Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Мало је преширока анкета, али верујем да ће већина анкетираних нормално бити за опцију а.
 
Šta mislite o tome da 708 ili 709 umesto u Zemun Polju,okreće u Školskom Dobru?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631293#p631293:2i2gpbet je napisao(la):
SRBO » Uto Jun 18, 2019 5:23 pm[/url]":2i2gpbet]309А или 311Е или шта већ. Линија треба да буде чисто експресна, и захтева нека побољшања инфраструктуре (проширења 3 улице). Цела линија би имала 7 станица:
1. Звездара (пијаца)
2. Устаничка
3. Мали Мокри Луг
4. Кленак
5. Калуђерица
6. Лештане
7. Раван
file.php
Ovo bi moglo već sada da se uvede sa minibusevima i da nosi oznaku 312.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631293#p631293:2i2gpbet je napisao(la):
SRBO » Uto Jun 18, 2019 5:23 pm[/url]":2i2gpbet]304А - Учитељско Насеље (Петрињска) - Ритопек
Линија би користила стару окретницу 20ице, изашла на Смедеревац, али би у Калуђерици скренула преко Чардака. Највећи проблем је чињеница да би цео потез до обилазнице морао доста да се прошири (али би се добила фина алтернатива смедеревском путу истовремено)
file.php
Od ovog nema ništa. Previše objekata za eksproprijaciju , maltene čitav deo kroz Kaluđericu.
 
У плану је као да се пробије ту негде нека већа саобраћајница, е сад у каквој држави живимо, треба то дочекати...

Иначе ево још једна "спајајућа" линија: 305А



Е сад, главни проблем са овим мојим линијама је што су трасиране логично - тј прихватају да ова насеља нису више нека удаљена села већ скоро у потпуности спојен наставак Београда, а то повлачи да и превоз буде организован тако, уместо да се све трпа на једну улицу. Али то онда повлачи већи број возила, можда чак и зглобна (што због прављења окретница диже трошкове још више) те то мора да чека. И ово би била експрес линија која би стајала само у центре насеља, јер било шта друго би било препуно константно
 
SRBO":21odhw96 je napisao(la):
У плану је као да се пробије ту негде нека већа саобраћајница, е сад у каквој држави живимо, треба то дочекати...

Иначе ево још једна "спајајућа" линија: 305А



Е сад, главни проблем са овим мојим линијама је што су трасиране логично - тј прихватају да ова насеља нису више нека удаљена села већ скоро у потпуности спојен наставак Београда, а то повлачи да и превоз буде организован тако, уместо да се све трпа на једну улицу. Али то онда повлачи већи број возила, можда чак и зглобна (што због прављења окретница диже трошкове још више) те то мора да чека. И ово би била експрес линија која би стајала само у центре насеља, јер било шта друго би било препуно константно
Evo konačno da dočekam neki predlog da se ide preko beogradske u Vinči. Prošlog leta je tu išao minibus kad su bili radovi u profesora Vasića, ima teških krivina i ne znam da li bi tu uopšte mogao da ide bus, a i morao bi put da se sredi. Meni je palo na pamet da minibus ide iz crkve kod Vinče, da se popne u Miloša Obrenovića na brdo i onda odatle kroz beogradsku do stanice Put za institut i onda da ide do stanice Nine Kirsanove i da se popne uz Nine Kirsanove do Mirijeva i da konačno dobijemo povezanost sa Mirijevom

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ranije je tuda išla linija 307. Video sam na nekom starom planu grada koji sam imao. Slažem se za minibus liniju , ali samo pod uslovom da linija ide na pola sata , kako bi je koristili ljudi kojima je zaista potrebna veza sa Mirijevom , Karaburmom i tim delom grada , a ne da je koriste svi redom kao liniju za izbegavanje Ustaničke. Naravno , tu bi se dodalo još par linija kao alternativne (mislim na potez 300).
 
