Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

A dokle se stigli u rešavanju tog toplovoda? Ja na snimcima, slikama i dr što je bilo nisam video rad na tome, ne znam ni gde se nalazi. Ali opet, možda su mogli bar nešto rade trenutno na NBg, ne verujem da je cela trasa na NBg baš toplovod.
 
Upravo to.
Bežaninac jeste upućen u situaciju na terenu. Imam sličan primer u familiji. Čovek umro, njegova njiva prodata, a on i dalje jedini vlasnik. Doduše, sin mu je iz nekog razloga prodavao imovinu tako a meni nepoznatog, jer je uvek delovao baš fino i to kad ja kažem da je neko fin...

Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže, problem je što je nesavesna država. Automatski bi trebalo da se radi ostavinska i da se pozivaju vlasnici. Država je servis građana, a ne obrnuto.

I upravo sve to se pobija, jer je nemoguće da je sve problem. Sa druge strane, ni Ministarstva ne rešavaju probleme. U principu je za sve ovo kriv svaki državni organ, a ne vlasnici. Vlasnici se oštećuju.

Evo dobio sam informaciju iz druge ruke da se namešta nekome jedan deo zemlje da se gradi nešto luksuzno, na zemljištu koje je opštinsko (državno), dakle nije predmet eksproprijacije bilo nikad. Ni deo parcele čak. Eh sad koliko je to istina, ne mogu da tvrdim, jer taj čovek stalno je upućen u nešto tako nenormalno. Ali ko ima para, može da ih zezne na licitaciji.

U svakom slučaju, ovo blaaa bla, prave put od 8 km u gradskoj razvojnoj zoni na ravnoj površini 2 godine. Ne mislim da će sačekati izbore, više mislim da čekaju trenutak kada ovo da otvore onako pompezno "Sagradili smo 8km autoputa za 80 miliona evra u rekordnom roku" i Šapić da mahne onako nasmejan "Klub šampiona - za Novi Beograd!" I onda optuže građane da su kočili standardno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868654#p868654:1k78h8we je napisao(la):
Andrejee » 01 Aug 2021 03:14 pm[/url]":1k78h8we]

...

Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže, problem je što je nesavesna država. Automatski bi trebalo da se radi ostavinska i da se pozivaju vlasnici. Država je servis građana, a ne obrnuto.

...


Andrejee,

Moram da reagujem na ovaj deo, jer zasita mislim da koliko je država neefikasna, toliko su i građani nemarni.

Država jeste servis, ali nije i ne treba da bude staratelj ničije imovine. Svako treba da bude dužan da se o svome stara. Jesi li nasledio bato kapital? Izvoli pa se pobrini malo za ono što treba da bude tvoje, pa traži od države da te sprovede kroz papire, tj. da ti pruži tu servisnu uslugu za kojom svi vapimo. Hoćeš gazda da budeš, a da neko drugi brine tvoju brigu? Ne ide to...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868654#p868654:5e97hhft je napisao(la):
Andrejee » 01 Авг 2021 04:14 pm[/url]":5e97hhft]

Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže,
Вероватно си хтео да кажеш да "Бежанинац каже", а не да "лаже" :wink:
 
K i L su jedno do drugog na tastaturi :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868699#p868699:2j9wdv1l je napisao(la):
Bezaninac » Sun Aug 01, 2021 7:08 pm[/url]":2j9wdv1l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868654#p868654:2j9wdv1l je napisao(la):
Andrejee » 01 Aug 2021 03:14 pm[/url]":2j9wdv1l]

...

Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže, problem je što je nesavesna država. Automatski bi trebalo da se radi ostavinska i da se pozivaju vlasnici. Država je servis građana, a ne obrnuto.

...

Andrejee,

Moram da reagujem na ovaj deo, jer zasita mislim da koliko je država neefikasna, toliko su i građani nemarni.

Država jeste servis, ali nije i ne treba da bude staratelj ničije imovine. Svako treba da bude dužan da se o svome stara. Jesi li nasledio bato kapital? Izvoli pa se pobrini malo za ono što treba da bude tvoje, pa traži od države da te sprovede kroz papire, tj. da ti pruži tu servisnu uslugu za kojom svi vapimo. Hoćeš gazda da budeš, a da neko drugi brine tvoju brigu? Ne ide to...

