Šta je novo?

Izbori 2024

Мислим да и поред великог незадовољства у народу, опозиција опет није довољно допадљива да би остварила резултат довољан за промену режима.
Apsolutno.
Ni "narod" nije nacisto s tim sta zeli.
Mislim da vecina gradjana zeli da se sadasnje stane nastavi, ali da se sprece napadi na privatnu imovinu i zivote u buducnosti.
Takodje, gradjani ne zele otvoren kriminal i bahatost. Ne zele Kristijana na TV.
Nema poakzane spremnosti da se dosadasnji kriminal kazni.
Mnoge plasi mogucnost uspostavljanja pravne drzave i to vecina ne zeli, ni medju gradjanistima.
Da zele, organizovali bi se, ne bi sve prepustili Djilasu ili Zelenovicu, poznatim postenjacinama.

Ovo ce nas dovesto do jedne pat pozicije ili formiranje jednog "soft SNS-a" od preletaca i opozicije.
O ovako uzasnoj situaciji i to ce biti korak napred.
 
Niko ne može više od dva puta da bude biran za predsednika republike.
Znači, ne može da bude premijer pa posle opet predsednik. Ne može da skrati mandat pa ponovo, ništa drugo.

Ovo je jedan od onih članova koji su direktni, znači nije kao onaj "svaki pojedinac ima pravo na zdravu životnu sredinu", i da se tumači evo, u vrnjačkoj banji mu je obezbeđeno, što ide u Bor, njegov problem. Nijedna država neće prihvatiti bilo kakvu saradnju sa predsednikom koji ovo prekrši. Čak i Erdogan je morao da menja Ustav, ili Putin.

Može da pokuša da promeni Ustav, ali za to mu treba 2/3 poslanika, u ovom trenutku neće sigurno to pokušavati, gleda da sačuva vlast, a ne nešto drugo.
 
Pa izgleda da od 6 miliona nas niko neće da preuzme odgovornost, a od 600.000 Crnogoraca se našlo nekoliko..

Mogao bi prof. Miodrag Zec, on je harizmatičan lik.
Može Zeka je gotivan, super bi bilo da on bude predsednik.
Jovo Bakić bi možda isto dobar predlog, čak i za premijera. Samo on je neka odbojan, štur, čak i hladan.
 
Ova priča nema mnogo osnova. Svako kome je muka od Vučića ima barem jednu osobu/stranku za koju će glasati.

Ovo što su sve stranke na 5% je posledica političkog sazrevanja. Već sam pisao. Ljudi se ne oduševljavaju više vođama/logoima.

Nema više ljubavi. I to nam baš i treba da bismo sprečili euforiju nakon promene vlasti. Odmah pritisak i na te nove.

Da su mene anketirali i ja ne bih odabrao nijednu stranku u odgovoru jer to smatram lakomislenošću i naivnošću, ali imam nekoliko za koje mogu da glasam i hoću naravno (zavisi od toga šta rade na dnevnom nivou).
 
Zec nije za akciju, on je dobar kao analitičar ali ne za donošenje odluka i za vođenje.

A i on sam je više puta njakeo kako neće da ide u politiku ali će rado da je komentariše do besvesti. I da su mu nudili da uđe u politiku i vodi nalog ali "neće da ispadne kao dama koja se femka"... al u realnosti na kraju ispada dama koja se femka. 😀
 
Само се ми из неког разлога гадимо наше заставе. Људи те чудније гледају када окачиш на леђа тробојку, него лика који маше ферари заставом, каква год да је симболика. Није сваки патриотизам шовинизам, и то су успели да нам изједначе нажалост.
Кад смо код застава, шта се вртело јуче на оном црном већем барјаку, нешто вчћ, или вучић..?
Многи овде и не знају да заставу а грбом смеју само државне институције да користе. Грађанство користи народну заставу без грба.
За коришћење државне заставе појсти новчана казна.
А то за гађење на заставу ја мало кривим разне празилук патриЈоте који су некима људима загадили заставу. Тако су и мени једно време згадили били ћирилицу.
 
„Прошло је тачно 10 дана од када сам позвао оне који протестују на улицама и који су износили одређене захтеве да дођу да разговарамо. Нису се јавили, нису заинтересовани да разговарају. жао ми је због тога и мислим да је то велика грешка. У демократским друштвима ствари се решавају разговором, а не тако што ћете мене, Ану, Синишу било кога свакога дана називати ненормалним, лудацима, убицама, криминалцима, при свему томе знајући колико обнањујете јавност….“
 
А то за гађење на заставу ја мало искључиво кривим разне празилук патриЈоте који су некима људима загадили заставу. Тако су и мени једно време згадили били ћирилицу.
Само бих мало исправио ово.
Видим да је и Кесић скренуо пажњу на то:

Него, шта кажу процене, каква је бројност била у суботу?
Не много битан инфо, али ето као оријентир. На словеначким вестима поменули 55.000, а наши непристрасни?
 
Zec nije za akciju, on je dobar kao analitičar ali ne za donošenje odluka i za vođenje.

A i on sam je više puta njakeo kako neće da ide u politiku ali će rado da je komentariše do besvesti. I da su mu nudili da uđe u politiku i vodi nalog ali "neće da ispadne kao dama koja se femka"... al u realnosti na kraju ispada dama koja se femka. 😀
Pa mesto predsednika i ne podrazumeva neku akciju, agilnost i donošenje odluka.. Zeka bi bio dobar za taj položaj, e sad, ako neće... nateraćemo ga:D
 
Milanović (Zoran) je meni primitivčina sa uličarskim ponašanjem koji pokušava da odglumi čoveka iz naroda ali saml ispada dalabu. No dobro, razumem i slažem se da po pitanju držanja i stava jeste bolji nego ova ovdašnja Psihotična usna.

