Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379415#p379415:5n15fte5 je napisao(la):
Karlo del Ponte » Pon Apr 04, 2016 2:23 pm[/url]":5n15fte5]
Ево да буде јасније:
- Беле воде, одмах код излаза из тунела.
- Железник између два надвожњака преко пруге.
- Остружница код надвожњака преко аутопута.

Lepo odradjeno moram priznati, svaka cast! :sesir:
Moram samo da dodam da kod Belih Voda ima mesta bas za knap peron - ali izvodljivo, Zeleznik lako izvodljivo i cak ne treba pojacavanje linija, jer 511 ide redovno i staje na stanici izmedju...
I da, cini mi se da ce trebati malo vise para za sredjivanje infastrukture, sto realno tesko da ce grad dati, a zeleznica znamo da nema ni za osnovne stvari... Banatski kolosek je u dobrom stanju, ali Vinkovacki ne bas. Signalizacije nema, vec si spomenuo zamenu skretnica itd.
Ako gledamo sa realne strane ideja je vise nego odlicna, ali opet i potrebna su ulaganja koja ce se tesko desiti!
 
Па, реално, то су ситна улагања за град. Морамо само да анимирамо људе да за то залегну и мислим да ће ствар лећи.
 
Ma jesu slazem se, ali kad do sad nisu krenuli sa realizacijom linije 2 - tesko ce ovo krenuti... Imamo problem i nedostatak garnitura!
Ukratko: dobra ideja, ali ce teza da zazvivi...
 
Ovaj pocetak teksta je prilicno bezobrazan, kao da je Zaklopaca, a i slicni delovi grada, toliko blizu grada da je potpuno svejedno kada krenuti na autobus i ne brinuti da se ne pokvari autobus. Ali ostatak je vec komentarisan, pametovanje nekih nebitnih persona. Doduse Somi najbolje zna kako je, ali opet.
 
Pa ovi su kraljevi, ukinuće vam i tu jednu liniju ako tako nastavite... Kakvi su putevi, sreća pa vam minibus ne uvedu na 2 sata. Uostalom, mnoga veća i bliža naselja Beogradu, imaju dosta veće problem da uopšte dobiju liniju GSPa, pored sve potrebne infrastrukturu, a ovi ni infrastrukturu, ni zadovoljstva.
Šomi, ako sam dobro ispratio, Zaklopača je tu oko 1000 stanovnika?
 
Mislim da je prigodnije da se diskusija nastavi ovde ili prigradskim linijama, Lasta nema nikakve veze s time. Mada sam ja zapoceo, al' dobro. :lol:
 
Ja se izvinjavam za duplu poruku, ali mislim da ovo zasluzuje.
Danas dopuna u Novostima povodom teksta za 303. Izvinjavaju se na gresci koju su napisali za staru okretnicu 301, koja nije sada smetliste nego setaliste, a planirana okretnica je smetliste. Isto tako se dopunjuju da stanovnici Zaklopace nikako ne zele da uskrate prevoz do Vrcina, odnosno smatraju da potpuno zasluzuju povezanost sa gradom, ali sa potpuno novom linijom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380725#p380725:16orsp03 je napisao(la):
marrecar » April 12th, 2016, 1:10 pm[/url]":16orsp03]Isto tako se dopunjuju da stanovnici Zaklopace nikako ne zele da uskrate prevoz do Vrcina, odnosno smatraju da potpuno zasluzuju povezanost sa gradom, ali sa potpuno novom linijom.
Nije šija nego vrat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380616#p380616:3nvjch1r je napisao(la):
becks89 » 11 Апр 2016 08:37 pm[/url]":3nvjch1r]Pa ovi su kraljevi, ukinuće vam i tu jednu liniju ako tako nastavite... Kakvi su putevi, sreća pa vam minibus ne uvedu na 2 sata. Uostalom, mnoga veća i bliža naselja Beogradu, imaju dosta veće problem da uopšte dobiju liniju GSPa, pored sve potrebne infrastrukturu, a ovi ni infrastrukturu, ni zadovoljstva.
Šomi, ako sam dobro ispratio, Zaklopača je tu oko 1000 stanovnika?
Јел ти се дигне кад напишеш да нам треба увести минибус? Рекао бих да ти его порасте, ако имаш такве комплексе озбиљно си за посматрање. Заклопача има 2300 становника са даљом тенденцијом раста. Заклопача није избегличко насеље које је експлодирало 90-их, већ постоји дуги низ година, пре него почнеш да сереш, едукуј се --> Заклопача.
solecar":3nvjch1r je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380725#p380725:3nvjch1r je napisao(la):
marrecar » April 12th, 2016, 1:10 pm[/url]":3nvjch1r]Isto tako se dopunjuju da stanovnici Zaklopace nikako ne zele da uskrate prevoz do Vrcina, odnosno smatraju da potpuno zasluzuju povezanost sa gradom, ali sa potpuno novom linijom.
Nije šija nego vrat.
Врчин већ има везу са градом коју сви користе, нису луди да се возе 303 60 минута до устаничке, кад могу са 461 на Шумицама да буду за 30. 303 треба оставити овакву јер представља преко потребну везу Врчина и Гроцке. Да, иде празна од Заклопаче до Врчина јер нема пуно путника на тој релацији и то је једина истима у мору лажи које је онај ментол изнео. Даље не бих коментарисао, није вредан тога.
 
