Šta je novo?

Hoteli Beograda

Homer Jay":3hsk9h34 je napisao(la):
Već par godina je aktuelna ta priča o "Hiltonu" na Slaviji, tj. ne baš na samom trgu, već na uglu ulica Kralja Milana i Kralja Milutina. Taj plac su svojevremeno uzeli Danko Đunić, Aleksandar Vlahović i Vojin Lazarević koji su na tom mestu želeli da grade stambeno-poslovnu zgradu, a u svemu je bilo i neke sumnjive trampe (dobili su neku državnu zgradu koja se nalazila na toj parceli u zamenu za određeni broj kvadrata u novoizgrađenom kompleksu).

U međuvremenu su se neki od njih navodno povukli iz posla, većinski vlasnik firme je postala neka druga misteriozna kompanija sa Kipra, a umesto priče o stambeno-poslovnom kompleksu šuška se o tom "Hilton" hotelu.

Evo par fotki koje je Boca-ica postavio na temi 2 kralja (ovo bi bila odlična lokacija za hotel):
dvakralja.jpg

Sećam se da se ranije pominjala i lokacija za hotel na Slaviji na mestu parkinga
 
Na startu BG na vodi i dva hotela
Izvor: Tanjug
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Siniša Mali ocenio je da projekat "Beograd na vodi" značajan za celu Srbiju i najavio njegovo svečano predstavljanje u petak 27. jun
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=867560

-----
"Najavio je i da će u narednom periodu biti rekonstruisan hotel "Slavija", zgrada starog MUP u Kneza Miloša, ali i da gradska vlast želi da se krene sa izgradnjom novog kompleksa 25. maja, gde je nekada bio "Beko"."
----
Konacno da se rekonstruise i hotel "Slavija" :)
 
Da li postoji negde render kako je zamišljeno da na kraju izgleda Hotel Slavija, pretpostavljam da nam ne gine staklena fasada.

Samo da bude izvedeno sa ukusom.
 
Mislim da se potkrala greška u tekstu, da je Mali rekao "Jugoslavija", a da je Tanjug greškom preneo "Slavija".
 
U tekstovima se pominjalo i 2 hotela za BnV, prvo su se pominjale 2 odvojene zgrade, onda i da bi u kuli bio hotel i stambeni prostor,sačekajmo petak, valjda će nam otkriti planove.
 
26.6.
Ovako izgledaju nove sobe beogradskog hotela “Hyatt”
http://www.turistickisvet-hotnews.com/v ... #more-3323

Moderan dizajn i sofisticiran luksuz hotela “Hyatt Regency Beograd” upotpunjen je novim, renoviranim King i Twin sobama koji odišu stilom rafinirane savremene elegancije.
hyatt-nove-sobe-king-roo.jpg


Renovirane sobe uređene su u skladu sa vrhunskim standardima i najmodernijim trendovima, i delo su svetski poznate kompanije u oblasti enterijera – Wilsdon Design Associates (WDA).
delux-sitting-hyatt.jpg


- Funkcionalnost, udobnost i savremeni izraz predstavljaju glavne karakteristike novog dizajna – istaknuto je na zvaničnoj FB stranici ovog hotela.
king-room-hyatt.jpg
 
Jednostavno i bez suvisnih detalja, tipicno za Hyatt.
 
поједини детеаљи заиста скромни, међутим општи утисак је одличан!
 
Bez mnogo detalja,takve su sobe i u ostalim hotelima po svetu (utisak odličan)
Los Andjeles
hajat-la.png

Kijev
hajat-kijev.png

Mainz
mainz.png
 
Centar Beograda: Umesto hotela stoje ruševine
I. Preković | 05. jul 2014. 21:10 | Komentara: 7
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... e-rusevine

Na prostoru bivše zgrade MUP, ni posle sedam godina, nisu počeli građevinski radovi. Investitori iz Izraela i dalje čekaju neophodne dozvole

EKSKLUZIVNOG hotela kraj mosta Gazela u Kneza Miloša i dalje nema na vidiku. Umesto njega, pogled na centar grada još zaklanja bombardovana zgrada saveznog MUP, za koju izraelski investitor već sedam godina čeka papirologiju za gradnju. Ipak, tračak nade postoji.

