Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Znaci dobro sam shvatio da ce mo mi o trosku gradanjana izmestati naplatnu rampu
i da bih Ikeji obezbedili bolji pristup. Joj koliko ovi ljudi imaju grama mozga u glavi ili
samo vracaju neke usluge. A da ne spomeninjem da je ta lokacija losa. Stvarno mi nije
jasno sa kog aspekta su odabrali ovu lokaciju. Jedino sto mi je logicno je da je najeftinija.
Bubanj potok je dalek cak iz za kola a da ne spominjem da treba obezbediti gradsnki prevoz
do objekta a tek ona uzbrdica i nizbrdica joj ala ce se muciti autobusi bice to opsti haos.
Po meni bolje da su radili kod aerodroma, stara pazova i slicno nego dole.
A ovo otvaranje 2016te mozete okaciti macku o rep, alex je obecao otvaranje jos za april 2014te.
Inace cene ce biti vece nego u regionu posto kao sto znae mi smo bogata zemlja sa visokim platama.
Smorili su.
 
Vrcin je posle transpeda, a spajanje 2 autoputa je bojim se daleka buducnost.
Al tako je cini mi se i sa IKEA robnom kucom.

Da me ne shvatite pogresno. Ja sam malo pod utiskom senzacionalistickih natpisa po medijima u vezi ovog, ali i drugih
"Memoranduma o namerama"!
Jer memoranduma o namerama imamo dosta, a to nije nikakav ugovor ili obavezujuci dokument.
Medjutim sirokim narodnim masama se nastavlja redovno periodicno podmetanje vesti kako 'obecana bolja buducnost' samo sto nije.

EDIT:
A sto se tice stvaranja industrijske zone... (!)
Pa prijatelju, prodajni centar nikako ne mozemo da svrstamo u industrijsku, vec u trgovacku zonu.
A upravo te breskve, kajsije i jabuke su nesto sto donosi devizni priliv, da bi mogli da ga trosimo na ivericu iz IKEA ili neke druge robne kuce.
Pravo pokretanje industrijske zone na tom mestu bi upravo bilo vezano za tu Breskvu, kajsiju, jabuku, visnju. Da se pokrene prerada istih u kompote, dzemove, sirupe, koncentrate, smrznute i gotove poluproizvode i proizvode (pite, kroasane, strudle)...

Malo je of sa teme, ali morao sam da dodam
 
Vlada Srbije dobila uputstvo za sklapanje robne kuće Ikea

ikea-300x300.jpg


BEOGRAD, 3. oktobar 2014, (Njuz) – Najveća svetska firma za proizvodnju nameštaja Ikea poslala je Vladi Srbije upustvo uz pomoć kojeg bi trebalo da sklope prvu Ikea radnju u zemlji, saznaje Njuz.
Potpredsednica vlade i ministarka za građevinu Zorana Mihajlović kaže da su srpski zvaničnici dobili uputstvo i sada gledaju da li su svi delovi tu.
- Čim poređamo sve i proverimo da neki deo ne fali, počećemo da sklapamo Ikea robnu kuću. Jeste malo komplikovano ali je zato jeftinije ovako nego da su nam poslali već sklopljenu prodavnicu – naglasila je srpska ministarka – Koliko mi se čini, za sada je sve tu, jedino što Mali kaže da fali onaj jedan krstasti šraf. Ali valjda je tu negde – dodala je ona.
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali tvrdi da neće biti nikakav problem sklopiti Ikea prodavnicu jer je već izučio svu dokumentaciju i instrukcije.
- Sve je u slikama, tako da je vrlo jednostavno, baš kao i moj doktorat – izjavio je Mali.
U sklapanju pomaže i Velja Ilić, koji nam se požalio da ne ume da uklopi „onaj deo sa onim ugaonim napred što ima onu metalnu rupu“.
Podsetimo, Vlada Srbije je i ranije pokušavala da sklopi Ikeu, ali bez uspeha. Za vreme Borisa Tadića ova kompanija je greškom poslala uputstvo odštampano naopako, dok je jednom prilikom Dragan Tomić iz Simpa prilikom sklapanja slučajno progutao dve matice i time onemogućio dalje sklapanje.
Viktor Markovi


Read more: http://www.njuz.net/vlada-srbije-dobila ... z3F5OQCwjq
 
Наплатна рампа треба да иде иза Умчара јер није у реду да део становника Београда плаћа путарину а део не. Које су то глупости? Грађани првог и другог реда?

Или цео БГ да плаћа путарину или нико.
 
Kod Tranšperda je planirana prvenstveno industrijska zona. Kao što se vidi na ovom mapi, Ikea je jedini komercijalni objekat koji bi trebalo da nikne na tom mestu:

ikea-bp.png


Dugoročniji planovi su još ambicionziji i pitanje je kojim tempom će iči njihova realizacija:

bp-iz.png
 
Ali cika Vucicu, meni je lakse da stignem do Budimpeste vozom za sat ipo nego do Bubanj potoka...
 
