Šta je novo?

Izbori 2024

A što se tiće NIS-a i Rusa, moji su kućni prijatelji sa jednom ozbiljnom glavom u NIS-u, pričao sam i ja sa njim i kaže mi da takvu rafineriju, sa takvim postrojenjima i mogućnostima za preradu, kakvu su nakon završetka modernizacije i ulaganja napravili Rusi u Pančevu-danas nema niko u Evropi..
I u Ukrajini su svašta napravili pre dosta godina. Daleko im lepa kuća. Jednom ćemo im videti leđa.

Ovom politikom smo došli do toga da nas Lavrov i Harčenko direktno guraju u rat i najavljuju eksploziju na Kosovu. Al nema veze imamo modernu rafineriju.
 
Malo sam razočaran ovim, ja sam sinoć bio ubeđen da je Nelečeni svo vreme u Predsedništvu. Opet je uspeo da nas nadmudri.

Pre nego što Goran krene da mi kuka - ne, neću prestati da idem na proteste zbog toga. Kao što nisam i neću prestati samo zato što su doveli Bjelogrlića na binu. Samo iznosim poneko nezadovoljstvo i primedbu. A radost i entuzijazam sam izneo sinoć.
 
Ja nikad nisam glasao za Tomu, radikale i SPS. Jasno je koje je od 2 zla veće, sve drugo je relativizacija.

Izigravali ste pametnjakoviće tamo te 2012. i preuzimate deo odgovornisti svakako. Nisu predsednički izbori platani i peti parkić na Zvezdari. Na gradu nisi morao za DS svakako. Iskreno za Vučka me jeste iznenadilo, za Došljaka nije.

Možeš da budeš revoltiran, ljut al trenutak kad treba da se zaokruži i da ti zaista šaka i hemijska krenu ka Tomislav Nikolić te 2012... Ne umem da objasnim sebi...

A ovo gore ne zna se ko je gori Vučić kao uplašeni skolarac, a bully ka nama unutra ili Milo koji je glumatao ozbiljnost i odgovornost na svakom koraku, a najobičniji mafijaš samo je bio prozapadni čovek pa su mu sve tolerisali.

I evo par slika sa jučerašnjeg protesta. 🙂

20230603_190240.jpg
20230603_191133.jpg
20230603_191236.jpg
20230603_192519.jpg
20230603_193050.jpg
 
*za*ebao sam se ne mogu da obrišem sad ovaj post... greškom sam poslao

Al ajde kad sam ga već poslao da ga izmenim u nešto pametno...

Dakle Milo mi je baš fake, taj govor tela treba da prati unutrašnju neku čvrstinu i da zaista držiš konce u svojim rukama... Meni to negde Plenković ima. Znači ako samo cenimo špoljašnjost... Ali ne mislim da je za birače levičare potrebno uopšte imati taj govor tela, nego za konzervativne. Milanović ili Ćuta mnogo više odgovaraju mom senzibilititetu jer ja više cenim prirodnost, spontanost, bolja identifikacija sa običnim čovekom... Dok je kod ovih 'konzervativaca', govor tela ja sam iznad, ja sam distanciran, ja sam u svakom trenutku priseban i čvrst, što je meni u principu bezveze.

Tako da eto 🙂
 
Poslednja izmena:
I ja sam glasao za Tomu u drugom krugu i nije mi žao. Nikada nisam glasao za DS i njihove otpatke.
Ја сам гласао за Тому, али после никад за СНС. И то сам гласао не зато што волим Тому него да казним Тадића. Тако и сад гласам против Вучић. Као што су људи 2000. гласали против Слобе а не зато што им се свиђао ДОС.
Ja vam ne zameram. Jer em što smatram da svako ima pravo da nekad pogreši i bude prevaren (pogotovu što nema gorih prrvaranata od političara), em što je dobro menjati vlast svakih 10ak godina. Da se razumemo, nisam nikada nigde dao glas SNSu. Ali jesam jednom onom Belom govnetu iz Velike Ivanče. I ništa, preživeo sam, ništa mi se nije desilo, niti su mi damu otpala. 😀

Problem je samo što je ova pustila korenje jače i dublje nego bilo koja pre. Ali to je zato što ima i podršku zapada, kome odgovara da ona nastavi da vlada ovom deponijom-kolonijom, kako nas svi oni vide.

