Šta je novo?

Iskustva sa majstorima

Sa svoje strane, mastori kažu da moraju tako, da imaju previše posla, a neće da odbijaju mušterije (verovatnije je da neće da se odrektnu para) pa moraju da organizuju. Pričao sam sa majstorom iz xenonlight, postavljao je šinsku magnetnu rasvetu, mnogo se vremena gubi dok stignu do lokacije, optimalno je da postavi rasvetu u jednom stanu, a on ponekad ima 3 ili 4 , i da radi po ceo dan, vikendima, itd. Slušajući ga bilo mi je malo žao čoveka
 
Poslednja izmena:
Tako i moj majstor je jednom predamnom lagao kako bla bla bla dok ga je zvala druga mušterija. Uglavnom mi je to objasnilo kako rade i to pogotovu ti majstori koji uzmu previše poslova pa malo rade na jednom mestu pa malo na drugom. Zato cenim majstore koji samo rade kod tebe i gotovo.
 
Za rusofile i one hrabrije. :)

ruski majstor.jpg
 
Postovane komsije i buduci kupci,
Zelim da cam prenesem svoje negativno iskustvo sa navnodnim salonom namestaja “COA NAMESTAJ” I SORENEM PAZNJU DA DOBRO VAGATE S KIM SARADNUJETE.
Totalni prevaranti- Vlasnik Aleksandar
Dogovoreno je bilo da krajem decembra zavrsi ugradni hodnicki ormar i kuhinju u dnevnoj i ugradni plakar u spavacoj sobi. Zajedno smo radili projekat u njegovom prodajnom objektu u Vojvode stepe 32 ( iznad stepinog Vajata) i bukvalno je duplirao cenu od onoga sto je njegov nepogresivi softver izbacio kao cenu projekta. Nema veze prihvatio sam jer mi je hitno bilo potrebno. Rok za isporuku 20.12. 2022 godine!!! Sada je Avgust 2023 i dalje projekat nije zavrsio , uzevsi 90% uplate celokupnog iznosa nestao je glavom bez obzira. Na pozive se ne javlja a na emailove ne reaguje!
Jako neprofesionalan, na njegovo insistiranje smo menjali 3/4 x projekat jer se javljao nakon nedelju dana objasnjavajuci da moje zelje nisu moguce i tako u nedogled. Mogu slobodno da iznensem da je za najjeftiniji UNIVER u ponudi trazio 8000 e za celi projekat. Isfusarili su sa radovima koliko god su mogli. Uzeli su od stare kuhinje pregradne ploce da te iste iskoriste pri ugradnji, niti jedan korpus ne pase sa susednim, elementi puni ostecenja i najvaznije nije zavrseno 20 % projekta. Gresaka koliko hocete i radienje po sopstvenom nahodjenju. Uspeo sam na i preko 20 nepravilnosti, i sto je najgore njih to kao firmu nezanima. Ukoliko se zadesi da se radnica javi na moj broj sve se zavrsi na izvinjenju jer nemaju radne snage i da ce zavrsiti projekat.
Imao bih jos mnogo sto sta da kazem ali bolje da cuti jer ne zelim da unistim coveka vec samo da skrenem paznju buducim kupcima sta da ocekuju od COA NAMESTAJ!
Izbegavati u sirokom pogledu.


75c1f3ca0f369597a7b30ea0443764a2.jpg

c30dc6420667df99009f1464fe379ab7.jpg

57b791de64e2351e7d0ee749bbba2947.jpg

b35bde01aee4542ad1bd48a1c3dd3c39.jpg

edd37e51444b432d014a078106a33992.jpg

5be2eed25d4ad381fbafda867ce13ccc.jpg

807bdb24ddb97b77d1a38d83da9207f0.jpg

fee47c740eddb62eee9c14b0ee36c2a1.jpg

1481fafa8f47258058b081a7c2c60693.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi kupio polovno ili novo ovo je za tužbu za te pare ti je uzeo kožu sa ledja
 
Prosirio bih ulaz u garazu, ima li neko bravara, zidara, sta mi sve treba da vidimo koliko bi ispalo i kako? Nije moja pa ne bih previse ulagao inace bih sve porusio i stavio rolo vrata al to je 1000e..
 
Prosirio bih ulaz u garazu, ima li neko bravara, zidara, sta mi sve treba da vidimo koliko bi ispalo i kako? Nije moja pa ne bih previse ulagao inace bih sve porusio i stavio rolo vrata al to je 1000e..
Ako ti je 1000e mnogo, tesko da ces naci bilo kakvog majstora da se drnda sa tobom u danasnje vreme. Mene moj lera za zidanje vikendice vec duze vreme.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Obicu zid sam samo da se produze vrata onda :D
 
Nisam znao za ovu temu dosad. Ja sam kao neki majstor i moram da kazem da ima dosta korektnih majstora. To je uglavnom starija generacija. Ima lopova kao i u svakoj bransi i onih koji nemaju pojma o poslu. Ma koliko vam bilo hitno ili vam se ponuda ucini jeftinom NIKAD NE PLACAJTE UNAPRED.Kad zavrsi i zadovoljni ste onda platite. Ako ne poznajete coveka onda nikako ne placajte na ruke vec na racun. Nisu svi dundjeri i lopovi ali se bar osigurajte kad naletite na takve. Kod namestaja od plocastog materjala uvek pogledajte krojnu listu, jer neki dodaju materijal da bi opravdali visoku cenu.
 
