Šta je novo?

Izbori 2024

Да поновим, избора на свим нивоима тешко да може бити јер то подразумева и председничке изборе. СНС тешко да има кандидате за председничке изборе, а Вучић по Уставу не може бити кандидат за председника.

Мада, размотримо ову његова последњу породичну причу где помиње некаква убиства његовог брата и деце. На страну сва морбидност тог говора, нико није констатовао да он прича о преносу власти на основу крвног сродства, а то сви знамо да се зове Монархија. Можда планира увођење нове динаситије Вучић. Наравно ово је била шала или можда и није.
 
Poslednja izmena:
Da Tadić nije sebi skratio mandat Vladu bi 2012. formirali DS i SPS..
Тада је себи скратио мандат јер је опозиција стално тражила то. И да није склоњен 2012. године, већ годину дана касније, СПС и УРС би само раскинули коалицију са ДС и прешли у коалицију са СНС.
 
Па верујем да тако флагрантно кршење устава ни он није у стању да изведе. Чак и кад би покушао, то бу у секнди значило "нови број учесника протеста = постојећи број учесника * 4". Чиста математика :)
И више не би имали протест против насиља, већ протест за очување уставног поретка а то значи да се за циљ може поставити и смена свих оних који крше основе тог Устава.
 
Nije realno očekivati da će i u toku leta protesti biti ovako masovni, kad su ulice praznjikave i bez protesta, a prirodno dođe i zamor...

ovo je neozbiljno.

niko nije odgovorio, moze li se vladajuci predsednik proglasiti nesposobim usled dusevne bolesti?

Predsednik Srbije u republici (pa se tu krije i odgovor na tvoje pitanje bez da ga postaviš) Srbiji je po zakonu ravnopravan ostalim građanima što znači da se svi zakoni odnose i na njega.

S tom jednom razlikom da uživa imunitet kao narodni poslanik. Dok je na funkciji ne može biti krivično gonjen.

Može biti razrešen. Narodna skupština o tome odlučuje, a više o postupku razrešenja imaš i u Ustavu ili u zakonu o predsedniku, otvoriš i pročitaš...

Dakle teorijski, s obrzirom da je to bilo tvoje pitanje, isti zakon koji se odnosi na KK vezano za utvrđivanje duševne bolesti bi se odnosio i na predsednika ali daleko je on od bilo kakvog prisilnog zatvaranja po tom osnovu za sada. 🙂

Država ne funkcioniše po toliko osnova, a ti našao da ga tim lekara uz odobrenje suda skloni po osnovu duševne bolesti. Zato ti niko nije ni odgovorio jer je jasno da je iako teorijski moguće, potpuno nerealno u praksi. 🙂

Ako se dogodi neki 'klik' kod naroda kao u susednim državama svojevremeno onda su mogući razni vidovi ne toliko formalno-pravnih opoziva, ali za sada nismo blizu toga, niti agitujem za neke preke sudove, ali nikad se ne zna kad se dogodi taj 'klik' sve se brzo i nazaustavljivo odvija. 🙂
 
Samo parlamentarni i beogradski.

Sve ostalo je njegova magla koju konstantno pušta.
 
У његовим обраћањима ништа није случајно, свака реч је пажљиво одабрана. Ко зна коме је и зашто упућена та порука. Мислим да морамо остати усредсређени на суштину протеста. Не заборавимо зашто смо уопште на улицама, и ко то губи достојанство, будућност и сам живот. Не, није у питању нико из породице Вучић.
 
Па верујем да тако флагрантно кршење устава ни он није у стању да изведе. Чак и кад би покушао, то бу у секнди значило "нови број учесника протеста = постојећи број учесника * 4". Чиста математика :)

To bi značilo upad u Ustavni Sud ako i tad ne bi reagovao na kršenje nadležnosti predsednika i bilo bi legitimno zapaliti ga jer tad više ne bi bilo razlike između deponije i institucije...

Jedino što bi se on pre potrudio da nađe 2/3 većinu za promenu ustava ili elegantnije i realnije bude samo premijer nebrojano puta sa nadležnostima koja i inače više odgovaraju onome što mu je potrebno za nesmetanu vladavinu...
 
