Šta je novo?

Izbori 2024

Đilas, Ponoš i Tadić nisu jedina opozicija. Zapravo ,oni po svom programu uopšte nisu opozicija, jer se u 95% spoljne i unutrašnje politike u potpunosti slažu sa Vučićem.
NADA i POKS su isto nereseni, mozda blago na strani Rusije.

Jedino su Dveri te blesavi Seselj otvoreno na strani Rusije, pogotovo ovaj drugi.
 
Moje, verovatno nepopularno mišljenje, je da je ovo maestralno urađeno u datim okolnostima. Moramo biti svesni da mi imamo užasno geopolitičku situaciju i da je sedenje na više stolica dobrim delom iz potrebe.

Ne možemo da priuštimo da sedimo i da se pravimo mrtvi jer su pritisci sve prisutni i svestrani (valjda nije veliki procenat ljudi baš toliko naivan da ne zna kakvi su odnosi snaga u svetu i gde je naša pozicija).
Mislim da ćemo se složiti da Republika Srpska nije u boljem geopolitičkom položaju od Srbije, da nije izložena manjem pritisku zapada od Srbije, kao i da Dodik na unutrašnjem planu nema veću političku snagu od Vučića.

Pa pored svega toga, Dodik ne vodi "kooperativnu" politiku prema strancima kojima je cilj da Republiku Srpsku unište, Dodik je odbio da potpiše Butmirski Paket iz 2006. koji bi praktično značio ukidanje Republike Srpske (iako su mu tada čak i lično pretili), Dodik ne daje pristanak da BiH uđe u NATO, Dodik ne dozvoljava da BiH uvede sankcije Rusiji, Dodik blokira institucije BiH zbog Inckovog zakona, Dodik ne dozvoljava dalje razvlašćivanje Republike Srpske kojim se gazi Dejtonski Sporazum, pokušava čak i da povrati ono što je pre njega oteto...........možeš li zamisliti situaciju da je (ne daj bože!) na čelu Republike Srpske Vučić umesto Dodika? On bi kao u Vašingtonu seo pokunjen u onu šamlicu i potpisao sve što mu traže, čak bi pitao jel ima još. Da je on na Dodikovom mestu, Republika Srpska bi nestala u roku od par meseci njegove vlasti, de iure i de facto, i to bi Marko Đurić proglasio za "pobedu 5:0".

Da li i dalje misliš da baš sve zavisi od međunarodnog okruženja i politike velikih sila, ili je možda nešto i do toga kakvog su kova vlastodršci koji vode zemlju?
 
NADA i POKS su isto nereseni, mozda blago na strani Rusije.

Jedino su Dveri te blesavi Seselj otvoreno na strani Rusije, pogotovo ovaj drugi.
Koliko izuzetno poštujem Šešeljevu borbu u haškom kazamatu, toliko mi se do povraćanja gadi Šešeljevo služenje Vučiću otkako je došao iz Haga. Da ne ispadne da ga branim, ali zar ne misliš da su od Šešelja blesaviji ovi briselski opozicionari koji se takmiče ko će više pljunuti na Rusiju i uvući se u d**e Americi, kao da nisu svesni ko je ovde glavni i jedini američki kandidat na svim izborima od 2012. do danas?

Ponoš, Tadić, Tepićka, Đilas do iznemoglosti brane integritet i suverenitet Ukrajine, a integritet i suverenitet njihove zemlje im je poslednja rupa na svirali, podjednako kao i režimu kojem su navodno opozicija.
 
Mislim da ćemo se složiti da Republika Srpska nije u boljem geopolitičkom položaju od Srbije, da nije izložena manjem pritisku zapada od Srbije, kao i da Dodik na unutrašnjem planu nema veću političku snagu od Vučića.

