Šta je novo?

Hram Svetog Save

Čak i suveniri imaju bolju, horizontalnu, orijentaciju fasadnog kamena 😁

A i silueta je ispala malo vitkija i time više elegantna 🤔

20240623_155007.jpg
 
Једва чекам да се посече ово дрвеће да би се омогућила реконструкција у виду садње дрвећа у драстично мањем обиму и без траве

Барем ће се број поломљених, уфлеканих и климавих плочника повећати
 
Na mrežama mi iskaču oglasi za posao bariste u novom Starbucksu kod Hrama Svetog Save (ne znam u kojoj konkretno zgradi).

Realno, bilo je pitanje vremena kada će se to desiti. Znam da za vernike Hram ima drugačije značenje, ali kad ove velike gastro korporacije krenu da se petljaju okolo, to znači da jeste reč o prvorazrednoj turističkoj atrakciji i nije isključeno da ćemo još sličnih sadržaja videti u lokalima okolnih zgrada kako se radovi budu privodili kraju i kako se bliži famozni Expo.
 
Kakve veze Expo ima sa tim. Mogu da se opkladim da 99.99% stranih posetilaca u BG ne zna ništa o tome niti ih interesuje.
 
Starbaks će biti na mestu gde je nekad bilo Pivo i kobaje, tj na uglu Braničevske i Stojana Protića, ispod Terminala.
A prvorazredna turistička atrakcija gde turisti preskaču lance i građevinski materijal a odabrani imaju asfaltiran travnjak da nelegalno parkiraju svoja vozila neće nikad biti. Biće seoska crkva sa portom jer dotle mogu da dobace.
 
Једва чекам да се посече ово дрвеће да би се омогућила реконструкција у виду садње дрвећа у драстично мањем обиму и без траве

Барем ће се број поломљених, уфлеканих и климавих плочника повећати
Kakva seča drveća? Na ogradama piše da nijedno neće biti posečeno.
 
Vrh