Šta je novo?

Iskustva sa majstorima

Sutra ću ipak da založim, prešao sam drugi put pre dva sata, taman do sutra neka odstoji. :cool:
 
Trebao si da uzmes farbu na vodenoj bazi, em ne smrdi em mozes odmah da palis radijatore.
 
Pozdrav svima,

Ja se bavim održavanjem objekata i nisu samo majstori krivi, mušterijama je uvek sve skupo, čak i kad oni nabave materijal. Ugrađivao sam neku LED rasvetu koju je mušterija nabavila i posle nekoliko dana krene da treperi sijalica i zovu mene da mi kažu da nisam lepo odradio posao, a kvalitet proizvoda je krš.

Uglavnom radim Stari grad (Beograd) i to ugostiteljske objekte, imam kolegu koji isto radi kao i ja, a on radi i kuhinje i ormare. Nismo jeftini, ali se držimo dogovora.
 
Gledaj...I meni je mnogo kao mušteriji i gledam gde mogu da uštedim i da sam uradim da ne moram da platim, jer mi pare ne rastu na drvetu. Ni meni, ni drugoj strani, koja god da sam u nekoj situaciji ja strana, a koja on. Ali ono što ne znam ili ne znam dobro, platim ko zna i poštujem dogovor. Ako nemam para, zvacu kada budem imao ili cu naci neki alternativni način. A sa druge strane, meni je kao nekome ko treba da radi, najlakse kada mi kaze da nema novca i da ne radim, nego da nekoga jurim za novac posle. A dok se neki majstori ljute kada im kazes da nemas novca za njegove ruke. Mislim u sebi: ,,Pa jel treba da ti kazem radi, pa da me posle juris za pare". Meni, rekoh, kada sam na mestu majstora, tako ne odgovara.

Čist račun - duga ljubav.

A drugo, nije pravilo da ce neko ko skuplje naplacuje ruke, da i bolje uradi. Tih slučajeva sam imao mnogo, pa posle problemi.

Samo da je pošteno kaze ako te pitam: ,,Jel mogu ja da kupim deo?" A ti kazes: ,,Ne moze, to kod mene nije praksa" ili ,,Može, ali u tom slučaju garanciju ne mogu da ti dam". I sve u redu.

Ja nekada tako imam običaj da sam nekim pričam kao sa debilom i ljudi misle čak i da ih zezam, ali bolje da se razumemo, makar govorili do detalja neke najjednostavnije stvari, da ne bi posle bilo da nisam rekao to i to i da smo se nismo dogovorili tako i tako. I takva iskustva sam imao. Sa druge strane i ja cud a te pitam neko pitanje, mozda tebi kao majstoru smesno, ali bolje i tako, nego da posle bude: ,,Nismo se tako dogovorili" i slično...

I razumem da je uvek mnogo kada treba da se plati, ali nisam ja ni za koga Crveni krst, niti je neko za mene. On radi za novac i ja radim za novac i od toga zivimo. Pogledam, procenim, toliko trazim za ruke - moze? Ne može? Dogovoreno? Nije dogovoreno? I da nije, sve u redu, ne radimo, nema problema. Nije sramota nemati. Kad budeš imao, docicu da radim.
 
Jel zna neko koliko moze da me kosta uvodjenje dve nove uticnice u stanu? Od Dozne do uticnica ima do 10 m ukupno.
 
Jel zna neko koliko moze da me kosta uvodjenje dve nove uticnice u stanu? Od Dozne do uticnica ima do 10 m ukupno.
Da se oglasim i ja kao neko ko pruža tu uslugu, mnogo zavisi od materijala zida. Ako je beton može komotno biti i 10 eur po metru kabla plus utičnice. S tim da ja npr na zidovima koji nisu unutrašnju u tom slučaju to ne bih ni radio jer se može desiti da se probije kod komšije. (neki od tih zidova su svega 7cm debeli i rizično je. Dok bi za nešto lakše radove to bilo cirka 50 eur po utičnici.
i da, definitivno se radovi izvode pred krečenje kad je već sav nameštaj zaštićen
 
