Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

@Pantograf
Kako je bas tu opravdano a nije kroz ceo BG?

Ova varijanta AP + 2 paralelna 1+1 puta sa obe strane je meni sasvim ok
 
Оправдано је кроз Београд, наравно, а на Газели треба бар 4+4. Мислио сам на ванградске деонице: код Врчина ће се спајати градски аутопут са обилазницом, а после Малог Пожаревца се број возила поприлично смањује. Дакле, та деоница треба да буде шира.
 
Pa ta deonica od Vrcina i jeste vecim delom 3+3, samo bez zaustavne trake.
 
Jeste, a to je pola rastojanja izmedju M pozarevca i vrcina.
 
Како ми рече колега из Врчина, сређују одводњавање односно поток јер он стално плави.
 
Тај објекат Икеје на Бежанијској коси је први требао да се ради, односно да се сређује објекат бивших Робних кућа Београд, а власник је Верано моторс, па се одустало зарад овог код Бубањ потока, који ће се градити од нуле.
 
Tada će se sigurno postojece firme u Srbiji, sa slicnim prodajnim programom, popraviti. Jer ovakve kakve su, a sa Ikeom kao konkurentom nemaju velike sanse.
 
Nemaju one sanse, jer globalni igrac sebi moze da dopusti da dampingom osvoji trziste i 'ubije' konkurenciju.
U srbiji ima proizvodjaca sa odlicnim odnosom cena - kvalitet.
 
IKEA = Skupoceno i lepo upakovano djubre od namestaja sa jako niskim odnosom cena/kvalitet.

Kupujte domace, bolje cete proci.
 
Rece spatio i odlozi lap top na stocic iz Dalasa u svom saloncu u Parizu

Kojih proizvodjaca? Simpo na aparatima...Numanovic...Forma Ideale sa ivericama iz Poljske...? Ponuda modernog namestaja po povoljnoj ceni u Srbiji ne postoji

Zasto je neko protiv Ikea-e ? Razumem da nekom smeta taj hype oko Ikea-e, meni prvom, ali ovoliko hejtovanje ...
 
Ikea jeste djubre ako ga poredimo sa gazzdom, artisanom, poliformom, vitrom...
Samo dok u tom poredjenju ne pominjemo cenu. Ali za nase trziste reći da je ikea djubre moze samo neko ko nema puno dodira sa forma-ideale realnošću u Srbiji.
 
IKEA = Skupoceno i lepo upakovano djubre od namestaja sa jako niskim odnosom cena/kvalitet.

Kupujte domace, bolje cete proci.

Moram da napisem moje skorasnje iskustvo sa Numanovicem. Kupili smo krevet po preporuci, kvalitetno uradjen, iako na oko ima par manjih propusta, ali generalno smo bili zadovoljni. Posle nekog kraceg vremena poceo je zizak da grize krevet. Odmah telefon u ruke i reklamacija. Kao docice za 7 dana da vide sta i kako. Nema ih, zovem 5 puta, svaki put mi uzmu podatke, i obecaju isto. Da skratim pricu, dok nismo otisli licno kulirali u nas, posle par dana dosli, odneli deo koji se raspada, obecali da ce nov doneti za 3 dana, i evo, jos ih cekam a 3 dana davno prosla, zapravo proslo je mesec dana od kad sam zvala prvi put. I sad, zovi ti njih, pa inspekciju, pa na sud, ko je lud zaludan i ima visak zivaca i vremena.

Poenta price, pre bih kupila Ikein krs nego nas ''kvalitet'' jer posle ovih nasih neces da se sastavis ako nesto ne valja, a verujte uvek nesto ne valja i nedostaje. Radujem se danu kad ce doci da sahrane nase proizvodjace ili bar da ih nateraju na druacije poslovanje.
 
Obrati se emisiji potrosacki savjetnik sa rts pa ih malo izreklamiraj da im postaknes efikasnost ili ih zovi sutra pa kazi da ces zvati rts ekspresno ce biti odradjeno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361398#p361398:j0tye3wf je napisao(la):
Bulbulderac17 » 06 Dec 2015 02:19 pm[/url]":j0tye3wf]Rece spatio i odlozi lap top na stocic iz Dalasa u svom saloncu u Parizu

Rece Spatio koji je kupio namestaj i u Ikeu i u Simpu i Forma Ideale, pa moze da uporedi te brendove.

