Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

Ako ne prelaze cenzus na Novom Beogradu, o čemu dalje pričati? A i Vračar jedva.

Vučić je prošle godine imao 37 posto na Novom Beogradu i 28 na Vračaru, fin pad.


Naslovna-velika-6.jpg
 
Mislim da je veći problem od toga činjenica da opozicija ima uporište još na Starom Gradu, i možda donegde u Zemunu, Savskom Vencu i Zvezdari.
Ostale opštine su prilično naprednjačke.
Mada, ako je išta indikator, NBG ima dosta stanovnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520888#p520888:2v7t3fls je napisao(la):
Beki » Чет Мар 01, 2018 12:12 am[/url]":2v7t3fls]

Vučić je prošle godine imao 37 posto na Novom Beogradu i 28 na Vračaru, fin pad.

Прошле године је купип гласове и социјалиста јер су ови одустали од председничког кандидата па је тешко процениту пад популарности, али мислим да је свакако присутан.
2016 на републичким изборима СНС је на НБГ имао 36,2 на НБГ односно 28 на Врачару, овогу пута без СПС-а дакле мала разлика у односу на 2017 када су заједно изашли. Ако су процене у Данас-у добре очигледан је пад, само тако да се настави.
 
Svaki put kad sam igrao izbore u kladionici sam pao za razliku 0,1 do 0,3 % (sve granice koje su stavili manje ili vise).

Ne mogu uopste predsednicki izbori da se uzimaju kao primer sad za lokal. Potpuno drugacija situacija.

Kako smo par dana pred izbore, siguran sam da SPS ima preko 7% (presmesno je da neko ocekuje da padnu ispod cenzusa) a da napredni olosi uzimaju preko 40% (dobro su kupovali i zastrasivali ljude). Izlaznost jedva preko 52-53%. I eto nama naprednjaka opet na vlasti :)
A sto se tice Djilasa, svi misle da uzima 17-18% a bice tako promasaj kao i za Jeremica sto sto je bio hajp pa na kraju jedva preko 5%.
 
Imam utisak da se ovde mnogo vise iza brda valja, mislim da je to glavni razlog sto se opozicija nije udejdinila.
Mislim da je pozadine price ono sto ce se destiti za svega par meseci, a to je de facto plan za resenje Kosova kada ce konacno biti jasno da se Kosovo mora priznati, ovako ili onako. Tada ce i politika SNS-a morati izaci na cistac, dakle nema vise busanja u patriotske grudi, koketiranja sa Putinom, S-300 i druge budalastine.
Tada ce verovatno SNS izgubiti deo podrske tvrdog radikalskog jezgra, moguce da ce doci i do raskola i formiranja nvogo krila predvodjenog TOmom, a moguce i do razlaza sa SPS-om.
A tada ce Vucic pokusati da trazi podrsku sa druge strane, pre svega u DS-u.

Mislim da ce Vucic uvuci Srbiju u izbor izmedju Kosova i EU perspektive i da ce u tome naci podrsku kod Sutanovca, Cede i Tadica.

Davanje podrske Vucicu zarad resavanja kruponih istorijih pitanja ce abolirati Vucica za teror koji sprovodi na nivou cele zemlje vec 6 godina.

Stoga mislim da je kljuc ono sto tek dolazi, da je svojevrsno zatisje pred buru i da svako hvata pozicije za buduce bitke.

Beogradski izbori ma koliko to zelimo zapravo nece biti mnogo vazni, niti sve ono o cemu ovde razglabamo, Beograd na vodi, metroi i sve ono zbog cega ovaj forum uopste postoji.
 
Problem sa anketama je taj što 50% birača tačno zna da će izaći i za koga će glasati i to je ovo što vidimo.
40% glasača sigurno neće izaći.
Od ostalih 10% ne znamo ni da li će izaći, a ako izađu najviše će ih glasati za neku od opozicionih lista. Njih ankete "ne hvataju" i zato postoji velika mogućnost da rezultati odu na ovu ili onu stranu. Ako izlaznost bude 60%, SNS ide ispod 40% a SPS ispod 5% (tu nemam nikakve dileme). Lično, ipak očekujem izlaznost ispod 55%, a rezultate: SNS 42, SPS 6, Đilas 15, Šapić 7, DS 6, DJB 5, a svi ostali ispod. Po neki mandat osvajaju liste manjina, a SNS ostaje na vlasti.

