Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Jutros je bilo nekoliko kamiona i vozila i osoba u kosuljama koji gledaju taj prostor.
Deluje mi da se nesto radi na toj povrsini. Ali nisam siguran da li je vezano za put ili TC. Vise deluje da je nesto oko TC.
 
Nije mi to cilj, nego krenuo na posao pa video guzvu. Ali uslikacu kao i pre kada budem stigao ovih dana.
 
Proširen je krak Jurija Gagarina dosta i očišćen. Postavljen je beton da bi vozila lakše ulazila. Ili kako bi rekli sa beogradskih, zemlja je zaceljena 🤣
20220628_183012.jpg
20220628_182932.jpg
20220628_182918.jpg
20220628_182915.jpg
20220628_182800.jpg
20220628_182755.jpg
20220628_182719.jpg
20220628_182647.jpg
 
Hoće li se ovaj prilazni put još proširivati ili se top ostavlja za neku narednu fazu?
Kada će da se uklanja postojeći beton?
 
Pozdrav, je l neko ima sliku prilaza ovoj saobraćajnici sa Aerodroma?
I urbanistički plan ulice Ana Karenjina.

Cup sam da se ruši cela ulica cak iako put ne bude Išao tuda. E sad razlog zvanični je da je taj surduk ritam, i zaista malo ko se tu upisao legalno oko papira.

Ali tu je vodeći lokalni mali SNS čovek.
Mada, radio je fasadu skoro, čudi me da bi radio da zna za rusenje Ane Karenjina.

A je l se ruše placevi pored Anje Karenjine kp 4663 KO Surčin.

Pozdrav
 
@afrika dobro došao na Forum!

KP 4663 KO Surčin nije u obuhvatu trase planirane saobraćajnice koja treba da spoji Vinogradsku i put za Aerodrom. Međutim sami znate kako tu stoje stvari oko imovinskih pitanja, te svakako nije isključeno neko šire rušenje u toj zoni, pre svega zbog trase železničkog koridora koji je planiran 100ak metara zapadno, paralelno sa ulicom Ane Karenjine.

Mali lokalni SNS čovek tu može malo šta.
 
@afrika dobro došao na Forum!

KP 4663 KO Surčin nije u obuhvatu trase planirane saobraćajnice koja treba da spoji Vinogradsku i put za Aerodrom. Međutim sami znate kako tu stoje stvari oko imovinskih pitanja, te svakako nije isključeno neko šire rušenje u toj zoni, pre svega zbog trase železničkog koridora koji je planiran 100ak metara zapadno, paralelno sa ulicom Ane Karenjine.

Mali lokalni SNS čovek tu može malo šta.
Hvala komšija!

Gledao sam GIS na Beoland-u sad i jednom sa jednim geometrom. Sad sam nisam uspeo da dođem do drugačijih podataka, ali on je prošli put došao do nekih drugačijih podataka oko železničkog koridora. Ti ljudi koji žive tamo ne znaju da li će to biti nadzemno ili podzemno, a imam i poznanike kojima je bitno da bude u potpunosti podzemno u smislu Vinogradske ulice, ali opet kad razmislim, džaba im ako im bude podezemno, kad će kuća da im drhti.
Sa druge strane, ne verujem da će biti železnički koridor nadzeman.
Oko trase koridora - prema ovome što sam video on kači dve parcele u potpunosti, ali je geometar iskusan čovek, nisam iz ove branše, i onda je geometar davno kad sam gledao utvrdio da kači samo 1 m neku parcelu a drugu uopšte ne (4507/1 i 4447/1 KO Surčin) morao je da se konsultuje sa nekim prijateljem.
To je oko železničkog koridora.

Oko ove trase planirane saobraćajnice definitivno se priča da će ići ovako kako izgleda i sad trasa što sam naišao, odnosno da neće ići preko parcele Ane Karenjena, jer taj put je zvanično deo te parcele u katastru, pa joj dajem i drugi naziv.
Veoma je interesantno šta će biti sa Anom Karenjinom, i svima na toj parceli, jer od toliko vlasnika tu, samo jedan je upisan sa pravom korišćenja, a samo još jedan sa izgrađenim objektom u privatnoj svojini ali bez građevinske dozvole. Pa kuća od 68 m2 izgrađena bez dozvole.
Znam neke ljude tu, taj mali SNS čovek je dovoljno pametan da ne radi fasadu ako mu se ruši kuća logički? Mada, bio bi još pametniji da je sredio za sebe to pravno-imovinski kako treba ako je neki uticajan SNS čovek na lokalu?
Skroz je čudna situacija tu, znam da oni imaju osnov za upis na svemu tome pravni, ali niko to nije uradio skoro, i ako se donese neki novi zakon ili podzakonski akt kao onaj što je Min. građevine donelo poput Zakona o izgradnji magistralnih saobraćajnica od nacionalnog značaja, tako nešto, oni koji se nisu upisali - ostaju bez svega toga. Ali opet, ni u to ne verujem. SNS je još 2 godine na vlasti bar, Šapić je stavio šapu na SNS i teško da će on dati da SNS padne sa infrastrukturom glasača, jedino spoljnopolitički ako se to dogodi zbog situacije sa ratom u Ukrajini, osetljivo im je ili KiM ili Republika Srpska uvek mogu biti razlog, ali oni imaju infrastrukturu neverovatnu.
Znam da su ljudi u toj ulici zadovoljni životom, njima ne smeta ništa, čak sređuju fasade, dograđuju objekte.

