Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

Beogradski fantom":ehiej9hr je napisao(la):
@duke 23
O čemu ti pričaš, čoveče?! Rekao sam da NEĆU GLASATI ZA ĐILASA TAJKUNA. To ne znači da neću izaći na izbore. I nemoj meni da prebacuješ krivicu jer i za ovu SIENSI ekipu ne bi glasao ni u ludilu, kao što nisam ni 2012, 2014. i 2016. god.
Pa kako si ti zaključio da sam ja napisao hvalospev, tako sam i ja zaključio da ti nećeš izaći na glasanje.

Jer ako si izlazio na glasanje 2012, 2014 i 2016 onda si glasao za tajkune samo pitanje je u kom obliku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484175#p484175:171f92cm je napisao(la):
duke23 » Sre Okt 11, 2017 3:56 pm[/url]":171f92cm]
Beogradski fantom":171f92cm je napisao(la):
@duke 23
O čemu ti pričaš, čoveče?! Rekao sam da NEĆU GLASATI ZA ĐILASA TAJKUNA. To ne znači da neću izaći na izbore. I nemoj meni da prebacuješ krivicu jer i za ovu SIENSI ekipu ne bi glasao ni u ludilu, kao što nisam ni 2012, 2014. i 2016. god.
Pa kako si ti zaključio da sam ja napisao hvalospev, tako sam i ja zaključio da ti nećeš izaći na glasanje.

Jer ako si izlazio na glasanje 2012, 2014 i 2016 onda si glasao za tajkune samo pitanje je u kom obliku.

@duke23
Podržavaš tajkune, daješ im ode, a u suštini su Đilas i SIENSI isto smeće. A vrhunac licemerja je da nekoga etiketiraš da podržava tajkune samo zato što je obavio građansku dužnost. :D Samo ti nastavi da glasaš za svog Đilasa. Pozdrav za tebe i Đilasovu ekipu.
 
Pa ako ti prethodne 4 godine nisu bile dovoljne da shvatiš da je Đilas bio (mnogo) bolji, možda ćeš shvatiti posle 8.

Daj savet za koga da se glasa a da nije tajkun, tj. za koga si glasao na izborima koje si nabrojao.
 
Hteo bih da čujem vaše mišljenje o eventualnim kandidatima: Filip Vukša i Miroljub Mosurović - Ljuba

... btw.:

DS demantovala pisanja medija da su odlučili o kandidatu... usput kažu da su i dalje otvoreni za "dogovor i saradnju sa svim strankama i pokretima čiji je cilj Beograd kao grad bolje budućnosti..."

Što se tiče Đilasa može mu se pripisati putera na glavi, ali neznanje nikako... uostalom, kada se pogleda spisak dobrih stvari koje je uradio za Beograd za vreme svog mandata, to daleko prevazilazi bus plus, podzemne kontejnere, makete i zabrana opijanja omladine na ulicama posle 22...

