Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Juče gradonačelnik govori o važnosti tramvajskog i trolejbuskog saobraćaja u Beogradu i potrebama da se on unapredi, a sada dve prigradske liije, koje nemaju šta da traže u centru grada, produžavaju trasama kojima saobraćaju tramvaji sa ionako neiskorišćenim kapacitetima i trolejbusi koji već imaju dovoljno autobuskih linija kao alternativu. Bliže se izbori, ko će izdržati od marta... :violina:
 
Сенке":334zkwhf je napisao(la):
Пошто враћају 401 и 402 на стару окретницу, онда нека врате и 30 на стару окретницу. :)
Одакле је то некад ишао 30?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nešto razmišljam, u svetlu predstojećih izbora.. Koja je šansa da se pusti minibus linija od Trošarine preko Kumodraža za VML.? Između okretnica 33 i 308 sada već ima dosta kuća, koje nisu ni tamo ni ovamo, a plus bi ta linija skratila kruženje putnika koji sada idu 50-icom,a gravitiraju MML-u, VML-u itd. Znam da je to inače bilo u planu pre par godina, opet pred neke izbore, kada se pričalo o razvoju prevoza u 3 kruga..
 
Da je sreće pa da takva linija ide relacija Kumodraž- pa da se okrene kod Nis pumpe u VML... Mislim, kad već 310 provlače kroz one budžake ispod Prvomajske onda i ova ispunjava uslove...
 
Stajaliste kod Hrama Svetog Save u oba pravca:
9,10,14,30,31,33,36,42,47,48,59,78,401,402...od 14 linija,7 ce okretati na Slaviji.
Stajaliste Sajam u oba pravca:23,37,51,52,53,55,56,58,88,91,92,511,551,553,+ Lastini i privatni prevoznici ka Obrenovcu....od 14 linija,6 se okrece na GZS....
Pogledajte koje su to cifre...u razmaku od 2 stanice izmedju GZS i Slavije imacemo 13 linija kojima je tu pocetni terminus....a Blok 20 ima 2 linije,Usce 1 liniju,Dorcol 2 linije,svaki od Blokova koji su u pravcu Bloka 45 ima uglavnom po 2 linije....
Da li neko uopste zeli malo da rastereti ovo centralno gradsko jezgro ili ne...a na sve ovo sto sam pomenuo sto se tice terminusa GZS i Slavija,imate i prolazne linije...previse po meni....zaista....
 
Nesto se zanimljivo desava, opstina objavi za Prokop, a onda demant iz DJP. Cudo da Prokop jos nije dobio koju liniju. Pogotovo sto se krajem Juna zatvara GZS. Takodje, renovira se stanica Topcider. Moguce da je prvi plan bio za trasu do Prokopa, a onda neki pritisak sa Senjaka. Verujem da se bar dve linije sele sa Slavije.

Za 30, ne verujem da ce opet na Stud Trg, jer planiraju elektrobuseve. Tu je i 39, pa cemo videti.

Do Marta imamo mesec dana. MZ Pinosava i Beli Potok, odjednom, nakon 30 god uspevaju da proguraju predlog... :blah:

Menja se i red voznje 504.

Razvijamo tramvajski saobracaj... :bash:

Drugari, da vidimo jos neke kombinacije za Vozdovac i Rakovicu :kk:

Najgore, sto sve izmene postaju trajne, nazad nema...
 
30 је као створена да постане електробуска линија Студентски трг-Медаковић.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513258#p513258:32norkws je napisao(la):
Joca28 » Pet Feb 02, 2018 7:28 pm[/url]":32norkws]Nesto se zanimljivo desava, opstina objavi za Prokop, a onda demant iz DJP.
Mislim da su djp diletanti naknadno ukapirali da 401 i 402 ipak moraju da ostanu par-nepar, kao sto su uvek bile, pa su ih zato obe bacili na slaviju.
 
Sledece sto ce iz DJP da stigne je linija Kaldrma kod Slavije - Preka Kaldrma kod Karlovcica.
 
Na Prokopu nije predviđen prostor za prilaz za auto-voz, pa će vozovi za Bar kao početnu stanicu imati Točider - koji se već decenijama ne koristi. Privođenje nameni nekadašnje dvorske železničke stanice koštaće poreske obveznike najmanje četiri miliona dinara.
 
Zar to nece platiti IZS iz svog prihoda profita da nece obnoviti zgradu stanice vratiti nekadasnji izgled cisto sumljam.
 
Pisite vasim lokalnim samoupravama, ima da salju DJP, uskoro ce izbori, a treba se lepo pripremiti, bez obzira na to, ima li rezona, bez obzira na to koliko je opravdano, bez obzira na to kolika je prenatrpanost kapacitetima na toj strani gde se ide... Stihijski, bez ikakvog plana i programa rada... Stvarno sam neprijatno iznenadjen... Nema veze, navikli smo na to...
 
Evo gledam postove danasnje....mozemo se svi sloziti da je glad za glasovima jaca od zelje za kvaliternim i pametnim resenjima u prevozu.Od izbora do izbora je ovako....ali mislim da je sad doslo do onog....DAJ SVE MOZE...DAJ...
 
Pa ovo je prejako, stvarno :) Ljudi pišu nesto, analiziraju, gledaju da predlozi budu realni i utemeljeni u trenutnim mogućnostima i potrebama putnika... i onda dođu izbori i ponovo radi cirkus :)

300 potez nikad neće dobiti normalan prevoz ako to ne bude sad tokom februara :)
 
Zar je tako teško samo bolje uskladiti tramvaje sa autobusima sa poteza 400, tipa da se uvede čekanje na Trošarini, na primer tramvaj za grad čeka da dođe autobus iz Pinosave, ili autobus za Ripanj čeka da dođe tramvaj iz grada?

Kakvo crno produžavanje 4xx do grada. Još da su ih prekrstili u šatlbus, metrobus, ripanjexpress...
 
Profane izbori... Ocekuj neocekivano, pisi lokalnoj samoupravi i moguce i neocekivano.
 
Kako sam čuo 402 će ipak do Prokopa...

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
becks89":2h61nvly je napisao(la):
Kako sam čuo 402 će ipak do Prokopa...

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
Дефинитивно ћемо знати од понедељка. Блиц пренео да иде до Славије а Телеграф до Прокопа. Одакле теби та инфо?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
A što je zanimljivo , nigde nema obaveštenja duž trasa 401 i 402 o produženju ... Ako vidim neke promene na terenu u toku vikenda , javljam.
 
solecar":17fb237j je napisao(la):
A što je zanimljivo , nigde nema obaveštenja duž trasa 401 i 402 o produženju ...
Вероватно чекају недељу поподне.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Vrh