонском и ердутском споразуму.

Хајмо сад да одиграмо исто, сценарио ће неком магијом бити другачији.

da. dobro si opisao taj proces.

Strasno je sto su u toj propagandnoj vezbi stradali ljudi. Hendlerima gospodina Radojcica (bilo da su to majstori iz Lenglija ili BIA) ljudski zivoti nisu vazni.
Ja stalno pisem da ce u Srbiju doci i vreme konclogora, bilo zbog zastite Hulje, bilo zbog zastite intereasa USA/EU, i to sada deluje neverovatno.
Ali kad udjes u pogresan voz sve stanice su pogresne i narod ocito zeli jos dugo da se vozi.
A rejting samo raste....
 
Čudno za jednu članicu EU da ne cenzuriše takve komentare nego pušta da se raspiruje mržnja. Mislio sam da kada uđeš u EU da postaješ Nemac. Kad ono ti i dalje Balkanac.
Znaci EU bi trebala da se bavi cenzurom medija?
Mislim da treba da prosiris horizonte, idi na forum.hr.
Interesantno, pre nekoliko godina sam bas bio aktivan tamo, bilo je nas nekoliko Srba koji smo se prepucavali sa teskim nacionalistima/ustasama, a bilo je i dosta umerenih Hrvata koji su nas gotivili, neke sam cak i upoznao uzivo. Jedan mi se javi svaki put kada dolazi na sajam knjiga ovde, covek je bivsi branitelj koji se danas gadi cele 'Tudjman svetac' price.

Prestao sam da idem tamo kada me je jedan od Srba, koji je bio mozda i najistaknutiji i jako lepo i romantizirano pisao i zastupao 'nasu stvar', cimao za pozajmicu, kao za bolesnog oca. Ja mlad i naivan naravno dao, ispostavilo se da je otac ziv i zdrav a lik tezak kockar, pa je usledio mucan period jurenja gde na kraju nisam ni dobio sve pare nazad.

Od tad sam jako skeptican kad god vidim preterano busanje u jaka srpska pleca.
 
Кнез Адам Јежи Чарториски, рођен 1770. у Варшави, био руски шеф диполоматије па вођа пољске емиграције, послао Илији Гарашанину Франтишека Фрању Заха (тада смо га звали Чехом, а сада, ваљда, Словаком) да му нацрта Начертаније.

Најзваничнија могућа историја, има опширно код С. Ћоровића ("Историја српског народа"), био човек ректор Београдског универзитета.

(Него смо ми то, по свом обичају, "сажели", тј. избацили из помињања.)

Načertanije (nacrt) je nekadašnji tajni „program spoljašne i nacionalne politike Srbije“, koji je krajem 1844. godine napisao ministar unutrašnjih dela Ilija Garašanin (1812-1874) za kneza Aleksandra Karađorđevića (1842-1858). Prvi put je u celosti objavljen 1906. godine.

Генерал Франтишек Зах је аутор плана Славенска политика Србије који је претходио Гарашаниновом Начертанију и који се битно разликују. Захов план обухвата земље како Аустријског и Османског царства док Гарашанинов план обухвата земље само у оквиру Османског царства.

U svakom slucaju, konacni autor Narcetanija je Garasanin, a baziran je na planu F. Zaha, koji je baziran na planu tzv Mladih Nemaca, odnosno pannemackog nacionalnog pokreta. U to vreme Evropa je bila puna slicnih planova. I Prizrenska Liga je imala svoj plan.

Samo, kako nam ta saznanja mogu pomoci u tekucoj situaciji. Cak i smena Huljine vlasti nece promeniti dominantnu svest u Srbiji.
Vucic, to je 95% Srba. Mozda nije uvek bilo tako (mada sumnjam), ali od 1987. do danas smo garantovano postali takvi.
Sluzimo za sprdnju, dok smo jako ponosni sami sobom.
Vazno je da se divimo Djokovicu i sportistima i da pevamo.
 
Poslednja izmena:
Кнез Адам Јежи Чарториски, рођен 1770. у Варшави, био руски шеф диполоматије па вођа пољске емиграције, послао Илији Гарашанину Франтишека Фрању Заха
Hvala na podsetniku, general Zah sto ima ulicu u uciteljskom naselju, povise ka Zvezdari. I pored koje cesto prolazim kolima.
 
Vrh muziks danas svuda i kvalitetan tv program.
 
Kao što su Srbi imali velike planove, tako su ih imali i Albanci. Ako mi imamo pravo na velike snove, imaju i drugi. Kosovo je teritorija koju su u svojim državama videli i Srbi i Albanci. Oni su smatrali da njima pripada jer su većina na toj teritoriji. Mi smo više polagali istorijsko pravo na tu teritoriju. Albanci nikada ne bi prihvatili Srbiju kao sopstvenu državu. Živeli su u Osmanskom carstvu, a sada odjednom treba da žive u velikoj Srbiji. Zato je jedino rešenje bilo da se nađemo na pola puta i podelimo teritorije. Nismo hteli da delimo Makedoniju sa Bugarima jer smo prolili mnogo krvi. Na kraju su komunisti stvorili BJRM bez ispaljenog metka. Nismo razumeli procese koji se događaju, a nismo ni znali na koji način da integrišemo druge narode. Sve što se dešavalo na Kosovu je logično. Da ste Albanac, ni vi ne biste hteli da živite u Srbiji i smatrali biste Srbe za okupatore. Srpska poltika je bila takva da je čak smatrala da i današnja Albanija treba da bude deo Srbije. Albance proterati i izaći na more preko nekih zaostalih plemena. Budimo realni, nismo nikada imali pametne političare, a ni realne ciljeve.
 
Screenshot_2023-09-27-12-08-59-712-edit_com.twitter.android.jpg


Što reče: malo nas je al' smo g*vna
 
Vrh