Šta je novo?

IMT

Par slika, koliko sam mogao d a uhvatim jer blize je bila policija i vatrogasci.

Pozar je tacno na parceli buduceg green line projekta.
20240803_172848.jpg
20240803_171621.jpg
20240803_171812.jpg
 
Da li je država dužna da sruši objekte i raščisti teren u ovom slučaju?
 
Ja išao bajsom ka Dekatlonu i par minuta posle prvog gustog dima su krenuli vatrogasci iz nove stanice. Ali nisu išli pored Rodića, nego okolo preko Bulevara Heroja sa Košara (ne znam zašto kada može da se prodje i pored Rode, ili čak i pored Medicine rada.)
IMG_3053.jpeg
 
Ja išao bajsom ka Dekatlonu i par minuta posle prvog gustog dima su krenuli vatrogasci iz nove stanice. Ali nisu išli pored Rodića, nego okolo preko Bulevara Heroja sa Košara (ne znam zašto kada može da se prodje i pored Rode, ili čak i pored Medicine rada.)Pogledajte prilog 207100
Очигледно су намерно ишли том трасом да би пожар направио што већу штету. Друго објашњење немам.
 
Ono sta mene interesuje, da li je koriscen azbest u gradnji IMT'a il u nekom delu proizvodnog postrojenja.
 
Taj luksuz gde je pola bloka zeleno je mogao postojati za vreme socijalizma, sada privatnik kad kupi parcelu hoće da zaradi pare. Ironično, to zapravo čini cene stanova nižim, jer kad bismo imali toliko zelenila koliko ljudi na ovom forumu žele, cene kvadrata bi bile 5k evra prosečno.
Privatnik ima da pravi onoliko zelenila koliko ga obavezuju GUP i PDR. I spratova takođe samo koliko sme.

Ako je potrebno da cena bude 12k/m² da to bude isplativo onda će cena biti 12,000€/m². Stanovništvo sa kupovinom moći da to pokrije očigledno postoji. Nećeš kupiti 3 investiciona stana po ceni od 4000 nego jedan za 12.

E sada, što su gradski i opštinski urbanistički planovi saučesnici u korupciji i investitorskom urbanizmu, to je već druga stvar. Ako su mogli da na Vračaru dozvole 12 spratova i 0% zelenila na parceli mogu svugde.

Inače, ko je leti bio u Parizu zna kako taj okean cigle i betona lepo greje. Ko je ranije brojao je zaboravio mala i trivijalna Polja Marsa ali nebitno, po mnogim ulicama ima premalo ili nimalo zelenila i kada se ugreje strašno je pakleno. A i u stanovima i kućama jer oni bar poštuju istorijsko nasleđe pa ne možeš da samo rokaš klime po fasadi.
 
Privatnik ima da pravi onoliko zelenila koliko ga obavezuju GUP i PDR. I spratova takođe samo koliko sme.

Ako je potrebno da cena bude 12k/m² da to bude isplativo onda će cena biti 12,000€/m². Stanovništvo sa kupovinom moći da to pokrije očigledno postoji. Nećeš kupiti 3 investiciona stana po ceni od 4000 nego jedan za 12.

E sada, što su gradski i opštinski urbanistički planovi saučesnici u korupciji i investitorskom urbanizmu, to je već druga stvar. Ako su mogli da na Vračaru dozvole 12 spratova i 0% zelenila na parceli mogu svugde.

Inače, ko je leti bio u Parizu zna kako taj okean cigle i betona lepo greje. Ko je ranije brojao je zaboravio mala i trivijalna Polja Marsa ali nebitno, po mnogim ulicama ima premalo ili nimalo zelenila i kada se ugreje strašno je pakleno. A i u stanovima i kućama jer oni bar poštuju istorijsko nasleđe pa ne možeš da samo rokaš klime po fasadi.
Ima puno drveca, moze bukvalno da se vidi na svakih sat ili dva na svim kanalima koji prenose olimpijadu.
 
Imaju drvorede po ulicama, ali nemaju zelene površine osim ona dva parka u centru.
 
Zelenilo uopste, ispravljam se, kada kazem zelenilo mislim i na zelene povrsine i na drvorede.

Tri parka + mali parkici.
 
imt.JPG

Jel zna neko sta je planirano ovde da se gradi(ako je nesto uopste planirano)? Znam samo da ce ovaj deo sa isprekidanom zutom linijom biti bulevar.
 
Vrh