Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Ovo na planu su raskrsnice u nivou? Semafori?
 
Je l ima projekat tog priključenja na aerodrom? Kako bi to izgledalo? Valjda je neko njihov u CAD-u mogao da uradi to?

Imaće i tu puno problema oko eksproprijacije i nisam siguran da če to biti finalna trasa. Zapravo, siguran sam da neće to biti. Ne znam ni zašto je to predlog, suludo krivudanje. Ako već se povezuju neka se povežu pravolinijski, a ne ovako, mada, u neku ruku svejedno.
 
Ма пут до аеродрома ће бити обична улица са два сеђафора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865373#p865373:220txe0u je napisao(la):
Дошљак » Ned Jul 18, 2021 11:29 am[/url]":220txe0u]Ма пут до аеродрома ће бити обична улица са два сеђафора.

I tu su pogrešili. Kružni tok bi bio bolje rešenje tamo gde se spaja sa Putem za aerodrom. Ovako će biti gužve verovatno.
Jer su stavili dva semafora kad se popne za Surčin sa NBG-a, tamo gde je Grand Kafa - i ceo svet je ogorčen, jer se gužve nenormalne prave tu u špicu. Neverovatno je da imamo npr. situaciju u 2021. godini da je kolona skroz od kružnog toka u Bežaniji do prvog semafora gore. Trebalo je da zabrane skretanje iz pravca NBG-a desno ka Bežanijskoj Kosi i da zabrane skretanje iz pravca Bežanijske Kose levo dole ka NBG-u... bar... Da su se odlučili na semafor opciju kako treba.

Najgore je što su stavili pešački tako postavljen, da kada pešaci izlaze iz surčinskih autobusa i tog pravca, oni ne idu na pešački (jer nema neretko ni mesta da se stane u redu za njega) nego vide crveno na semaforu i idu ispred autobusa i pretrče ulicu.
Od saobraćajne nesreće deli samo žuto i trenutak nepažnje ili neki manijak koji će da proleti kroz crveno.

I onda kao Šapić nešto učinio za Novi Beograd navodno. Zaboravio je da mu opština nisu samo soliteri. Pa ja bih bolje od njega radio posao, bar bih napravio prilaze pešačkom tom tako da nema blata. Još tamo ka Surčinu je stavio isto neki pešački, i to je zaista potrebno, ali prilazi su takvi da nisu osvetljeni, boja se izliže, ni pešaci ni vozači ne znaju.
Imam osećaj da bi Šešelj mnogo sve bolje radio na lokalu, nego ovaj, čuven je po Zemunu i toj Vinogradskoj ulici koju je on asfaltirao, takva je neka priča.

Šta bih ja sve uradio po NBG-u da mi neko da tu poziciju da određujem za semafore. Napravila bi se anketa gde su građani nezadovoljni, sastavio bi se tim stručnjaka ne foteljaša, jedan deo tima bi bio zadužen za nove ideje (čitati: pešački u Japanu i slično) i da li se može to kod nas uraditi. I ceo tim bi generalno radio na dugoročnoj proceni, i Gandijeva i Ivana Ribara bi morale da budu zeleni talas, a ne kao pre mesec dana kolona na 40 stepeni od Delta City-a i tako sve dok nije se prošla pijaca na NBG-u.

Tu praktično sede ljudi koji žele da primaju platu i ne žele ništa drugo. Niko nije entuzijastičan da uvede neke promene koje, poput ovih primera koje sam spomenuo, ne škode nikome, a pomažu mnogo. Meni je to nejasno kako neko može da sedi na nekoj poziciji i nema odgovornost prema toj poziciji na kojoj se nalazi - a odgovornost se tiče svih građana. U prevodu to znači da ako i neko pogine tamo kada prelazi ulicu iz pravca Surčina ka Bežanijskoj Kosi, ta osoba koja ke nadležna za to nosi to na duši. Ispada da sam ja Japanac, nisam, nego mi nije jasno kako je tako društvo orijentisano da ne gleda ka boljitku oko bar zajedničkih interesa - a što je najgore Šapić i ti političari mogu da samo profitiraju marketinški, a oni to ni ne znaju, jer nemaju prave ljude uz sebe.

I što je još gore, vožnja NBG-om - Gandijeva i Ivana Ribara - bez semafora ispada i najbolja čak jer ljudi poštuju propise (osim vozača koji su mi svojevremeno dok sam vozio kola - svirali kada skrećem, stanem i propustim pešaka kome je zeleno). Jedini problem oko semafora su tramvaji u Gandijevoj.

Nego kad već pišem o tramvajima, je l planiraju oni okretnicu da produže do Jakova?
 
Sto se tice te guzve kod grand kafe to je prvo trebalo resiti i spojiti sa kvantasem i grckom ulicom na bezanijskoj kosi i tako pomoci ljudima koji idu ka Surcinu i zive na Ledinama. A sada na Ledinama siguran sam zivi 40 000 ljudi i svakim danom se uvecava broj. A ovaj projekat jeste dobar za Bg i Srbiju ali dole u njivama nikome nece znaciti.
 
Skroz se slažem, to sve pokazuje koliko je Šapić "odličan" gradonačelnik Novog Beograda. Meni je on ok lično, obična figura politička i medijska koju neko koristi, ali on nema veze sa time kako je biti gradonačelnik. Nije za politiku on. Šteta što se okružuje ljudima koji ga usmeravaju pogrešno, on je naivan previše.

