Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

Pocinjem da verujem da bi to mozda bilo i najbolje u ovom trenutnom ludilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521359#p521359:uyr9o12d je napisao(la):
spatiotecte » 02 Mar 2018 04:33 pm[/url]":uyr9o12d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521356#p521356:uyr9o12d je napisao(la):
Zvezdara » 02 Mar 2018 04:29 pm[/url]":uyr9o12d]Jelena Milić (NATO agitator) optuzila Ne da(vi)mo Beograd da je proputinovska stranka. Loš koks bio očigledno.

Ovo nema logike.
Izjave NDVBGD obicno objavljuje americka televizija N1.
Pro Putin su zavetnici.

Koliko ja znam, ova kritika od J.M je bila upucena prema jednom clanu NDBG, koji se kroz fantomsku organizaciju predstavljao kao "pro NATOvski" covek, ustvari im je radio anti-reklamu, u korist pro-ruske propagande.
 
To maltene kao u špijunskim romanima. Ne znaš više ko za koga radi i kome da veruješ.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521360#p521360:2wcb5so0 je napisao(la):
boca-ica » Pet Mar 02, 2018 4:35 pm[/url]":2wcb5so0]
mada ne bi bilo loše
da uvfatim još po koju sredjenu ulicu, autobus, dom zdravlja ....sve za izbore
:sesir:
Eeeee nema više toga. :mrgreen: To ''ovajđenje'' za izbore je bilo nekad, kad su se izbori održavali na svakih par godina. Danas su izbori kao godišnja doba, tako da nema više toliko para i prilika da se sve stalno pegla. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521359#p521359:20su6aef je napisao(la):
spatiotecte » Fri Mar 02, 2018 4:33 pm[/url]":20su6aef]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521356#p521356:20su6aef je napisao(la):
Zvezdara » 02 Mar 2018 04:29 pm[/url]":20su6aef]Jelena Milić (NATO agitator) optuzila Ne da(vi)mo Beograd da je proputinovska stranka. Loš koks bio očigledno.

Ovo nema logike.
Izjave NDVBGD obicno objavljuje americka televizija N1.
Pro Putin su zavetnici.

Ma navatala je da je dečko sa liste NDVBGD radio kampanju i moguće bio član Republikanske stranke, za koju ona tvrdi da je lažno republikanska i nacionalistička. Ludilo mozga. I neće se izbori ponoviti ukoliko bude izlaznost manja od 50 posto.

I nemojte da ovo američka televizija udje u javni diskurs. Po istoj logici su američki i Sport Klub,Grand,IDJ i jos desetak kanala. N1 kakva god da je, a nije najobjektivnija uvek, ipak pristojna televizija gde nećete dobiti 300 sa 200 dok je slušate. Ne nasedajmo na glupe fore. :sesir:
 
Eeeee nema više toga. :mrgreen: To ''ovajđenje'' za izbore je bilo nekad, kad su se izbori održavali na svakih par godina. Danas su izbori kao godišnja doba, tako da nema više toliko para i prilika da se sve stalno pegla. :D
Ma ki ih šiša , ja bi probo onda bar nekoliko puta kad ima za jelku od 83 ooo evra ce se nadje i neka sitnina
za ,,svečano,, otvaranje još kojeg parking mesta, puste u rad koju banderu sa svetlom i ne posade još koju bus pečurku u gradu :D
a šta da radimo kad nam sve to treba
:sesir:
 
Tarzanija objavila dobar tekst o izborima i (kladioničarskim) procenama rezulata.
http://www.tarzanija.com/beogradski-izbori-tarzanija-analiza/

Posebno mi je dobar deo za Jankovića

Saša Janković je spao sa 16% na 5% par sekundi posle objavljivanja rezultata predsedničkih izbora kada se kezio kao ludak i proglasio pobedu nakon što je izgubio od Vučića za 40% glasova. Sa 5% je pao na Nikolu Đurička nakon raznoraznih tviter epizoda uz kulminaciju -grčenje u hotelu u Beču, a i sam Đuričko je počeo da preispituje svoju podršku nakon što je Saša Janković rešio da poseti Pančevo u sklopu svoje kampanje za Beograd.

