Šta je novo?

Iskustva sa majstorima

Ima li neko preporuku za majstora/firmu za glendere (ogradu na stepeništu)? Reč je o porodičnoj kući na 3 nivoa. Nisam se odlučio još koji materijal, kakva tačno ograda, pa bi mi značilo da to bude neko ko ima dovoljno znanja i iskustva da da i validnu preporuku.
 
Pozdrav, ja bih dala negativnu kritiku za majstore, da neko ne prodje kao moja drugarica. U pitanju je RADE NIKOLIĆ PR GIPSARSKO MOLERSKI RADOVI, MAZALO GIPS. Da nisam videla svojim ocima, ne bih verovala da neko moze ovako lose da radi. Taj Rade ima svoje majstore za sve, ne zna se ko gore radi,ukljucujuci njega. Pritom jako neprijatna ekipa ljudi, a prilikom ugovaranja posla svi fini i sve moze. Verujete, da vam radi za dzabe ja ga ne bih angazovala, bolje sama da je ucila kako da radi, verujem da bi bolje ispalo,i isto vremenski.
 
Pozdrav ekipa, da li imate da preporučite nekoga ko radi hidroizolaciju, imam u zgradi curenje terase, pa mi treba neko ko to može da sredi.
 
Htela bih da zamolim za savet. U pitanju je hrastov parket 1. klase, koji je postavljen pre 20tak godina i slabije koriscen (u pitanju je vikend kuca). Lak je od koriscenja oguljen u delu gde se najvise prolazilo, od namestaja, ispred balkonca se od svetlosti parket rasusio pa su tu nastali malo veci razmaci. Majstori su ga dva puta hoblovali, prvi put jacom, drugi put manjom granulacijom. Radili su fugovanje, opet hobovanje, nanosili su dva puta osnovni lak i jedanput lakiranje. U nekom trenutku su ga polirali ali ne znam tacno koja je bila faza obrade parketa, mislim da je bilo izmedju nanosenja laka. U delu ispored balkonca fug masa nije dovoljno popunila te razmake, kao sto je po ostatku prostorije. Svi proizvodi su Duga, koristili su dvokomponetni lak visokog sjaja. U odredjeno doba dana kada prostoriju osvetli prirodna svetlost poznaju se tragovi laka.

-Imam problem sto mi generalno deluje kao da nije dovoljno naneto laka. Sta mislite da li bi bilo dobro da se jos jedanput ispolira i prelakira?

-Zatim, ispod stepenica su najstrasnije isfuserili. Poznaju se kruzni pokreti male hoblerice. Taj deo majstor nije isfugovao tako da su ostale rupe, a i nije ishoblovano kako treba (sada izgleda flekavo, ostali su tragovi starog laka). Da li bi mogao samo taj deo ispod stepenica da se ishobluje i ujednaci koliko toliko povrsina, ali ujedno da se skinu tragovi od starog laka, isfuguje, ponovo prelakira? Taj deo ispod stepenica je celina sa ostatkom prostorije. Ima preko 10 cm izmedju parketa i prve stepenice. Prolazio je sa malom kruznom hoblericom, a moze da se prodje i slajfericom, probala sam.
 
To sto vam izgleda kao da je tanko lakirano je posledica dva puta mazanja sa osnovnim i jednom završnim lakom. Osnovni lak je tu samo da očuva boju drveta, a završni lak se nanosi dva puta.
Što se tiče fugovanja nije moguće baš 100% popuniti sve rupe, ali najbolje je da slikate. Takođe i tragove laka?
 
Pozdrav svima. Iz ocaja pisem ovde. Vidim da je ovo uglavnom tema za preporuke a ja imam jednu antipreporuku. Naime, radi se o stanu u potkrovlju gde je jedan zid vlazio. Nasla sam firma preko interneta koja je za kratko vreme poslala majstora da proceni posao. Dobila sam i prihvatila ponudu koja je iznosila 1500e. Majstor je za jedan dan sve zavsio vlasnik firme meni preko poruke daje 2 godine garancije. Posle par meseci opet se pojavljuje vlaga na zidu ali mnogo gore nego sto je bilo. Kontaktiram firmu ponovo koja me obavestava da majstor koji je radio nije vise zaposlen kod njih i da ja probam sama da se dogovorom sa njim kada ce doci da popravi. Majstor tvrdi da je neko posle njega tu nesto radio I rusio sto apsolutno nije istina. U stanu inace niko ne zivi. Majstor laze mesec dana da ce se pojaviti. Ponovo kontaktiram vlasnika firme koji takodje pocinje da laze da ce doci, a vise mi se ne javlja na telefon.
Ja stvarno ne znam sta da radim. Popravka je bila jako skupa, ima li neko neki predlog?
 