Lično, takođe, ne znam još za koga ću glasati, a verujem da se još priličan broj ljudi dvoumi, troumi ili četvoroumi.
 
Овакви, по мом мишљењу фингирани, резултати се у великој мери поклапају са парламентарним изборима 2016, барем што се тиче СНС-а (повећан рејтинг за 0,7%) и СПС (смањен рејтиг за 1,7%) при чему је тада излазност била 52,1%. Дакле чак и ако буду резултати овакви то неће бити пораст за укупан рејтин владајућих странака, али поражавајуће је што би тада задржали максималан учинак.
Ипак слажем се да су ова истраживања с обзиром да су изашла у новостима, а да се на наводи ништа начину истраживања,барем мало намакле СНС-у да би шириле дефитизам међу опозиционим кандидатима.
Оно што је занимљиво је да овде НДМБГД има 3% што је ипак много биже цензусу него претходна истраживања. Ово за Белог ми је скроз нереално с обзиром да су га се одрекли и његови Младеновчани. ДС ће верујем прећи цензус а надам се и НДМБГД.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520926#p520926:25mkz5n7 je napisao(la):
djordje*******g » 01 Mar 2018, 10:13[/url]":25mkz5n7]Imam utisak da se ovde mnogo vise iza brda valja, mislim da je to glavni razlog sto se opozicija nije udejdinila.
Mislim da je pozadine price ono sto ce se destiti za svega par meseci, a to je de facto plan za resenje Kosova kada ce konacno biti jasno da se Kosovo mora priznati, ovako ili onako. Tada ce i politika SNS-a morati izaci na cistac, dakle nema vise busanja u patriotske grudi, koketiranja sa Putinom, S-300 i druge budalastine.
Tada ce verovatno SNS izgubiti deo podrske tvrdog radikalskog jezgra, moguce da ce doci i do raskola i formiranja nvogo krila predvodjenog TOmom, a moguce i do razlaza sa SPS-om.
A tada ce Vucic pokusati da trazi podrsku sa druge strane, pre svega u DS-u.

Mislim da ce Vucic uvuci Srbiju u izbor izmedju Kosova i EU perspektive i da ce u tome naci podrsku kod Sutanovca, Cede i Tadica.

Davanje podrske Vucicu zarad resavanja kruponih istorijih pitanja ce abolirati Vucica za teror koji sprovodi na nivou cele zemlje vec 6 godina.

Stoga mislim da je kljuc ono sto tek dolazi, da je svojevrsno zatisje pred buru i da svako hvata pozicije za buduce bitke.

Beogradski izbori ma koliko to zelimo zapravo nece biti mnogo vazni, niti sve ono o cemu ovde razglabamo, Beograd na vodi, metroi i sve ono zbog cega ovaj forum uopste postoji.
Tu je ključ svega.
Realno gledano, ovo su poslednji izbori gde SNS relativno dobro može da se pozicionira (kao vlast). Naravno, to ne bi bila baš "landslide" pobeda, kao što je bila 2014/2016, ali ne bi bila ni daleko od toga.
E, sad, ima jedan članak u "Vremenu" uvek deprimiranog Dragoljuba Žarkovića, u kome tvrdi da će umesto ovih nedelja spominjanog referenduma, SNS na jesen organizovati parlamentarne izbore, koje će postaviti kao referendum "za ili protiv Vučića", pa da će posle pogurati priču oko Kosova.
Opozicija, standardno, ima kasno paljenje, pa ukoliko brzo ne dođe do neke međusobne integracije (recimo u okviru pominjane Demokratske unije, ili šta ja znam), vrlo lako definitivno sva Vučićeva vlast može da se formalno produži do 2022. godine, a time se dolazi do one cifre od 10 godina, koju svaka "krupnija" politička opcija u ovoj zemlji ima za svoju vladavinu.
Naravno, osim ukoliko pitanje statusa Kosova ne potpali narod da uradi nešto vanredno. Jer, opet napominjem: sve političare od Miloševića, preko Koštunice i Tadića je, manje-više, igra oko Kosova koštala vlasti.
-Miloševiću je još sredinom 90ih nuđeno da se to reši bez krvi (neki kažu da je to pominjano i na marginama Dejtona), odnosno da Kosovo dobije maksimalnu autonomiju bez nezavisnosti, on je odbio. Usledilo je bombardovanje i podrška sa strane za DOS.
-Koštunica je hteo da prekine evrointegracije zbog proglašenja nezavisnosti, izgubio je vlast.
-Tadić je odbio da potpiše Briselski sporazum, Merkelova je "pronašla" Vučića.
(...)
 
