Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Zar postoje guzve u saobracaju tamo,ovde se moze procitati da je,posebno u velikim gradovima u Evropi.saobracaj odlicno organizovan.
Inace te kolone i pun parking dokazuju sta? Svi ti ljudi koji su dosli tim kolima mogu da stanu u dva ona plava voza,ali bombasticnije je da se predstavi kao kolona od par kilometara,to je izvestavanje u stilu tabloida
 
Oko 3000 automobila na parkinzima i barem po dve osobe u vozilima + ogroman broj vozila na prilazima govori da ova je ova vrsta trgovine daleko od odumiranja.
Koliki je kapacitet tih vozova ?
 
Pa kapacitet se progresivno povecava kao i broj parking mesta sa svakim sledecim postom 2900,3000 itd.
Ne znam koliko imate godina ali ne bas tako davno,svi bbi trebali da se secamo tog vremena, onaj ko je imao npr. par lokala u Cumicevom sokacetu,City pasazu,Piramidi je bio bogat covek i nije morao nista da radi jer je lagodno ziveo od izdavanja i u tom trenutku niko nije mogao da zamisli da ce to tako brzo propasti i da danas vecinu tih lokala vlasnici izdaju besplatno samo da se placaju rezije,a tada nije bilo interneta koji sve vise preuzima trziste ,da ne govorimo da je sve,odeca,obuca,tehnika bila generalno kvalitetnija i da ce se ljudi brzo zasititi gomilanja budjavih stvari,ali sta ja znam,vi ste ipak napravili foto reportazu o guzvi na putu u Nemackoj
 
Tržni centri kakvi su kod nas novitet postoje na zapadu već 60 godina uspešno, kod nas su izumrli ovi prevaziđeni koncepti tc-a, pritom uz standardno neodržavanje naravno da su propali kad moraš da hodaš kroz grafite, raspale ploče, fasade, zarđale ograde, prljava i stara stakla u izlozima itd.
 
Bio sam pre neki dan onom u koji se ulazi iz Decanske sa jedne i Makedonske sa druge strane,mislim da se zove Eurocentar, i nigde nisam primetio nista ,,raspalo,zardjalo,prljavo" btw to me podseca na propagandu ,,zmije,pacovi,narkomani" Jedino nema kupaca,na dosta lokala pise da se izdaju,a uslovno receno na tako prometnom mestu se nalazi
Inace i taj koncept prodaje je postojao verovatno i duze nego soping molovi pa je propao
 
Taj Eurocentar koliko znam radi normalno većina radnji su izdate, pokazatelj da kad je uredno i čisto neće propasti sigurno zbog same centralne lokacije iako očigledno su zavučeni i većina će proći pored ulaza u njih a da ga ne primeti, takvi tc smešteni u unutrašnja dvorišta zgrada postoje u svim većim gradovima i osnovni preduslov za kakav takav održivi život je da budu čisti i sređeni, Čumićevo je teško ruglo i naravno da niko ne zalazi, Piramida preživljava ali je isto baš ruglo iako bi mogao lepo da se sredi i da funkcioniše za male radnje, zanatlije itd. koji ne žele/ne mogu da plaćaju preskup zakup u velikim tc.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693865#p693865:2pyxjakq je napisao(la):
Assad84 » Ned Dec 29, 2019 10:43 pm[/url]":2pyxjakq]Pa kapacitet se progresivno povecava kao i broj parking mesta sa svakim sledecim postom 2900,3000 itd.
Ne znam koliko imate godina ali ne bas tako davno,svi bbi trebali da se secamo tog vremena, onaj ko je imao npr. par lokala u Cumicevom sokacetu,City pasazu,Piramidi je bio bogat covek i nije morao nista da radi jer je lagodno ziveo od izdavanja i u tom trenutku niko nije mogao da zamisli da ce to tako brzo propasti i da danas vecinu tih lokala vlasnici izdaju besplatno samo da se placaju rezije,a tada nije bilo interneta koji sve vise preuzima trziste ,da ne govorimo da je sve,odeca,obuca,tehnika bila generalno kvalitetnija i da ce se ljudi brzo zasititi gomilanja budjavih stvari,ali sta ja znam,vi ste ipak napravili foto reportazu o guzvi na putu u Nemackoj

Da se pažljivo čita videlo bi se da se kapacitet nije promenio . Bio i ostao 2900 parking mesta a veliki broj automobila je bio parkiran na za to nepredviđenim parking mestima i ako se dodaju ovi što su se parkirali po livadama, travnjacima, prilaznim putevima sigurno je bilo daleko više od stotinjak vozila koliko sam naveo.