- Most Obrenovac - Surčin
- Most Zemun - Borča
- Most na Adi
- Železnički most u Ulici Jurija Gagarina
- Kompletna sanacija mosta “Gazela”
- Petlja “Hipodrom”
- Petla “Radnička”
- Petlja kod Pančevačkog mosta
- Savska ulica
- Mirijevski bulevar
- Bulevar Kralja Aleksandra
- Naselje Stepa Stepanović
- 80 stanova za socijalno ugrožena lica, Kamendin, Dušana Mađarčića
- 80 neprofitnih stanova u bloku 61, Novi Beograd
- 60 stanova za izbegla i raseljena lica u Velikom Mokrom Lugu
- 133 stana za socijalno ugrožena lica, Novi Beograd, Mileve Marić Ajnštajn
- 57 “Ikarbus” autobusa
- 200 “Solaris” autobusa
- 83 trolejbusa
- 30 tramvaja španskog proizvođača “CAF” (popularni “španci”)
- 20 minibuseva
- BG voz
- Dom zdravlja Mirijevo
- Dom zdravlja Kaluđerica
- Dom zdravlja Kamendin
- Osnovna škola “Miloje Vasić” u Kaluđerici
- Osnovna škola “Vasa Pelagić” u naselju Ovča
- Osnovna škola “22. Oktobar” u Surčinu
- Osnovna škola “Milena Pavlović Barili” u naselju Višnjička Banja
- Osnovna škola “Vuk Karadžić” u Stepojevcu
- Osnovna škola “Sonja Marinković” u Zemunu (rekonstrukcija, izgradnja novih učionica, fiskulturne sale i terena)
- Osnovna škola “Veljko Dugošević” na Zvezdari (fasada, uređenje dvorišta, izgradnja fiskulturne sale)
- Besplatni udžbenici
- Vrtić “Oraščić”, Vidikovac
- Vrtić “Kolibri”, Zemun
- Vrtić “Zvončica”, Mirijevo
- Vrtić “Plava ptica”, Cerak
- Vrtić “Anastasija”, Lazarevac
- Vrtić “Zvezdica”, Leštane
- Vrtić “Plavi čuperak”,Mladenovac
- Vrtić “Đurđevak”, Novi Beograd
- Vrtić “Gorica”, Sremčica
- Vrtić “Maza”, Vračar
- Vrtić u bloku 61, Novi Beograd
- Vrtić “Ostružnica”, Ostružnica
- Vrtić “Dunavska bajka”, Borča
- Vrtić “Poletarac”, Barajevo
- Vrtić “Kolibri”, Ripanj
- Vrtić “Veseljko”, Kaluđerica
- Vrtić “Poletarac”, Guncati
- Vrtić “Labudić”, Labudovo Brdo (adaptacija)
- Grad dotira boravak u vrtićima
- Beogradski “Bebi klub”
- Dnevni boravak za decu I omladinu ometenu u razvoju u Šekspirovoj (novoizgrađeni objekat)
- KBC “Dr. Dragiša Mišović – Dedinje” (rekonstrukcija)
- SRC “Milan Gale Muškatirović” (sanacija i rekonstrukcija)
- Kanalizaciona crpna stanica “Surčin”
- Obnova bazena (11.april, Olimp, Tašmajdan, SC „Milan Gale Muškatirović")
- Sportska hala u Padinskoj Skeli
- Fitnes parkovi – teretane na otvorenom
- Sekundarna fekalna kanalizacija – Borča I Mali Zbeg
- Regulacija kaljavog potoka
- Tunel Višnjica (kanalizacioni kolektor)
- Rezervoar “Kaluđerica” (poboljšano vodosnabdevanje u Kaluđerici, Leštanu, Boleču, Vinči i Ritopeku)
- Rezervoar “Vreline” (poboljšano vodosnabdevanje u Barajevu)
- Regulacija potoka Paripovac u Žarkovu
- Program finansiranja vantelesne oplodnje
- Novčana doniranja najsiromašnijim kategorijama građana, trudnicama i porodiljama
- Nova farma krava sa automatskim muzilištem u PKB-u
 
Za Vukšu bih odmah glasao, za ovog drugog nisam ni čuo.
To što si naveo za Đilasa je bila i moja poenta.
 
Nedostaje na spisku i Dom zdravlja u Surčinu.

Po meni je Đilas najbolji i najozbiljniji gradonačelnik ako gledamo period od 2000. U vreme njegovog mandata sam imao neki osećaj da grad napreduje i to ne samo centralne opštine. Ali sam je sebi kriv za reputaciju koju je stekao, pogotovo time šta je dozvoljavao svojim saradnicima.

Međutim ne mogu da ne budem zgrožen, zviždanjem koje je dobio kad je otvorio taj DZ u Surčinu. Bukvalno posle decenija lečenja u kući od čerpića i guranju u Šilerovoj, sagrađena je stvarno odlična zgrada DZ-a. A i Surčin je, generalno, konačno počeo da liči na naseljeno mesto, a ne na deponiju. I onda se okupi grupa ljudi predvođena jednim banditom koja izviždi čoveka. Samo mi je prošao kroz glavu stih iz Vijenca "Pučina je st*** jedna grdna"...

Da je pravio greške i da je bilo muljanja, nema šta da se raspravlja, ali što bi rekli Amerikanci give credit where credit is due.

Ja bih najviše voleo da dignemo iz groba Branka Pešića, ali jbg, od sveg jada i bede koji je u ponudi na kraju bih verovatno dao opet glas Đilasu. Vukša je pošten dečko i slažem se sa svim njegovim stavovima, ali pojeli bi ga za užinu, nažalost.
 
нажалост, Вукша се окружио пацовима, тако да ништа не може да уради
 
vesna rakic vodinelic mi deluje kao najposteniji kandidat, bez obzira sto ne gotivim zorana zivkovica (ljakseta). od svih, najvise imam u nju poverenja, barem sto se borbe protiv korupcije tice.
 
Rodoljub Sabic bi bio najbolji kandidat opozicije za Beograd. Sa obzirom da je van stranaka mirne duse bi mogao da okupi siroku podrsku stranaka i gradjana. Dokazao se na poslu koji radi, harizmaticniji je od Jankovica i veoma voli Beograd.
Sa obzirom da je ovaj forum pracen i uticijan neka opozicija uzme pamet u glavu i uradi nesto dobro za promenu.
 
Au, samo na Beobuild-u čusmo za 5 odličnih kandidata opozicije. Optimistično, nema šta.
Evo, ja ću da budem prorežimski orijentisan: predlažem čoveka koji sigurno mnogo voli Beograd, a i mnogo bi uradio za njega: IGOR ZA GRADONAČELNIKA!