Prazna gradska kasa izgleda da će skratiti komplikovane procedure koja koče iz godine u godinu investitore. Povoljnu klimu oseća i izraelska kompanija „Plaza centri“, koja je još 2007. kupila zgradu saveznog MUP, kako bi na njenim temeljima napravila luksuzni hotel.

- Vezano za projekat MUP, konkretan napredak u pribavljanju potrebnih dozvola još ne postoji, ali primećujemo promene u stavu i volju da se olakša procedura i izađe u susret investitoru - kažu nam iz predstavništva kompanije „Plaza centri“ u Srbiji. - Blisko sarađujemo sa gradom i gradskom upravom kako bismo prevazišli dug period stagnacije i sve prepreke da bi se projekat ostvario.

Početku radova nije se isprečila samo građevinska dozvola, već izrada plana detaljne regulacije za ovu lokaciju koji još nije usvojen.

Kompanija „Plaza centri“ uložila je više od 120 miliona evra u Srbiji. Oni uspešno vode tržni centar „Kragujevac Plaza“, koji ima već dve godine „radnog staža“. Beograd, kao sledeća destinacija, još kaska.

KASNI I ŠOPING-MOL U VIŠNjIČKOJ IAKO su ranije najave velikog tržnog centra u Višnjičkoj banji obećavale da će papirološki uslovi biti ispunjeni početkom 2013. godine, to se još nije ostvarilo. - Veoma smo blizu završetka procedure, nakon što se reši nekoliko otvorenih pitanja pred nadležnim institucijama - dodaju iz „Plaza centara“.

PROJEKAT MANjI ZA 37.000 KVADRATA

U GODIŠNjEM izveštaju prestižne kompanije osim što se često pomeraju rokovi za izgradnju, modifikovana je i veličina samog objekta. Umesto ranije planiranih 100.000 kvadratnih metara, na koliko je prvobitno trebalo da se prostire, sada je smanjen na 63.000 kvadrata ukupne površine.

U „Plazi“ nisu želeli da komentarišu ovu odluku.
 
Prvi smeštajni kapaciteti u Beogradu
izvor: http://www.beo-apartmani.com/blog/Prvi-smestajni-kapaciteti-u-Beogradu.html

Prvi hotel u Beogradu izgrađen je 1843. godine. Knez Mihailo Obrenović je 1841. godine započeo izgradnju hotela Staro zdanje o svom trošku. Kasnije je ovaj hotel nazvan po bronzanoj glavi jelena, koja je postavljena iznad ulaza u hotel, “Kod Jelena“ ili Grand hotel. Ovaj hotel država je kupila od kraljice Natalije, nakon čega je ustupila Direkciji državnih železnica. Hotel je bio smešten na uglu ulica Kralja Petra I i Gračaničke.

Dvor kneza Aleksandra Karađorđevića, koji je izgrađen 1846. godine postaje hotel Kruna 1856. godine, smešten na uglu Uzun Mirkove ulice i Studentskog trga. Desetak godina kasnije sagrađen je hotel koji je nazvan Srpska kruna i bio smešten u Knez Mihailovoj ulici. I ovaj hotel se odlikovao prelepim jednosobnim i dvosobnim apartmanima, te salonima sa pogledom na Kalemegdan. Danas je na tom mestu Biblioteka grada Beograda.

1858. godine na Terazijama je otvoren hotel Kasina i bio je mesto zasedanja Srpske narodne skupštine. Na uglu današnje Makedonske i ulice Braće Jugovića (gde se nalazi bioskop Balkan) otvoren je hotel Bulevar 1860. godine. Pored apartmana, hotel Bulevar je imao veliku salu za koncerte i veliku binu za pozorišne predstave.