Zašto mislite da zapad uopšte želi da mi priznamo Kosovo? To je više u interesu Albanaca, a zapadu baš j... za njih.
Oni su na Kosovu vojno, to im je i bilo bitno. Imaju jednu mafijašku, dilersku državu i ne vidim njihov interes da to postane nekakva sredjena, evropska država.
Dok je status Kosova nerešen, oni imaju prostor za ucene plus imaju uvek potencijalno žarište na Balkanu, što im je uvek i bilo u interesu.
Vučić je najavio predlog rešenja i dok svi budu očekivali ono najgore, on sa bilo kakvim rešenjem, koje ne uključuje priznanje, će pokupiti poene, biti patriota itd.
 
Ne traži se priznanje per se. Ali traže da se potpiše taj sporazum, a nije slučajno upotrebljena formulacija "pravno-obavezujući".
Zašto? Srbija tvrdi da ima suverenitet nad Kosovom, a postoji (makar teorijska) mogućnost da, takva kakva je, promeni stranu i odluči da zaštitu potraži od Rusije. Tada su sve te baze i talovi koje SAD i EU imaju sa Albancima direktno ugroženi, jer Zapad zna da bi ono što se dogodilo u Istočnoj Ukrajini ili (ne daj bože) Siriji, na šarenolikom Balkanu bilo veoma opasno.
Ovako, sporazumom da je Kosovo (makar i bez formalnog priznanja) odvojena celina, a Srbija (makar provizorno) ima garancije da ulazi u EU, Zapad uzima polisu osiguranja, nadajući se da Rusi neće imati ozbiljniji uticaj na Balkanu.

Ali da se vratimo na temu ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520892#p520892:1pu83uxp je napisao(la):
DzonTravolta » 01 Mar 2018 12:36 am[/url]":1pu83uxp]Mislim da je veći problem od toga činjenica da opozicija ima uporište još na Starom Gradu, i možda donegde u Zemunu, Savskom Vencu i Zvezdari.
Ostale opštine su prilično naprednjačke.
Mada, ako je išta indikator, NBG ima dosta stanovnika.

Има опозиција упориште и на Палилули и Вождовцу, само што су то мешовите, градско-приградске општине. Гледао сам резултате председничких избора по гласачким местима на Палилули. Од Таша до Пионира Вушић ретко где пређе 30%, на Карабурми је око 30-35%, на Вишњици 35-40%, а како пређеш мост скоро свуда преко 45 или 50%, а на неким гласачким местима, мислим у Гологоњском риту, и 73%. Верујем да је сличан распоред и на Вождовцу.
 
Ako su istraživanja tačna, naravno.
Pretpostavljam da su ova koja su prethodnih dana lansirala "Novosti" i "Alo" preterivanja, baš kao što je i "Danas" tendenciozno "pucao" na dve relativno opozicione opštine.
Istina je negde u sredini.
Mislim da su preostala dva pitanja:
-Da li DS sigurno prelazi cenzus
-Da li će NDBGD nekako preći cenzus.
 
ХАХАХА ал ме насмејао овај спот:

https://twitter.com/sns_srbija/status/969166561541021696

заиста никад прљавија кампања.