Moguće je da imaju dil neki sa na lokalu kao da im se sruše kuće, dobiju po dva stana, ali opet papirološki je to sve tako da zahteva jakog advokata, jer jedno je što im obeća neko, a drugo je što jeste.
Opet, zato što je nešto ružno - što realno i nije, nego se samo surduk nalazi u kotlini, spolja to nije ružno, iznutra u kotlini jeste, ali posmatrano iz ugla te trase planirane saobraćajnice koja ide gore na njivi i povezuje aerodrom i ovaj put sa teme, tu se vide samo krovovi. Ali kažem, suludo je da se ruši nešto jer ovi neće pristati da ne dobiju odštetu - u to sam 100% siguran. A pare iz budžeta, ima na bacanje, videli smo sa ovom pomoći oko Korone. A osim toga, suludo je da se ruši praktično jedno čitavo naselje bez ikakve potrebe samo zbog toga što sam ja čuo da izgleda ružno. Eventualno opravdanje za rušenje može biti samo ta ka gradu strana Ane Karenjine, jer su te kuće u surduku izgrađene uz zemlju i onda će im možda podrhtavati kuće zbog tog puta gore, ali i to je sad tako da ne znam iskren da budem, dok ova druga strana Ane Karenjine ka spoljašnosti grada, ka Surčinu
Jako je sumnjiva cela situacija.

Mene više plaši na 4544 KO Surčin preko koje ide isto šta će sve rušiti. A tu je još i 4509/1 KO Surčini gde počinje ova poveznica put što spaja Novi Beograd - Surčin sa aerodromom.
Sad je neka priča da će biti kružni tok gde je Put za aerodrom, Aerodromski put - kako god da se zove ta ulica kod motela Malinjak. Tu ispred ima taj motel Malinjak koji je onako... motel za sve i svašta, u čijem vlasništvu je i šta se planira sa njim, ne znam, ali je tu sad otvoren novi Aman i Tutto za sve i svašta je tu godinama već, a vlasnik je, priča se, u mafijaškim vodama. Isto kao i ovaj od Amana, jer Aman samo iznamljuje. Jako će biti neobično kako će urediti kružni tok tako da se ne koči saobraćaj, kao i da li će rušiti ove mafijaše, kako se priča da su, spomenute, jer njima ispred treba prostor, a iza motela Malinjak je Daki pumpa i da li će sve to oni moći da naprave nekako tako da svima izađu u susret od tih budža je veliko pitanje.
Nije mi jasno zašto umesto kružnog toka nisu napravili nadvožnjak na Surčinskoj i rešili mnogo jednostavnije pitanje to. Surčinska i sad nije normalna ulica, a tek kad se sjate ovi iz grada preko planirane trase, a onda i ovi iz Surčina - neka im je Bog u pomoći da to funkcioniše kako valja.
Na Bežaniji kod Grand Kafe su propustili priliku da naprave nešto funkcionalno, čini mi se da i sad će rešenje biti loše. A uz to, ima ona stara priča o proširenju Surčinske, koja zavisi upravo od svih tih budža poput spomenutih koji su izašli na put.

Ne znam, puno komplikovanih pitanja oko ove deonice i da li će biti političke hrabrosti da se to reši. Imam rođaku u Ani Karenjinoj, zato sam baš gledao da li se ruši cela, ona je pokrenula tu priču da se ruši zbog estetskih razloga, ali sva je prilika da će samo deo ka centru grada sa desne strane Ane Karenjine biti rušen ako se i to bude rušilo na kraju krajeva.
 
Da li zna neko kada će početi sa rušenjem/uklanjanjem kuća i auto otpada na početku Vinogradske?
 
Na kraju trasiranja krenuli su da pobadaju šipove za (nagađam) nekakvu crpnu stanicu ili kolektor. Doveženo je dosta cevi koje se postavljaju duž trase i pri kraju radnog vremena da doveli su ovaj zeleni rezervoar ili šta je već . Drago mi je da su radovi opet krenuli punom parom jer ih nije bilo uopšte sloro dve nedelje.
IMG_20220708_185311.jpg
IMG_20220708_185315.jpg
IMG_20220708_185319.jpg
IMG_20220708_185333.jpg
IMG_20220708_185436.jpg
IMG_20220708_185440.jpg
IMG_20220708_185446.jpg
IMG_20220708_185451.jpg
IMG_20220708_185521.jpg
IMG_20220708_185522.jpg
IMG_20220708_185519.jpg
 
Vrh