Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867787#p867787:1fter738 je napisao(la):
Дошљак » Sre Jul 28, 2021 1:18 pm[/url]":1fter738]Eвентуално ми пада на памет можда да од центра Земуна иде десно, у булевар Михајла Пупина до општине НБГ, па после ње да скрене у Трешњиног цвета лево ка булевару Николе Тесле до Ушћа, и онда код Ушћа да иде десно ка Милентија Поповића, и даље као 35 и 27Е до окретнице у блоку 20. А када се једног уради спајање булевара Николе Тесле и Владимира Поповића, она може право туда до блока 20.
Ma najbolje kod centra zemuna da ide pravo pa desno kod tresnjinog cveta pa onda levo pici ka uscu i desno skrene pa levo ka bloku 20.
 
Може и тако мада сам мислио да заобиђе Михајла Пупина око Ушћа, ту је често гужва. Можда да од Општине иде у булевар Зорана Ђинђића и туда право до Милентија Поповића па лево и десно ка блоку 20. Код општине може да се таман преседа на све линије које иду преко мостова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867807#p867807:15aap63l je napisao(la):
Дошљак » Sre Jul 28, 2021 2:40 pm[/url]":15aap63l]Може и тако мада сам мислио да заобиђе Михајла Пупина око Ушћа, ту је често гужва. Можда да од Општине иде у булевар Зорана Ђинђића и туда право до Милентија Поповића па лево и десно ка блоку 20. Код општине може да се таман преседа на све линије које иду преко мостова.
Dobro,ali ja mislim da je brze preko centra zemuna pravo gde idu 84,706...pa onda desno na tresnjin cvet.
 
Шта мислите да се уведе линија која ће ићи целом дужином Кнеза Вишеслава?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Problem je usko grlo od Šumarskog Fakulteta do RHMZ-a....premalo prostora za mimoilazenje...moze minibus....isti slucaj kao i u Marije Bursać,premala širina kolovoza na pojedinim delovima ulice....a Kneza Višeslava je takva sve do DIF-a od Šumarskog Fakulteta...tesko je izvodljivo....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Гледалац каже да цео Видиковац нема везу са станицом “БГ воз”, да ли може да се организује неки превоз који би мештанима омогућио да оду до станице “БГ воз”? (Дејан)

Из Секретаријата за јавни превоз одговарају:

У наредном периоду биће завршена студија Реинжењеринг мреже линија у систему јавног линијског превоза путника у Београду, која ће поред анализе капацитета дати и смернице за повезвање одређених насеља и система превоза на територији града Београда. У постојећој ситуацији, грађани Видиковца приступ станицама БГ воза могу остварити уз једно преседање на постојеће линије ЈЛПП бр. 42, 501 и 502.

Izvor: stb
 
Улицу Боже Јеремића ко шиша. Без обзира што је нагиб велики, аутобуси могу саобраћати том улицом.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Bože Jeremića i Prvoboraca da saobraćaju solo busevi dvosmerno? Teško. Minibus bi mogao bez problema.
 
Ово је дибидус кружење и за 37 и за 50, додајући у обзир да на обе линије треба сат времена од почетне до задње станице у редовним условима. Таман што 50 не мора више да кружи до Фармацеутског факултета, пошто су завршени радови код Трошарине, сада мора до, малтене, Петловог брда да обилази радове.

Што се тиче улице која је поменута пре пар постова и која спаја Видиковац и Кнежевац, мислим да може аутобус да прође, али ипак треба тестирати, ако је то могуће.
 
A jel dobro videh da su stavili 504 do Cerak Vinograda....?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Sad videh da okreću na Cerak Vinogradima...jos kad bi to ostalo trajno....hahaha....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Кад би 504 тамо остао и то овом трасом Кнежевац добија директну везу са центром свега у Раковици и Ресник са Бановим брдом.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Није тачно да је Првобораца уска,сличне је дужине као и Видиковачки венац где иде 504 без проблема.
 
Управо тако. Нагиб јесте велики али се аутобуси могу мимоилазити.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Tako nekako zvuči.

Inače narednih skoro mesec dana linije 37, 50, 59 i 504 idu kroz Kneževac ka Vidikovcu i Petlovom zbog radova u Pilota Mihaila Petrovića. Neku do tih linija relano mogli bi i da ostave tu. Koliko teško može biti pa povezati Kneževac i Vidikovac. Koliko vidimo, nimalo samo ako je nekoga briga.
 
504 ће најмање осетити измену трасе тако да она и треба да остане.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ako je ostave na terminusu Cerak vinogradi onda da, da je ne vraćaju na Vidikovac.
Može i 53 da se spusti kroz Kneževac do Miljakovca recimo.
Ove izmene su samo pokazatelj koliko mogućnosti ima ali htenja premalo ili nimalo.
 
Баш тако. Јер на Цераку има смисла окретати, него је овима из ДЈП само Видиковац у глави.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896131#p896131:3l84mi0m je napisao(la):
Djole Pevcanin » 04 Nov 2021 15:34[/url]":3l84mi0m]Кад би 504 тамо остао и то овом трасом Кнежевац добија директну везу са центром свега у Раковици и Ресник са Бановим брдом.
linija 504 knezevac izmenjeno.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896200#p896200:3ft92vzo je napisao(la):
solecar » 04 Нов 2021, 20:19[/url]":3ft92vzo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896131#p896131:3ft92vzo je napisao(la):
Djole Pevcanin » 04 Nov 2021 15:34[/url]":3ft92vzo]Кад би 504 тамо остао и то овом трасом Кнежевац добија директну везу са центром свега у Раковици и Ресник са Бановим брдом.

file.php
Да, кружење, али је цео Кнежевац повезан и не зависи само од 3 антибиотичке линије у коју спада и 42. Шта ти мислиш?
 
Tu i tamo im je u glavi i kako da se ueru ljudima u život (96, 27E, 35, 74, 21, 22...)

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Кад се већ спомиње 96, да ли њима стварно значи што су је скратили за целих 600 метара?
Ако је већ поента да се склони окретница са Трга Републике, могли су да 96 преко таковске преместе на Прокоп. Мислим да би тако мало растеретили преседања на 23, али што је битније 96 не би била бескорисна линија.
 
Ono što sam pisao ranije je modifikovan jedan od tvojih predloga, za kružnu liniju 542. Sa po jednim solo vozilom po smeru i turažom na 30 minuta, što bi u razmaku od 15 minuta između polazaka krugova, dalo takt od 15 minuta. Mada, za šta god da se odlučite, sada treba pisati medijima i obavestiti ih o ovom problemu. Izbori su blizu i ako se sada ne pokuša da se iskoristi momenat, drugi ko zna kada će se ponovo ukazati.

kruzna linija 542.jpg
 
Vrh