Pa pored svega toga, Dodik ne vodi "kooperativnu" politiku prema strancima kojima je cilj da Republiku Srpsku unište, Dodik je odbio da potpiše Butmirski Paket iz 2006. koji bi praktično značio ukidanje Republike Srpske (iako su mu tada čak i lično pretili), Dodik ne daje pristanak da BiH uđe u NATO, Dodik ne dozvoljava da BiH uvede sankcije Rusiji, Dodik blokira institucije BiH zbog Inckovog zakona, Dodik ne dozvoljava dalje razvlašćivanje Republike Srpske kojim se gazi Dejtonski Sporazum, pokušava čak i da povrati ono što je pre njega oteto...........možeš li zamisliti situaciju da je (ne daj bože!) na čelu Republike Srpske Vučić umesto Dodika? On bi kao u Vašingtonu seo pokunjen u onu šamlicu i potpisao sve što mu traže, čak bi pitao jel ima još. Da je on na Dodikovom mestu, Republika Srpska bi nestala u roku od par meseci njegove vlasti, de iure i de facto, i to bi Marko Đurić proglasio za "pobedu 5:0".

Da li i dalje misliš da baš sve zavisi od međunarodnog okruženja i politike velikih sila, ili je možda nešto i do toga kakvog su kova vlastodršci koji vode zemlju?
Čitava argumentacija je nevalidna iz sledećih razloga:

- Republika Srpska je u okviru države BiH, te nije lako nikada bilo zapravo samo kazniti jedan entitet
- Republika Srpska ima (skoro) uvek nas da joj čuvamo leđa, kao i Dejton
- Srbiji je R. Srpska deo te kompleksne geopolitičke situacije, a ne obrnuto (kao i Kosovo, naravno)

Tako da da, mislim i dalje baš sve što sam napisao. Isto tako kao što mislim da je kod nas sve i dalje toliko tanko i krhko da SVE slavine mogu da se zavrnu, a tada bi mogli da se slikamo.
 
Čitava argumentacija je nevalidna iz sledećih razloga:

- Republika Srpska je u okviru države BiH, te nije lako nikada bilo zapravo samo kazniti jedan entitet
- Republika Srpska ima (skoro) uvek nas da joj čuvamo leđa, kao i Dejton
- Srbiji je R. Srpska deo te kompleksne geopolitičke situacije, a ne obrnuto (kao i Kosovo, naravno)

Tako da da, mislim i dalje baš sve što sam napisao. Isto tako kao što mislim da je kod nas sve i dalje toliko tanko i krhko da SVE slavine mogu da se zavrnu, a tada bi mogli da se slikamo.
Samo mala ispravka da ne odemo previše u offtopics, ali BiH je DRŽAVNA ZAJEDNICA, a ne država. Po potpisanom tekstu Dejtonskog Sporazuma, Republika Srpska ima svoju vojsku, graničnu policiju, obaveštajnu službu, sudsko i tužilačko veće, registarske tablice, institucije koje su joj stranci oteli u godinama nakon rata, kršeći Dejtonski Sporazum. Da je Dodik potpisao Butmirski Paket, Republika Srpska bi ostala i bez svoje policije.

Ja iskreno ne vidim gde to Vučićeva i pre njega Tadićeva vlast politički podržavaju Republiku Srpsku? Srbija je inače potpisnik i garant Dejtonskog Sporazuma, a sve vlasti Srbije od 1995. do danas sramotno ćute na nasilna prekrajanja Dejtona koja sam nabrojao. Tadić je 2010. doneo ono smeće od rezolucije na koje je u Utisku Nedelje rekao da se ponosi, Vučić je 2015. u ime Srbije bio protiv referenduma o antidejtonskom Sudu BiH, a 2016. je takođe bio protiv drugog referenduma o Danu Republike. Vučić je priznao Šmita za visokog predstavnika, iako je on izabran protivno dejtonskoj proceduri, i pored Republike Srpske ga ne priznaju ni Rusija ni Kina. Vučić je "zamolio" Dodika da se vrati u institucije BiH, iako Inckov zakon nije povučen.

