Šta je novo?

Izbori 2024

Kakav crni suverenizam, lepo recite nacionalizam i ne šminkajte mrtvaca, te ga ostavite na đubrištu istorije gde mu je i mesto. Drugo, kako možete uzeti u obzir DJB i ostale kada se nisu zalagali za to da se promene pravila održavanja pravila tako da se ne održavaju predsednički i drugi izbori na isti dan? Takođe, bilo je i važno izmeniti pravilo tako da nosilac liste za parlamentarne i lokalne izbore mogu biti samo osobe sa liste a ne kao što je sada po zakonu. Oni su kao i drugi veliki nacionalisti otišli na piće sa vlašću i pristali na sve njihove uslove. Moja mačka koja nema pravo glasa jer je životinja je veći suverenista od tih klovnova.
 
Није време за бесмислене поделе на глобалисте и суверенисте, либерале и конзервативце, левичаре и десничаре, партизане и четнике... Сви који нисмо под капом актуелне власти треба да се ујединимо у борби против клептократије, медијског силовања Србије, несмењивости власти и сличних идеја око којих се можемо сложити.
 
Ne znam sta bi to tacno moglo da bude? Neka "lajt" verzija Enver Hodzine Albanije?

Па у принципу Милошевић / Лукашенко

Социјалистичка реторика и гласачко тело, првенствено мотивисано национализмом који нацију у потпуности изједначава са државом и обоготворује је
 
Па у принципу Милошевић / Лукашенко

Социјалистичка реторика и гласачко тело, првенствено мотивисано национализмом који нацију у потпуности изједначава са државом и обоготворује је
Zvuci kao pakao.
 
Kakav crni suverenizam, lepo recite nacionalizam i ne šminkajte mrtvaca, te ga ostavite na đubrištu istorije gde mu je i mesto. Drugo, kako možete uzeti u obzir DJB i ostale kada se nisu zalagali za to da se promene pravila održavanja pravila tako da se ne održavaju predsednički i drugi izbori na isti dan? Takođe, bilo je i važno izmeniti pravilo tako da nosilac liste za parlamentarne i lokalne izbore mogu biti samo osobe sa liste a ne kao što je sada po zakonu. Oni su kao i drugi veliki nacionalisti otišli na piće sa vlašću i pristali na sve njihove uslove. Moja mačka koja nema pravo glasa jer je životinja je veći suverenista od tih klovnova.
Zar nisu svi koji izlaze na izbore pristali na sve njihove uslove? Čim izlaziš na izbore pristao si na uslove.
 
ДЈБ је далеко од национализма, али јесу скренули са антиваксеризмом. Двери стандардна прича, док ДСС консолидује око себе конзервативце и монархисте. Е сад интересује ме за коју још листу поред Морамо Вучко мисли да је опозициона, Тадићеву или Ђиласову?
 
Zvuci kao pakao.
Пут за Северну Кореју

Ја одговорно тврдим да би харизматични вођа који понавља говоре Ким Ил Сунга у Србији освојио бар 30% гласова на изборима. Ево одломак из једне његове књиге, само замените "јапански" са "америчким" или "немачким" и Азију са Балканом, Кореју са Србијом и реците да ово није неомилошевићевска реторика 1/1:

At present, caught up in the worldwide economic crisis the Japanese imperialists are trying to find a way out by accelerating war preparations to invade the Asian Continent and, at the same time, further intensifying the colonial repression and plunder of Korea.
In order to crush the Korean people’s anti-Japanese spirit and stamp out their desire for independence once and for all, the Japanese imperialists are covering the whole of Korea with police and soldiers as well as intelligence networks, and are enacting various evil laws to arrest, imprison and slaughter Koreans at will. Our fellow countrymen thrown into prison by the Japanese imperialists number tens of thousands.

The Japanese imperialist marauders are intensifying more than ever before economic plunder as well as political repression in Korea.

By seizing Korea’s key industries, the Japanese imperialists are putting a brake on the development of the national industry and without restraint are robbing us of our rich resources, including gold, silver, coal and iron ore. In particular, the aggressors are making desperate efforts to ruthlessly exploit Korea’s cheap labour. As a consequence, the Korean workers are leading a wretched life as wage slaves, as colonial slaves.
 