A Ćuta je kralj i on za mene jeste jedan pravi predstavnik običnog čoveka, običnih ljudi. Mislim običnih ljudi koji ne glasaju za Vučića (ne samo opozicionara nego bilo koga ko se nije slizao sa Nelečenim).

Ono što posebno cenim kod njega je hrabrost i nepokolebljivost. Zli jezici koji ga ne vole (čak i neki koji su opozicija, ili se bar tako deklarišu) bi rekli da ima i on momente kada ustukne ili ga uhvati frka. Ali to baš i jeste dokaz da je običan čovek sa uverenjima, i da je hrabar što to radi. Običan čovek koji se (uslovno rečeno) sam, sa drugim običnim ljudima, bori protiv: političara, medija, batinaša, murije, korporacija, interesnih grupa, navijača... to nije lako i to je za poštovanje.
To ja pričam Zoki je sirovina sa jeftnim forama, ali niје psihopata. Nekada pomislim da je takav možda potreban da skinemo hulju, jer narod vole likove kao Zoki, gledam po YT I TT dosta Srba voli Zokija. Posebno kada proziva AV, pa ono za Kosovo da je oteto Srbiji, posle se olade kada neka malo udari po Srbiji.
Ćuta je za sada jedan od retkih ako ne i jedini sa političke scene koji u meni ne budi osećaj ekstrene mržnje i izlive besa, plus ima taj neki BG mangup nastup.
 
Ћута има ту дозу агресивности у политичким дуелима какву је имао и Вучић док је био опозиционар. Штета што нема амбицију за више и још већа штета што је са Зеленовићем.
 
Ево вам линк на ком можете да обележите зону и одредите број људи у истој.


На свим протестима до сада процене су биле преувеличане 2 до 3 пута.

ПС: Онај коме појединац или скуп људи може огадити национални симбол или писмо има озбиљне поремећаје личности или у блажем облику, жртва је овог 80-годишњег културног геноцида над Србима који и даље траје.
 
Ево вам линк на ком можете да обележите зону и одредите број људи у истој.


На свим протестима до сада процене су биле преувеличане 2 до 3 пута.

ПС: Онај коме појединац или скуп људи може огадити национални симбол или писмо има озбиљне поремећаје личности или у блажем облику, жртва је овог 80-годишњег културног геноцида над Србима који и даље траје.
Ako mi neko natura da nisam dovoljno Srbin (izdajnik) ako ne pišem ćirilicom i ne nosim zastavu na protest, automatski me izgubio i za ćirilicu i za zastavu.
 
И ако каже да мораш да једеш гибаницу да би био прави Србин, престао би да једеш гибаницу?

Мислим да је ипак довољно да означиш дотичну особу као човека накарадне логике. Нема потребе да замризиш заставу, ћирилицу и гибаницу.
 
Него, мислим да ће Вентилатор прекосутра да најави повећање плата и пензија, да је то суштина тих "лепих вести" које је најавио данас са терасе.
Штавише, данас је Пленковић исто учинио у Рвацкој.
 
Nešto sa tvitera

Screenshot_20230605_152015.jpg
 
Да зовемо Коштуницу?
😂😂😂Али боље чак и њега да изваде из нафталина него Дабрицу, Павла, Зеленовића, Маринику, Добрицу, покојни ДС и компанију,
велики су ту проблеми, многи су опијени овим масовним протестима, али на тим евентуалним изборима за некога мора и да се гласа,
то јест да се каналише незадовољство народа у једну тачку, једну странку, један покрет, једну особу,
а ови сви побројани немају никакву политичку тежину, нити ширу подршку у народу.
 
Једина реална агресија последњих 80 година када су у питању национални и културни симболи и вредности у Срба је била управо над њима.

То је чињеница. А лична осећања и патологије као последица тог насиља су управо то, последице. Тако да нисте изнели став него лични проблем као производ трагичних и насилних друштвених процеса.
 
Једина реална агресија последњих 80 година када су у питању национални и културни симболи и вредности у Срба је била управо над њима.

То је чињеница. А лична осећања и патологије као последица тог насиља су управо то, последице. Тако да нисте изнели став него лични проблем као производ трагичних и насилних друштвених процеса.
Kako da ne.

Kako se tu uklapa agresija majmuna koji nameću da se piše "srBski", a ne po pravopisu?
 
Ево вам линк на ком можете да обележите зону и одредите број људи у истој.


На свим протестима до сада процене су биле преувеличане 2 до 3 пута.

ПС: Онај коме појединац или скуп људи може огадити национални симбол или писмо има озбиљне поремећаје личности или у блажем облику, жртва је овог 80-годишњег културног геноцида над Србима који и даље траје.
Pa ajde obelezi pa nam skrinsotuj te dva do tri puta preuvelicane rezultate. Uzmi punu Kneza Milosa plus ljude koji su vec na Gazeli plus one koji jos kod skupstine cekaju da udju u Kneza Milosa.
 
Нажалост, ова накарадна, лажљива, насилна комунистичко-радикалска верзија национализма из 90их и даље служи жвалоустом криминалцу да залуђује необразовани народ. Због тога имамо размишљања да "вучић ипак није толико лош, бори се за Косово, нема нико бољи да га замени, "западне амбасаде хоће да руше Србију", "можемо да победимо нато", а и практичне резултате у виду гласања за лажну опозицију типа Милош Јовановић, заветница, па чак и странку несрећног мише вацића. То што се неки бусају у груди као велики српски националисти, који скандирају Младићу, каче српску заставу свуда, шарају зидове, не дају да се критикује црква, далеко мање воле Србију од нас који желимо уређено, слободно друштво, те зато излазимо на улице петком или суботом.
 
Vrh