Šomi ne znam šta je uzrok tvojih frustracija koje si iskazao u ovom postu, ali zaista nemam nameru da ulazim u raspravu sa tobom.
Daleko od toga da bih želeo da Vam uvedu minibus, samo ne znam odakle ta drskost da se bunite pored svega. Putevi su nedostojni veka u kom živite, sete Vas se isključivo u toku izbora, asfaltiraju malo, mitinguju i aj zdravo. Silom prilika, često sam tuda po Smederevcu, skoro sva sela pod Avalom obilazim svakodnevno, sa kamionom... Šta je gore, od puteva, rupa, stajališta ili možda brzina kretanja vozila GSPa po brdima, pre se vratim sa ture iz Subotice, nego sa ture po Smederevcu...
Ponovo se dotičeš toga da Zaklopača nije izbegličko naselje? Ne znam šta bi to trebalo da znači i čemu to treba da doprinese, šta znam, valjda se vredniji zbog toga, jer vi rođeni Zaklopačani ste vredniji od ljudi koji su silom prilika došli na neku drugu teritoriju.
Svakako, nisam imao lošu nameru, samo sam ukazivao na drskost i nezahvalnost jednog od tvojih sugrađana, toliko, svako dobro...
 
Uh koliko ti je ton ove poslednje poruke drukčiji od prethodne, @becks89 - pročitaj obe još jednom. Kao da su ih pisala dva različita lika.
Svako dobro.
 
Moraš ton prilagoditi onom prema kome se obraćaš. Moj bes u prvoj je iskazan prema dotičnom stručnjaku iz članka koji je nezahvalan, a koji je pritom i poprilično nestručan da oceni celu priču.
Pritom, daleko od toga da mi je namera bila da tražim ukidanje prevoza Zaklopači, samo sam skrenuo pažnju da traže bolji prevoz, a da pritom infrastruktura nije ni za minimume minimuma... Koliko sam uspeo da ispratim Šomijeve slike, retka su stajališta i sa stajališnim oznakama, a kamoli sa nadstrešnicom, okretnica na zemljanom putu u 21. veku...
Da se razumemo, ista je situacija na pola linija 400 poteza, 202ka, samo što se oni bar ne žale.
Ovi iz Opova, presrećni što su dobili liniju na 40 i kusur minuta, sa jednim vozilom, a imaju mnogo bolju infrastrukturu...
 
becks89, hocemo li i mi banovcani docekati da dobijemo liniju gsp-a? Jeste da su Banovci doziveli ekspanziju 80-tih i 90-tih, ali valjda naselje nije manje vredno u odnosu na ona mesta gde su iskljucivo starosedeoci.
A joj, ja u svakoj temi smaram za Banovce i prevoz.
 
