Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Sada sam obišao krak ka Jurija Gagarina ili Amburatorsku ciganmalu...
Kao da su malo bagerom proširili krak sklonili višak zemlje i nasuli pesak.

Nadam se da se nešto od toga vidi na slikama.
20220616_180315.jpg
20220616_180310.jpg
20220616_180234.jpg
20220616_180210.jpg
 
Auuu, dva placa na ovoj lokaciji placena 7 mil. Evra. Beograd na vodi uplatio dividende drzavi na ime profita 3 mil. Evra. Dakle da smo samo prodavali placeve u savskom amfiteatru zaradili bi mnooogo vise, plus dobili bolju infrastrukturu i siguran sam lepsu arhitekturu.
 
Auuu, dva placa na ovoj lokaciji placena 7 mil. Evra. Beograd na vodi uplatio dividende drzavi na ime profita 3 mil. Evra. Dakle da smo samo prodavali placeve u savskom amfiteatru zaradili bi mnooogo vise, plus dobili bolju infrastrukturu i siguran sam lepsu arhitekturu.

Jasno je tu sve od početka, oštećen državni budžet za minimum par stotina miliona, pa železnice su npr. mogle da finansiraju od prodaje tog zemljišta obnovu pruge Bg-Bar i izgradnju stanice Prokop (bez da se i taj resurs poklanja privatniku zbog par desetina miliona koje država "nema" za staničnu zgradu) .
 
Ekipa čitam vas već nekoliko godina i tako sakupljam informacije o svemu što me zanima. Sve pohvale za korisne informacije koje delite.
Kako je došlo vreme da i ja investiram u svoj novi dom i život na neki način, imam neke nedoumice,koje mi možda uspete razjasniti.
Naime, zna li se gde će tačno biti petlja kojom će Jakovo biti povezano na autoput Milos Veliki a samim tim i na novu magistralu Surčin-NB?
 
Pogledaj zadnji video iznad tebe, bukvalno ima i velikim delom odgovor i na tvoje pitanje. A i novine su dosta pisale o Autuputu Novi Beograd Surcin i detaljima oko ukljucenja i slicno.
 
E upravo sam jedan od tih :) .
Prvi pik mi je Becmen, i zbog toga lokacija ove petlje ili ulivno izlivne saobraćajnice mi je bitna. Jer ako je kod silosa onda je Becmen stanište iz snova.
 
Ekipa čitam vas već nekoliko godina i tako sakupljam informacije o svemu što me zanima. Sve pohvale za korisne informacije koje delite.
Kako je došlo vreme da i ja investiram u svoj novi dom i život na neki način, imam neke nedoumice,koje mi možda uspete razjasniti.
Naime, zna li se gde će tačno biti petlja kojom će Jakovo biti povezano na autoput Milos Veliki a samim tim i na novu magistralu Surčin-NB?
@Леминар, добро дошао на форум.
Ево ти и цртеж будуће петље "Јаково". Што каже @Фист, неће то бити класична петља, али ето навикли смо да све денивелисане "раскрснице" тако зовемо.

петља јаково (2).jpg
 
@Гага
Ово ипак јесте петља, типа "Дијамант". Честе су у САД, а нпр. и у Пекингу су, због недостатка простора, на кружним прстеновима неретко тог типа, што ствара огромне гужве. Овде неће бити проблем.
 
Čak i da su isključivo vezani za Kineski TC, na njih će se nadovezati jednog dana radovi na priključenju sa autoputem, zar ne?
Istina samo je malo klikbejt naslov da kreću radovi na trasi iz jurija gagarina ako to nije istina. Kapiram da Kinezi mogu da završe svoj tržni centar bez da je metar novog puta uradjen iz Jurija Gagarina. Samo bi bilo dobro da se naglasi da su dva zasebna projekta.
 
Vrh