Опозиција као да не зна расположење већине народа и опет пуца себи у ногу. Ја сам чуо позитивне коментаре на Вучићеву одлуку од људи који уопште нису његови љубитељи. Мени се свидео предлог Тадића да Србија буде посредник између Русије и Украјине.
Ovo sam i ja primetio. Kao da opozicija namerno “pusta” Vucica da pobedi i imaju sve neke fiks ideje i nebulozne izjave.
 
Svuda oko Srbije nacionalizam se, ili neguje i pumpa, ili održava neki razuman nivo. Samo se u Srbiji nacionalizam posmatra kao 1) apsolutno zlo 2) apsolutno dobro.

Za mnoge ograničene tikve, ne postoji zdrava opcija između ta dva. Ne, odma moraš da se prikloniš nekoj strani. Ili ultra nacionalistima, ili ovim novopečenim globalistima i socijalnim pravednicima koji bi ceo svet da izjednače i smute u veliku mrljavu kašu (gde će, naravno, biti dozvoljeni samo stavovi koje oni odobre, inače sledi cancel).
 
Poslednja izmena:
Drugim rečima, mnogi danas se boje Orvelovskog sveta, a toliko su slepi i zadrti da ne vide da srljamo ka Hakslijevom, iliti Vrlom novom svetu.
Us**vaju se od nacionalizma i totalitarizma, a s druge strane ne vide balvan korporatokratije, idiokratije, dekadencije i profiterstva koji im stoji u oku. I koji je čovečanstvo doveo dotle da se prodaje materijalno da bi se kupovalo nešto što ne postoji. Da smo šatro svi slobodni da radimo i mislimo šta hoćemo, a u stvari smo svi kolektivno robovi.

Ja lično ne želim ni jedno ni drugo. Ni 1984 ni Vrli novi svet. Ni komunizam ni kapitalizam. Želim ono između ta dva, kako je nekad i bilo.
Ali avaj... mnogi ljudi prosto nisu u stanju da balansiraju između ta dva. Vole sve da dele na crno i belo, dobro i zlo, levo i desno... pa da ga j...š.

Tu valjda izbija urođeno ljudsko programiranje da mora da se pripada nekom taboru i da se nađe neka funkcija, čak i tamo gde nema potrebe za takvim podelama. Pa kad postane član, pa kad kaže ''ja sam komunista!'' ili ''ja sam mundijalista!'' ili ''ja sam socijalni pravednik u krstaškom pohodu da ispravim svetske Drine i spasim sve duše sveta''... to mu valjda daje neki osećaj čina, titule bogte... i naravno, osećaj pripadnost i identifikacije s nečim. A ono brate i jedna i druga krajnost bolesna i naopaka (kao što često i biva sa 95% stvari). Ali eto, mnogi ljudi vole to tako. Valjda zaostavština iz prethodnih faza razvoja, gde je svako morao u svemu da bude deo neke frakcije.
 
Poslednja izmena:
Треба неговати здрав патриотизам као приврженост држави, али не у границама припадника српске нације већ на нивоу свих грађана. Грађани морају да имају осећај припадности а не отуђености. Код нас доминира етно-религијски национализам карактеристичан за 2. светски рат који је проблематичан због искључивања других националности и религија.
 
Svuda oko Srbije nacionalizam se, ili neguje i pumpa, ili održava neki razuman nivo. Samo se u Srbiji nacionalizam posmatra kao 1) apsolutno zlo 2) apsolutno dobro.
Balkansko shvatanje nacionalizma je horor.
Dakle ne samo Srbija, nego i NDH 2, Albanija i skoro celo okruzenje.

Svako ko nije na nivou palme ili vulina se gnusa toga (s pravom).
 

Где су сада жене у црном и друге сл. орг. Ствари су јасне - Срби немају људска права, ни на неколико десетина километара од највеће базе "одбрамбене" алијансе у Европи.
После се неко жали на то како националисти јачају. Па, највећи допринос том јачању имају овакве сцене.
Ништа боље није ни у Хрватској, БиХ, Црној Гори и Македонији. Чим се ово спомене, неко се хвата за "велику Србију". Веома лицемерно.
 
Balkansko shvatanje nacionalizma je horor.
Dakle ne samo Srbija, nego i NDH 2, Albanija i skoro celo okruzenje.