I oni podržavaju Kseniju i patkicu, što mi je lično drago. Ali opet, javlja mi se ona zebnja o pucanju mehura, mehura zvanog Beobuild + moji prijatelji + i online okolina, u nedelju uveče.
 
spremi se na to, i ja slicno razmisljam ali stoji da po svm procenama ndvbgd osvaja oko 3%. do cenzusa onda fali skoro duplo..

tesim se da su uzorci mali i da 50-tak hiljada glasova, koliko ce biti dovoljno za cenzus, nije nemoguca misija
 
Ako ih istrazivanja vide na 3% dobaciti od cenzusa zaista nije pretesko, ovoj opcije naginje mladje biracko telo i uz malo truda i aktivizma na webu je moguce doci i do te magicne brojke.
Recimo proslog proleca Luka MAksimovic je vidjen na 3%, zavrsion je na 8%. Tu margina nije prevelika i zbilja je moguce na prodju.

Da ne govorim o tome da postoji bitna razlika izmedju performansa momka iz Mladenovca i ozbiljnog posla za ovaj grad koji su uradili NDMBGD.


Sa druge strane cemu strah majku mu? Opozicija nema zajednicku listu, gospoda nisu nasla za shodno da sednu za sto ,a kamoli da stanu iza neke ideje. Ne vidim zrno svoje krivice sto ovog puta zelim da glasam idealisticki.

Vlast se izivljava nad Beogradom, zazidase nam grad, izbacise zeleznicu, grade metro za tajkune. Duboko sam ubedjen da u Beogradu ima 45k+ ljudi koji razmume znacaj svega ovoga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521360#p521360:200eq5gi je napisao(la):
boca-ica » Today, 16:35[/url]":200eq5gi]Neke procene su 54 % izlaznost
da li to znaci da ako bude (manje 5 %) 49 % propali izbori ?
mada nemam pojma ni šta bi tek onda stim ... verovatno Jovo nanovo i još mesec dana uke buke ni oko čega :lol: :lool: :lol:
mada ne bi bilo loše
da uvfatim još po koju sredjenu ulicu, autobus, dom zdravlja ....sve za izbore
:sesir:

Ne postoji minimum od 50%

Koliko god ljudi da izadje - izbori su važeći.
 
Паткица је као и некад Отпор класична Нво организација,не губити време на такве.Шире болесну идеологију либерализма. 3% гласова за тако нешто је више него довољно.
 
De pojasni nam sta je tu isto kao sa otporom sta je to klasicna nvo Sta konkretno je tu liberalizam mozda protivljenje losoj koncesiji za deponiju vinca
 
Либерализам је, Директоре, дежурни кривац наше глупе епохе. Као ономад Јевреји.

Што се мене тиче, нећу да агитујем ни за кога; са друге стране, све време агитујем против некога, и у том духу пожелећу свима срећан излазак на гласање, уз пригодну песму из зиме 1987, са београдских минус 11 степени Целзијуса:

Четвртога марта, у среду тога дана,
______ Бутрагења, Санчеза и Валдана!

(Непотребно дописати. Имена фудбалера Реал Мадрида слободно заменити са јунацима нашег доба по избору.)

Сви на изборе! :gobb:
 
direktor
Потпуно су иста организација као и Отпор само су променили име.То се види по начину пропаганде.Отпору је песница била симбол, овима паткица исто позив на бунт из неких глупих
разлога, а не Српских како би требало да буде.Глас за паткицу је бачен глас, они су ту да саботирају ко и Шешељ, Чеда.Сви они сада заједно са Вучићем служе једном газди.

Пантограф
Неизигравај жртву и не пореди се са јеврејима,сносите последице своје лоше политике, које сте либерали водили у Европи, не може да баш за ништа нисте ви криви
 
Upravo tako. NDBG, kao i mnogi drugi ( recimo, 3 stranke zelenih ) će samo odneti značajan broj glasova protiv naprednjaka, neće preći cenzus i to je i smisao njihovog postojanja i korist za naprednjake. Naprednjaci i jesu dovedeni i podržavani od strane okupatora, jer treba ubrzo da sprovedu i uspostave čitav niz mera protiv Srpstva koje prethodne vlasti, ma koliko bile kvislinške ipak nisu htele, kao što su: priznanje Kosova, uvođenje sankcija Rusiji, prihvatanje svih normi i direktiva od strane EU, uključujući i prihvatanje velikog broja Roma i azilanata iz Evrope, što bi nas dovelo do potpunog nacionalnog kolapsa, obezbeđivanje robovski jeftine radne snage i sirovina za Nemačku privredu, sprečavanje bilo kakvog značajnijeg privrednog razvoja, sprečavanje uspostavljanja kontrole nad profitabilnim privrednim granama, poput energetike, farmaceutike, informacionih tehnologija...