Neka bude i pola ljudi to je i dalje masovno.

Ako neko uzme 10 dana odmora, to je jedan ili dva petka van grada. Ništa strašno.

Ne kažem da je strašno, kažem samo da ne možeš računati na masovnost sve vreme do novih izbora.

*masovnost u smislu da stalno obaramo rekord po broju prisutnih... a da bude prepolovljeno to je moguće i to je dobar broj za leto...
 
Poslednja izmena:
A on je poznat kao neko ko poštuje Ustav inače
Па верујем да тако флагрантно кршење устава ни он није у стању да изведе. Чак и кад би покушао, то бу у секнди значило "нови број учесника протеста = постојећи број учесника * 4". Чиста математика :)
И више не би имали протест против насиља, већ протест за очување уставног поретка а то значи да се за циљ може поставити и смена свих оних који крше основе тог Устава.
U tom slučaju morala bi da se pravi revolucija.
 
Да поновим, избора на свим нивоима тешко да може бити јер то подразумева и председничке изборе. СНС тешко да има кандидате за председничке изборе, а Вучић по Уставу не може бити кандидат за председника.

Мада, размотримо ову његова последњу породичну причу где помиње некаква убиства његовог брата и деце. На страну сва морбидност тог говора, нико није констатовао да он прича о преносу власти на основу крвног сродства, а то сви знамо да се зове Монархија. Можда планира увођење нове динаситије Вучић. Наравно ово је била шала или можда и није.
Narod koji glasa za njega glasao bi i za brata.

M. Djukanovic je vladao tridesetak godina? Kako je on resavao taj problem oganicenja broja mandata?
 
Мило је миксовао премијерско и председничко место. То ради и АВ и сада је на реду да буде премијер. Али то значи да треба да нађу кандидата за место председника а то немају.
Могуће да размишља о Андреју, па зато онаква изјава.
 
Биће министар одбране кандидат за председника, или ће дати ту функцију Дачићу, али ће онда председник бити као што и треба да буде, церемонијална улога, док ће главне полуге власти имати премијер Вучић.
А онда кад прође тај мандат, иде референдум, враћа се Краљевина, иде нови устав и ресет, и онда опет он постаје премијер.
 
Zato je moj iskren savet svima da idu na sve proteste na koje budu mogli, da se "održi plamen".

Ja sam do sada bio na 4 🙂 nisam uvek puna 3, 4 sata ali jesam minimum minimuma 2...

E sad kad krene baš lepo vreme, ja ću verovatno moći, ali ljudi koji rade pa dođe subota, sve i da ne odu iz grada, ne znam koliko će da prekidaju Adu ili bazen sa klincima u najlepše sunce oko 17h da bi stigli na protest u 18h 🙂

Al svakako nisam za prekid, samo neki protest krajem leta mora da se najavi i ispromoviše baš dobro da opet pokaže da nas ima kao i prekjuče...
 
Али то значи да треба да нађу кандидата за место председника а то немају.
Staviće Vučevića, novog predednika SNS-a 😂

Ja opet kažem izbori i da ih raspiše, po ovom trenutnom sistemu i njegovim pravilima je samoubistvo i opozicije i naroda i bilo kakve nade da će u ovoj zemlji nešto moći da se pomeri sa mrtve tačke
 
Мислим да и поред великог незадовољства у народу, опозиција опет није довољно допадљива да би остварила резултат довољан за промену режима.
 
Ja sam do sada bio na 4 🙂 nisam uvek puna 3, 4 sata ali jesam minimum minimuma 2...

E sad kad krene baš lepo vreme, ja ću verovatno moći, ali ljudi koji rade pa dođe subota, sve i da ne odu iz grada, ne znam koliko će da prekidaju Adu ili bazen sa klincima u najlepše sunce oko 17h da bi stigli na protest u 18h 🙂

Al svakako nisam za prekid, samo neki protest krajem leta mora da se najavi i ispromoviše baš dobro da opet pokaže da nas ima kao i prekjuče...
Naravno, ko koliko može. 👍
 
Vrh