Forma Ideale ima losiju ivericu od Ike-e i to stoji, samo sto ako nisi planirao da se selis svake godine onda Forma Ideale uopste nije los izbor jer im je dizajn moderan i bar po estetici moze da parira bez problema Ike-i.

Za Simpo bi se slozio da su na izdisaju i da imaju zastarele modele po pitanju dizajna a cena nije bas konkurentna tako da mi oni nisu bas interesantni.

Ikea ima kvalitetniju Ivericu (ma da ako ga rasklopite vise od 2 puta mozete da ga bacite) i mozda neka savremenija tehnicka resenja po pitanju spojnica, klizaca itd...
Ali oni taj MALO bolji kvalitet MNOGO skuplje naplacuju potrosacu i upravo ta razlika u ceni koja je jednostavno OGROMNA za nesto tek malo bolje i svakako ne predstavlja interesantan odnos cena/kvalitet za srpskog potrosaca.

IKEA vama naplacuje brend jer je prisutna svuda u svetu i kao sto se moze videti ovde na ovoj temi, oni jednostavno racunaju na taj "hype" da cim doleti plava kutija u BG da ce svi siromasni srbi zeljni "zapadnog kvaliteta" da udju u kredit ko budale da bi kupili orman 399 evra kod njih umesto 199 evra od nekog domaceg proizvodjaca.

Jer pohvaliti se na fejsu da ste kupili nov IKEA namestaj, sa sve slikom je neprocenjivo zar ne?
Snobizam je cudo...
 
Jeste cudo a najvise se ogleda u ovom tvom postu.
 
I kakav je to snobizam da kazem da je odnos cene/kvaliteta vise u korist Forma Ideale a ne Ikee????

Meni je veci snobizam onanisanje na Ikeu zbog toga sto je Ikea fensy svetski brend.
 
Pominjes nekakvo pokazivanje ikee na fejsu kao model ponasanja kupca iz ikee? Mislim sta reci na tu nebulozu? Ti si iznad kupaca iz ikee jer ne praktikujes takvo ponasanje?


U danasnjem svetu odnos cena/kvalitet uvek dodje do izrazaja pa je tako i ikea stigla tu gde jeste. Svako ko je kupovao tamo zna i dobre i lose strane ali isto tako i svako ko je kupovao u formi ideale zna koliko je cela prica losija od ikee a za vece pare.
 
eto spatio i ja sam kupio namestaj i u Formi i u Simpu i u Dalasu i u nekadasnjem Jugodrvu Novom domu i u Ikea-i u Madjarskoj, Austriji, Bugarskoj i voleo bih da uporedimo cene iz Forme i Ikea-e zajedno jer stvarno ne znam o cemu ti oricas da su ovi prvi jeftiniji...?
 
@Ftj
Naveo sam pokazivanja ikee na fejsu kao primer.
Kao sto imas brdo ljudi koji tako prikazuju neku hranu u nekom fensi restoranu ili slikaju svoje noge tamo negde na moru u Grckoj da bi se reklamirali jer je uvek kul imati nesto sto drugi nemaju zar ne? (ne podrzavam tako nesto da se razumemo)
No to nije ni bitno sad ovde konkretno.

Da uporedjujemo Yugo i Mercedes svi bi se slozili da je Mercedes bolji i da je Yugo kanta u odnosu na njega i tu nema price.
Samo sto je ovde razlika u tome da Ikea UOPSTE nije Mercedes u odnosu na Forma Ideale nego tek nesto malo bolje.
Mislim da se razumemo, svaki namestaj od iverice, ne moze biti kvalitetan i to je fakat.
Znas li ti sta je pravi namestaj?

U svakom slucaju sve sto leti se ne jede i sve sto je sa zapada ne mora da bude bolje.
 
Slazem se ali ajd zamolio bih te da mi navedes primere koji domaci siroko rasprostranjeni(ili bilo kako rasprostranjeni) proizvodjaci mogu da konkurisu ikei u tom cenovnom rangu? Aj nek bude i skuplji al da je kvalitet tolko bolji da opravdava razliku tj. da je odnos cena/kvalitet bolji.
 
Vrh