Apsurdno je da smo mi već jako dugo u potpunoj okupaciji i da nikakvo glasanje ne može izmeniti stvarnost u kojoj se nalazimo, jer su apsolutno sve stranke pod kontrolom i direktivom okupatora. Dakle, i dveri, Zavetnici, DJB, Saša Janković, Đilas, Jeremić, sada i Šešelj, bukvalno svi.

U svakom slučaju, živimo u jako teškim vremenima i ne preostaje nam ništa drugo, nego da se na ličnom planu snalazimo i iznađemo način da preživimo. Jedina floskula u koju možemo da se uzdamo je: ničija nije gorela do zore i svako zlo ima svoj kraj.
 
Patkica radi nešto konkretno za Grad, dok je Otpor bio samo to što mu ime kaže - otpor Slobi.

Moja parola je da ako je vlast loša - onda treba da se promeni. Možda će nova vlast biti lošija, možda bolja, a možda ista, ali samo promenama možemo doći do dobre vlasti nekom trenutku.
 
Ma videcete na kraju da ce NDVBGD biti ispod cenzusa i sve ce to biti baceni glasovi.
Glasanjem za NDVBGD se dovodi SNS u jos jacu poziciju.
Kad cujem da 45 000 glasova nije nista dodje mi da se slatko nasmejem. To je ogroman broj ljudi za male liste.
Mnogi u Beogradu nisu ni culi za NDVBGD.

Dakle stvar je vise nego jasna.
Ima 4-5 partija koje mogu da menjaju nesto
Glasanje za bilo koju od ovih 20 ostalih jaca broj 1.

Zato kod nas i ne postoji opozicija, zato sto je u paramparcad sa puno malih lista koje ne mogu nista da menjaju.
 
Spatio nemoj molim te tako oštro protiv NDM VČĆ, ipak oni su bili prvi za seckanje opozicije..."nećemo ni sa kim" u startu, sad izlazi na videlo ko je iza svega toga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521422#p521422:36o0ych4 je napisao(la):
Propeler » Пет Мар 02, 2018 10:01 pm[/url]":36o0ych4]Upravo tako. NDBG, kao i mnogi drugi ( recimo, 3 stranke zelenih ) će samo odneti značajan broj glasova protiv naprednjaka, neće preći cenzus i to je i smisao njihovog postojanja i korist za naprednjake. Naprednjaci i jesu dovedeni i podržavani od strane okupatora, jer treba ubrzo da sprovedu i uspostave čitav niz mera protiv Srpstva koje prethodne vlasti, ma koliko bile kvislinške ipak nisu htele, kao što su: priznanje Kosova, uvođenje sankcija Rusiji, prihvatanje svih normi i direktiva od strane EU, uključujući i prihvatanje velikog broja Roma i azilanata iz Evrope, što bi nas dovelo do potpunog nacionalnog kolapsa, obezbeđivanje robovski jeftine radne snage i sirovina za Nemačku privredu, sprečavanje bilo kakvog značajnijeg privrednog razvoja, sprečavanje uspostavljanja kontrole nad profitabilnim privrednim granama, poput energetike, farmaceutike, informacionih tehnologija...

Apsurdno je da smo mi već jako dugo u potpunoj okupaciji i da nikakvo glasanje ne može izmeniti stvarnost u kojoj se nalazimo, jer su apsolutno sve stranke pod kontrolom i direktivom okupatora. Dakle, i dveri, Zavetnici, DJB, Saša Janković, Đilas, Jeremić, sada i Šešelj, bukvalno svi.

U svakom slučaju, živimo u jako teškim vremenima i ne preostaje nam ništa drugo, nego da se na ličnom planu snalazimo i iznađemo način da preživimo. Jedina floskula u koju možemo da se uzdamo je: ničija nije gorela do zore i svako zlo ima svoj kraj.
Слажем се са 99% овог поста. Међутим, не верујем да су се демократе нешто гнушале санкција Русији, признавања Косова и сличног, већ да су окупатори схватили да може да на изборима победи једна заиста национална опција и да бес прелази тачку кључања, па су направили стари трик-узели неког "националног" или "конзервативног", потплатили, поставили да смири ситуацију и шатро се бори за народ, док на мала врата гура најгоре могуће анти-националне и деструктивне мере. Наравно, како он представља "конзервативну" струју, избор је сада остао на њему или гомили још горих, и тако ће бити све док ови са стране не процене да ови гори могу да се врате, и тако иду ствари у круг. Када ови процене(а ближе се тој процени) да ови стари могу да се врате, ови из "Не давимо Београд" ће бити ударна песница и вршити улогу "Отпора". Можда је накратко кружење успорено, али није уопште заустављено.
 
