Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

461 излази са аутопута на Траншпеду и неупоредиво је бржа од 40Х која иде за Зуце.
 
Ако толико волиш 403 иде пешке преко њива, питање је ионако било иронично..
 
zašto misliš da je ironično pitanje.

boca-ica ako se ne varam je stolar i kačio je slike svojih radova ranije na forum. tako da će njemu sigurno značiti da s vremena na vreme poseti ikeu. pa bolje je to uraditi za 89 dinara nego za 89 dinara + cena karte za liniju 461.


elem postoji još jedna mogućnost da dođe do ikee, a to je da od batajnice dođe do glavne železničke stanice, i u glavnoj železničkoj hvata voz za požarevac koji polazi u 7 31 i siđe u stajalištu zuce. to je još bliže ikei nego autobusko stajalište 403.
 
Само линији 403 треба око 40 минута до терминуса Зуце, плус око 15-20 минута пешачења по њивама. Са возом за Пожаревац треба чак и више јер је пруга до Врчина у екстремно лошем стању. Наш члан Матеја Бељан је својевремено ишао тим возом у 07:31.Јавио ми се из Врчина у 9:30.

Све у свему, линији 461 до Траншпеда треба око 20 минута и вреди сваког динара у поређењу са ултрамалтретирањем алтернативним и јефтинијим начинима путовања.
 
Ti veruješ njihovom redu vožnje?
 
То је вероватно била нека ванредна ситуација, али ме без обзира на то чуди да то вас чуди а сви знамо да путнички воз од НБГ станице до Савског трга иде 15 минута .

То је отприлике тај однос дужине деонице са пролазним временом.
 
pa zato i kazem STF...
Vanredna situacija, ali kada je sve regularno... cenim da stigne za pola sata do 45 min.
 
Regionalni direktor "Ikee" dao je intervju "Blicu":

OBEĆANJE Cene u Ikei po meri srpskog džepa
G. Bulatović | 15. 06. 2015. - 20:11h |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Ikea“ poslovnu i cenovnu politiku zasniva na detaljnim analizama ekonomskih uslova na tržištu, potrebama kupaca i njihovoj realnoj platežnoj moći, kaže za „Blic“ Vladislav Lalić, direktor za nekretnine i razvoj kompanije „Ikea“ za jugoistočnu Evropu.

627887_vladislav-lalic-02foto-promo_hs.jpg


- Otvaranjem naše prve robne kuće u Srbiji ponudićemo pun asortiman od 9.200 proizvoda. Svesni smo da domaći kupci već sada posećuju naše robne kuće u susednim zemljama. Stekli smo utisak da među potrošačima u Srbiji postoji mišljenje da sve što je jeftino ne može istovremeno biti i kvalitetno. Uvereni smo da će se taj način razmišljanja dolaskom kompanije „Ikea“ promeniti - zaključuje Lalić.

Najzad ste dobili građevinsku dozvolu. Zašto je potrebno godinu i po da bi se sagradila robna kuća?

- Dobijanjem dozvole je potvrđena ozbiljnost obe strane u realizaciji investicije. Iako važan, to je samo jedan od neophodnih administrativnih koraka pre početka gradnje. Da bismo se držali definisanih rokova, neophodno je i izmeštanje naplatne rampe u Bubanj potoku. To se ne radi samo za potrebe kompanije „Ikea“, već i za kompletnu privrednu zonu na tom potezu, zbog dovršetka obilaznice, projekta „Beograd na vodi“, a plan postoji već skoro deset godina. Neophodan je i završetak izgradnje vodovoda Makiš-Mladenovac, kojim se rešava pitanje snabdevanja vodom podavalskog dela Beograda i bez kojeg ne može da se otvori nijedan objekat na toj lokaciji. Pitanje izgradnje pristupnih puteva i komunalne infrastrukture je rešeno potpisanim ugovorom s Direkcijom za građevinsko zemljište Beograda. Njime postajemo finansijer izgradnje neophodne infrastrukture, a proces izgradnje do samog otvaranja traje do godinu dana.

Da li ćete u dobavljački lanac uključiti i domaće proizvođače nameštaja?

- Duže od 30 godina postoji saradnja domaćih proizvođača i kompanije „Ikea“. Nažalost, poslednjih godina je ona u silaznoj putanji zbog nekonkurentnosti srpskih proizvođača i dobavljača, kao i njihovog fokusa na kratkoročne benefite saradnje sa „Ikeom“ umesto na građenju dugoročnih odnosa s nama. Otvaranje robne kuće prilika je da se ta saradnja dovede na viši nivo. Ali oni moraju biti konkurentni na svetskom nivou jer „Ikea“ ne traži dobavljače samo za robnu kuću u Beogradu, već za sva tržišta na kojima poslujemo.

