Šta je novo?

Hram Svetog Save

I onda neko kaže da nisu potrebni spiskovi problematičnih učenika,ovi se ne bi usudili da skrnave svetinju kada bi društvo pazilo na načine ponašanja dece,a to pre svega može da se čini u školama.
 
Moš misliti deca se gadjaju blatom, odmah na spisak 🤣



Nego je crkva u pitanju pa odmah skandal jer su u tom gađanju dve grudve blata zveknule u crkvu. Za decu je to zgrada kao i svaka druga, kao što i jeste i kao i što treba da bude.
 
Vidi komentare, majko mila 🤣

Da se onaj degenerik Kosta vise gadjao blatom sa drugarima i praznio na taj nacin i sprdao, a manje buljio u ekran i budalastine, tesko da bi mu uopste padalo na pamet da ide da ubije nekog, a kamoli da to stvarno i uradi.
 
Jel Bog u koga verujes dobar ili los? Stvarno verujes da bi Bog zamerio deci sto se igraju?

Pogledaj video, ali iskuliraj pre gledanja. Ovo je neki prolecni ekvivalent grudvanja.

Jel vi verujete Kurirovim sokantnim naslovima ili sopstvenim ocima?

SOK, HOROR, SKANDAL, NOVE KOSTE SE STVARAJU I GADJAJU BLATOM SA EKPLOZIVOM CRKVU DOK PSUJU BOGA I PRETE DA CE POBITI SVE HRISCANE!

Deca se igraju, ne gadjaju crkvu i u toj igri su dve grudve blata zavrsile na zidu crkve i sad da odes ne bi video bilo kakvu stetu na zidu.
 
Blato i grudva snega ne mogu da se porede. Kada bi grudva snega završila na fasadi tvoje kuće ili zgrade,ništa ne bi bilo,nikakvih tragova i sl,pa ipak,blato bi uprljalo fasadu,uostalom,i grudvanje je postalo veoma nasilno.
 

Pripreme za proslavu slave Hrama


20230524_183807.jpg


20230524_183822.jpg


20230524_183832.jpg


20230524_183950.jpg


20230524_183940.jpg
 
Da, tako su rekli majstori koji su montirali opremu. Danas sam ukapirao da je to u stvari u pitanju litija povodom Spasovdana, a na kraju će ispred Hrama da drže moleban koji će između ostalog biti posvećen i nastradaloj deci.​
Дакле, за славу града, а не за славу Храма. Храм Светог Саве не може никако имати славу на Спасовдан.
 
Dokle ce se ovakve bolesti dozvoljavati odredjenoj grupaciji? Zamislite da sutra vucaraju kosti Milosevica po ulicama ili prekosutra Djindjica.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Беки, таквим изјама пљујеш сам себи у лице.
 
Popeh se gore do galerije - oko glavne kupole uz vodica (rezervise se, placa se i nije bas tako jeftino ali rekoh da vidim i to cudo - 3k RSD)

Jako jako interesantno, hodnici, mozaici, tek kad prodjete svim ovim stepenicama i hodnicima shvatite velicinu ovog objekta, pogled odozgo je naravno fantastican, do samog krsta nije moguce popeti se.

Hram ima:
1) najveci mozaik na svetu (to vec znamo).
2) najveci "luster" (polijelej) na svetu, oprostite za moju terminologiju, nisam upoznat sa tim crkvenim terminima.
3) najveci aktivna pravoslavna crkva na svetu.
4) 6 crkava se nalazi u okviru hrama.
5) dobio sam malo parce mozaika (zlatno naravno) za uspomenu kao poklon (kaze samo specijalni gosti dobijaju :D ).
6) kao sto je svima vidljivo, kad se pridje mozaiku, vidi se da nije ravnomerno postavljeno - to je namerno tako, zbog svetlosti i tako nekih stvari.
7) visina je 79m (ukupno) - krst je oko 10m.
8) gore - vrata se automatski otvaraju preko kartice (za izlazak na terasu) xd.
9) lift je kul, ima nekoliko liftova, koliko sam primetio (mozda i gresim).
10) deo puta do vrha se moze preci samo stepenicama, jako interesantno, milion nekih malih vrata, ulaza, zatvorenih, pitaj boga, hram je stvarno ogroman.
11) nakon svih ovih iskustava sam jos vise odusevljen hramom i ovo je svakako primarna turisticka atrakcija u Beogradu.
12) mozaici su stvarno neverovatni, svidja mi se taj stil, taj miks novog i starog i sto nema pros**** vec je lepo ispisano na cistom i jasnom srpskom jeziku.

Vodic je jedna apsolutno simpaticna devojka :)


Pusticu slike neki dan.
 
Popeh se gore do galerije - oko glavne kupole uz vodica (rezervise se, placa se i nije bas tako jeftino ali rekoh da vidim i to cudo - 3k RSD)


Pusticu slike neki dan.

Хвала на коментару! Обавезно слике! :)

Питање - где се резервише, како, када су термини? Први пут чујем за то. Има нас који годинама чекамо да се попнемо горе, још од кад сам пре 15+ година као момчић лутао по тим мрачним бетонским ходницима.

Цену нећу коментарисати (за сада).
 
Зато што је после св Саве, св владика Николај највећи син српског народа. И ако је св. Сава ударио темеље српства уопште, св. владика Николај је ту концепцију филозфски преосмислио и дао континуитет са светосавском Србијом. Са два доктората из философије и теологије (српски извори) или чак три философије, историје и теологије (руски извори), говориo течно, писао и мислио на најважнијих 5 европских језика. У време првог светског рата, захваљујући њему, слика о Србији је дошла до Енглеза и Американаца. И то каква слика! Срби су од дивљака типа "+" (види Честертон) постали не само људи, већ нација вредна помоћи и подршке. Нација вредна дивљења. Није узалуд био назван српском трећом армијом. Поредити њега са наведеним политичарима је у најмању руку некоректно. Обзиром да не превиш разлику између моштију и костију, претпостављам да ниси религиозан. А да би ипак мало приближио слику о Николају, новом златоусту, предлажм за читање један његов кратки есеј који се зове "Не кради државу". Кратко је, доступно за читање и разумљиво свима, па и нерелигиозним људима. И, чини ми се, сасвим довољно да се види величина човека.
 
Nebitno da li sam ja religiozan ili ne, ovo je sekularna država. Država ne treba da pravi razliku, nebitno šta ja mislim ili ti.

Mene zanima da li je po zakonu legalno da se po ulici vuku nečije kosti, mošti ili kako god ih zvali. Nekoga ko je preminuo pre skoro 70 godina.

O liku i delu govore njegove reci, pocni od ,,Ciji ste vi, mali Srbi?''.

Ali ne bih se uopste u to uvlacio, mene zanima da li ja mogu iskopam nekoga i organizujem skup gde cu da ga vucaram po gradu sa istomisljenicima?

Ako je to legalno, ja se izvinjavam i nije nikakav problem to sto se desilo juce.
 
Буди љубазан, прочитај шта сам ти препоручио. Нећеш се отровати, тамо нема "опијума за народ". Један, рекао бих секуларан текст.
 
Jel upaljena sva rasveta posto ne blješti kao na većini prethodnih fotografija sada je nekako ujednačenije.
 
Vrh