P.S: prorežimski, u smislu, režim na Beobuild-u, ne kažem da je išta više. :gobb: :gobb: :gobb:
 
Pa da. Zašto bismo mi ćutali, dobro se znamo, imamo (u većini stvari) sličan stav, treba da izbacimo i svog kandidata. A, vala, i ima nas za odborničku grupu sigurno! :D
 
:sesir: :kum: :gobb: :lool:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ag0UvW6QPt0[/youtube]
 
To sam Vuksom i forumasima kao kandidatima je neozbiljno, ali da odlucujem angazovao bih Vuksu u upravi. Ne samo njega, ovde ima i znanja i energije kakva se retko vidja.
 
реално, као и на претходним изборима, овде није питање ко ће победити, већ са колико ће победити
 
Na potpitanje novinarke N1, Vesić je rekao da ga “ne prekida” jer na to “nema pravo”.

“Ako hoćete da se raspravljate učlanite se u stranku i onda se kandidujte!”. A kad mu je novinarka na to odgovorila: “Nećemo da se vređamo”, gradski menadžer je rekao: “Ne, hoćemo! Jer vi mene vređate. Ne možete tako da se ponašate!” iako je novinarka samo postavila pitanje.

http://rs.n1info.com/a334457/Vesti/Vest ... ke-N1.html

Možemo N1 nazivati plaćeničkim medijem, ali jedino oni postavljaju prava pitanja našim političarima i teraju ih da pokažu svoej pravo lice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484373#p484373:3h9ef8dg je napisao(la):
JohnnyLee » 12 Okt 2017, 13:47[/url]":3h9ef8dg]реално, као и на претходним изборима, овде није питање ко ће победити, већ са колико ће победити
Sve više mislim da si u pravu. Kako je krenulo, SNS će opušteno slistiti bar 40%, a onda će Šapiću biti daleko lakše da se odluči za njih, nego za bilo kakav eventualni zajednički opozicioni blok.
Ne zaboravite i na faktor SPS, btw.
 
To sto je N1 CNN fransiza im nije niti plus niti minus po mojim shvatanjima. Ono sto je jedino relevantno je kako rade novinarski posao, a rade ga jako dobro. Imaju buljuk mladih novinara koji imaji i energiju i znanje da rade kako valja.

Back to the topic:

O.o

 
Pitanje ovih izbora nije ko je idealan, vec koji je manji diktator tj. ko ce sigurno omoguciti vecu slobodu medija, barem na teritoriji grada. To kao prvo i osnovno, jer je bez medija ocito jako tesko bilo sta znacajno postici, pa ako ovo nije dovoljno debeo razlog opoziciji da se ujedini, onda ne znam sta bi drugo bilo..


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484324#p484324:ixlh7qhn je napisao(la):
djordje*******g » 12 Okt 2017 10:13 am[/url]":ixlh7qhn]Rodoljub Sabic bi bio najbolji kandidat opozicije za Beograd.

On je vec nesto kao neizabrani gradonacelnik Beograda, ali onaj u normalnoj drzavi, gde gradonacelnici ujutru setaju kuce sa gradjanima i koji ostaju da zive u u svojim stambenim zgradama, sa svojim komsijama.
 
Što se tiče N1, oni su za naše uslove solidna televizija, mada (kako je to neko juče opisao), nemam mnogo razumevanja za to što onako klinački napadaju bukvalno sve što vlast uradi (da se ogradim: ovim ne branim lopovsku vlast).
Primera radi:
-Ne radi se pruga: železnice propadaju
-Radi se pruga do Rakovice: zašto samo do Rakovice
-Radi se pruga do Lazarevca: nema u budžetu para
-Pare obezbeđene iz kredita: ko će to da vrati
-Kredit je bespovratan: železnice nisu profitabilne...

Preterujem, ali se nadam da razumete poentu. Negde se postavljaju kao Studio B u drugoj polovini 90ih, ili, pak, B92 pre desetak godina.
 
Još jedan dokaz koliko su novi gradski oci kapitalno nesposobni je i iznos gradskog budžeta. U periodu pre 5 godina budžet je iznosio oko 500 miliona evra godišnje, a sada iznosi 800!!! A kapitalnih projekata ni od korova.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484330#p484330:er5z8slt je napisao(la):
JohnnyLee » 12 Oct 2017 09:23 am[/url]":er5z8slt]може и зидар за градоначелника :gobb:

Nemoj posle da kukate kad Igor i ja ukinemo akcize na cohibe i pocnemo da drzimo petocasovne govore (uzivo prenos iz kafane, razume se)

fidel-aleida-cheguevara.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484397#p484397:2y49x45g je napisao(la):
zidar » 12 Окт 2017, 14:48[/url]":2y49x45g]
Nemoj posle da kukate kad Igor i ja ukinemo akcize na cohibe i pocnemo da drzimo petocasovne govore (uzivo prenos iz kafane, razume se)

fidel-aleida-cheguevara.jpg

докле год је у кафани, нећу да се буним :) под условом да је добра кафана
 
Vrh