Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Pa vidis kad dodje ta limena kanta em ce moci bolji namestaj od raspale forma ideale da se kupi a jos i jeftiniji.
 
ja sa nestrpljenjem očekujem i lidl i ikeu...


oću bre da imam izbor a ne raspalu formu ideale ili duopol maxija i idee.
 
loyola, videcemo, videcemo! pazi sta si rekao, bice malo bolji sigurno a za ono drugo 'jeftiniji' to si odvalio ko maksim
 
Milanche, živ bio :vops:

Znaš li možda nešto preciznije o beogradskoj lokaciji? Je l' ostaje priča za ex-magacin Robnih kuća ili će se Švede skućiti negde drugde?
 
Биће тик уз ауто пут и то где они упру прстом.
 
Homer Jay":3i1xj81f je napisao(la):
Znaš li možda nešto preciznije o beogradskoj lokaciji? Je l' ostaje priča za ex-magacin Robnih kuća ili će se Švede skućiti negde drugde?
Na žalost ne znam gde je tačno lokacija, samo sam saznao "prema Zemunu pored autoputa" tako da je verovatno ta priča oko ex magacina. Znam da je Ikea poslala mail jednoj projektanskoj firmi sa podacima i rokovima kad šta očekuju da se završi. Videćemo kako će se odvijati dalje situacija, ali svakako je ovo dobar signal. Ako ta firma dobije posao projektovanja, mozda budem saznao malo više informacia :)
 
TEZAK BELOSVETSKI MARKETINSKI NEOKOLONIJALNI SMINKERAJSKI UVALJIVACKI ZAGLUPLJIVACKI PROSEK!!


Ni 2% bolje od onoga sto vec ima u kiki ili bilo kom malo pristojnijem salonu kojih ima na desetine u gradu:

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categ ... ving_room/

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categ ... s/kitchen/

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categ ... /bathroom/

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categ ... /Textiles/



To je ono za sta oni vec godinama ovde izigravaju neko ludilo i postavljaju uslove ovoj poludrzavi u vidu izgradnja nekakvih petlji i izmestanja naplatnih rampi da bi u tim limenim kutijama uvaljivali sve ovo sto se moze naci u bilo kojoj osrednjoj prodavnici sirom Srbije!
 
da li si ti video cene u kiki??

pa upodi te cene sa kikom.
 
Svaka cast tvom vodji sto se odupire stranim okupatorima. Ja mislim da ti nikad nisi ni usao u bilo koju prodavnicu namestaja a pogotovo kiku gde dobar dan kosta 1000 din a neka garnitura za sedenje na akciji 100 soma
 
@Nebojša - rekao bih samo da nikad nisi opremao neki stan, sobu, kuhinju i da si očigledno nekompetentan da ovako nešto komentarišeš.
 
Jedva cekam da vidim te postpromotivne cene neko vreme nakon otvaranja. Isto kao sto je sve jeftino u metrou tako ce biti i ovde i ne lozite se na te cene u Hrvatskoj jer nece biti iste i ovde!!! Isto kao sto smo dozvolili bankarskoj bagri da udje sa svojim pljackaskim kreditima i kao sto sve zivo najvise placamo u citavom okruzenju tako ce i ovde cene biti specificne i samo za nas. Zivi bili pa videli.
 
Kakve promotivne cene u Ikei?!?

Vrlo dobro se zna koliko su cene i tu nema nekih prevelikih oscilacija. Akcije nisu toliko česte i uopšte se ne isplati juriti iste.

I dalje stojim iza toga da nisi baš često pazario u Ikei (ali da voliš da opljuješ)
 
Ikea ce biti skuplja ovde nego u celom svetu jer mi imamo najvece plate, pa mozemo to da priustimo. /s
Isto kao sto su Zara i H&M najskuplji bas u Srbiji, a kad okrenes etiketu vidis da su sve cene iste samo se valute razlikuju.

