Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Сад треба да направимо поређење са БетХал пасарелом. Да ли ће развлачити као градски пројекат.
 
Pazi ne bi me cudilo da urade sipove i stubove pa da donesu celicne grede da to posloze betoniraju i urade ogradu liftove zavrsni sloji i sve to za 100 dana
 
Jako se radujem pasareli; tek sa njom ceo ovaj projekat postaje zaokruzena celina.

Da li se zna, da li ce zabraniti mogucnost skretanja iz Pastroviceve ka Obrenovcu?

Krajnje je vreme; a i stvorene su sada preduslovi za uklanjanje pesackog prelaza, semafora i tog nepotrebnog skretanja.
*ko zeli da skrene levo, neka napravi krug to petlje od 500m
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737008#p737008:ve160cba je napisao(la):
abrines » 10 May 2020 08:51 am[/url]":ve160cba]Сад треба да направимо поређење са БетХал пасарелом. Да ли ће развлачити као градски пројекат.
Da bi poređenje sa skleparelom kod Beton hale imalo smisla, moralo bi da se poklopi sledeće:

- da Bulevar Vojvode Mišića 2021. postane 1+1 saobraćajnica,
- da pasarelu završe 2023.
- da je Ada Mall prvorazredni spomenik kulture, kandidat za zaštitu Unesco-a,
- da na silasku ka Adi sklepaju plehane stepenice,
- da se na pasarelu nakalemi lift koji bi vozio posetioce Ade do pola uspona i nazad.

Nisam neki optimista da bi sve ovo moglo da se ostvari, ali ne bi me mnogo ni iznenadilo, kakvo je vreme došlo.
 
Ovo izgleda nisu radovi na pasareli, moguće da ima veze sa nadvožnjakom, koji nije bezbedan izgleda.
U saopštenju se podseća da je JP „Putevi Beograda” procenilo da je nadvožnjak u Kirovljevoj, koji spaja Radničku ulicu sa Banovim brdom, u lošem stanju, te u cilju bezbednosti saobraćaja predložilo meru ograničenja kretanja vozila težih od 12 tona.
https://www.blic.rs/vesti/beograd/zbog- ... ja/jxgtct5
 
Ovo su radovi na pasareli ne na kifli ....pa ni sad im ne idu kamiomi preko kifle...
 
Pa taj nadvoznjak je toliko truo i dotrajao da ga ja poslednjih godinu dana nisam koristio iako svakodnevno idem na B. Brdo iz prostog razloga sto je i laicima vidljivo da mu je pretio Djenova scenario
 
Da li možemo saznati ko je izvođač radova i koji su rokovi s obzirom da u skladu sa propisima ne postoji tabla za šta bi mogli da popiju lepu prijavu građevinskoj inspekciji?
 
Данас:





Раскрсница Радничке и Паштровићеве је стално уско грло, све време саобраћај тече веома споро, или је у краћем застоју.
 
Jel su onda ovo radovi na pasareli ili na nadvoznjaku? Ako je pasarela postoji li neki projekat?

Zanimljivo bi bilo da su uradili podzemni prolaz koji bi kretao negde ispod pasarele a zavrsavao se unutar trznog centra...
 
I dalje ne znamo sta, zapravo, rade?

Popravka nadvoznjka ili pasarela?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Astro ja bih rekao obrnuto u svakom slučaju uskoro ce biti razjasnjeno...
 
Ja sam vam rekao, ne postoji ni tehnički projekat pasarele niti je bio tender. Jedino će biti građena pasarela kod Tempa i Lidla na Obrenovačkom putu do kraja godine.
 
Nije potreban tender jer istu ne grad grad vec privatnik
Koga Ce on angazovati za radove njegova stvar...
Reko bih da postoji dozvola za ovu pasarelu ...
A te koje ti pominjes kod Lidla tj tempa gradice iz budzeta i za to ce trebati tender ...
 
Ma sigurno se gradi pasarela. Zasto bi zapoceli male zemljane radove i uklonili ogradu na pesackom ostrvu na Radnickoj, kao i zasto bi oznacili gde ce biti radovi ispred juliete, preko puta nadvoznjaka za B.Brdo, ako su to radovi na nadvoznjaku. Ja nemam nikakvu dilemu da su ovo radovi na pasareli i svako ko bi dosao tamo i pogledao takodje ne bi imao dilema
 
Odlicno ako je tako. Pokusacu sutra da slikam

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Resena dilemu: PASARELA je :)

Jutros, iz pokreta, ispred Juliete.
 

Prilozi

  • IMG_20200518_085102_resized_20200518_090443837.jpg
    IMG_20200518_085102_resized_20200518_090443837.jpg
    556,6 KB · Pregleda: 1.813
  • IMG_20200518_085105_resized_20200518_090444176.jpg
    IMG_20200518_085105_resized_20200518_090444176.jpg
    969,3 KB · Pregleda: 1.808
To je privatna investicija, sta ce mu tender, vlasnik tc-a izabere sam izvodjaca kada gradi za svoje pare. Verovatnoni za projekat, ima ga ali nema potrebu da ga svuda predstavlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739589#p739589:1696si5k je napisao(la):
dr strangelove » 18 Maj 2020, 10:40[/url]":1696si5k]kako sad pasarela kad nema projekta ni tendera
Aman, jedno tri puta minimum je ponovljeno da za ovaj projekat NIJE POTREBAN TENDER. Dobili su građevinsku dozvolu, kraj priče.
 
Vrh