Čumić, City pasagge sigurno nemaju raznovrsnu ponudu kao Delta, Ušće i slični kao ni parking mesta pa nije ni čudo što lagano odumiru.
 
Ma važi. Super su Čumić i Euro. Recimo i TC Singidunum imao nekakav koncept pa se niko ne može setiti ni da ga pomene iako je u centru grada.
 
Evo bas sam to pitanje hteo da postavim, da li se zna kad ce bioskop da proradi. Bio sam za vikend u Ada Mall-u ali nigde nisam uspeo to da vidim..
 
Ja sam već pisao da su mi u decembru rekli kako je sa jeseni 2019, otvaranje pomereno na proleće 2020.
 
Oce tad i pasarelu da otvore ...
Inace 4 standa sa hranom u merkada djelu su zatvoreni...
 
Zatvoriće ih sve, kad tad. Nije taj koncept za tu lokaciju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Šteta... Koncept je bio odličan, ali i očigledno preskup.
 
Taj food court je bio preambiciozno zamišljen.Možda bi funcionisao da smo neka primorska zemlja i da je Ada posećena cele godine.
Jedini deo koji iole radi je fast food očekivano.Druga strana dela sa hranom tkzv Merkada je uvek prazna.
Uložiti onolike pare u "premium''restoran Adler to može samo ugostitelj bez mozga ili neko ko pere pare.
Odmah pored njega bio je otvoren restoran-prodavnica Organic park sa ''organskom'' hranom koji nije potrajao ni mesec dana.
Ugašeni su i štandovi Byblos (libanska hrana), Steak bar Atos,Artičoka vegan bar,Purrini ... itd
Jednostavno u blizini nema ni poslovnih prostora gde bi ljudi dolazili na pauzi na ručak a i kod nas ljudi koji imaju novac očekuju da ih neko usluži a ne da nose tacnu.
Kad se samo setim da Vapiano ima cene kao u nekom boljem beogradskom restoranu i još očekuju da čekaš u redu i sam počistiš.
 
Ni Pepe s i Burger house nisu zadovoljni prometom tako da i oni razmisljaju o napustanju, ali ih zadržava ogroman novac koji su uložili. Šteta, kod Pepea je jedna od boljih pica koju sam probao u Beogradu.
 
Valjda će i bioskop uskoro pošto bi on popravio situaciju.
 
a i kod nas ljudi koji imaju novac očekuju da ih neko usluži a ne da nose tacnu.

Mislim da je kod svih naših ljudi ukorenjena da navika o usluzi, bilo da je u pitanju kafa bilo hrana.
Ja sam prvu kafu u Starbaksu kod nas popila tek pre neki dan u Adi kad je bilo prazno, devojka nam je donela do stola. Ne pada mi napamet da stojim u redu da porucim i da ustajem da preuzmem kafu/hranu. Pogotovo klopu, to nošenje na tacni mi je baš odbojno.
Cene su ih sahranile pisala sam o tome, ne može fast food sendvič da ima cenu porcije u restoranu. Tamo je samo Mek pun, zbog dece.
Neće naš čovek da jede preskupu porciju ptičije hrane na šanku pošto je dovukao sam svoj poslužavnik.
 
Није да браним те ресторане али једноставно морају да имају такве цене иначе неће имати зараду кад плате све трошкове, и не само у Ада молу већ у свим шопинг моловима цене свега морају да буду ,,јаке" бар ја никада нисам налетео на нешто јефтино осим можда понека повољна ствар јефтиних одевних марки али колико пара толико музике, хајп није џабе мора да се плати.
 
Sve zavisi sta je za koga povoljna cena. Nece vlasnik najnovijeg mercedesa kukati kako je benzin od 150 dinara skup, dok ce onaj koji sipa za crvenu osetiti svaki dinar. Tako i za garderobu, u milionskom gradu uvek ce biti dovoljno onih koji kupuju skupe brendove. Ipak kako god dovoljno je da se stane ispred tc i gledaju kese ljudi koji izlaze. NJu Yorker, Waikiki i intedex grupa dominiraju (ostali ne izlaze na vrata nego kolima sa parkinga:D ). Kakvi god ti trzni centri bili oni jos i nude sirok dijapazon povoljnih krpica u odnosu npr na butike duz bulevara ili piramide koji drze cene kao da su Sportina u najmanju ruku.
 
Vrh