Poslednja izmena:
Prosirio bih ulaz u garazu, ima li neko bravara, zidara, sta mi sve treba da vidimo koliko bi ispalo i kako? Nije moja pa ne bih previse ulagao inace bih sve porusio i stavio rolo vrata al to je 1000e..
Bolje ti je da kupiš manja kola... :ROFLMAO:
 
Imam ih i prodajem ih sad kad sam uzeo garazu a umjesto njih cu motor uzet, iako ni on ne moze stati u garazu ali smislicu nesto

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Crni čoveče, pa kakva ti je to garaža kada ni motor u nju ne može da stane? :LOL:
 
Starogradnja, auto novo i veliki, sta ces.
 
Iako je naziv iskustvo sa majstorima evo i majstorskog iskustva sa musterijom. Musterija mi se obratila sa zahtevom da im projektujem i napravim kuhinju od 2 duzna metra za koju im je neko trazio 2000 evra. Odmah iz iskustva sam rekao da ce kuhinja izaci manje od 1000 evra sa mojim rukama. Ondmah su pristali ali da konstruisem tako da stane standardna ugradna rerna,ravna ploca sa 4 ringle,sudomasina ,kombinovani frizider visina 1.5 metara i da imaju veliku sudoperu i radnu povrsinu od 60 cm i jos mikrotalasnu. To je naravno nemoguca misija i trikovima sam uspeo da smestim sve uz usku grejnu plocu i sudomasinu od 45cm. Onda sam ih tri dana vodao da biraju materijal i kad su kao odlucili predao krojnu listu i sve je izaslo 79.000 u mdfu. E onda su trazili da ugradim negde jos i fioke i zicani korpus. Kad smo i to ugurali onda su pristali ali da uradim za tri dana jer treba da izdaju stan. I tu nije kraj. Da ja platim materijal i oni ce dati pare na kraju. Stan je inace na 11 spratu i materijal ne moze u mini lift i mora peske. Uz sve moje ustupke na kraju su me izvredjali i odbili da im radim . Rekose da je mnogo zaraditi 16.000 din za tri dana. Bas sam tuzan😪
 
Nema razloga da budeš tužan, valjda si naučio neke lekcije iz ovog primera.
 
Iako je naziv iskustvo sa majstorima evo i majstorskog iskustva sa musterijom. Musterija mi se obratila sa zahtevom da im projektujem i napravim kuhinju od 2 duzna metra za koju im je neko trazio 2000 evra. Odmah iz iskustva sam rekao da ce kuhinja izaci manje od 1000 evra sa mojim rukama. Ondmah su pristali ali da konstruisem tako da stane standardna ugradna rerna,ravna ploca sa 4 ringle,sudomasina ,kombinovani frizider visina 1.5 metara i da imaju veliku sudoperu i radnu povrsinu od 60 cm i jos mikrotalasnu. To je naravno nemoguca misija i trikovima sam uspeo da smestim sve uz usku grejnu plocu i sudomasinu od 45cm. Onda sam ih tri dana vodao da biraju materijal i kad su kao odlucili predao krojnu listu i sve je izaslo 79.000 u mdfu. E onda su trazili da ugradim negde jos i fioke i zicani korpus. Kad smo i to ugurali onda su pristali ali da uradim za tri dana jer treba da izdaju stan. I tu nije kraj. Da ja platim materijal i oni ce dati pare na kraju. Stan je inace na 11 spratu i materijal ne moze u mini lift i mora peske. Uz sve moje ustupke na kraju su me izvredjali i odbili da im radim . Rekose da je mnogo zaraditi 16.000 din za tri dana. Bas sam tuzan😪
Trebalo je da ih oteraš u tri lepe.. Ali ako si ti tako dobar majstor i umeš sve to da uradiš, ne brini, nema zime za tebe 💪 Imaću te u vidu kada budem radio renoviranje!
 
@Medekobrada
Jel imas odgovarajuci alat da precizno hirurski izbusis i napravis rupu na radnoj ploci za montazu granitne sudopere?
Taj alat nemam, imam samo busilice i elektricne testere za drvo
 
Sto ih nisi pitao da urade sami kad su tako pametni
Iako je naziv iskustvo sa majstorima evo i majstorskog iskustva sa musterijom. Musterija mi se obratila sa zahtevom da im projektujem i napravim kuhinju od 2 duzna metra za koju im je neko trazio 2000 evra. Odmah iz iskustva sam rekao da ce kuhinja izaci manje od 1000 evra sa mojim rukama. Ondmah su pristali ali da konstruisem tako da stane standardna ugradna rerna,ravna ploca sa 4 ringle,sudomasina ,kombinovani frizider visina 1.5 metara i da imaju veliku sudoperu i radnu povrsinu od 60 cm i jos mikrotalasnu. To je naravno nemoguca misija i trikovima sam uspeo da smestim sve uz usku grejnu plocu i sudomasinu od 45cm. Onda sam ih tri dana vodao da biraju materijal i kad su kao odlucili predao krojnu listu i sve je izaslo 79.000 u mdfu. E onda su trazili da ugradim negde jos i fioke i zicani korpus. Kad smo i to ugurali onda su pristali ali da uradim za tri dana jer treba da izdaju stan. I tu nije kraj. Da ja platim materijal i oni ce dati pare na kraju. Stan je inace na 11 spratu i materijal ne moze u mini lift i mora peske. Uz sve moje ustupke na kraju su me izvredjali i odbili da im radim . Rekose da je mnogo zaraditi 16.000 din za tri dana. Bas sam tuzan😪
Sto ih nisi pitao da urade sami kad su tako pametni :mad: (n):poop:
@centarfor Busis radnu plocu ?
 
Vrh