To su gluposti. Do ovog dela se stiže od mostara bukvalno za 7 minuta kolima
 
Pa nemaju svi auto...A i promovisanje javnog prevoza je vise nego popuralno trenutno u Bg.
 
Јел ви људи схватате где је Траншпед? На ауто-путу, да, да, на путу којим ја из Заклопаче стигнем у центар за 15 минута. Не два сата, 15 минута. А наше финансирање измештања наплатне рампе ће нам само донети добит и ништа више. То што ви живите у Борчи или Батајници није мој проблем. И мени су Метро, Рода и Темпо далеко па вас то не брине..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7Ill8kmrx5U[/youtube]
 
U somi ! :D
Ali oni vec imaju metro, rodu, tempo... ti ces se za ovo nacekati.
Kad ti kaze, 'cika Laki' ;-)
 
Razumem da je ljudima preko save (NBG i Zemun) daleko planirana IKEA, ali postoje i drugi stanovnici BG kojima IKEA više odgovara nego Banovci, Pazova ili Ruma.
Tu će biti buduće čvorište autoputa i obilaznice, i pravaca prema PA, KG, Nišu pa i Čačku.
 
Подржавам што Шоми добија икеу. Није му ни остало далеко, 15 минута није много.
Ни другима није толико далеко. Не иде се по намештај свако јутро.
Бановци, Пазове, Руме или Врање никада нису били мој избор за куповину. Шта има у Београду има, због куповине не бих путовао у унутрашњост. Бубањ поток довољно је близу за икеа радњу.
 
Ево хвале се како ће Икеа донети 300 радних места. Наравно много више радних места ће бити укинуто тако да ће укупан биланс бити негативан.

Ок долази Икеа али не видим да је то нешто што доноси било какав напредак да би се било ко хвалио са тим.
 
Ma dobro, to o 300 radnih mesta je gorka prica politicara, koju nam redovno serviraju i uvijaju u oblande...
Drzava koja se 'hvali' mogucim otvaranjem 300 radnih mesta nije drzava. Na kraju krajeva, za nekoliko godina su uposlili nekoliko desetina hiljada rodbinskih i partijskih kadrova po javnim preduzecima, pa nek se time hvale (ako smeju).
Ali to je neka druga prica.
 
300 радних места од којих је 90% радна снага која ступа на посао после дана обуке што значи да ће бити бедне плате јер је лако заменљив кадар.
Са друге стране нестаће радна места која ипак захтевају неку креативност и неку стручност.
 
Ko će da nestane?

Male firme ako imaju kvalitetan nameštaj će opstati (naročito ako rade sa punim drvetom).

Ove firme kojima je IKEA konkurencija neka malo porade na dizajnu i naći će i oni svoju računicu i mesto pod suncem.

Eurosalon će verovatno malo korigovati cene i mislim da će oni najviše izgubiti jer IKEA nije samo nameštaj, već i gomila sitnica po veoma pristupačnim cenama.
 
Ок, увезли смо ту теорију о тржишту и данас је свако понавља.

Занимљиво је да је Немачка ударила огромне царине Кини за соларне панеле док је сконтала да може да их произведе јефтиније. Штите своју индустрију, и то је легитимно, ми не само да је не штитимо већ и негативне трендове третирамо као победу.

То је постало не само обмањивање политичара већ и фолклор народних маса, тако да је свако изношење аргумената на ту тему углавном изазаива спрдњу.
 
Jedino ako bi se obnovila nekadasnja saradnja Simpa i IKEA, imali su zajednicke programe, mogli bi i sad da im budu kooperanti...
 
astrodule":1j79adu3 je napisao(la):
Eurosalon će verovatno malo korigovati cene i mislim da će oni najviše izgubiti jer IKEA nije samo nameštaj, već i gomila sitnica po veoma pristupačnim cenama.

Dva puta sam pogledao da li je ovaj post iz 2012 ili pre… Eurosalon je odavno pukao što se maloprodaje tiče.
 
Bravo orion-e
+
Naravno, 10 puta ponovljena laz, postaje istina, pa u tom duhu i ubedjivanje da je za nase dobro da nista ne proizvodimo i da liberalizujemo uvoz svega.
Samo je tragedija sto ne vidimo da ta ista EU i danas ima carine i kontigente za mnogu robu, ukljucujuci recimo automobile!
Zahvaljujuci tome japanski proizvodjaci koji su bili na putu da 'pociste' evropsku autoindustriju isto kao sto su to ucinili u SAD, morali su da otvaraju pogone po toj istoj evropi i uposljavaju evropsku radnu snagu...
 
Vrh