Svako ko nije na nivou palme ili vulina se gnusa toga (s pravom).
Ali samo se Srbija i Srbi sankcionišu za njega. I to ne samo od grupa izvan Srbije (EU, OSCE, UN, sve te papazjanije...), nego i ovde, u samoj Srbiji, od strane ovdašenjih ljudi. I to ne samo kad su ekstremna shvatanja i ideje, nego je dovoljno i kad neko samo smatra da u Srbiji najveći i glavni glas treba da imaju Srbi, odnosno domaćini ove zemlje. To kad se kaže, neki ovde samo što se ne zapale iz protesta a Brisel i Vašington (čuveni dobrotvori) se odmah mobilišu da održe lekcije o pravdi, poštenju, poštovanju i moralu.

U svim drugim okolnim zemljama, toga ima na tone i nikom ništa. Samo u Srbiji se diže frka (i izvan i unutar granice) čim neko na momenat iznese neki nacionalistički stav, pa sve i da je najumereniji.

Sad, najčešći izgovor dežurnih ''Ispravljača Drina'' i ''boraca za jednakost (svih ne-Srba)'' je: ''ali, ko ima umeren nacionalistički stav, uskoro će imati ultra zadrt stav''. To bi onda značilo da svi mi koji smo 99te prkosili i mahali američkim avionima dok su nas bombardovali i radovali se kad je eksportna Neva iz 60ih skenjala ultra mega giga stelath hyper ''Nevidljivog'', smo sada uveliko ultra-nacionalisti koji spremaju planove kako da se Srbija očisti od svakog ko se ne preziva na ''ić''. Pa po toj logici, moja majka sad upravo sklapa Kalaš pa da krene da ''čisti''. :LOL: Naravno, realnost je svetlosnim godinama daleko od toga. Ali u glavicama modernih socijalnih pravednika, mundijalista i ispravljača Drina, to je tako. I ne mož' im ništa ni reći ni dokazati da oni promene bilo šta u svom stavu. Kao što ih ne možeš i nećeš nikad naterati da vide šta se dešava po regionu dok oni ovde drobe o nacionalizmu i nepravdama.
 
Poslednja izmena:
Nemci ne ističu zastave pa nisu ništa manji nacionalisti. Ne smatram nacionalizam busanje zastavom već druge stvari.
Elem, drugu opozicionu listu smatram onom oko SSP-a, te ako je neko više konzervativan da ne kažem desno ima kandidate kao Jankovića i Ponoša na njoj dok smo mi iz Ne davimo Beograda to jest Moramo koalicije više levo i zeleno.

Tadić i SDS bi bilo najbolje ili da se kao njihove kolege utope sa SSP-om ili da prekinu da se brukaju i odustanu od izbora jer će dobiti manje od 1% koje će uzeti ostatku opozicije. Recimo, iskočio mi je boost da skupljaju potpise i danas, dok su sve druge liste već skupile potpise i podnele ga RIK-u i GIK-u.
 
Ali samo se Srbija i Srbi sankcionišu za njega.
Jbg, Balkan je NATO dvoriste, bio i ostao, a Srbi su najrusofilskiji narod na svetu a.k.a. ''Mali Rusi na Balkanu''.
Napomena: i da nije bilo 1999. Srbi bi bili najveci rusofili na planeti, vec bi nasli razloge.

Otuda situacija da ono sto vazi za ostale, ne vazi za Srbe. Nije fer, ali je realnost.
 
Jbg, Balakn je NATO dvoriste, bio i ostao, a Srbi su najrusofilskiji narod na svetu a.k.a. ''Mali Rusi na Balkanu''.

Otuda situacija da ono sto vazi za ostale, ne vazi za Srbe. Nije fer, ali je realnost.
Pa jasno, i očekivano je onda da EU i NATO to rade.

Ali ne razumem Srbe koji to rade.
 
Проблем је што се изједначавају патриотизам и етнонационализам. А супримирање истог и негативно етикетирање је последица политике власти током прве деценије 2000их.
 
Ali ne razumem Srbe koji to rade.
Nisu samo ''mrski strani placenici'' ko sto trubi dvoglava radikalsko-boljsevicka azdaja, vec i oni koji preziru celu tu Kim Dzong Un/Milosevic/Lukasenko/Cavez ''antiimperijalnu'' retoriku te koji se stide i gnusaju gibanicarenja, kojekakvih palmi, jutki, butki i vulina (ja npr.).
 