Hotel Despotov han je sazidan 1867. godine u Knez Mihailovoj ulici, kasnije nazvan Grčka kraljica. Na istom mestu dugo je radio restoran Plavi jadran, te preimenovan u drugi naziv hotela.

Jedan od poznatijih delova grada „kod Londona“ dobio je naziv po hotelu London, koji je izgrađen 1873. godine, na uglu ulica Kralja Milana i Kneza Miloša. Stalni gosti hotela su bili poslanici skupštine, koji su za vreme zasedanja odsedali u hotelu London u jednosobnim i dvosobnim apartmanima.

Ubrzo nastaje ekspanzija gradnje hotela na Savi, kao što su hotel Nacional na vrhu Savskog stepeništa, na Savskom pristaništu hotel Kragujevac, te hoteli Solun, Orijent i Petrovgrad u blizini Železničke stanice, u peridu od 1884. do 1890. godine.

Jedan od najinteresantnijih hotela je hotel Balkan, koji je Golub Janić izgradio 1860. godine na Terazijama. Udovica Bosiljka Janić je pred smrt hotel poklonila Srpskoj kraljevskoj akademiji uz uslov. Uslov je bio da od dela profita usluga hotela Balkan, bude osnovan fond za školovanje dece. Hotel Balkan je srušen 1935. godine, na čijem mestu je izgrađen novi, istog imena.

Uz hotel Kasinu, na Terazijama, izgrađen je hotel Pariz 1869. godine. Hotel Pariz je imao 35 apartmana sa parnim grejanjem. U sklopu hotela bio je restoran sa baštom, kafana i bioskop.

Početak dvadesetog veka iznedrio je hotele Imperijal u Vasinoj ulici, Bristol u Karađorđevoj, te hotel Moskva na Terazijama. Najpoznatiji trgovi ukrašeni su hotelima Slavija i Kolarac. I Čika Ljubina ulica je 1900. godine dobila hotel Grand sa salonima, jednosobnim, dvosobnim apartmanima i fasadom secesijske dekoracije.
 
данашњи тренд у хотелијерству је минимализам, што је по мени најбоље решење за хотелске собе
 
Да се осврнем и овде на кукавну стамбену зграду поред.

Ово су нови домети српске архитектуре - Успели су да направе потпуно нову зграду која изгледа као да је надограђена.
 
Delija":2bgop832 je napisao(la):
Да се осврнем и овде на кукавну стамбену зграду поред.

Ово су нови домети српске архитектуре - Успели су да направе потпуно нову зграду која изгледа као да је надограђена.

далеко од нових... ово је плагијат стила белвила

BGD-Belvil.jpg

8573312115229c9a544cb6549342941_orig.jpg
 
petak 8.08.2014. | 20:02
Niko neće američku ambasadu :kafa:
Izvor: Novosti
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=886242

Spuštena cena zgrade SAD u Ulici Kneza Miloša. Tražili 11, sad 7,7 miliona dolara. Obilazili je češki, azijski i američki investitori

Amerikanci su morali da spuste cenu svoje bivše ambasade. Tako zgradu površine 17.000 kvadrata u ulici Kneza Miloša, koju su lane nudili za 11 miliona dolara, danas procenjuju na - 7,7 miliona američkih novčanica.

Do sada su je “merkali” mahom veliki svetski lanci hotela, ali niko nije dostavio konkretnu ponudu, pa je zdanje prazno već godinu dana. Kompleks zgrada koji izlazi na tri ulice prodaje Stejt dipartment, a cena se od prošle godine menjala već nekoliko puta.

Dok Amerikanci traže kupca, prvobitni vlasnici zgrade svoja prava traže - na sudu. Naime, Nenad Konstantinović, član DS, i Milan St. Protić, bivši ambasador u Bernu, tvrde da su oni jedini naslednici zdanja u Kneza Miloša. Kako kažu, predratni vlasnik zgrade Đorđe Nestorović, gradonačelnik Beograda i sudija Kasacionog suda, zgradu je prepisao ćerkama Zori Konstantinović, Katarini Protić i Jovanki Todorović. Komunistička vlast je, navodno, zgradu oduzela njihovoj baki i primorala na prodaju po ceni nekoliko puta nižoj od realne.

