Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Sajt DJP je Ok što se tiče informacija, ali nije jedini gde se kače informacije. I treba imati u vidu da svi ti sajtovi znaju da informacije ili drže stare ili da jednostavno negde bude nova informacija, a negde ne. Pošto znam da se dešavalo da neke informacije budu pogrešne, zato sam i pitao.
 
Поготово приградске линије су на сајту ужасне. Стајалишта нису на добрим местима, негде постоје два стајалишта на сајту једно поред другог а у реалности једно. Постоје места где су стајалишта обележена у погрешном смеру итд. Хаос потпуни
 
Мало пре сам колима пролазио Земљорадничком улицом (веза између Кумодража и Авалског пута), и туда иде минибус линија. Мени се чини да туда може ићи соло аутобус, улица је комплетно реновирана. Ваше мишљење о томе?
 
ne vidim potrebu za solo autobusima, ne zivi mnogo ljudi tu. mozda bi bilo bolje da ne ide 406L tuda vec nesto drugo pa bi onda postojala veza ZS beli potok - DZ jajinci, ali mislim da to nije toliko vazno.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
mislim da bi mogla 503-ka, nema tu nekih prekopotrebnih veza na relaciji resnik-jajinci.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Уосталом и најмање коришћена линија у Реснику, да не иде више у Ресник, не би се ни осетило.
 
Можда искористити број 503 за нову линију која би повезивала Лештане и Раковицу? Иначе линија 503 је уведена 1977. чини ми се.
 
mislim da je 500 sasvim prikladno. 503 ni ne mora do resnika, mozda ima mesta tamo na kraju zemljoradnicke da se okrece minibus koji se ne bi zvao 503 vec 410 ili nesto slicno, znaci vozdovac - kruzni put (preko zemljoradnicke) a 406L da ide preko bulevar jna.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
kazem, nisam sigurna da li moze tamo da se okrece minibus ali valjda moze.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Постоји окретница у селу Раковица, која се налази од мање од 1000 метара од 1000 ружа, ту се окретала линија 406 и неретко су били и аутобуси на тој линији, тако да може и аутобус.

Да ли је боље да се 306 продужи до Ресника (преседање даље на 47 или 94 према Раковици) или да се 504 продужи до Винче или Болеча (иста траса од Видиковца до "брда" у Реснику па даље према кружном путу)? Становницима поменутих насеља не би много значиле везе са тим деловима града, али нпр. за неког ко иде често са Миљаковца према Гроцкој итекако би значила та линија. Такође, растерећење 50-ице би свакако било.

Сматрам такође да линија као веза кружног и Авалског пута треба да постоји, јер да не иде туда, становници и радници који живе, односно раде дуж кружног пута, ако иду према нпр. према центру, морају или да пешаче на линије потеза 400 или да преседају у Реснику и да иду преко Раковице. Опет, не би морала да постоји таква као линија, ако би код 1000 ружа постојало стајалиште, али то није изводљиво због немогућности изградње адекватног стајалишта, кретање пешака је компликовано и небезбедно и ту се гради аутопут.
 
Djole Pevcanin":2owb2pyk je napisao(la):
503 до Икее.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
da, trasom kroz beli potok i zuce ako ima prostora.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Не мора, довољно је Кружним ако се не претвори у минибус.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
протектор":30y61u9n je napisao(la):
Постоји окретница у селу Раковица, која се налази од мање од 1000 метара од 1000 ружа, ту се окретала линија 406 и неретко су били и аутобуси на тој линији, тако да може и аутобус.

Да ли је боље да се 306 продужи до Ресника (преседање даље на 47 или 94 према Раковици) или да се 504 продужи до Винче или Болеча (иста траса од Видиковца до "брда" у Реснику па даље према кружном путу)? Становницима поменутих насеља не би много значиле везе са тим деловима града, али нпр. за неког ко иде често са Миљаковца према Гроцкој итекако би значила та линија. Такође, растерећење 50-ице би свакако било.

Сматрам такође да линија као веза кружног и Авалског пута треба да постоји, јер да не иде туда, становници и радници који живе, односно раде дуж кружног пута, ако иду према нпр. према центру, морају или да пешаче на линије потеза 400 или да преседају у Реснику и да иду преко Раковице. Опет, не би морала да постоји таква као линија, ако би код 1000 ружа постојало стајалиште, али то није изводљиво због немогућности изградње адекватног стајалишта, кретање пешака је компликовано и небезбедно и ту се гради аутопут.
u planu je linija vinca /crkva/ - miljakovac 1 tako da samo da se uvede linija i resen problem. ako moze na toj okretnici da se okrece i zglobni onda se moze napraviti napokon prava gradska linija za jajince/selo rakovica ciji gradjani moraju ici potezom 400/500.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Djole Pevcanin":uxxoza1x je napisao(la):
Не мора, довољно је Кружним ако се не претвори у минибус.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
u tom slucaju neka bude i minibus pinosava - beli potok - zuce - ikea.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Може 503 од Винче до Раковице. Што се тиче 402 и 403, на тим линијама треба повећати број соло возила или пустити зглобна.
 
takodje sam razmisljala da se 41 produzi do jajinaca, na parkingu ispred spomen-parka da bude okretnica, samo ga malo preurediti.

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Ако се купе тролејбуси на батерије неће ни морати да се продужава мрежа до Спомен парка Јајинци.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776450#p776450:3ac9x55x je napisao(la):
lolitha » 20 Sep 2020 19:47[/url]":3ac9x55x]
Djole Pevcanin":3ac9x55x je napisao(la):
Не мора, довољно је Кружним ако се не претвори у минибус.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
u tom slucaju neka bude i minibus pinosava - beli potok - zuce - ikea.
Problem je u neadekvatnom putu koji povezuje Zuce sa IKEA - om.
 
zar ne moze ni minibus da prodje?

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Зато сам рекао, Кружни и здраво.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776468#p776468:ygcpzev8 je napisao(la):
lolitha » 20 Sep 2020 20:51[/url]":ygcpzev8]zar ne moze ni minibus da prodje?
Da i on je problem.
 
Minibus bi trebalo da može da prođe. Put, iako nešto uži, komplet je sređen pre nekoliko godina, a problem pravi onaj podvožnjak ispod pruge. Ako bi se on mogao malo proširiti, al kao što rekoh viđao sam furgone sličnih gabarita, kao minibusevi kod privatnika, koji su tu prolazili bez problema.

MIG29":2dfe7x90 je napisao(la):
Може 503 од Винче до Раковице. Што се тиче 402 и 403, на тим линијама треба повећати број соло возила или пустити зглобна.

Putovao su tim potezom desetak godina i nisam primetio neku naročitu potrebu za zglobnim vozilima na linijama 402 i 403, a i ne bi imali gde da okreću. 402-jka u špicu i ne ide tako loše, a i 403-jka ide na nekih 25 minuta, al dosta lošije van špica zato, pogotovu vikendom u kasnijim večernjim časovima. Vidim da su i 402-jci dali polaske i posle devet časova uveče. Ne znam od kad iskreno, al dobro je da su to konačno uradili.
 
Једина здрава алтернатива 50ици би била права линија по кружном путу од Смедеревца до Раковице (није превише важно где тамо), и мислим да то треба да буде нова линија без дирања осталих. Коме одговара другачије, може да преседа код кружног тока у Реснику, или уз прављење нормалних стајалишта и код надвожањака на Авалском путу.

И свакако ми није јасно зашто таква линија још увек не постоји. Њено увођење је сасвим логичан корак који је требало да буде урађен одавно
 
Vrh