Vise nisam u Banovcima, medjutim skoro da sam siguran da Banovci i sa stalnim porastom stanovnistva nece dobiti svoju liniju, ne zbog starosedeoca, sta vise istorijski postoje mnogo duze nego mnogo vise savremenih naseobina na nasim prostorima.
Jednostavno je, nemaju Banovci jaku vezu politicku, glupost je pricati o gradskoj liniji za Pecince, koji su dalji dva puta i jedno 10,15x manji od Banovaca. Iskreno, ne zavisim vise od toga hoce li doci linija ili nece, kao u srednjoskolskim danima, ali dosta ljudi tu ispasta zbog glupave papirologije i neslaganja glavesina.
 
Немам ја фрустрације и комплексе као ти, то што је врхунац твоје комуникације простачко прозивање и подбадање је слика твог васпитања и културе, одакле год је донео.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Od čega ja to imam koplekse druže?
Ja se ne sećam da sam ocenjivao ljude po tome jesu li izbeglice ili su starosedeoci, ne sećam se da sam prozvao sve izbeglice prljavim, ne sećam se da sam te ja nazvao seljakom iz Zaklopače, dok si ti imao mnoge ispade na moje mesto stanovanja, a sve pomenuto si ti pisao po forumu. Stoga, nemoj molim te ti da pričaš nekome o kulturi, molim te.
Ti si osoba sa kojom nema komunikacija, stoga ću se tako u narednom periodu i odnositi prema tebi.
Svako dobro.
 
Јасно је на шта алудираш, а чињеница да те врећа то што сам рекао да си некултуран, одакле год дошао, показује да сам у праву. Ћао, позз ;)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Danas na 52 opet Novi Beograd :gobb:
Do sada sam video dva Solarisa, i po jednog Japanca i Ikara.
Inače, baš 52 sam juče na Banovom Brdu čekao nekih 40-ak minuta i nijedan u pravcu ka Ceraku nije prošao, za isto vreme u pravcu ka Vencu je prošlo nekih 7-8 autobusa, samo ne znam odakle :|
 
Juce setam malo pored sume i gledam vozila sa linije 23 na skretanju iz blagoja parovica u kneza viseslava...
Nekoliko MAN, stari ikari...
5 komada, svih pet samo sto ne izdahnu na usponu...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Изгледа је СП Земун преузео 83, данас на тој линији све сами ИК 218 који су до сада били на 601, чак и 448.
 
Al' će da zakuvava na 83 :mrgreen:
13102830_1283392228356897_7942198673544481406_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385185#p385185:2ga7u555 je napisao(la):
kraspeed » Maj 10th, 2016, 1:02 pm[/url]":2ga7u555]Danas na 52 opet Novi Beograd :gobb:
Do sada sam video dva Solarisa, i po jednog Japanca i Ikara.
Inače, baš 52 sam juče na Banovom Brdu čekao nekih 40-ak minuta i nijedan u pravcu ka Ceraku nije prošao, za isto vreme u pravcu ka Vencu je prošlo nekih 7-8 autobusa, samo ne znam odakle :|
Potvrdjujem

Valjda je gospodi neko objasnio da ono njihovo brojanje putnika nema veze sa realnoscu posto je linija 52 konstantno puna. Da ne pominjem sto su ubacili stare raspadnute Mercedese. Nadam se da ih necemo vidjati vise, mogu slobodno da vrate Banbus i Zatezala u kompletu posto su njihovi autobusi daleko bolji.
 
M&M je bio bolji od Banbusa, ali ni jedne ni druge ne bih vraćao jer je od njihovog dolaska 50-ica postala odlična linija :mrgreen:
Juče u toku dana sam video nekih 5-6 Solarisa, 2-3 Japanca, 2 IK201 i 2 IK103 na 52, tako da je odlično prošla linija, pogotovo u poređenju sa Kosmajcima...
 
Vrh