"Prvobitna cifra koja je ponuđena zainteresovanim kupcima je bila 11 miliona", kaže Srđan Vujičić iz agencije za nekretnine “King strudž”, koja je zadužena za prodaju ovog zdanja.

"Cena je korigovana nekoliko puta, pa smo je sada smanjili za 3,3 miliona dolara. Sve ponude koje dobijemo prenećemo našem klijentu, Sjedinjenim Američkim Državama. Oni odlučuju da li će je prihvatiti ili ne".

Do sada su zgradu videli poslovni ljudi iz češkog, bliskoistočnog i jednog azijskog fonda, a tokom ove i prošle godine lokaciju, kvadraturu, bezbednost i ostale karakteristike zdanja merio je i jedan američki investitor. Ipak, niko od njih, izgleda, nije ozbiljno zainteresovan da pazari objekat iz tridesetih godina prošlog veka.

"Svi potencijalni kupci su obišli nepokretnost, ali niko nije dostavio ponudu", dodaju u agenciji za nekretnine.

Zdanje u Kneza Miloša, koje Amerikanci nude na prodaju, prvobitno je bilo u vlasništvu kćerki Đorđa Nestorovića, da bi posle Drugog svetskog rata bilo uknjiženo kao opštenarodna imovina, a u martu 1950. kao vlasništvo vlade SAD.

Naknadno je čitavom kompleksu dodato još nekoliko zgrada u Sarajevskoj ulici, pa se ambasada proširila na čitav blok između ulica Kneza Miloša, Vojvode Milenka i Sarajevske.
 
Smederevski ITG u novembru otvara garni hotel u Beogradu
Utorak, 12. 08. 2014.|15:23 | Izvor: eKapija
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
itg_hotel_beograd_120814.jpg


Uže gradsko jezgro Beograda do kraja godine dobiće još jedan hotel, jer smederevska kompanija ITG završava izgradnju ugostiteljskog objekta u Ulici Mije Kovačevića na Paliluli.

Stevan Barović, projekt menadžer u kompaniji ITG, kaže za "eKapiju" da je završeno 90% radova.

- Izgradnja je počela krajem 2012. godine i očekujemo da hotel bude otvoren u novembru.

Garni hotel, kategorije 4 zvezdice, imaće 30 soba. Raspolagaće restoranom, mini kafe barom i konferencijskom salom kapaciteta 80 mesta.

Za ovakav tip hotela, kaže Barović, odlučili su se jer se pokazalo da je najlakši za rukovođenje i iz razloga što Beogradu nedostaje još smeštajnih kapaciteta.

- Naša ciljna grupa su poslovni ljudi koji će uz umerene cene dobiti maksimum komfora i kvaliteta. Gostima će na rapolaganju biti brz bežični internet, zvučno izolovane sobe, a sama lokacija hotela u užoj gradskoj zoni, između Vukovog spomenika i Bogoslovije je posebna prednost za goste.

U izgradnju hotela ITG, koji je i izvođač radova na projektu, uložio je 2,5 mil EUR. Smederevska kompanija je građevinsko preduzeće koje pretežno gradi stambene objekte, industrijske objekte, čelične i betonske hale i skladišta, šoping centre, objekte sa posebnom namenom...

Ovo je drugi put da investiraju u ugostiteljske objekte u Srbiji, budući da se u vlasništvu kompanije nalazi vila "Barović" na Zlatiboru.

Izvor: eKapija

Hotel se nalazi u Ulici Mije Kovačevića. Mislim da je Direktor na forum postavljao slike objekta u izgradnji.
 
Jesam ali nesto mi malo soba ima samo 30 u temi razni projekti su slike
 
Vrh