Šta je novo?

Gradski prevoz u svetu

E slikao sam ih ja jednom prilikom :)
photo-2.jpg

photo-3.jpg

photo-4.jpg
 
nema ni blata, zabetonirali su sve :( i tako se treća po opterećenosti stanica u gradu odaljila od majke prirode...
 
Zašto ništa lepše od klasike...inače i danas su Ruski Metro vozovi najbrzi kao i osecaj brze voznje,u Varsavi su ponovo kupili Ruske pored novih Alstom..
 
Opustenooo":19ql99be je napisao(la):
Ima tu kod toshinog bunara i konja ja ih redovno vidjam kako pasu travnjak pored puta :D
Тачно, онај бели "лепотан", што стално пасе где је некад био онај ауто отпад.
 
Гага":3mtu2eot je napisao(la):
Да Џони Ли, али без обзира што и личи, они имају метро, а ми ... !
знам :(

2012":3mtu2eot je napisao(la):
Zašto ništa lepše od klasike...inače i danas su Ruski Metro vozovi najbrzi kao i osecaj brze voznje,u Varsavi su ponovo kupili Ruske pored novih Alstom..

купили су нове руске, ја не волим ове старе коцкасте због дизајна и ентеријера
 
Ne znam dali su ruski metro vozovi najbrzi ili ne, ali to sve tandrce, zuji, pisti, huce, necujes bre svoje sopstvene misli a kamoli da pricas sa nekim. Prvog dana sam ruke drzao na usima, posle sam se navikao :) Ovi noviji su malo bolji, tj tisi su i imaju klimu ;)
 
Probacu da slikam, ako uspem, posto je ogromna guzva na tim linijama gde saobraca taj novi metro, a i posle onih teroristickih napada nisu bas blagonakloni sa slikanjem :(

evo sa neta o tom modelu
http://www.metrowagonmash.ru/81-740.htm
http://vagon.metro.ru/passenger/81-740.html

Inace i u troama, autobusima i tramvajima ima sistem najava stanica i raznih obavestenja. Nemaju nocni prevoz pa ko se zatekne u gradu posle 1 moze samo taksijem, koji je isti ako ne i gori nego u bg, taksisti u papucama, sa upaljenom cirarom i tako to i naravno uzasno skup, ili da ceka ujutru u 5 kada krece gradski saobracaj.

Inace metro vozovi idu na svakih 90-120sekundi i zaista je impresivno to videti tu koicinu ljudi.
 
Opa milanche,pa ti si na praksi u Moskvi zbog naseg metroa.

2012 & vucko aprove that :D
 
Kupim znanje i iskustva iz svih oblasti pa tako i iz metroa :D
 
Da trolejbuski sistemi nisu prošlost, pokazuje i primer novotvorenog trolejbuskog sistema u Španiji. Danas to predstavlja jedini aktivni trolejbuski sistem u toj zemlji, iako ga nazivaju tramvajskim :D

419604.jpg

419606.jpg


Ostatak:
http://transphoto.ru/city/1254/

edit: sisetm je otvoren 2008. ali to ne menja stvari, ipak otvaranje takvih sistema je rektost u zapadnom svetu ;)
 
Kasteljon de la Plana. Interesantno je da ga nazivaju navođeni bus (autobús guiado) iako imaju i naziv za troje*******us u svom jeziku (trolebús), ali očito da su zaboravili tu reč :)
 
Можда зато што је оптички навођен, а поред електричног има и дизел погон.
 
Zapravo ga zovu "tram" :D
419444.jpg


file.php


Jedna zanimljivost, gumena ivica:
file.php

file.php

file.php


Vešanje
file.php

file.php


Vozilo
file.php

file.php


Sistem za spuštanje/podizanje trola
file.php


Vozila poseduju i dizel agregat, jer ne postoji mreža na okretnici
file.php

file.php

Rulj
file.php
 
Ako oni to zovu tramvaj, onda mi sa punim pravom možemo da realzizujemo takav BELAM. Vidite da je ionako fizički odvojena putanja. Nije bitno što nema šine. Još ako je dvozglobni, to je stvarno metro!
 
A sto nemaju kontaktnu mrezu na okretnici,jel su estetski razlozi u pitanju?
 
Vrh