Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Хомере, наравно да си у право, али и ови из Блица немају шта паметно да напишу па измишљају такве наводне бомбастичне наслове. Лично што се мене тиче, Икеа и не мора да отвара овде своју робну кућу.
Сад испада да од оног закљученог уговора са Вераном о куповини магацина Робних кућа Београд (бивши Мега маркет Родић) на Бежанијској коси, нема ништа. Изгледа да и они сами не знају шта хоће.
 
ma dokle nema viza Budimpesta je blizu i ne interesuje me ni dal ce da grade ni dal nece...
a ko ne shvata koncept IKEA-e, taj realno nema blage veze sa zivotom i pitaj boga kako opstaje u istom...

onaj ko govori da su cene visoke i da kvalitet nije takav i takav nista, al ponavljam NISTA nije kupio za kucu niti pak ima stan...

neki ljudi nikada nece shvatiti da je otvoreno trziste i jaka konkurencija dobra iskljucivo za potrosaca...
 
bojan87":36me33zt je napisao(la):
Pa ni forma ideale valjda nije mali igrac, a i red bi bio da ih neko spusti na zemlju. U beogradu trenutno imamo forma ideale, kiku, simpo, i mnoge druge, tako da ce ikea odlicno doci u vidu spustanja cena svih gore pomenutih prodavaca.

Ako oni ne budu uspeli da se prilagode trzistu onda i treba da propadnu, jer tako svako zdravo trziste funkcionise.

мм да. с тим што у том "здравом" тржишту увек побеђују већи играчи јер имају веће тржиште па саимим тим могу да играју на губитак на делу територија док конкуренција не банкротира. то је сасвим нормално и легално. а веома је опасно за понуду дакле потрошаче, и за стандард становника те територије (отпуштања затварања производње и продаја и пратећих услуга итд)

што се тиче Икее, видећемо како ће да изгледа и колико ће да кошта, али свакако мислим да има тај МекДоналдс ефекат.

а свакако ме иритира тај полуписмени народ који види Икеу, Мекдоландс, Нобелову награду за мир као мерила цивилизације.

такође, нервира ме што се одсутност позитивне акције и решевања проблема становника маскира представљањем Икее и губитком виза као врхунским достигнућима које ће нас коначно извући из стрмоглавог пада.

Због тога апсолутно подржавам критику те мантре око Икее. А о укусима и очекивањима од намештаја, не вреди дискутовати.
 
Meni jedino smeta što se od "Ikee" pravi nekakvo državno pitanje, zbog čega smo bombardovani vestima poput ove:

SRBIJA | UTORAK 27.11.2012 | 13:40
Dačić: Ubrzati dolazak Ikee
IZVOR: BETA
Beograd -- Vlada Srbije podržava dolazak švedskog proizvođača nameštaja Ikee, istakao je danas premijer Srbije Ivica Dačić u razgovorima sa predstavnicima te kompanije.

146754881150b4ba397da86788091944_640x640.jpg


Dačić je ukazao da je neophodno ubrzati proceduru kako bi se realizovala investicija Ikee u Srbiji, navedeno je u saopštenju presslužbe Vlade Srbije.

Dodaje se da su predstavnici Ikee upoznali Dačića sa planovima te kompanije u Srbiji.

Ikea je nedavno saopštila da nije odustala od investicije u Srbiji iako ima poteškoća oko početka gradnje zbog komplikovanih i nejasnih administrativnih procedura.

Ta kompanija se više od godinu dana spremna da počne realizaciju plana izgradnje robnih kuća u Srbiji. Prva robna kuća bi bila u Beogradu, a dugoročni planovi uključuju još potencijalno četiri lokacije u Srbiji.

Očekivana ukupna investicija Ikee u otvaranje robnih kuca u Srbiji je 250 miliona evra, a njenom realizacojom bilo bi zaposleno oko 1.500 ljudi.

Izvor: B92.biz

Problem koji "Ikea" ima treba institucionalno rešiti kako bi se pomoglo svim investitorima, a ne da se odlučuje posebno od slučaja do slučaja. Inače, radujem se njihovom dolasku na naše tržište :)
 
Dolazak Ikee neizvestan
D. MARINKOVIĆ | 24. januar 2013. 21:00 | NOVOSTI

NI posle nekoliko godina od prvih najava da nam stiže „Ikea“, nema nagoveštaja da će i u Srbiji uskoro biti otvoren salon švedskog proizvođača nameštaja. U našoj zemlji sve je stalo zbog komplikovane i nejasne procedure

Prva robna kuća „Ikee“, prema poslednjim izjavama, mogla bi u Srbiji biti otvorena do kraja 2013. godine. Ipak, iz direkcije te kompanije za naš region, kažu da je „sve u našoj zemlji stalo i da daleko bolje napreduju u Hrvatskoj.

