Šta je novo?

Hram Svetog Save

Prelepa je grčka crkva u Njujorku. Kao puslica; ili pak oblak na zemlji - deo neba, raja na zemlji. :)

Odličan spoj tradicije i savremenosti. Tako treba! U duhu i istini. A ne laž - samo štancovati nešto što nije autentično naše...
 
:)
320391158_883298673115304_4422948364644493030_n.jpg
320552206_434805845382007_3444185785244096035_n.jpg
320709625_1366815870724625_7376706175297379444_n.jpg
320971116_883705432785345_1810486071182705066_n.jpg
 
Nikada sitnice kao što su objektivne činjenice nisu sprečavale Vlogzilu da lupeta u mlazu, zašto bi kod Hrama bilo drugačije...
Ja sam davno prestao da obraćam pažnju na informacije koje plasira... ali cenim svakog ko ustane svaki dan i obiđe i snimi nešto da bih ja mogao iz fotelje sve to fino da pregledam.
 
Имам информацију да је Патријарх одлучио да се руше тронови (којима ту није место и ничему не служе) и тај део претвара у певнички простор,а такође да ће се рушти ова језива ограда и проширивати амвон.
На пролеће би то требало да се ради
 
Надам се само да ће сачувати за неке друге храмове.
 
Имам информацију да је Патријарх одлучио да се руше тронови (којима ту није место и ничему не служе) и тај део претвара у певнички простор,а такође да ће се рушти ова језива ограда и проширивати амвон.
На пролеће би то требало да се ради
Može li nešto detaljnije o tim tronovima? Zašto su postavljeni? Čemu inače služe? Pretpostavljam da imaju neku ulogu, odnosno da nisu samo ukras.
 
Имам информацију да је Патријарх одлучио да се руше тронови (којима ту није место и ничему не служе) и тај део претвара у певнички простор,а такође да ће се рушти ова језива ограда и проширивати амвон.
На пролеће би то требало да се ради
Ima smisla. Nemamo više kraljeve, a nećemo ih ni imati u budućnosti. Tako da tronovi nemaju funkciju. Zanima me samo kako će onda rešiti tron za episkopa. Inače, "rušiti" je prejaka reč :D Ako se to već desi, bilo bi lepo da se iskoriste elementi za nešto drugo :) Rozeta iznad tronova je prelepa...
 
Može li nešto detaljnije o tim tronovima? Zašto su postavljeni? Čemu inače služe? Pretpostavljam da imaju neku ulogu, odnosno da nisu samo ukras.
Tron za episkopa mora da postoji,ali ne na mestu gde su pevnice, već odmah pored,bliže brodu crkve.Kako ce to rešiti ostaje da vidimo. 🙂
Važno je da se hram prilagodi za službu,jer mu je to i namena.
 
Ceo prostor oko Hrama je prljav, štokav, neuredan, sve je masno, pokidano. O onim uličnim prodavačima s novokomponovanim srpskim insignijama da i ne govrim. Dakl, prostor oko Hrama je sve ono što je u Bibliji bilo zabranjeno. Cirkus Kolorado.
Pa to ti je slika i prilika Srbije. Mozes ti naparfemisati g***o, ono ce i dalje da smrdi
 
Није лепо... Мислим лепо је кандило али није лепо што је на струју... Али толико ми је то српски... Нема кога да пали, чисти, налива, брише. Овако ставио укључио, отишао. Без људи...
Toliko ti je to srpski… dok drugi kazu da im je to unijacenje, jer katolici prakticno ne koriste svece, zbog opasnosti od pozara.

modern-electric-candles-to-avoid-fire-stock-photo_csp61036245.jpg
 
Toliko ti je to srpski… dok drugi kazu da im je to unijacenje, jer katolici prakticno ne koriste svece, zbog opasnosti od pozara.

modern-electric-candles-to-avoid-fire-stock-photo_csp61036245.jpg

Hahahah ja sam uvek za praktičnost, al ovo sa svećama mi je mnogo smešno :D Sledeći korak, aplikacija za paljenje virtualnih sveća...
 
Te sveće-sijalice su mi ružne i hladne.
Naročito mi je loš utisak ostavljaju slučajevi, kad ispod ubacuješ novčić, čime se pali random sijalica na nekoliko minuta. Kao crkveni džuboks. Zadovoljena je forma, a suštine nigde.

Ako sveće ne mogu da se pale u crkvi iz bilo kog razloga, neka se pale negde spolja u namenskm objektu.
 
Крупним корацима хитамо тамо, ето и п. Порфирије на сваком кораку показује приврженост папољубном путу који он назива братском љубави....
 
Pa dobro... ne bih baš skretao temu sa izgleda Hrama, na evaluaciju patrijarha...
 
Postoje već takve aplikacije..u Španiji i Portugalu neke crkve imaju i aplikaciju i pve sveće što se pale na ubačene novčiće.
 
Možda u SAD, u pravoslavlju i ne baš :)
Pa da u pravosljavlju (u srbiji) je obicna polu-kriminalna organizacija zasticena kao beli medved u sekularnoj drzavi. Sa svim mogucim olaksicama u sprezi s vlasti zarad svog i njihovog bogacena na racun ispranih mozgova. Jedno je vera, drugo je crkva
 
Јел може неки конкретан податак, а не урбане легенде и опште флоскуле? Ко? Када? Колико?
 
Јел може неки конкретан податак, а не урбане легенде и опште флоскуле? Ко? Када? Колико?
Bilo bi suvisno trositi vreme na to, hajde da samo pomenemo popovski cenovnik i da na tome zavrsimo konverzaciju, da ne bi ulazili dublje u polemiku oko crkve koja ima de jure patrijarha a de fakto je neko drugi.
 
Vrh