Само ми није јаста порука у споту "ово је нешто што не сме да нам се догоди" након што СНС у споту добио изборе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520975#p520975:33su4umo je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Mar 01, 2018 12:27 pm[/url]":33su4umo]Ne traži se priznanje per se. Ali traže da se potpiše taj sporazum, a nije slučajno upotrebljena formulacija "pravno-obavezujući".
Zašto? Srbija tvrdi da ima suverenitet nad Kosovom, a postoji (makar teorijska) mogućnost da, takva kakva je, promeni stranu i odluči da zaštitu potraži od Rusije. Tada su sve te baze i talovi koje SAD i EU imaju sa Albancima direktno ugroženi, jer Zapad zna da bi ono što se dogodilo u Istočnoj Ukrajini ili (ne daj bože) Siriji, na šarenolikom Balkanu bilo veoma opasno.
Ovako, sporazumom da je Kosovo (makar i bez formalnog priznanja) odvojena celina, a Srbija (makar provizorno) ima garancije da ulazi u EU, Zapad uzima polisu osiguranja, nadajući se da Rusi neće imati ozbiljniji uticaj na Balkanu.

Ali da se vratimo na temu ;)
Da završim priču sa moje strane, u svetu vlada zakon jačeg, sporazumima možemo samo dupe da obrišemo (1244).
Ako bi neka naša Vlada odlučila da uz pomoć Rusije vojno (a jedino tako i može) vrati Kosovo, to da li je neka predhodna Vlada nešto potpisala bi bilo nebitno. Priznanje bi se poništilo, kao što bi se poništio i Briselski sporazum, ta vlast koja je priznala Kosovo bi bila proglašena izdajničkom i verovatno njeni članovi uhapšeni. Odlazak sa vojskom i sa Rusima bi značio Treći svetski rat, nije to Sirija ili Ukrajina, a ako bi Rusi i mi bili spremni na to, nikakvi raniji sporazumi nam ne bi značili. Možda bi se eventualno iscenirao neki masakr nad našim stanovništvom dole i to bi bio povod. Mada i to se sve manje radi, jednostavno pobednici pišu istoriju, ako misliš da možeš da pobediš, lako ćeš kasnije okrenuti istoriju na svoju stranu. A i potencijalni saveznici su već poznati, najbolje da bi sad neka država promenila stranu zato što je prekršen neki sporazum ili slično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520996#p520996:1h1c2i0j je napisao(la):
paradox polje » Čet Mar 01, 2018 2:23 pm[/url]":1h1c2i0j]ХАХАХА ал ме насмејао овај спот:

https://twitter.com/sns_srbija/status/969166561541021696

заиста никад прљавија кампања.

Само ми није јаста порука у споту "ово је нешто што не сме да нам се догоди" након што СНС у споту добио изборе.
:lool: :laugh: :lol:
 
Ne znam da li sam to već napisao, ali SVAKO ko glasa za SNS sa ovakvim predizbornim spotovima je id***, glup, neinteligentan i ispranog mozga.

Ovo je ozbiljna boleština.
 
Jedna od stvari koja mene revoltira kod SNS je što ne mogu da prihvate da postoji neko sa drugačijim mišljenjem. Nepojmljivo im je da neko ne želi da glasa za njih. Nepojmljivo im je da neko za istu stvar može da ima drugačiji predlog rešenja. Nepojmljivo im je da se neko kandiduje na izborima. Nepojmljivo im je da ne žele svi da im politika diktira život.

Čak i da sutra SNS počne da vodi najbolju moguću politiku, dakle da radi najbolje što može u datim okolnostima, ja bih im zamerio to što ne mogu bez te ideje/namere da treba svaki Srbin da misli identično kao oni. I što hoće da drže svih 100% moći.

Ako već imaš ogromnu vlast i moć, i ako imaš većinu glasačkog tela, zašto ti je toliko neophodno da svaki stanovnik misli identično kao ti? Ja da sam na Vučićevom mestu bio bih prezadovoljan. Zapad mi drži leđa, narod igra kako mu kažem, čak uspevam da sprovedem svoje planove i ideje u delo Ne ulazim sad u to kakvi su ti planovi, samo kažem da lik ostvaruje skoro sve što je nameravao. Sve ide odlično po njega. Ali ne, on ne može da se zadovolji dokle god se ne pobije svaka kritika na njegov račun, dokle god se ne ugase sve druge stranke i dokle god svaki Srbin ne počne da misli identično kao on. Bori se sa vetrenjačama umesto da uživa u onome što ima. Što znači da ima ozbiljnu falinku u glavi.