- Zbog komplikovanih i nejasnih pravno-administrativnih procedura, „Ikea“ se već duže vreme nalazi u procesu kupovine zemljišta za otvaranje prvog prodajnog objekta u Beogradu - kažu u predstavništvu kompanije.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... neizvestan
 
Ovo što piše u naslovu u "Novostima" ne piše tekstu ispod njega! Ovo im nije prvi put da to rade, i ozbiljno počinjem da verujem da su njihovi senzacionalistički naslovi zlonamerni. Kompanija "Ikea" se danas oglasila saopštenjem u kojem se jasno navodi da još uvek imaju pravno-administrativnih problema u vezi sa pribavljanjem zemljišta, ali se odustajanje od investicaja u Srbiji uopšte ne pominje kao opcija - to je urednik "Novosti" sam zaključio i genijalno tutnuo u naslov kako bi palio masu.

Evo cele needitovane vesti sa agencije "Beta":

EKO-SRBIJA-TRGOVINA
Ikea ne odustaje od Srbije, ali joss nije kupila zemljisste

BEOGRAD, 24. januara 2013. (Beta) - SSvedski proizvodjacc namesstaja
Ikea saopsstila je danas da nije odustala od otvaranja robnih kucha u
Srbiji
, ali da zbog komplikovanih i nejasnih pravno-administrativnih
procedura joss nije uspela da kupi zemljisste.

"Ikea se vech duzze vreme nalazi u procesu kupovine zemljissta za
otvaranje prvog prodajnog objekta u Beogradu", dodaje se u
saopsstenju.

Kako se navodi, Ikea dugorocno planira otvaranje pet robnih kucha u
Srbiji, ccija je occekivana ukupna vrednost 250 miliona evra.

Ikea je danas dobila ressenje i dozvolu za izgradnju prvog objekta u
Hrvatskoj, a zahtev za izdavanje dozvole podnela je krajem decembra
prossle godine.

Prva robna kucha Ikee u Hrvatskoj nalaziche se u Zagrebu i zaposliche
350 radnika, a poccetak gradnje occekuje se na proleche.

Ukupna investicija kompanije Ikea u Hrvatskoj iznosiche oko 100
miliona evra, a osim Zagreba, u planu su robne kuce joss i u Splitu i
Rijeci.

(Kraj) szz/aza
 
SRBIJA | NEDELJA 10.02.2013. | 14:54
Vučić: Ikea dolazi na proleće 2014.
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić najavio je da će švedska kompanija za prizvodnju nameštaja "Ikea" u aprilu doći u Srbiji.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7306115415117a8031825f993772485_orig.jpg


Vučić je istakao i da će, ukoliko Srbije u junu dobije datum za početak pregovora, biti još velikih stranih investicija.

Vučić je, gostujući u emisiji Stav Srbije TV Prva, rekao da je posle dužeg vremena rešeno pitanje poslovanja Ikee u Srbiji, tako da se može očekivati da ta kompanija počne da radi u Srbiji aprila 2014. godine.

On je govoreći o investicijama i zapošljavanju, i naznačivši ih kao prioritet Vlade Srbije, rekao da bi dobijanje datuma za početak pregovora sa EU bio dobar signal stranim investoitorima i da se u tom slučaju može očekivati da "KIA" i "Hjundai" otvore fabrke za proizvodnju rezervnih delova za automobile.

Takođe on je, govoreći o onome šta se rada na ekonomskom podizanju zemlje i zapošljavanju ukazao i na mogućnost dogovora sa UAE da se izgradi fabrika za prizvodnju visoke tehnologije, konkretno čipova, a da bi ta investcija bila vredna 4,5 milijadi dolara.

Prema njegovim rečima u tom smislu je veliki posao urađen i sa prodajom sedam propalih poljoprivrednih kombinata kompaniji Al Dahra iz UAE za 100 miliona evra, sa dodatnim ulaganjem od šest do osam hiljada evra po hektaru.

Izvor:B92.biz

"Ikea" je već u Srbiji i godinama "radi", tako da se nadam da taj april 2014. predstavlja datum otvaranja prve prodavnice.
 
bojan87":3i87677k je napisao(la):
spatiotecte":3i87677k je napisao(la):
Pa i ako ne dodju necemo nista propustiti...

Jel bila neodoljiva zelja da se ovo kaze :)

Propusticemo mnogo.

To je samo realnost. Kupovao sam nekoliko puta namestaj iz Ike-e i stvarno kao i mnogi drugi ljudi sam se uverio da to uopste nije kvalitetan namestaj. Sklopis ga jednom i ako ga posle razmontiras onda mozes da ga bacis, nema sanse da ga montiras ponovo nesto ce se odvaliti.
Druga stvar je sto oni uopste nisu jeftini u odnosu na los kvalitet njihovog namestaja. ima mnogo boljih prozivoda od njihovih za manje para.

