Šta je novo?

Iseljavanje iz Srbije

90-ih je puno ljudi i došlo, ali ne baš svojom voljom...
 
Krece konvoj povratnika iz Italije (Trsta)! Ovo je cetvrti konvoj za redom.
Veliki broj ljudi je krenuo u povorci koji ce ici zajedno polako ka Srbiji!
 
Stavljam ovo ovde za slucaj da nekome zatreba s obzirom da imamo veliki trend povratka u Srbiju!

Nasa drzava je za one koji su boravili u inostranstvu preko 10 godina ukinula placanje carine na bilo koji iznos.
http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konz ... a?lang=lat

Cak je i porez na imovinu smanjen!
http://www.novimagazin.rs/vesti/brnabic ... gde-je-bio

Ovaj deo je interesantan. Ne znam samo kako se to klasifikuje da ga oslobode poreza i doprinosa.
tako da su kompanije, koje od 1. januara zaposle povratnika koji ima platu najmanje tri puta veću od prosečne, oslobođene plaćanja dela poreza i doprinosa u narednih 5 godina.
 
Srbi iz Italije stigli u Srbiju!

Velike pohvale za Djordja Milanovica i nas konzulat u It.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-04-13 at 11.14.17 AM.png
    Screen Shot 2020-04-13 at 11.14.17 AM.png
    163,7 KB · Pregleda: 4.445
  • Screen Shot 2020-04-13 at 11.14.36 AM.png
    Screen Shot 2020-04-13 at 11.14.36 AM.png
    104,9 KB · Pregleda: 4.447
Ocekuje nas veliki talas iseljavanja kako situacija sa koronom bude popustala.
 
Ne neophodno, ukoliko ključne države u koje se naši ljudi iseljavaju (Nemačka, Švajcarska, Austrija, Francuska, skandinavske države,...) posegnu za protekcionizmom sopstvene radne snage, a o tome već postoje izvesne naznake.
Ali da će broj imigracija skočiti posle otvaranja granica, to ne mora ni da se dokazuje.
 
Ja sam dobio vec cetvrte kljuceve i ovlascenje (od pocetka krize) od kuca od nasih ljudi koji su se trajno vratili za Srbiju iz Kalifornije.

Mislim da sad ima jos jedan jako vazan trend a taj je posto mozes da radis remote da dosta njih bira da ode u Srbiju. I dalje kupovina najluksuznijeg stana u BNV je 5 puta jetinija nego najluksuznijeg u San Franisku.
 
To sto ti zaradjujes od prodavanja magle i znas neke ljude koji imaju lovu ne znaci da to imaju svi i u Americi i ovde. Na tvoje cetri porodice ode 4000 mladih iz Srbije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778317#p778317:u8fcocjt je napisao(la):
loyola » Ned Sep 27, 2020 1:57 pm[/url]":u8fcocjt]To sto ti zaradjujes od prodavanja magle i znas neke ljude koji imaju lovu ne znaci da to imaju svi i u Americi i ovde. Na tvoje cetri porodice ode 4000 mladih iz Srbije.

Upravo. Povratak nekolicine situiranih ljudi koji ce svoj zaradjeni novac da trose ovde je simbolican. Ti ljudi ce da zive od prihoda ostvarenih napolju i ovde su sustinski turisti sa drzavljanstvom. Povratak na ZIVOT ovde znaci bacim uniformu u Nemackoj/XYZ zemlji i dodjem da me neko vuce za nos da se uclanim u stranku da dobijem posao za 35.000, ma cao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726792#p726792:2h00qvcc je napisao(la):
vradovic » Ned Apr 12, 2020 8:09 am[/url]":2h00qvcc]https://www.021.rs/story/Info/Srbija/239216/Gastarbajteri-se-vracaju-u-Srbiju-zbog-pandemije-manje-doznaka-iz-inostranstva.html
Masovni povratak radnika sa Zapada koji su ostali bez posla u jeku pandemije za države na Balkanu, među kojima je i Srbija, znači i manje doznaka ubuduće, odnosno novca koji su oni svojim bližnjima slali tokom boravka u inostranstvu.

Sta mislite da li je ovaj "masovan" povratak radnika sa Zapada dobro ili lose za Srbiju?

Masovan povratak radnika za Zapada o kom pricas ne postoji. Ljudi koji su stekli pravo trajnog ostanka bilo gde, da li putem PR ili drzavljanstva imaju i beneficije date zemlje sto znaci da im je tamo i dostupna pomoc koja je svakako visa nego Vucicevih 100e. Zivot u inostranstvu nosi odredjeni broj sistemskih prednosti koje Srbija uopste nema. Sentiment prema rodnoj kuci, sljivi, kravi ne pije vodu 2020. godine.
 
Jedan deo ljudi se jeste vratio, bar onih koji rade na građevini. Mada oni nisu potpuno ziveli u inostranstvu ,vec su im uglavnom žene i deca bili ovde.
Trenutno je u kod nas veliki manjak radnika na građivini i mnogi imaju plate 1000 i vise evra. To je i dalje znatno manje nego u npr Nemackoj, ali ovde su troskovi zivota manji a ni poslu se realno manje radi.
 