Ja iskreno nemam pojma zbog cega je cela saga oko Ikee godinama, ko sta pokusava, da li je neka muljacina ili nije. Znam samo da cu kao krajnji kupac njihovim dolaskom profitirati. Veci izbor, nize cene. Kome se ne svidja neka nastavi da kupuje Forma Ideale, Kiku i sl. Nece sigurno nista poskupeti zbog dolaska Ikee.
 
Zara i HM su skuplji u Srbiji jer nismo u EU ili čemu već, pa plaćamo veću carinu. Nije toliko problem u tim cenama (nova kolekcija košta skoro isto i kod nas i u Evropi), već što kod nas ne postoje prava sniženja jer će naš vlasnik pre da drži robu na rafovima mesecima nego da spusti cenu.

Kolika god da cena Ikeinih proizvoda u Srbiji bude veća, neće to da bude duplo skuplje nego u Mađarskoj, već ne više od 10%
 
Код нас су веће цене због тога што нема средње класе која би утицала да се продавци мотивишу да имају мању маржу и тиме повећају промет. Постоје они који не купују и они који не гледају где баш троше сваки динар.

Доста тога има и у нашим новим капиталистима који би на брзака да згрну лову. Наравно и страни врло брзо осете добит пословања на српском тржишту.

Чуо сам да је у меркатору чим се појавио плата на каси била веће, после су брзо изједначили плате са осталима.

Кад се погледа цена радне снаге и марже јасно је то да се одавке и даље може цедити екстрапрофит.
 
IKEA sutra potpisuje Memorandum o saradnji za izgradnju robne kuće u Beogradu
Četvrtak, 02. 10. 2014.|16:18 | Izvor: eKapija
----------------------------------------------------------------------------------------------------
ikea_210312.jpg


Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture prof. dr Zorana Mihajlović, gradonačelnik Beograda Siniša Mali i direktor Sektora za nekretnine i razvoj kompanije "IKEA Jugoistočna Evropa" Vladislav Lalić potpisaće Memorandum o saradnji u vezi izgradnje "IKEA" robne kuće u Beogradu u petak, 3. oktobra 2014. godine u 12 časova u Pres sali Vlade Srbije, Nemanjina 11.

Potpisivanju Memoranduma prisustvovaće i ambasador Kraljevine Švedske Krister Asp.

Izvor: eKapija
 
CCCCCCCCC... zemlja podpisuje memorandum o izgradnji sa firmom koja drzi lanac prodavnica jeftinog sirokonarodnog polubofl polubuvljackog namestaja!! Znaci IKEA je isto sto i FIAT, sto je mnogo mnogo je. Kakav bre memorandum na limenu kutiju sa sklopi - rasklopi namestajem alo bre dal ste vi citavi je*******ote, imate li trunku dostojanstva i mozga?
 
Eto sada vidite u kakvoj drzavi zivimo. Memorandum sa lancem prodavnica. Ja vam garantujem da ce u narednih nedelju dve istu stvar uraditi i a applom.

I onda neka mi posle neko kaze da ne zivimo u zemlji koja sve vise podseca na severnu koreju
 
ili na Sloveniju:

IKEA Signs Memorandum of Understanding for Ljubljana Shop

getfoto2.php


Ljubljana, 26 September (STA) - After years of speculations about IKEA's arrival in Slovenia, the Swedish furniture giant is now a step closer to realising the plan as its representative signed a memorandum of understanding with the Ljubljana City Municipality with a commitment to build a shop in Ljubljana's commercial district BTC.

Izvor: STA
 
Hahahhaa
Eto, i Zoka da ima jedan papir koji je potpisala sa IKEA-om
Bravo za Zoku ;-)
Ja mislim da koliko je IKRA ucestvovala u promovisanju vlasti (raznih) u Srbiji, zasluzuje da im ovi ustupe besplatno zemljista na najboljim lokacijama u 10 gradova po zelji, uz obavezu da se uvede samodoprinos gradjana za izgradnju prodajnih centara :D
 
Ipak Bubanj potok kreće prvi.

Prva robna kuća Ikee u Beogradu gotova krajem 2016.