Upravo na to i mislim. Nekad je i meni zaista potrebna takva linija jer treba da se pešači oko 1.5km i da se izgubi oko 13 minuta do Mirijeva. A odatle nam je svima mnogo brže da stignemo do naselja kao što su Karaburma, Višnjička Banja, Višnjica, Veliko selo...

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Од суботе 350 возила мање на улицама

На саобраћајницама ће у току шпицева бити укупно 1.035 аутобуса, тролејбуса и трамваја, а ван шпицева њих 876. – Суботом ће путници моћи да рачунају на 716, а недељом на 662 ова превозна средства

http://www.politika.rs/scc/clanak/43207 ... na-ulicama



Kad god čujem ovo ''letnji red vožnje''... https://www.youtube.com/watch?v=CInjH4Dqo3g
Hohštapleri nesposobni.
 
I ja se ježim od letnjeg reda vožnje, kad se čak i prigradske linije sa intervalima nailaska dužim od pola sata još dodatno redukuju. Ne mogu da shvatim da se i trosmenci sklanjaju sa linija, a u većini, letnji red vožnje bi trebao da podrazumeva, eventualno, privremeno ukidanje pojedinih šihtaša i, možda, ponekog dvosmenca. Razumem da je redukcija tokom leta neminovna, a donekle i logična, što zbog nešto manjeg broja putnika, što zbog sezone godišnjih odmora, a ista se odnosi i na vozače, naravno. Bilo bi nemoguće održati isti broj vozila na ulicama tokom letnjih meseci, a da i vozači dobiju priliku da koriste svoj godišnji odmor u sezoni. Naravno, to je prilika i da Grad osetno smanji troškove za period od dva i po meseca. No, problem je što redukcije znače i do 30% manje vozila na ulicama, što je, svakako, previše. Taman kad malo popusti pritisak na grad odlaskom ljudi na letovanje, a i manje je dece po autobusima svakako, opet imamo nesnosne gužve i to po najvećim vrućinama, a tu su i neizostavni radovi kao šlag na torti.
 
Ne znam da li sam ja to umislio , ili je nešto drugo po sredi , ali na 40 je već letnji red vožnje najmanje 2 nedelje. Majka 6 puta išla do grada , maltene svaki put čekala po 40 minuta , bilo da je dolazak ili polazak , a nekad i u dolasku i povratku. Ja vrlo često nailazim na kolonu vozila , po 4 - 5 njih , svi sa oznakom 40L , a i majka jednom to doživela... Kad ti dođe trola , moraš da je propustiš , jer ne možeš ni da visiš iz iste koliko je popunjena... 36 i 44 nisu neka extra alternativa zbog reda vožnje , o BG: vozu da i ne govorim , upitno je da možeš uopšte da uđeš u isti kod Prokopa...
 
Ovo je bio Ekološki predlog,ali zbog nedostatak,kasnije ću ga izneti.
 
Sad sam video da je predlog ne dovršen rj. nije obeležena svaka linija svojom bojom,tako da ću to sura uraditi i biće kompletan predlog.
 
Ja se ne bih usudio ni da pravim ni da komentarišem celokupni sistem javnog prevoza jer zaista ne poznajem kretanje putnika u svim krajevima grada. Tako i u ovom predlogu za neke linije je samo prepisano sdašnje stanje a za očekivati je bar da se iznesu predlozi jer zaista je njihovo postojanje "glupo". Konkretno vezano za Rakovicu. Ekspres linije bas i ne razumem. Znam da na potezu 860 ima stanica koje su uglavnom prazne i razumem postojanje 860E ali koju stanicu preskočiti u špicu na trasi 53 gde ćeš buseve za expres skinuti sa redovne linije? O liniji 54 je toliko puta i ovde rečeno da je nedovoljno iskorišćen njen potencijal a vidim ostala je ista. Ovo važi za sijaset drugih linija meni poznatih.
Uz sve to, ja bih dodao i reviziju zona, apsurd. Ili merimo vreme putovanja ili kilometražu, Ovako je izuzetno nepravedno i za očekivati je da naplata bude takva kakva je.
Ali valjda vredi pohvaliti za trud.
 