Jbg, shit happens. Idemo dalje.
Samo izađite sledeći put (ponovo) i glasajte (ponovo) protiv ovih.
Da ne budemo ko Čavić koji jutros na Novoj laprda "ja nisam ovde zbog opozicije, nego zbog nasilja" a ne kapira tupson da, da bi smenio ovu vlast ili njene delove, treba ti opozicija. A u međuvremenu svira u frulu šatro brojeći ljude u kritičnim momentima.

Elem, samo izlazimo i glasajmo.
 
Ne zameram ni ja nikom. Greške su normalna stvar. Samo govorim da kod mene šanse nije bilo da tada Nikoliću dam glas.

Sigurno sam i ja na nekim izborima pravio greške. Više se i ne sećam, toliko ih je bilo.
 
Milanović ili Ćuta mnogo više odgovaraju mom senzibilititetu jer ja više cenim prirodnost, spontanost, bolja identifikacija sa običnim čovekom...
Milanović (Zoran) je meni primitivčina sa uličarskim ponašanjem koji pokušava da odglumi čoveka iz naroda ali saml ispada dalabu. No dobro, razumem i slažem se da po pitanju držanja i stava jeste bolji nego ova ovdašnja Psihotična usna.

A Ćuta je kralj i on za mene jeste jedan pravi predstavnik običnog čoveka, običnih ljudi. Mislim običnih ljudi koji ne glasaju za Vučića (ne samo opozicionara nego bilo koga ko se nije slizao sa Nelečenim).

Ono što posebno cenim kod njega je hrabrost i nepokolebljivost. Zli jezici koji ga ne vole (čak i neki koji su opozicija, ili se bar tako deklarišu) bi rekli da ima i on momente kada ustukne ili ga uhvati frka. Ali to baš i jeste dokaz da je običan čovek sa uverenjima, i da je hrabar što to radi. Običan čovek koji se (uslovno rečeno) sam, sa drugim običnim ljudima, bori protiv: političara, medija, batinaša, murije, korporacija, interesnih grupa, navijača... to nije lako i to je za poštovanje.
 
Ja sam glasao nekada i za Dinkica, tako da nemam kome sta da pricam :) Posle i za Raduleta. Slab sam na tehnokrate fokusirane na ekonomiju, koji se prodaju kao svetski strucnjaci.

2012 sam bio beli listic, jbg, skoro ko da sam glasao za Tomu. Realno u prvom krugu je dobio Tadic, prethodna dva puta je gubio pa dobio drugi, bilo je neverovatno zamisliti da ce prvi put kad je prvi dobio izgubiti drugi.

Ko je tek mogao predvideti da ce Vucic, koji je i tad izgubio od Djilasa u Beogradu, iz pozicije prvog potpredsednika Vlade tako brzo preuzeti sve konce u drzavi.
 
Dobro je samo kad ova naša Guba ne laprda mnogo... i neka mu je Zelenski svašta rekao, samo neka mu svi trljaju nos da se puši.
 
Zelenski će tek da bude neprijatan, kada se rat završi. Kako sada izgleda Ukrajina neće izgubiti i postaće snažnija nego pre rata, mislim politički, za dizanje ekonomije trebaće par godina, ali i to će relativno brzo ići ako zapad da pare. Kada ima para sve se može uraditi, neće biti prvi put da se neka zemlja podoigne iz ruševina.
Na prvom mestu treba da se zabrine Orban, kada se doda još Duda, holanđani i skandinavci, neće mu biti lako. A ovaj naš će valjda da ode do tada, pa će novi predsednik moći da se pravda da nisu svi u Srbiji bili za Ruse, nego diktatura, morali smo, itd....
Ne znam kakav je glumac bio, ali državnički se dobro drži, svi ga primaju (na zapadu naravno, ali u ovoj situaciji zapad je i bitan, a primaće ga i kinezi ), tetošu ga, slušaju, priča na većinu foruma i gde treba i gde ne treba. To što nije pobegao iz Kijeva na početku rata je bio njegov dobar potez.
Što se tiče rafinerije, Rusi su stvarno dosta uložili, renovirali i standardi su visoki. Što se toga tiče nisu podbacili.
 