Nije mi jasno gde vidiš da vlast u Srbiji Republici Srpskoj "čuva leđa"? To što donira pare da se sagradi neka škola i tome slično, ona to radi i u Hrvatskoj,Rumuniji,Mađarskoj, gde god postoji srpska manjina. Ne vidim gde je tu garantovanje Dejtonskog Sporazuma, što je Srbiji međunarodna obaveza. Naravno, Vučić će uvek na nivou floskule reći da je za poštovanje Dejtonskog Sporazuma, posle obaveznog hvalospeva suverenitetu i integritetu neupitne svete krave koja se zove BiH. Ali nikada neće reći da se DANAS taj sporazum ne poštuje, i da bi poštovanje Dejtona značilo da Republika Srpska mora imati svoju vojsku, graničnu policiju, obaveštajnu službu, da ne mogu postojati Sud i Tužilaštvo BiH, SIPA, itd.

Žalosna činjenica je da danas Republiku Srpsku na međunarodnom planu brane Rusija, Kina i Mađarska, a zvanična Srbija kao matična država joj neprekidno zabija nož u leđa. Izvinjavam se na off-u, ali morao sam da odgovorim, jer sam poprilično upoznat sa ovom problematikom.
 
Poslednja izmena:
Ovog mora da su mnogo maltretirali kad je bio mali pa je joa tada razvio zestoke komplekse i mastao da postane serif
Screenshot_20220226-015944~2.png
 
Juče je u Kuli fizički napadnut Rade Obradović kandidat Moramo za narodnog poslanika i odbornik u skupštini opštine Kula, inače moj prijatelj. Pritisci od vlasti se nastavljaju jer misle da će fizičkim nasiljem da nas uplaše a zapravo će nas samo zainatiti.

 
Beograd ima veliku buducnost ako na njegovo celo dodje starac od 82 godine, mladi Beogradjani zeljni uspeha i dokazivanja veoma ce ceniti ako ih bude vodio covek koji u prvoj izjavi spomene groblje Lesce.
 
Vracarac 2022:
Zar zelite da vam 82-godisnjak bude gradonacelnik? Pa to je bre senilno, dementno, odseceno od realnosti...

Vracarac 2052:
Sta ima lose u tome da vam 82-godisnji Vucic bude predsednik/premijer jos jednu deceniju? Pa on je mudar, iskusan, postepen, stalozen...
 
Psihijatar: silikonska Iva Strljic na listi SNS-a nije stvarna i ne moze da ti naudi

Silikonska Iva Strljic na listi SNS-a:

IMG_20220227_164435.jpg
 
Nova ministarka kulture...

Beki, gde nađe Rubensovu Dijanu za profilnu fotku?
 
U kom smislu, gde bas to da stavim ili gde sam nasao sliku na internetu 🤣
 
Izgleda da bi vecina volela da vidi neke suvereniste na celu Srbije. Desne suvereniste kontrolise SNS.
Zasto kod nas nema levih suverenista?
 
Nešto sam opsednut trenutno, skoknem uvek dok devojka čavrlja po Valentinama i karanfilima, Ćao šećerima i ostalim šmizlastim radnjama po Dorćolu.
 
Negde sam video komentare da je NDMBGD trebao da podrži Ponoša. Žao mi je ali je to nemoguće u situaciji u kojoj nije napravljen dogovor da kandidat bude izabran konsenzusom i da budu usvojeni predlozi na kojima smo insistirali. I članstvo i simpatizeri NDMBGD su insistirali da imamo svog kandidata i da ne podržimo ponoša. Zato smo danas u Gornjim Nedeljicama objavili da je kandidatkinja koalicije Moramo Biljana Stojković. Ukoliko vam je ona previše "levo" i liberalna, onda slobodno glasajte za Ponoša ili nekog drugog ko vam više odgovara.

 
Mene da zovu sa Pinka, opsovao bi ih i spustio slusalicu, nevezano zbog cega me zovu i zbog koje teme.

 
Izborna kampanja je vec prakticno zavrsena, nikoga to ne zanima ni najmanje pored ovog rata koji ce sigurno da traje jos nedeljama, opozicija nema srece ni ove godine. Ali za Beograd jos uvek postoji nada.
 
Vrh