Šta je novo?

Izbori 2024

Da ima malo više pameti, prihvatili bismo ove što odlaze iz snsa, ne bi ih pljuvali.

Tako će se još više ljudi osloboditi da napusti SNS. U slučaju da ih napadamo, samo će braniti još zdušnije vlast.

Ne, to ne znači da treba da je stavimo da bude ministar u nekoj novoj vlasti, samo da prihvatamo one koji izađu iz SNS. Uostalom, kako drugačije da opozicija dođe na vlast? Vučić ima većinu, znači opozicija mora da preuzme deo njegovih glasova.
 
Хаг је од њега створио мученика. Сад се клинци ложе на њега, да је био државник.
Ово је толико тачно. Знам много примера људи млађих од 30 који не памте Милошевића али нагињу "слобистима" или иду у десно, у ствари, омладина је у великом броју, чак већински, десно од центра. Поред слања у Хаг које је у главама многих од Милошевића направило мученика и "последњег српског државника" добар део одговорности сносе и "иксери" и "бумери" који су 30 година касније и даље остали заробљени у деведесетима и од опозиционог деловања деведесетих и тих протеста стварају замену за своју личност. "Миленијалце" и "зумере" то не занима, штавише, често им иде на нерве.
 
Многи млађи данас гледају на Отпораше и људе који су демонстрирали 90их нпр. као на изигране будале.
 
Хаг је од њега створио мученика. Сад се клинци ложе на њега, да је био државник.
Слажем се, али једноставно било је структура у новој власти које нису желеле да се реформише правосуђе ( Коштуница). Да је неко од ДОСоваца 5. октобра имао муда да прогласи прелазну Владу и заузме све државне институције и промени начелнике свих институција у земљи Слоба би био на робији овде и не би испао никаква жртва ни херој. Ту долазимо до проблема у нашим опозиционим политичарима, а то је да нису спремни да много ризикују и да буду довољно доследни у својим идејама и ставовима. Ко зна како ће гледати на Вучића 20 година после његовог пада с власти.
 
Многи млађи данас гледају на Отпораше и људе који су демонстрирали 90их нпр. као на изигране будале.
Да, велики број. Као што многи "иксери" и "бумери" оправдано криве деведесете да су им узеле младост и најлепши део живота многи "миленијалци" тако гледају на двехиљадите. Реално, наша транзиција јесте била врло болна а за то кривце траже међу онима који су тада били на власти, не у Милошевићу.
 
Да је неко од ДОСоваца 5. октобра имао муда да прогласи прелазну Владу и заузме све државне институције и промени начелнике свих институција у земљи Слоба би био на робији овде и не би испао никаква жртва ни херој. Ту долазимо до проблема у нашим опозиционим политичарима, а то је да нису спремни да много ризикују и да буду довољно доследни у својим идејама и ставовима. Ко зна како ће гледати на Вучића 20 година после његовог пада с власти.
Mada bi te Dosovce u tom slučaju možda pobili ko zečeve.

Niko nikad ne pominje stampedo koji je nastao 5. oktobra kad se pomislilo da JSO u hamerima kreće na demonstrante... Taj urlik masovnog užasa. Sila Boga ne moli.
 
Многи млађи данас гледају на Отпораше и људе који су демонстрирали 90их нпр. као на изигране будале.
За време ДС ни СПС ни СРС нису смели да директно кажу да је 5.10. био лош, већ су или говорили да је то била последица многих претходних дешавања или да је требало да се понови више пута (што јесте тачно). Откад се пресвучена црвено-црна коалиција вратила на власт постало је модерно пљувати 5. октобар, а то власти одговара јер је успела да убеди огроман део народа да иза свих масовних демонстрација стоје западњаци који би да "врате жуте лопове и униште Србију", а тако је власт и многе одвратила од намере да протестују против исте.
 