Marijaft85

Имам ја, стара гарда, споро ради ал' без грешке. Једно купатило је урадио као да је плстични хирург. Тврдим да ко није имао одличну оцену из ликовног не може бити добар мајстор макар када су овакви занати у питању. Нпр. верујем да је Гашић био лош, зато се и одметнуо у политику :)

Други мајстор, млад и искусан (?!) ставио ми је у кухињи плочице преко старих. Нове су много веће и како је на полеђину плочица стављао у сваки угао подебљи слој лепка, неколико плочица, иако солидног квалитета, су пукле. Други мајстор ми је рекао да је могао и пад ексера да је полупа ако је пао на критични део. Сада морам све лупати и поново поставити нове али на кошуљицу. Додуше, можда се сама бацим на посао само да набавим машину за сечење керамике и оно чудо за нивелацију, заборавих како се зове.

Додатак: више никада мајстора по препоруци пријатеља. Таквог не смеш надгледати јер ће ти замерити, а ако не надгледаш можеш очекивати свашта. Као што се зграда не зида без надзорног органа, тако се ни радови у стану не обављају без надгледања. Па, ко се љути, шта ћу му ја. Платим и имам право да буде онако како сам рекла, дакле по договору и обављени посао и цена и при том отпада ев. замерање са оним ко ми је мајстора препоручио, што није ретко. Још ако жена надгледа... одмах постаје џангризава а заправо мајстор гледа само да отаља

Marijaft85

Имам ја, стара гарда, споро ради ал' без грешке. Једно купатило је урадио као да је плстични хирург. Тврдим да ко није имао одличну оцену из ликовног не може бити добар мајстор макар када су овакви занати у питању. Нпр. верујем да је Гашић био лош, зато се и одметнуо у политику :)

Други мајстор, млад и искусан (?!) ставио ми је у кухињи плочице преко старих. Нове су много веће и како је на полеђину плочица стављао у сваки угао подебљи слој лепка, неколико плочица, иако солидног квалитета, су пукле. Други мајстор ми је рекао да је могао и пад ексера да је полупа ако је пао на критични део. Сада морам све лупати и поново поставити нове али на кошуљицу. Додуше, можда се сама бацим на посао само да набавим машину за сечење керамике и оно чудо за нивелацију, заборавих како се зове.

Додатак: више никада мајстора по препоруци пријатеља. Таквог не смеш надгледати јер ће ти замерити, а ако не надгледаш можеш очекивати свашта. Као што се зграда не зида без надзорног органа, тако се ни радови у стану не обављају без надгледања. Па, ко се љути, шта ћу му ја. Платим и имам право да буде онако како сам рекла, дакле по договору и обављени посао и цена и при том отпада ев. замерање са оним ко ми је мајстора препоручио, што није ретко. Још ако жена надгледа... одмах постаје џангризава а заправо мајстор гледа само да отаља посао мислећи како то код жена пролази.
Pozdrav, da li biste mi dali kontakt ovog vodoinstalatera, treba mi na NBg?
 
Postovanje svima,
Da li biste mi preporučili keramicara, parketara i čoveka koji pravi kuhinje? Nis i okolina (mada za kuhinju mislim da može i van Nisa preporuka)
Takodje, koja bi bila okvirna cena za elektricara koji sve ispočetka radi u kući od 260 kvadrata? Bukvalno se sve menja sto vam padne na pamet.
 
Inače, imam dobrog izvodjaca grubih radova. Pravili su nam kucu i veoma smo zadovoljni ekipom ljudi. Nis je u pitanju pa ako neko treba da radi ozbiljne radove na kući mogu da dam preporuku. Oni još uvek rade kod nas, ali su pri kraju.
 
Pozdrav svima. Iz ocaja pisem ovde. Vidim da je ovo uglavnom tema za preporuke a ja imam jednu antipreporuku. Naime, radi se o stanu u potkrovlju gde je jedan zid vlazio. Nasla sam firma preko interneta koja je za kratko vreme poslala majstora da proceni posao. Dobila sam i prihvatila ponudu koja je iznosila 1500e. Majstor je za jedan dan sve zavsio vlasnik firme meni preko poruke daje 2 godine garancije. Posle par meseci opet se pojavljuje vlaga na zidu ali mnogo gore nego sto je bilo. Kontaktiram firmu ponovo koja me obavestava da majstor koji je radio nije vise zaposlen kod njih i da ja probam sama da se dogovorom sa njim kada ce doci da popravi. Majstor tvrdi da je neko posle njega tu nesto radio I rusio sto apsolutno nije istina. U stanu inace niko ne zivi. Majstor laze mesec dana da ce se pojaviti. Ponovo kontaktiram vlasnika firme koji takodje pocinje da laze da ce doci, a vise mi se ne javlja na telefon.
Ja stvarno ne znam sta da radim. Popravka je bila jako skupa, ima li neko neki predlog?
Naplatili kao da rade transplantaciju bubrega. Probaj jos malo, al izgleda da im ne pada na pamet da dolaze jer su zamazali malo ofrlje hidroizolacijom i to je sada popustilo. To mora da se vidi odozgo, odakle dolazi ta vlaga, a ne samo da se radi iz tvog stana.
Ako bas hoces da isteras pravdu onda neko tvoj ko je pojak pozove jos nekog ortaka i ugovorite majstoru posao na nekoj levoj adresi (zoves sa drugog broja). Onda svi skupa dodju do tebe da pogleda sta treba da se radi. Nista batine, a tesko i da ti taj majstor to odradi kako treba, ali ce da upusti u gace i bar ce da zapamti za ceo zivot.
 