Ovo samo na prvi pogled deluje logicno jer kao sta ima drzava da se bavi tobom ako si nesavestan. Medjutim, nema nista gore nego kad se sistem oslanja na savest pojedinca. Umesto da se automatski organizuju ostavinske rasprave i tako uredjuje sistem, drzava dodje do toga da ne moze brzo i efikasno da uradi eksproprijaciju jer su nejasna imovinska pitanja.
P.S. ne kazem da je to slucaj na ovoj deonici nego pricam uopseno
 
Ej ti, nemoj sad bezis brljas po drugim temama, nego prvo tamo na Bg obilaznici si ostao duzan pokazes slike svojih tvrdnji avalskog tunela kako se nazire njegov kraj. Mutivode vole tako nalupetaju se, slazu, a onda probaju tiho pobegnu da brljaju drugde. E ovo ti je podsećanje da ne pobegnes tiho ;) Ajde svi te gledaju, cekam slike, da se javno vidi kredibilitet tvojih tvrdnji, da li uopste vredi ista sta kazes :sesir:
 
Bežaninac, imam i takav predmet gde je sve poštovano zakonski, pa su bate pokušale da otmu... Samo ću ti reći da si naivan oko toga u kom sistemu živiš i da ne treba da kriviš građane, nego nakaradnu vlast i sistem. Koji je 20 godina unazaden.

Ovde se radi o nečem drugom, jer pravosnažnost rešenja znači da je eksproprijacija moguća, a sad šta je to drugo, niko of nas nije uspeo da pogodi, odnosno nemamo informacije.
Možda bih dodao da žele još da kraduckaju, ali mi zo opet nema smisla za odugovlačenje.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8pwQzaj5za4[/youtube]
 
Свака част ,одлична репортажа....Само тако настави... :sesir: :sesir: :sesir:
 
Saobracajnica dosla tacno na granicu opstine NBGD sa Surcinom i ni makac dalje, dok se ne otkupi zemljiste..
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    327,2 KB · Pregleda: 4.584
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    84 KB · Pregleda: 4.590
I dalje na jučerašnjem satelitu ni makac kroz opštinu NBg. Kašnjenje u toku, posle će monistar ide traži ubrzaniji i noćni rad, biće izgovori ovo-ono, a realno je sada problem jer se nije ušlo na vreme da se trasira taj deo.
 
Lepo je tog ministra Vučić poklopio na konferenciji prilikom početka radova.

Doduše, tada je praktično i priznao da taj problem postoji i da ne umeju i ne znaju da ga reše.
 
Deonica je zahteva jer treba da se izvrši ekspropriacija!?

Deonica od Surčina do Novog Beograda, koja pripada putu koji je nastavak auto-puta "Miloš Veliki", dugačka je nešto manje od osam kilometara, ali, kako je istakao Momirović, veoma je zahtevna i potrebno je da se puno zemljišta ekspropriše.

Na kraju će ovaj put da se dovede u ravan sa Grdeličkom klisurom, a verovatno i sa pasarelom kod Beton hale.

"Zadovoljan sam, nisam očekivao da ćemo ovoliko odmaći, kada sam pričao sa glavnim inženjerom Nemanjom Mutićem rekao mi je koji su sve izazovi sa kojima se suočavaju, ali uveren sam da ćemo postići dinamiku i da ćemo stići sve da završimo do oktobra 2022. godine", kazao je Momirović novinarima nakon obilaska deonice.

Izazovi - nekoliko kanala koji moraju da se premoste :bash:

To je taj nivo sprdnje kao kod pasarele kod Beton hale.
 
Prvi sledeći uspeh preko pomenutih izazova je po rasporedu u decembru kada ćemo mu čestitati sposobnost na otvaranju Čačak-Požega.
 
Luka odlicno primetio, sada se jasnije vidi, otprilike 200m se uslo na teritoriju Nbg-a
 

Prilozi

  • 2021_08_15_22_33_45_Settings.jpg
    2021_08_15_22_33_45_Settings.jpg
    21,1 KB · Pregleda: 2.177
Odakle vadite real time satelitske snimke?
 
Gledam ovaj Sentinel snimak, koliko su se samo ove nelegalne kuće na Ledinama približile pisti ANT-a... Haos.
 
Vrh