Jedina stvar koja je dobra kod njih je sto ima proizvoda od punog drveta.

Ja sam isto mislio da je kvalitetan namestaj u pocetku ali ispostavilo se da nije tako, a kupovao sam vise puta njihove proizvode.
 
Pa to znaci da se tebi nije svidela njihova ponuda, sto je odlicno za nase trziste, jer ces ti kupovati namestaj na drugom mestu. Meni se licno njihov namestaj dopada i ima pristupacnu cenu. U globalu sav nov namestaj nije napravljen da se rastavlja i uglavnom posle rastavljanja nije vise isti kao sto je bio prvi put.

Hocu reci da me usustini nerviraju ( nemoj me pogresno razumeti, ne nerviraju me ljudi, vec samo te uobicajene izlizane fraze) ti komentari nista necemo propustiti, oni nam netrebaju,... Svaki trgovac nam treba jer nam daje mogucnost izbora. Ti ga neces kupiti, ja ga mozda hocu kupiti. Ti ces ostaviti pare nekom drugom ja cu ostaviti ikei.
Mozda se i meni ne svidi ponuda u srpskoj ikei pa kupim namestaj na drugom mestu, ali to ne znaci da nikom drugom se nece svideti njihov namestaj.

Mala digresija. Forma ideale trenutno prodaje jedan model klub stola za 7500 dinara, dok isti model stola u outletu namestaja moze da se nadje za 4500 dinara. I jedna i druga firma sto narucuju od treceg domaceg proizvodjaca, ali je forma ideale odlucila da ga prodaje duplo skuplje i tako zaradi. Ako se forma ideale, ili neki drugi proizvodjac ne budu prilagodili trzisto, propasce i stvar je jednostavna. Ako se prilagode, uspesce pa makar u srbiji bilo 100 ikea.
 
Pričao sam sa menadžerom Kike za Balkan, Hrvat čovek, on mi kaže da je Ikea jedan od najvećih preprodavaca nekretnina, jer se dešavalo XY puta da bombastično najave dolazak i za 6 odličnih lokacija dobiju veoma nisku cenu od države, da bi potom otvorili 2 robne kuće, a ostala 4 "placa" prodali po duplo većoj ceni.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=686238
Beograd -- Da je švedska Ikea u Srbiji otvorila bar jedan objekat svaki put kada je neko iz vlasti to najavio, do sada bi kod nas poslovao čitav lanac njihovih robnih kuća




(Foto:Hasse Karlsson/Wikimedia Commons)
Od kako je prvi put pomenut plan o investiranju "Ikee” u Srbiju, ministri su se utrkivali da što pompeznije najave njihov dolazak, a toj grupi se nedavno priključio i Aleksandar Vučić, koji je najavio da će "Ikea" prvu radnju u Srbiji otvoriti u aprilu 2014. godine.

Politika je pisala da Ikea, najveći svetski lanac za prodaju nameštaja, traži plac za izgradnju svog objekta u Beogradu, još u decembru 2006. godine.
 
Znaci kad bude konkurs znacemo da su blizu radova ,Kako to da neprave sablonske objekte ,sta se tu dizajnira
 
bas dugo nije bila neka vest u novinama da ikea samo sto nije.

Kad li se sad otvara krajem 2014? Jel to sledece na redu?
 
Zakljucati temu do prvih bagera smorili su sa datumima
 
bla bla bla

smorili su vise sa tom Ikeom, kao da je neki Intel, Tojota, Folksvagen, IBM, Epl, i LG sve zajedno.
 
I mene je ovo vec smorilo sama prazna obecanja dok ne krenu bargeri nista nikom neverujem cak ni tad.
 
Jos jedna stvar, ja npr. nisam ni znao da u Srbiji postoji na mnogo lokacija (i baš se šire) ,,danska Ikea'' tj. vrlo slična radnja koja se zove JYSK:

www.jysk.rs

Izbor je nešto suženiji nego u Ikei (mada i dalje ima svašta), radnje su prostorno manje (bar ove u Beogradu - ali ih zato ima na već 2-3 lokacije a otvaroći se bar još jedna), kvalitet je često nešto niži neko Ikein ali zato je Jysk uglavnom i jeftiniji od Ikee. Zapravo imaju sistem sa tri klase kvaliteta (jeftino-nisko, srednje-srednje, i skupo-visoko) za nameštaj npr. i tu dobro pariraju Ikei.

Dakle, ako baš čeznete za Ikeom u Srbiji, idite do najbližeg Jyska, skoro vam pa garantujem da ćete čeznuti manje.
 
Vrh