@Travolta
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520764#p520764:fpi0y5v1 je napisao(la):
DzonTravolta » Sre Feb 28, 2018 7:27 pm[/url]":fpi0y5v1]
Bendere, koliko shvatam, ti, ja i još svega nekoliko ljudi ovde razumemo jednu veoma jednostavnu stvar, a ona ne važi samo za Srbiju.
Visoka politika se, činjenica, vodi negde napolju. Ko će ući u velike vojno-političke blokove, gde će se voditi ratovi, gde će se voditi zaista krupni infrastrukturni projekti,... U krajnjoj liniji, jasno je da i iza tih zapadnih, a naravno i istočnih političara stoje neki drugačiji centri moći (čitaj: krupni kapital).
Srbi umišljaju da u toj krupnoj politici participiraju na ravnoj nozi, u smislu, "eto, ode Vučić malo kod Merkelove, pa Dačić čavrlja sa Trampom u sred sednice GS UN, pa dolazi Putin ovde...".
Istina je tužna i jednostavna: naši političari moraju biti dovoljno vešti u manevrima da pročitaju kako vetar duva i da u tome prođemo sa što manje štete, a po mogućstvu sa što više koristi. Iznad svega, to što će protokolarno biti izrečeno posle tih velikih susreta najčešće nema mnogo veze sa onim što je rečeno na samom sastanku. Čitam autorski komentar u "Danasu" kako se čudi što Merkelova ne opomene Vučića za Kosovo, kao što je Tadića 2011. godine (podsetnik: Merkelova je tada tražila da Srbija ukine svoje institucije na severu Kosova, Tadić je rekao da će zbog toga izgubiti izbore, a Merkelova lakonski odvratila: "Pa šta"). Pobogu: ni Tadića nije opomenula pred kamerama, to šta su pričali je tek posle dospelo u javnost.
No, da se vratim na temu: postoji hipoteza da se ovde političari biraju spolja. U tome, verovatno, ima neke istine, ali situacija je jednostavna: što više ljudi izađe na izbore, to su manje šanse da će neko birati za nas.
Uostalom, da: jeste Zapad podržao Koštunicu i DOS, ali tek pošto je opipao puls koga bi narod ovde izabrao.

Tim pre što, opet kažem, Mama Merkel ne odlučuje o kanalizaciji u Borči.
Da, to je to. U suštini, ja to vidim ovako: Balkan je jedno veliko dvorište puno malih (često prgavih) pasa. Dokle god gazda to dopušta, unutar dvorišta svašta može da se dešava. Da jedan pas bude glavni nad svima, da bude više čopora svako sa svojim vođom, da bude svaki pas za sebe, da se koljemo, da se volimo, da se ignorišemo... Kako god. Ali onog momenta kad gazda koji drži to dvorište drekne, ima svi da se postroje, da budu mirni ko bubice i da izvrše svako naređenje koje im se kaže. Ili će da nadrljaju.

Tako da kad vidim Vučića i Dačića koji se k**če Hojtu Jiju, Skotu, Merkelovoj ili kome god... samo se nasmejem jer znam da je to samo obična predstava za narod. Kao glume silu a u stvari kad su s njima ne smeju da im pisnu. Samo što su glupi ako misle da ti ljudi ne znaju da se njihove priče uživo i njihove priče za novine i narod, drastično razlikuju. Znaju oni odlično šta Vučić priča kad se vrati među Srbe. Nego puštaju malog maltezera da kevće i laje i da misli kako je bog zna kako važan i moćan. Al zato kad im dojadi pa kad zviznu po njušci biće ''Kuku lele nemoj ciko bicu dobar!" Samo sto kad nas oni zviznu ne nadrljaju politicari koji su do toga doveli. Nego nadrlja ekonomija, odnosno cela zemlja.
 
Прошао поред СНСовског штаба у кнеза Милоша - могу да кажем СНС је секта

Иначе ова Милица им дупе испомерала у дебати, ал онај с минут ћутања је прешао игрицу
 
Vrh