BEOGRAD - Predstavnici Vlade Srbije i grada Beograda, potpisali su danas sa švedskim proizvođačem namestaja "Ikea" memorandum o izgradnji prve robne kuće u Beogradu, kod Bubanj Potoka, koja bi trebalo da bude završena krajem novembra 2016. godine, a zaposliće 300 radnika.

Memorandum su u Vladi Srbije potpisali potpredsednica Vlade i Ministar građevinarstva, saoberaćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, gradonačelnik Beograda Siniša Mali i direktor sektora za nekretnine i razvoj kompanije "Ikea" u jugoistočnoj Evropi Vladislav Lalić.

Na konferenciji za novinare je saopšteno da je vrednost te investicije oko 70 miliona evra, ali i da je planirana izgradnja ukupno pet robnih kuća na teritoriji Srbije , dve u Beogradu, i po jedna u Nišu, Novom Sadu, i centralnoj Srbiji, a da je očekivana vrednost ukupne investicije300 miliona evra.

Gradnja robne kuće u Beogradu kod Bubanj Potoka, treba da počne na jesen naredne godine.

Mihajlović je poručila da će Vlada i to ministarstvo učiniti sve da sve bude završeno u predviđenim rokovima i da se dozvole za gradnju izdaju najbrže moguće, ozvole za gradnju kao i da se izmesti saobraćajna infrastruktura kod Bubanj Potoka. "Prvu rsobnu kuću" Ikee imaćemo izgrađenu najkasnije do kraja 2016. kazala je Mihajlović.

Mali je rekao, da će dolazak Ikee u Srbiju privući druge strane investitore u novu privrednu zonu koja će biti napravljena kod Bubanj Potoka. Mali je rekao da će u narednih mesesc dana Ikea potpisati protokol o gradnji robne kuće kod Bubanj Potoka sa Gradskom građevinskom direkcijom.

Lalić je kazao, da se dugo pričalo o toj investiciji u Srbiji, ali da su sada sazreli uslovi za korak dalje. On je istakao da će građani Srbije zahvaljuci dolasku Ikee, moći da kupe kvalitetne proizvode po pristupačnim cenama, za većinu građana.

Ikea je prvi put izrazila zainteresovanost za dolazak u Srbiju još pre 22 godine.

Izvor: Tanjug
 
Jeeee
Hip, hip, hureeeeeej!!!!
Bravoooooo, bravosimooooo!!!!

Znaci i mi kao i Zagreb izmestamo rampu da bi svedi imali bolji prostor i prilaz!?
Jeeeeee!!!!
'Zivio drug Tito!!!'
'Zivilo bratstvo i jedinstvo banana republika bivse SFRJ!!!

Ziveo TAX FREE !!!
Ups... zaleteo sam se.
Kad kupite u Bubanj potoku, nece biti povracaja PDV-a.
E jbg.... Znaci opet u Madjarsku? Ma da, a usput i jeftinija kobaja, kackavalj, LCD TV... :D
 
Izmeštamo rampu jer na mestu sadašnje treba da se ukrste dva auto-puta. Pitanje je bilo samo koliko daleko će rampa biti izmeštena, a onda su odlučili da je zveknu iza Tranšpeda kako bi izašli "Ikei" u susret. Pri tom se ubijaju dve muve jednim udarcem, jer se istovremeno rešava višedecenijski problem stanovnika Vrčina koji su morali da svakodnevno plaćaju putarinu kako bi obavljali najosnovnije poslove.

No, i pored svega toga, 70 miliona evra investicije u samu robnu kuću, ubrzanja realizacije obilaznice oko Beograda, i pokretanja nove komercijalno-industrijske zone u gradu, i to u delu gde nema apsolutno je***o ničega i gde je vrhunac privrede proizvodnja kajsije i trešnje (bez uvrede ovim dragim, slatkim voćkama, ali one nam ipak nisu dovoljne da preživimo) - mi više volimo da prosipamo cinizam po forumu :roll:
 
Vrh