Nije da se nije znalo i nije se predviđalo ali situacija sa majstorima u državi Srbiji je postala kritična.
Hoćemo da podignemo ogradu od kamena, znači ništa hitno ni urgentno, ali u Beogradu nemožeš naći najstora za taj posao. Dogovorili smo se da dođu čak iz Kaljevića okolina Mionice, ali ljudi ne mogu glavu da dignu od polsa, nemaju vremena. Cena nije problem, plaćamo kolko treba, ponudio sam ja da budem fizkalac i da im pomažem posle podne i kada je vikend. Još čekamo da dođu. Već sam izneo predlog da otkažemo ceo posao, dosad je moglo bez ograde, može tako i dalje.
 
Zamrla nam ova tema, radi li se nešto? :D

alat.jpg
 
Ja radim non stop. Ali mogu govoriti o iskustvima sa musterijama. Svakim danom naletim na sve vece bisere. Tako je covek pogadjao samnom izradu namestaja a da stan nije ni kupio. Ima jos vecih bisera ali cekam da se okoncaju pa javljam kog zanima.Dotad, bolje se drzati teme pa oni sto zovu majstore iz inutrasnjosti u Bg nek kazu kako su prosli posto sad popravljam brdo takvih poslova.
 
Koliko okvirno košta ramena svih elektroinstalacija?
 
Preporuka za bravara? Nista preterano komplikovano, zamena kompletne (cilindar, kvaka) donje brave na ulaznim vratima stana.
 
Naravno, sve bih to sa bravarom unapred regulusala, pre dolaska🙂 nego pitam za preporuku
 
Pre nekih mesec dana mi je postavljen u stanu nov parket, a pre 10ak dana lakiran završni sloj polumat lakom. Pod dnevnim svetlom meni parket deluje jako valovito na pojedinim mestima, a lak čak i musavo.
Da li neko ima iskustva i šta bi najbolje bilo raditi? Hoblovati i lakirati opet dok još ima smisla?

Parket deluje super kad ga ne obasjava ovako svetlo, ali mislim da bi me svakodnevno gledanje ovakvih mesta izludelo.
Širok kadar.jpg
Krupan kadar.jpg
 
Pre nekih mesec dana mi je postavljen u stanu nov parket, a pre 10ak dana lakiran završni sloj polumat lakom. Pod dnevnim svetlom meni parket deluje jako valovito na pojedinim mestima, a lak čak i musavo.
Da li neko ima iskustva i šta bi najbolje bilo raditi? Hoblovati i lakirati opet dok još ima smisla?

Parket deluje super kad ga ne obasjava ovako svetlo, ali mislim da bi me svakodnevno gledanje ovakvih mesta izludelo.
Na žalost, isfušereno je. Samo ponovno hoblovanje pomaže, ali ako se radi stručno i pošteno.
Preporučio bih uljenje, umesto lakiranja.
 
Slažem se, ne diraj, navići ćeš se.

Kod mene su svojevremeno parketari napravili haos sa novim parketom, pomešali dva materijala sa različitim bazama... Uglavnom rezultat je bio ponovno hoblovanje (moralo je jer je git izbio i razlio se po površini) i lakiranje. Nakon toga pojavile su se mestimično neravnine. Slično ali dosta manje naglašeno nego kod tebe na slici. Mnogo me sve to nerviralo, prvih par nedelja, a onda su me preokupirale druge stvari, za parket ne hajem.
 
Da, navikava se čovek. Kada sam renovirao majstori koji su unosili nameštaj su mi izgrebali novo lakirani parket. Hteo sam da iskočim iz kože, ali majstor je otišao u Hrvatsku da radi, nije bio dostupan 3 meseca. Za ta tri meseca nisam više primećivao ogrebotine, još uvek su tu
 
Malo skrećem sa teme, ali sam shvatio da od puno majstora od kojih su mi neki i rekonstruisali stan samo imam električara koji je neverovatno korektan. Vodovodžija da umireš ne bi ti došao a ni keramičar se nije proslavio. Ako nekome treba u Beogradu električar neka mi piše.
 
Vrh