Kakva su iskustva „Ikee“ s robnom kućom u Hrvatskoj?

- Neverovatna je sličnost pripreme za gradnju robne kuće u Zagrebu i Beogradu. Glavni izazovi u Hrvatskoj bili su zakoni i njihova neusklađenost, nepostojanje podzakonskih akata koji treba da propišu bitne stvari. Ni pitanje nadležnosti raznih institucija nije bilo jasno, pa smo gubili mesece obilazeći razna ministarstva. Početkom 2012. dobili smo koordinatora za projekat. No ni to nije bilo bez izazova. Kada je sve bilo rešeno, u kratkom roku se pristupilo realizaciji. Prednost u Hrvatskoj jesu koliko-toliko uređene zemljišne knjige, što je olakšavalo naš posao. U Srbiji, sigurnost u tačnost podataka još uvek nije na željenom nivou. Ne možete biti sigurni da neko ko je danas upisan kao vlasnik to i jeste. I dogodi se da krenete u proces pregovora oko kupovine i odjednom se pojavi još ljudi koji tvrde da su vlasnici i zbog kojih na kraju morate da odustanete. Na to se gubilo puno energije i vremena.

Otvaramo 300 radnih mesta

Koliko „Ikea“ planira da investira u Srbiju?

- Planirano je otvaranje do pet prodajnih objekata. Ukupna investicija u izgradnju prve robne kuće, u Beogradu, iznosiće oko 70 miliona evra i biće otvoreno oko 300 novih radnih mesta. Dugoročno planiramo investiciju vrednu 350 miliona evra i otvaranje 1.500 radnih mesta, ali dalja realizacija otvaranja drugih robnih kuća u Srbiji zavisiće od toga koliko će uspešno poslovati prva.

Izvor: Blic
 
Поред аутопута сам видео билборд са обавештењем да ће се ту налазити Икеа.
 
Предузеће "Стандардни намештај Србија " из Ћуприје је за поштовање

Шведски намештај на српским ножицама
УТОРАК, 21. ЈУЛ 2015, 08:23 -> 11:50
Долазак у Србију најпознатијег светског произвођача јефтиног намештаја "Икее" дуго се најављује. Међутим, мало је познато да за "Икеу" већ 14 година ради фирма из Поморавља. Од мале столарске радионице у параћинској гаражи израсли су у "Икеиног" добављача који запошљава 200 радника и годишње извезе робу вредну три и по милиона евра.

Двеста педесет хиљада сетова месечно из фабрике у Ћуприји оде у "Икеине" продавнице широм света.Сваки комад ножица, баш као и кухињске даске и оклагије, мора да буде исти у милиметар, са жигом "Икее" и ознаком "произведено у Србији".

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/.html

http://www.standard-serbia.com/
http://www.rating.rs/sr/bonitet/STANDAR ... URE-SERBIA
 
Vidi vidi, ja imam ovu kuhinjsku dasku, i mogu reci da se iskrivila i ako je bila premazana njihovom zatitom.
Sad mi je jasno zasto.
 
Da li je neko skoro prolazio pored? Ima li nekih radova ,bilo kakvih?
 
Uredjuje se zemljiste po malo. To je veoma plavno zemljiste i pored solidnog ozidanog kanala. Na tom potezu nema nijedne kuce tako da pretpostavljam da ce se mnogo raditi na drenazi.
 
Koliko je Hrvatima trebalo za ceo projekat? Uključujući izmeštanje naplatne rampe dalje od Zagreba? I da li je prvo bila gotova montaža IKEA objekta ili naplatna rampa?
 
Имаш на ССЦ њихов форум и тему у завршеним пројектима.
 
Steta sto se odugovlaci otvaranje IKEA-e, bas mi se ovih dana zavrsava renoviranje stana i vrijeme je za namjestaj i pomogla bi ikea dosta. Ima tu onih sto iz Madjarske donose ali nije to to. Gledam u eurosalon ima super stvari samo sto naravno su medju ako ne i najskuplji a mimo toga ne znam sto i kako, svugdje sto sam vidio nizak kvalitet ili mi ne odgovara dizajn, boje itd... IKEA bi mi bila dobar mix kvaliteta i cijena :\
 
Vrh