Za ono što sam uspeo da bacim letimičan pogled , mogu odmah da kažem da su neke od linija promašaj , ali kada središ celu stvar , onda ću dati i komentar za ono što znam, tj. ono što mi je poznato. Ono što bi trebalo promeniti , nevezano za predlog , je da 860E ne bude više država za sebe , nego da se plaća ista cena kao i za druge linije ka Obrenovcu i 860 , tj. kao za sve linije u okviru zone 3.
 
Ja mogu samo da pohvalim trud,ali mi realno treba vremena da prostudiram,pre svega pravce I linije koji su mi poznati...svaka cast na posvecenom vremenu...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Hvala na pohvali,komentarima i sugestiji.Ovih dana cu jos istrazivati i dati bolji predlog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632016#p632016:330cexo2 je napisao(la):
direktor » Чет Јун 20, 2019 9:30 pm[/url]":330cexo2]https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe05GUb3VZisMHuoXu4PNEYyVfXtgNvTLz06UheH6aT8JAc5g/viewform
Evo grad vas pita odgovorite
Лоша им анкета кад могу само три одговора да се заокруже, ја нпр. имам у улици и проблем лошег тротоара, и мањак зеленила, и буку, и загађење и мањак бициклистичких стаза.
 
Као иоле неки познаоваоц материје, ја рецимо за буку највише кривим Икарбус, обзиром да најосновније решење попут издувне гране не да нису способни, него их боле уво за кориснике јавног превоза и њихове ћакије које путници користе, наиме ради се да је издувна грана постављена толико ниско, да рецимо на више од 3км можеш препознати Икарбус и по звуку, чак и Солариси, Конекто и Јапанци немају тај изражени проблем, ИК103 и 201 доминирају, а тек М серије Икарбуса су ужасно решене... Само прекопирати Соларисово, или Конектово решење и ствар решена, али тамо владају штрајкови, па их и не занима!
 
Мени под прозором кад прођу сви праве једнаку буку, а чини ми се чак Мазови и Лиази више од других. Ту се истиче и један Ик218 са 15ице који неподношљиво пишти.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632060#p632060:3iaiyfsv je napisao(la):
Дошљак » 21 Jun 2019 12:36 am[/url]":3iaiyfsv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632016#p632016:3iaiyfsv je napisao(la):
direktor » Чет Јун 20, 2019 9:30 pm[/url]":3iaiyfsv]https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe05GUb3VZisMHuoXu4PNEYyVfXtgNvTLz06UheH6aT8JAc5g/viewform
Evo grad vas pita odgovorite
Лоша им анкета кад могу само три одговора да се заокруже, ја нпр. имам у улици и проблем лошег тротоара, и мањак зеленила, и буку, и загађење и мањак бициклистичких стаза.
Ja sam u takvim pitanjima označio dva odgovora plus odgovor Ostalo i tu prepisao još par odgovora koje bih štiklirao.
 
Pošto ponovo izrađujem predlog imam nekoliko pitanja za vas:
1.Ripanjac možeš li mi reći kakva je situacija na potezu 400(mislim ne ovo osnovno,nego ono što zna neko ko je svakodnevno na tom potezu).Kakva je koja linija,šta kojoj treba,gde treba neka promena trase,gde treba ekspres,sem 405...
2.Šomi 303/Vinca307 možete li mi reći kakva je situacija na potezu 300(mislim ne ovo osnovno,nego ono što zna neko ko je svakodnevno na tom potezu).Kakva je koja linija,šta kojoj treba,gde treba neka promena trase,gde treba ekspres,...
3.Solecar kakva je situacija na Banjici,sem ovoga što znamo.
4.I naravno svi iznesite neke svoje mišljenje,želje....
Hvala.
 
Vrh