opet lazi. SM jw poslat u Hag pod pritiskom
After defending and protecting him for months, the Serbs finally arrested him on 1 April 2001 after a 24-hour standoff with police at his Belgrade home. He had claimed that he would fight to the death. He was immediately moved to Belgrade's central prison where he was questioned by a judge investigating allegations of corruption and abuse of power. His successor, Vojislav Kostunica, said a potential "bloodbath" had been avoided with Milosevic's peaceful surrender. The U.S. had given Yugoslavia a deadline of March 31 to demonstrate compliance with the International War Crimes Tribunal in the Hague or face a cut-off of U.S. funds, about $50 million in assistance. This is certainly the real reason that the Government gave up their ex-President. Meanwhile, other war criminals still are free in Yugoslavia although the United States Department of Justice has offered substantial rewards for their arrest.
https://www.psywarrior.com/BosniaHerb.html
 
Srbija i Rusija su beskonacmno razlicite zemlje. Hulja ne moze da se poredi sa Putinom osim u propagandne svrhe, kad naeedi Centrala.

Sto se tice Irana, javna izvrsenja smrtne kazne, kao i u SA, su ocito deo njihove tradicije, vole tako i ako je njima to ok i meni je. Lepo je kad ljudi drze do svojih obicaja.

Mozda nije trebalo da ukinemo smrtnu kaznu. Ako ne KK, onda bi bilo lepo videti onog lika iz Mladenovca u tom filmu.
 
Mada bi te Dosovce u tom slučaju možda pobili ko zečeve.

Niko nikad ne pominje stampedo koji je nastao 5. oktobra kad se pomislilo da JSO u hamerima kreće na demonstrante... Taj urlik masovnog užasa. Sila Boga ne moli.
Када се Легија придружио народу и почео да лепи отпорашке налепнице могли су да схвате да је прича завршена. Демонстранти су у полицијској станици у Мајке Јевросиме запленили стотине пушака и сигуран сам да је и сам Легија то касније сазнао, а и да је поново дошао увече у Београд са хамерима вероватно би он и његова јединица били ти који би били побијени ко зечеви.
 
То оружје је покупила екипа из Шилерове. Позадина је мало шира, Легија је ипак Француски ђак, тј. НАТО ђак а ДБ је лепо шуровао са ЦИА.
 
Него да престанемо са копањем прошлости. Сад ће Вучко, Беки и Бендер укоре да деле :D
 
За време ДС ни СПС ни СРС нису смели да директно кажу да је 5.10. био лош, већ су или говорили да је то била последица многих претходних дешавања или да је требало да се понови више пута (што јесте тачно). Откад се пресвучена црвено-црна коалиција вратила на власт постало је модерно пљувати 5. октобар, а то власти одговара јер је успела да убеди огроман део народа да иза свих масовних демонстрација стоје западњаци који би да "врате жуте лопове и униште Србију", а тако је власт и многе одвратила од намере да протестују против исте.
Апсолутно. Двехиљадитих је бабарога била "повратак у деведесете", данас су бабарога "жути лопови". Иначе, поред тога што ради власт добар део одговорности снове и опозиционари из деведесетих. Главна звезда био је Вук Драшковић, човек који је први изашао са идејом о Великој Србији, потпаљивао људе са монархијом, равном гором, причао како ће сећи руке свима који буду носили туђи барјак да би данас постао део СНС интересне групе а поред тога и заговорник признања независности Косова и чланства у НАТО, две екстремно непопуларне идеје. Са ким год да сам причао од људи који су деведесетих подржавали СПО данас горове да је боље да су сломили и руке и ноге што су тада били спремни да јуришају и погину за Драшковића.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice Irana, javna izvrsenja smrtne kazne, kao i u SA, su ocito deo njihove tradicije, vole tako i ako je njima to ok i meni je. Lepo je kad ljudi drze do svojih obicaja.
Ah ta tradicija. Tradicija mora biti svetla. Sve što je tradicija je dobro. I tako treba, jer valja se.

Druže pogledaj neke iranske filmove, pa ćeš shvatiti koliko ti ljudi tamo trpe ludake na vlasti.

Od svih zemalja na svetu Iran je možda i najgori primer za ovo o čemu pričamo.
 