Propeler":2tnvua0s je napisao(la):
Upravo tako. NDBG, kao i mnogi drugi ( recimo, 3 stranke zelenih ) će samo odneti značajan broj glasova protiv naprednjaka, neće preći cenzus i to je i smisao njihovog postojanja i korist za naprednjake. Naprednjaci i jesu dovedeni i podržavani od strane okupatora, jer treba ubrzo da sprovedu i uspostave čitav niz mera protiv Srpstva koje prethodne vlasti, ma koliko bile kvislinške ipak nisu htele, kao što su: priznanje Kosova, uvođenje sankcija Rusiji, prihvatanje svih normi i direktiva od strane EU, uključujući i prihvatanje velikog broja Roma i azilanata iz Evrope, što bi nas dovelo do potpunog nacionalnog kolapsa, obezbeđivanje robovski jeftine radne snage i sirovina za Nemačku privredu, sprečavanje bilo kakvog značajnijeg privrednog razvoja, sprečavanje uspostavljanja kontrole nad profitabilnim privrednim granama, poput energetike, farmaceutike, informacionih tehnologija...

Apsurdno je da smo mi već jako dugo u potpunoj okupaciji i da nikakvo glasanje ne može izmeniti stvarnost u kojoj se nalazimo, jer su apsolutno sve stranke pod kontrolom i direktivom okupatora. Dakle, i dveri, Zavetnici, DJB, Saša Janković, Đilas, Jeremić, sada i Šešelj, bukvalno svi.

U svakom slučaju, živimo u jako teškim vremenima i ne preostaje nam ništa drugo, nego da se na ličnom planu snalazimo i iznađemo način da preživimo. Jedina floskula u koju možemo da se uzdamo je: ničija nije gorela do zore i svako zlo ima svoj kraj.
O tome ja sve vreme i pričam ovde, ali stranačke botine se prave blentave, jer, jednostavno rečeno, nemaju šta smisleno ni da odgovore.
Ponoviću još jednom, ova tzv. politička scena je toliko bolesna, šizofrena, debilna i retardirana, da to jednostavno vređa inteligenciju iole prosečnog čoveka.

tribi":2tnvua0s je napisao(la):
Uvek mi je bilo zanimljivo kad neko priča sam sa sobom i o sebi :roll:
A meni je još zanimljivije kad neko priča sa nekim koji priča sam sa sobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521430#p521430:adorv45i je napisao(la):
spatiotecte » 02 Mar 2018 10:25 pm[/url]":adorv45i]Ma videcete na kraju da ce NDVBGD biti ispod cenzusa i sve ce to biti baceni glasovi.
Glasanjem za NDVBGD se dovodi SNS u jos jacu poziciju.
Kad cujem da 45 000 glasova nije nista dodje mi da se slatko nasmejem. To je ogroman broj ljudi za male liste.
Mnogi u Beogradu nisu ni culi za NDVBGD.

Dakle stvar je vise nego jasna.
Ima 4-5 partija koje mogu da menjaju nesto
Glasanje za bilo koju od ovih 20 ostalih jaca broj 1.

Zato kod nas i ne postoji opozicija, zato sto je u paramparcad sa puno malih lista koje ne mogu nista da menjaju.


Bas me cudi da bas ti lamentiras na sudbom opozicije na ovim izborima. :sesir:
 
Kada shvatite da osnovna baza NDMBGD (tih nekih 2% koji sigurno glasaju za njih), nikada ne bi glasala za Djilasa, teško i za bilo koga drugog iz opozicije, biće vam lakše da ih posmatrate.

Isto tako je tema lokalni izbori i lokalne teme a ne vaši paranoični izlivi brige za srpstvo. Inače, Otpor je ukrao pesnicu levičarskim pokretima i ona nikad nije bila simbol liberalizma. Malo političke edukacije je potrebno. Ljudi završavaju fakultete za to, a neko misli da je pobrao svu pamet sveta pročitavši 3 teksta na nekom blogu.
 
Vrh