Проблем је што се изједначавају патриотизам и етнонационализам. А супримирање истог и негативно етикетирање је последица политике власти током прве деценије 2000их
Istina, ALI ne samo njih.

Ovo što se dešava u Srbiji je samo prelivanje modernih dekadentnih stavova koji su već prisutni i u drugim državama. Politika 2000ih je samo doprinela da to ovde dođe ranije nego pre. Evo pogledaj Nemačku ili Skandinaviju. Toliko im je nabijen osećaj krivice i srama da samo što se ne saviju na ulicama pred tuđinima i kažu ''evo brate Hasane, tovari, kazni nas! Izvini što te ranije nismo ugostili u našoj zemlji i donirali ti stan! Mi smo krivi, evo radi šta hoćeš!''

To je bolest od trenda koji sada osvaja ceo svet. Nažalost.
 
Istina, ALI ne samo njih.

Ovo što se dešava u Srbiji je samo prelivanje modernih dekadentnih stavova koji su već prisutni i u drugim državama. Politika 2000ih je samo doprinela da to ovde dođe ranije nego pre. Evo pogledaj Nemačku ili Skandinaviju. Toliko im je nabijen osećaj krivice i srama da samo što se ne saviju na ulicama pred tuđinima i kažu ''evo brate Hasane, tovari, kazni nas! Izvini što te ranije nismo ugostili u našoj zemlji i donirali ti stan! Mi smo krivi, evo radi šta hoćeš!''

To je bolest od trenda koji sada osvaja ceo svet. Nažalost.

Nemci tako moraju , jer su od 1945. non-stop pod lupom i cim bi se malo pobunili, odmah bi ih svi zivi mediji sveta proglasili nacistima i fasistima i vikali da ce se ubrzo pojaviti novi Hitler.
 
Nisu samo ''mrski strani placenici'' ko sto trubi dvoglava radikalsko-boljsevicka azdaja, vec i oni koji preziru celu tu Kim Dzong Un/Milosevic/Lukasenko/Cavez ''antiimperijalnu'' retoriku te koji se stide i gnusaju gibanicarenja, kojekakvih palmi, jutki, butki i vulina (ja npr.).
Ja se grozim svih tih Orvelovaca. Ali se grozim i svih ovih ''Hakslijevaca'' koji stoje na suprotnoj strani.

Ne želim da živim u ekstremu popust Severne Koreje, ali isto tako ne želim da živim ni u drugom ekstremu gde se moje dete od rođenja uči da je krivo i dužno nekome nešto, a moju ćerku ili ženu treba maltene da nudim gostima u sopstvenoj zemlji da rade s njom šta hoće jer eto kao... po njihovim, i shvatanjima nekih mojih mentalno obolelih sugrađana, mi njima dugujemo nešto pa kao evo im naše žene, evo im stanovi, evo im socijalna pomoć, evo im sve... da bismo se iskupili.

A niko se nikad neće dovoljno iskupiti, jer cilj i nije nikakvo teranje na iskupljenje nego pokoravanje i istrebljenje.
 
Ja se grozim svih tih Orvelovaca. Ali se grozim i svih ovih ''Hakslijevaca'' koji stoje na suprotnoj strani.

Ne želim da živim u ekstremu popust Severne Koreje, ali isto tako ne želim da živim ni u drugom ekstremu gde se moje dete od rođenja uči da je krivo i dužno nekome nešto, a moju ćerku ili ženu treba maltene da nudim gostima u sopstvenoj zemlji da rade s njom šta hoće jer eto kao... po njihovim, i shvatanjima nekih mojih mentalno obolelih sugrađana, mi njima dugujemo nešto pa kao evo im naše žene, evo im stanovi, evo im socijalna pomoć, evo im sve... da bismo se iskupili.

A niko se nikad neće dovoljno iskupiti, jer cilj i nije nikakvo teranje na iskupljenje nego pokoravanje i istrebljenje.
Hmmm... u kojoj zemlji na svetu trenutno postoji ono sto ti zelis?

Naime Zapad je hakslijevski, a kojekakve afro-arapske nedodjije te Rusija/Kina/S. Koreja/Iran su cista orvelijana.
 
Vrh