То оружје је покупила екипа из Шилерове. Позадина је мало шира, Легија је ипак Француски ђак, тј. НАТО ђак а ДБ је лепо шуровао са ЦИА.
tako je.
Taj narodni gnev je samo bio deo folklora.
Sustina, tj placanje funkcionera rezima od strane zapadnih sluzbi obavljeno je u tajnosti.
Ja nisam cak siguran da je Kostunica uopste pobedio na tim izborima.
Zarko Korac je isto jednom izrazio sumnju.

Da je posle 5. Oktobra zaista dosla medijska sloboda, postenje i razvoj, a ne lopovi taj datum bi bio veliki datum.
Nizak nivo tadasnje opozicije, na celu sa kriminalcima iz DS-a i DSS-a, doveo je do nesrece u kojoj danas zivimo.
 
Tako je, fokusirajmo se na sadasnjost i mlade junake koji su cak i 200 km presli za jedan dan!
Pa oni jesu junaci za nas Beogradjane.
Skinimo im kape. Respekt neprijatelju.
Evo, na ovom forumu se juce vodila rasprava o tome d ali je pink predaleko z ahodanje.
 
Ah ta tradicija. Tradicija mora biti svetla. Sve što je tradicija je dobro. I tako treba, jer valja se.

Druže pogledaj neke iranske filmove, pa ćeš shvatiti koliko ti ljudi tamo trpe ludake na vlasti.

Tradicija. Meni licno nije vazna. Ima kome jeste. Tardicije ima svuda, ima je u Teksasu, ima i na Kosovu. Zanimljiva je za turiste.
Bas me briga da li oni trpe ili ne.
Vaznija mi je cena sira na pijaci nego njihove zrtve. To je njihova zemlja.
Ja imam svoj interes, a je vezan za to koliko trpimo ja i moja porodica ovde.

Umesto da saosecamo sa Irancima, saosecajmo sa ovim ljudima, koji su u provinciji uspeli da se pobune protiv Hulje.
Lako je setati po Beogradu, vrlo lako.

Сектор за информатичко- комуникационе технологије Града Ниша је овог четвртка расформиран, а запослени су се поводом тога обратили и градоначелници Ниша Драгани Сотировски у писаној форми. Они сумњају да је сектор угашен јер су одбили да иду на митинг Српске напредне странке заказан за 26. мај у Београду.​


Sto se tice oprastanja. Mi nismo u stanju da prihvatimo istinu o tome koliko recimo SPC igra prljavu igru.
Ako Hulaj bude smenjen, nova vlast ce spremno da kleci pret drugom huljom - Porfirijem.

Ne cuje se nista o kaznjavanju nizih rangova SNS-a.
 
Poslednja izmena:
Srbija i Rusija su beskonacmno razlicite zemlje. Hulja ne moze da se poredi sa Putinom osim u propagandne svrhe, kad naeedi Centrala.

Sto se tice Irana, javna izvrsenja smrtne kazne, kao i u SA, su ocito deo njihove tradicije, vole tako i ako je njima to ok i meni je. Lepo je kad ljudi drze do svojih obicaja.

Mozda nije trebalo da ukinemo smrtnu kaznu. Ako ne KK, onda bi bilo lepo videti onog lika iz Mladenovca u tom filmu.

Кад смо већ код Саудијске Арабије и смртне казне, гледао сам доста снимака из те сатанистичке творевине на неким бизарним деловима интернета како то изгледа у ствари и био сам веома изненађен,
било је пар снимака на којима је егзекуција била организована на великом тргу где је присутна гомила људи иоји скандирају алах егбер и слично и које су деловале званично,

међутим већина смртних казни се изводи тако што полиција доведе осуђеника у неку споредну рендом улицу типа на Карабурми или нешто тако,
около је свега пар случајних пролазника и осуђеник који запомаже, онда се појави маскирани џелат са сабљом који осуђенику који клечи из пар покушаја одруби главу и сабљу ноншалантно обрише од крви неком папирном марамицом коју баци ту онако безвезе на сред улице и оде,

све то и цела атмосфера изгледају онако потпуно опуштено, нема никакве званичне процедуре, без неке помпе, као нека свакодневна рутина, рецимо као да су стали негде на периферији града да поправе бицикл и то је то, обавили лагано и разилазе се полако.
 
Vrh