Ja sam ziveo u inostranstvu i vratio se. Takve su bile porodicne okolnosti.
Ako imate decu u inostranstvu, integrisanu, koja nemaju (recimo psihickih) problema jer su stranci, nisu u kriminalu itd, ne vracajte se u Srbiju!
Ili, ako ima neko da se brine o roditeljima u Srbiji, osim vas.

Tacno, ja da je lepo u svom gradu, mozda tamo gde ste rodjeni.
Ali, drzava je ta, mislim na drzavni aparat, koja na svakom cosku pokusava da vas opljacka i ponizi.
Sada, jos gore, tu je nova srpska elita 900000 clanova SNS-a. Oni su uvek ispred ostalih, izznad zakona su.
Tu su likovi kao Zeljko MItrovic.

Dakle, ako ste penzioner koji ima penziju i nista vise ne radi, mozete da kupite stan i dodjete u Srbiju. Bice vam dobro.
Ali, da vam deca idu u skolu u Srbiji.....kad su Zadruga i Parovi glavna skola. To je vise nego tuzno.
Srbija je danas bolesna zemlja.
 
U principu se slažem sa MC_ ali ima jedna stvar koju bij prokomentarisao. Ne verujem da deca raspravljaju o Parovima i Zadruzi niti da ih to interesuje. Evo ja ne znam nikoga iz mog okruženja čiju decu to interesuje.
Sa druge strane primetno je da u velikoj meri prate po društvenim mrezama raznorazne nebitne likove i da slušaju muziku tipa Jala Brat, Rasta i slični kojih sada ima u izobilju kod nas.

Ono što mislim da je poenta jeste da odlazak u inostranstvo neće rešiti taj potencijalni problem jer verovali ili ne i na zapadu vladaju isti trendovi. Poenta je da ćete svoje dete moći zaštiti od tih stvari (u smislu vaspitati ih da prepoznaju šta je dobro a šta ne) i u Srbiji i u Nemačkoj ako sa decom radite od malena i redovno, a ako ih prepustite ulici neće vam mnogo pomoći ako ste umesto Beograda u Minhenu, Amsterdamu, Čikagu ili bilo gde napolju.
 
Posto sam jedan od onih koji sedi na dve stolice moram da primetim da su mi uvek interesantni ljudi koji su sve svoje zaradili van Srbije, postali to sto jesu zahvaljujuci zivotu gde god, i puni su hvale za Srbiju i imaju zatvorene oci na sve propuste ovde. Svinjac ovde vlada od pocetka 90 tih, dakle ne pripada samo jednoj vlasti (ali se moze jasno napraviti presek ko je sta unistio i pokrao) ali se sistem unistava (zdravstvo, skolstvo, pravosudje, policija) i u Srbiji nije moguce normalno ziviti ako nesto radite i imate neke administrativne obaveze da zavrsite u Srbiji (ili kad odete u Ambasadu Srbije gde god u svetu). Jasno je da niko od nas koji je koliko god zaradio gde god u svetu nece biti tretiran kao u Srbiji, jer ima gomila drugih ljudi koji imaju vise novca od nas a i ulazak u bilo koju elitu u civilizovanom svetu nije vezan za kolicinu para (to je samo deo uslova...) . Sa par miliona u Srbiji mozete da prosipate pamet o svemu, u Kaliforniji mozete kupiti jednu kucu i to je to... i da... nebitni ste...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778703#p778703:5d4lvbhe je napisao(la):
milaki990 » Pon Sep 28, 2020 12:04 pm[/url]":5d4lvbhe]U principu se slažem sa MC_ ali ima jedna stvar koju bij prokomentarisao. Ne verujem da deca raspravljaju o Parovima i Zadruzi niti da ih to interesuje. Evo ja ne znam nikoga iz mog okruženja čiju decu to interesuje.
Sa druge strane primetno je da u velikoj meri prate po društvenim mrezama raznorazne nebitne likove i da slušaju muziku tipa Jala Brat, Rasta i slični kojih sada ima u izobilju kod nas.

Ono što mislim da je poenta jeste da odlazak u inostranstvo neće rešiti taj potencijalni problem jer verovali ili ne i na zapadu vladaju isti trendovi. Poenta je da ćete svoje dete moći zaštiti od tih stvari (u smislu vaspitati ih da prepoznaju šta je dobro a šta ne) i u Srbiji i u Nemačkoj ako sa decom radite od malena i redovno, a ako ih prepustite ulici neće vam mnogo pomoći ako ste umesto Beograda u Minhenu, Amsterdamu, Čikagu ili bilo gde napolju.

Tacno je. Potpuno tacno. Porblem je stop je u srbiji citavo drustvo rijeliti. ap je sve to "normalno". S druge strane rijeliti u Srbiji je i neogranicen na TV-u.
U inostranstvu veliki broj dece emigaranata ulazi u kriminal, jednostavno ne mogu da svara kulturne razlike izmedju kuce i spoljnog sveta.
 