Ja bih podelila jedno vrlo negativno iskustvo. U pitanju je servis bojlera Volga. Naplacuju petostruko, izmisljaju kvarove kojih nema. Zamenu grejaca, termostata, ventila su naplatili 21000 plus 5000 za elektricara koji je zamenio kablove. Racun ne daju. Obecaju da ce ga poslati na mejl i, naravno, ne posalju ga. Iskacu medju prvima kad trazite servis bojlera na Guglu. Bezite sto dalje od njih
 
Ja bih podelila jedno vrlo negativno iskustvo. U pitanju je servis bojlera Volga. Naplacuju petostruko, izmisljaju kvarove kojih nema. Zamenu grejaca, termostata, ventila su naplatili 21000 plus 5000 za elektricara koji je zamenio kablove. Racun ne daju. Obecaju da ce ga poslati na mejl i, naravno, ne posalju ga. Iskacu medju prvima kad trazite servis bojlera na Guglu. Bezite sto dalje od njih
21000? Pa vise bi vam se isplatilo da kupite novi bojler, dodate jos malo i eto fensi aristona.
Ja ne razumem kako dodjete u situaciju da zapravo otvorite novcanik i platite za nesto sto je pola sata posla sa komponentama koje kostaju ukupno 2000 dinara MAX
 
Samo bih napomenuo da ne možete znati da li je kvar izmišljen ili nije. U principu kada se čisti kamenac, tada se vidi da i grejač treba promeniti, kao i sondu, verovatno i termostat, a moguće i ventile, a što da ne i za kablove.

Sve u svemu, jesu te odrali, ali eto, svaka škola se plaća :(

Tužite ih nekoj inspekciji zbog neizdavanja računa, čisto da im se barem malo userete u život.
 
Ja bih podelila jedno vrlo negativno iskustvo. U pitanju je servis bojlera Volga. Naplacuju petostruko, izmisljaju kvarove kojih nema. Zamenu grejaca, termostata, ventila su naplatili 21000 plus 5000 za elektricara koji je zamenio kablove. Racun ne daju. Obecaju da ce ga poslati na mejl i, naravno, ne posalju ga. Iskacu medju prvima kad trazite servis bojlera na Guglu. Bezite sto dalje od njih
dada, slicno iskustvo, pritom su me i zavrnuli za pare, sad cu ih tuzim
 
Ne pravdam prevarante, ne kritikujem prevarene. Samo eto, savet za sve da koriste malo vise sto je 21.vek.

Capture.png
 
Kabolove naplacuju ko da su ugradili zlatne niti 😵 Grejac tu i tamo,sonda se vidi kad je potrosena,termostat bas retko strada. Sve zajedno je par hiljada,ja ne znam sta je tim likovima na umu.
 
Ja imam dobrog majstora koji naplacuje ciscenje kamenca bojlera oko 2500 din. Znam ga dugo godina. Drugi naplacuju 4000 din i vise.
Za zamenu termostata ista je cena, oko 2000~2500 din.

Zlatno pravilo: Majstor se zove i trazi na preporuku a ne preko oglasa.
 
Treba meni jedan po preporuci onda :)

Nakon puta upalio bojler i rekoh aj da testiram siguronosni(nepovratni) ventil, jer i treba s vremena na vrijeme. Evo 3 dana curi od kad sam to uradio, do sad nikad nije... dzabe pun, prazan bojler, evo sad sam pozatvarao ventile vode i on i dalje curi.. uh
Jel imao ko slicno iskustvo?
Ili da stavim sam novi ili da zovem vodoinstalatera no za dobar dan barem 50e, ne mili mi se
 
Jel te dirao? Nije,ne diraj ni ti njega :) Iako si zatvorio ventil curece dok se ne isprazni bojler. Kudelja,teflon traka...nije to lansiranje rakete.
 
Kakva su vam iskustva sa majstorima što se tiče poštovanja vremena i dogovora?

Družio sam se sa jedno 20 majstora ovog meseca. Izgovori za kašnjenje od par h ili nedolazak i otkazivanja (često u minut do 12) su bili razni. Pokvarila se mašina, pokvario se auto, hitna intervencija u bolnici, hitna intervencija zbog požara. Uspavao sam se (a u pozadini tandrče kao pod šatrom). Dalje, rođenje deteta, svadba, dve sahrane (jedna je trajala 4 dana u Kragujevcu, jer je morao da teši baba-tetku). Evo i najsvežija od jutros, propade mi 3 h, ćerka je imala manji sudar, moram do nje...

Druženje majstora sa mnom u proseku izaziva 1 životno bitan događaj po majstoru, u mesec dana. :) Plašim se da je zbog mene. Ako ima neko po preporuci nekoga za skidanje magije, al da ne ispali...

P.S. Jedan se tako zeznuo, pa došao kod mene, a zove ga čovek predveče i čujem na telefonu...Pa gde si ti ceo dan? Sklonih se da čovek može da ima kreativnu slobodu... :)
 
Vrh