Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

A i gospodin Vladislav Lalic kao da je kanadjanin pa ne zna u kojoj i kakvoj zemlji posluje...:)
 
Izvor: Beobuild.rs

IKEA - izdati lokacijski uslovi
IKEA01.jpg


Investicija švedske kompanije IKEA postala je jedan od javno eksploatisanijih gradskih projekata u prethodnim godinama. Toliko željena i dugo očekivana investicija najavljivana je bezbroj puta, a služila je i kao obećanje na izborima. Ipak, izgleda da konačno ima nekih pomaka. Nedavno je napravljen još jedan korak ka realizaciji, pošto je ove nedelje Sekretarijat za urbanizam izdao lokacijske uslove za objekat “IKEA Beograd istok”.


Kompletnu vest pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/744.html
 
Слави народе! Лимена плава кутија у којој ћете куповати прецењени европски бофл ће ускоро бити међ Србљем.
 
Kako li je tebi u zivotu kad si toliki hejter. Precenjen nije, kvalitet je super za te pare. Niko te ne tera da kupujes u toj istoj radnji, mada mogu da se kladim da ces biti medju prvima koji ce otici u kupovinu.
 
Da vas razocaram kasnice rok je maj 2016 ali se nadjate u 2017 ako se cudo nedesi pa nasa birokratija hostaplera nepocne da radi usta sumljam
 
Kao sto je receno prioritet je izmestanje naplatne rampe bez toga nece nista ni pocinjati.
 
loyola, ниси разумео написано. Не занима ме икеа. Критикујем српско друштво.
 
@Delija
I imas + za tu kritiku.
Kompleksaski mentalitet i 'provincija u glavi' su nesto sto se leci u ustanovama.
To nikakav materijalni 'nivo' ne popravi... :D
 
Овако ће у принципу изгледати (уз евентуалне мање измене, али то је то)?
IKEA02.jpg

Биће то једна ооооогроомна ИКЕА :shock:
https://www.google.rs/maps/@44.7138...ata=!3m4!1e1!3m2!1sLuLxo36Kr6usto7dCLcR1w!2e0
Упоређивао сам цене из Хрватске ИКЕЕ и тренутне понуде и разлика је огромна! Надам се да ће тако бити и кад дођу код нас. Једва чекам, што због мањих цена, што због наплатне рампе :gobb:
 
Da to je idejno resenje kao sto je navedeno ne bi trebalo da bude nekih vecih promena. Mislim nista specijalno standardni IKEA objekat.

Ono sto je takodje receno u vesti je da ce on biti poslovna regionalna centrala tj da ce se ceo menadzment koji je trenutno uz autoput kod ikarbusa preseliti u novi objekat. Inace IKEA je u Srbiji centrala za Srbiju, Sloveniju, Rumuniju i hrvatsku.
 
Драго ми је што неко и даље сматра Београд центром региону, надам се да ће бг то умети да искористи.
 
Somi303":31vcah2q je napisao(la):
Драго ми је што неко и даље сматра Београд центром региону, надам се да ће бг то умети да искористи.

Ovaj projekat je definitivno od ogromnog značaja za našu zemlju, u to nema sumnje. IKEA će sigurno privući veliki broj stranih investitora da napokon počnu sa ulaganjima u našu zemlju, a to definitivno moramo podržati u potpunosti.

IKEA projekat koji ce zaposliti mnogo ljudi .

Projekat ovako rangiran je potpuni prioritet kome svi treba da tezimo, nezavisno kojoj stranci pripadamo. Kada nesto pozitivno utice na oporavak naseg ekonomskog sistema stranacke razmirice i netrpeljivosti moramo ostaviti po strani.

I tako dalje... i sam sam iznenadjen kako mi idu ovi postovi iz glave..
 
@dosen

Jel se ti to kandidujes za honorarni posao u `medijima` ?! ;) :D
 
Ne druzim se sa generacijom koja jede sendvice i pije sokice... trebalo bi ozbiljno da promene meni...
 
Igor":33qjfrxx je napisao(la):
Kao sto je receno prioritet je izmestanje naplatne rampe bez toga nece nista ni pocinjati.

Kada je planirano izmeštanje naplatne rampe inače?
 
Ministarstvo: Izmeštanje "Bubanj Potoka" nije uslov za dozvolu Ikei
Tanjug | 25. april 2015. 15:19 | Komentara: 0
Izmeštanje naplatne rampe u Bubanj potoku nije uslov da švedski proizvođač nameštaja Ikea dobije građevinsku dozvolu, saopštilo je danas Ministarstvo građevinarstva

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... zvolu-Ikei
 
Odgovor ministarstva je netacna interpretacija na vesti koju su ostali mediji preuzeli od BB-a. Nigde niko nije pomenuo da je preduslov za Dozvolu da se resi izmestanje naplatne rampe. Vec je preduslov za GRADNJU da se udje u resavanje naplatne rampe posto jednostavno nece IKEA da budu posle nje.

Drzava i ministarstvo vode anksioznu politiku te me ne cude ovakve besmislene izjave koje se pozivaju na nesto sto nije ni receno.
 
Igor":15uofp4f je napisao(la):
Odgovor ministarstva je netacna interpretacija na vesti koju su ostali mediji preuzeli od BB-a. Nigde niko nije pomenuo da je preduslov za Dozvolu da se resi izmestanje naplatne rampe. Vec je preduslov za GRADNJU da se udje u resavanje naplatne rampe posto jednostavno nece IKEA da budu posle nje.

Drzava i ministarstvo vode anksioznu politiku te me ne cude ovakve besmislene izjave koje se pozivaju na nesto sto nije ni receno.

Hvala na objašnjenju Igore.

Čudi me da se niko ne oglašava povodom izmeštanja naplatne rampe jer to nema veze samo sa Ikeom i obilaznicom već i sa stvaranjem privredne zone Beograd - Istok i ukidanjem putarine za stanovnike prigradskih naselja južno od sadašnje rampe.
 
Zar ta putarina za njih nije vec ukinuta?
Koliko znam stanovnistvo opstine Mladenovac ima neke pozvrde koje ih oslobadjaju placanja putarine...
 
Vrh