Elita u drugim zemljama znaci da morate i da se zrtvujete i d apltite cenu z ato.
Sta god mislite o njima, ali Kenedi je bio tesko ranjen u II ratu, brat mu je poginuo, BUs stariji je bio u ratu. Cak je i engleski princ bio u Avganistanu, ma kako d aje bio zatsicen. Staljin nije hteo da zameni sina za nekog nemackog generala, pa je isti umro.
Elita se u ozbiljnim drzavama ne kupuje.

To su zemlje koje imaju elitu. Srbija nema elitu. Postoji urbana, beogradska ekipa koja ide po skupljim kaficima, zna koje su skupe robne marke, slusa kvalitetnu muziku i zna sta su dobra jela. To je vrhunac. Oni ne osecaju niakvu odgovornostprema siroj zajednici, cilj im je da se u zivotu dobro zabave i najvaznije od svega da medju sebi slicnima imaju visok status. Mozete ih kupiti za male pare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778359#p778359:3oc9ejgq je napisao(la):
MC_ » 27 Sep 2020 10:22 am[/url]":3oc9ejgq]Ja sam ziveo u inostranstvu i vratio se. Takve su bile porodicne okolnosti.
Ako imate decu u inostranstvu, integrisanu, koja nemaju (recimo psihickih) problema jer su stranci, nisu u kriminalu itd, ne vracajte se u Srbiju!
Ili, ako ima neko da se brine o roditeljima u Srbiji, osim vas.

Tacno, ja da je lepo u svom gradu, mozda tamo gde ste rodjeni.
Ali, drzava je ta, mislim na drzavni aparat, koja na svakom cosku pokusava da vas opljacka i ponizi.
Sada, jos gore, tu je nova srpska elita 900000 clanova SNS-a. Oni su uvek ispred ostalih, izznad zakona su.
Tu su likovi kao Zeljko MItrovic.

Dakle, ako ste penzioner koji ima penziju i nista vise ne radi, mozete da kupite stan i dodjete u Srbiju. Bice vam dobro.
Ali, da vam deca idu u skolu u Srbiji.....kad su Zadruga i Parovi glavna skola. To je vise nego tuzno.
Srbija je danas bolesna zemlja.

Тако је, велики број људи је то одавно схватио и тако и ради. У сваком случају страним пензионерима уколико могу да се не обазиру на дневно политичку ситуацију, је најбоље.
 
Kako to sad stranim penzionerima najbolje u Srbiji, kad je u Srbiji raspad zdravstva, sudstva, prevoza, kriminal cveta, kradje, ubistva, splavovi rade do 6 ujutru pa ne mozes da spavas, komsija iz SNS-a moze da vam radi sta hoce i da ne odgovara...

Mladi slusaju Rastu i jedino im je bitno da se provode po fensi kaficima, komsije se prosto dive Vucicu i sa kim god da popricate, AV je predmet razgovora.

Ajd dogovorite se jel Srbija pakao na zemlji.
 
Kad dodje par penzionera iz US iz normalnih sredina za 20 godina rada tamo imaju zajedno izmedju 3000-4000$ socijalne penzije, plus dodatna penzija od firme ili lokalne vlade. Za 401k mogu da uzmu stan koji hoce. Sa tim parama ovde nemaju dodira sa tim nabrojanim stvarima, kupe kakvu hoces zdravstvenu zastitu.
 
Ok, parama si moguce resio zdravstvo i prevoz od svih gore nabrojanih stvari koje se stavljaju na teret Srbiji, a sta camo sa ostalima ?
 
Ne znam u kom filmu neki ljudi zive sto se tice zdravstvene zastite. Postoji deo usluga Koji Moze da se plati ali to nije za ljude sa jako teskim bolestima. Gotovo svi ozbiljni lekari iz Beograda su operisani od teskih bolesti van Stbije negde od 2010 god. Covid 19 je dokkrajcio drzavni zdravstveni sistem a I polkuljao privatni ozbiljno. Na zalost govorim iz iskustva bolesnih roditelja i znam o cemu pricam. Za zdrave ljude kojima je ok da idu po kafanama i kaficima treba im frizer, pedikir, fizioterapeut I ne zele nista da rade i privredjuju ovde onda je sasvim ok. Problem je zagadjenja Beograda I ocajne kulturne ponude. Ako mozete da to progutate, uzivajte. Ja ih znam dosta koji su dosli u Beograd sa idejom da provedu penziju ali su se odselili u Grcku, Spaniju I Portugal. Ne govorim o ljudima Koji imaju 1500 € mesecno I Onda Im je Srbija jedina opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve komplikovanije i neisplative zdravstvene probleme srpski privatnici ne resavaju, vec i dalje mora da se ide u drzavnu ustanovu za recimo operacije.
Izuzetak su operacije na ocima, sestetske operacije i slicno koje obavljaju i privatnici.
 
Vrh