Ukrajina je mrtva zemlja, i pre rata im je ekonomija i demografija bila jos gora od nase, a sad je tek katastrofa.

I da pobede rat, sto je veliko pitanje, ne mogu se samo upumpavanjem milijardi (a i tu je upitno koliko ce Zapad biti darezljiv kada vise u pitanju nije borba protiv Rusije) resiti fundamentalni problemi.
 
Ukrajina je mrtva zemlja, i pre rata im je ekonomija i demografija bila jos gora od nase, a sad je tek katastrofa.

I da pobede rat, sto je veliko pitanje, ne mogu se samo upumpavanjem milijardi (a i tu je upitno koliko ce Zapad biti darezljiv kada vise u pitanju nije borba protiv Rusije) resiti fundamentalni problemi.
Ukrajinci će se vratiti po završetku rata, a Ukrajina će postati demokratija sa vladavinom prava za primer u celom svetu. Podržana novcem.

To će biti kontrast ruskoj diktaturi i putokaz za narod u Rusiji.
 
Ukrajina je mrtva zemlja, i pre rata im je ekonomija i demografija bila jos gora od nase, a sad je tek katastrofa.

I da pobede rat, sto je veliko pitanje, ne mogu se samo upumpavanjem milijardi (a i tu je upitno koliko ce Zapad biti darezljiv kada vise u pitanju nije borba protiv Rusije) resiti fundamentalni problemi.
Bila je, to je tačno. Ali nemoj da potcenjuješ upumpavanje milijardi, ko je verovao da će se nemačka ili Japan dići posle II sv rata? ili Vijetnam koji ulazi u krug razvijenih država? Ja sam ubeđen da je Rusija mogla bez rata postepeno da stavi Ukrajinu pod svoj uticaj, ovako su je potpuno okrenuli protiv nje. I još će zapad da napravi ogledni primer kako niko ne sme da se igra sa njim.

A bojim se da će i od nas da naprave ogledni primer šta se dešava sa prijateljima naših neprijatelja.

da ilustrujem Orbana
 
Bila je, to je tačno. Ali nemoj da potcenjuješ upumpavanje milijardi, ko je verovao da će se nemačka ili Japan dići posle II sv rata? ili Vijetnam koji ulazi u krug razvijenih država? Ja sam ubeđen da je Rusija mogla bez rata postepeno da stavi Ukrajinu pod svoj uticaj, ovako su je potpuno okrenuli protiv nje. I još će zapad da napravi ogledni primer kako niko ne sme da se igra sa njim.
Mislim da je svako verovao da ce se Japan i Nemacka, zemlje koje su bile medju najrazvijenijim drzavama sveta i pre rata, sa izuzetno jakim demografskim rastom i pre i tokom i posle istog eventualno oporaviti.

Ukrajina je bila duplo siromasnija od Srbije po glavi stanovnika jos pre rata, imala je najgoru demografsku sliku u Evropi i pre svega ovoga, a sada im je najproduktivnije stanovnistvo magom u izbeglistvu, gde zasnivaju porodice, bolje zive i sto duze ovo traje to ce se teze vracati. To su stvari koje ne mogu milijardama da se poprave.

I to su cinjenice a ne neko navijanje i nadanje.
 
Рат у Украјини је секундарно осмишљен да би се попунила демографски шупљина у Немачкој.
И да победе рат и ослободе Крим, следи им период живота као у послератној БиХ.
 
Ne uvodi sankcije jer bi mu opao rejting u narodu, a procena zapada je da im je bitniji on na vlasti nego sankcije Srbije Ukrajini.
Pa njemu je već svakako opao rejting, tu je oko magične cifre od 35-36% što znači da je možda u praksi čak i niže od toga
 
Vrh