Nevezano za njega, bili su ovde ljudi u pravu, moja greška. Izgleda da je opština NBG zapela. Prva parcela na koju ulaze je u državnoj svojini. I druga, ali ima zabeležbu da nije konačna odluka.
Nešto mi je čudno da li čekaju da opština završi sve ili imaju možda problem sa te dve prve na koju ulaze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866836#p866836:2ptglf5b je napisao(la):
Andrejee » Fri Jul 23, 2021 10:42 pm[/url]":2ptglf5b]Skroz se slažem, to sve pokazuje koliko je Šapić "odličan" gradonačelnik Novog Beograda. Meni je on ok lično, obična figura politička i medijska koju neko koristi, ali on nema veze sa time kako je biti gradonačelnik. Nije za politiku on. Šteta što se okružuje ljudima koji ga usmeravaju pogrešno, on je naivan previše.
Ti si naivan ako misliš da je on naivan ili da svesno ne koristi maksimalno političku poziciju/vlast za ličnu korist. Kroz neke poslove i preko poznanika sam imao dodira sa njim pa znam dosta privatnih detalja i čovek je sve samo ne naivan, on po svemu se savršeno uklapa u našu politiku.
 
Jeste, baš mu naivno ostade ona divlja pljeskarnica kod Studenjaka, od rođaka ili koga, koju kobajagi Vesićevci krenuli ruše pre 3-4 godine...
 
Screen-Shot-2021-07-25-at-5-49-31-PM.png
 
Sve u surčinskoj opštini fino napreduje,ali trasiranje na Bežaniji nikako da počne.
 
Ja mislim da smo svi ovde neobavesteni, mozda se put tu zavrsava, ne ide dalje. Ima li kakav putić za ukljucenje, da pitam za svaki slucaj :) ;)
 
Ne bih rekao da će se tu put završiti, eksproprijacija ubrzano teče na celoj trasi kroz Donje Polje na teritoriji Bežanije, i oba kraka buduće saobraćajnice, i ka JG i ka Vojvođanskoj.
 
Бежанинац, зашто још не почињу ,шта се чека?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866976#p866976:2cuy67oy je napisao(la):
Piccolo » Sub Jul 24, 2021 6:55 pm[/url]":2cuy67oy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866836#p866836:2cuy67oy je napisao(la):
Andrejee » Fri Jul 23, 2021 10:42 pm[/url]":2cuy67oy]Skroz se slažem, to sve pokazuje koliko je Šapić "odličan" gradonačelnik Novog Beograda. Meni je on ok lično, obična figura politička i medijska koju neko koristi, ali on nema veze sa time kako je biti gradonačelnik. Nije za politiku on. Šteta što se okružuje ljudima koji ga usmeravaju pogrešno, on je naivan previše.
Ti si naivan ako misliš da je on naivan ili da svesno ne koristi maksimalno političku poziciju/vlast za ličnu korist. Kroz neke poslove i preko poznanika sam imao dodira sa njim pa znam dosta privatnih detalja i čovek je sve samo ne naivan, on po svemu se savršeno uklapa u našu politiku.

A tako fino deluje i ranjivo, a zapravo vuk u jagnjećoj koži. Da, ja sam naivan. Mada, još čim se dočepao Novog Beograda kružila je priča da je Vučićev čovek.
Razumem ja sve to oko nelegalnih radnji, ali ako on misli da mu je uspeh to ako radi nešto nelegalno i ako krade, onda mogu samo da se smejem kakvu budalu pravi od sebe. Naglašavam ako radi to loše, jer ne znam.
Hajde pristoji to Vučiću, Stedanoviću i tin estradnim političarima, ali njemu to ne ide, blamira se kao osoba. Kako god, njegova stvar, ionako ne bih glasao za njega nigde, jer realbo ništa nije uradio, a Novobeograđani se prosali za reketaški (naglašavam da nije, ali da je moguće) popust članskom karticom novobeogradakom po kafićima.
Pa i kad je naselio sve spodobe po Novom Beogradu gradnjom ovih luks zgrada veeeoma "pristupačnih" za "finu" elitu koja preko članske kartice obrće novac i kupuje to. Čudi me da nisu smestili Bg ispod vode na NBG strani.
Mene bi uglavnom bio blam na Šapićevom mesto, jer zaista nisam mislio da je moguće da se spušta na taj nivo. Kontao sam da je bio Vučićev čovek iz političkih interesa, ono kao "ne budi prijatelj, ali ne budi ni neprijatelj", polagao sam neke nade u njega, ali realno sam naivan i to se pokazalo u onom Utiaku nedelje i kad se spojio sa Vučićem.
Ali mene bi bilo sramota zbog ovoga. On je sportista slavni, šta će mu to brukanje u životu? Ok, dobija neke pare, ali više kvaliteta ljudskog ima čistač u Gradakom Zelenilu koji samo radi svoj posao i ne čini nešto loše nego Šapić (ako čini nešto loše).
Nepojmljivo je da može da se sroza toliko jedan sportista. Ok, i Udovičić je sigurno se već srozao, otkud znam, mada Udovičić je bar u svom resoru, možda ima neka taina veza između njih dvojice, ali šta god da je, čovek se blamira tim kioskom spomenutim, ljudi mu se smeju još, joj kad se setim i onda u Utisku nedelje, nisam gledao, ali je nešto pretio silom kao mrcina Jeremiću valjda.
Pobogu, neka shvati na vreme da se blamira kao čovek i nek se pokupi iz politike, jer to ako ima neki ekstra prihod ili milione evra npreko stranačke veze je blamiranje za jednog sportistu, ove ostale razumem, ali njega ne. Meni je on bar smešan ako misli da je to životni uspeh. Verovatno sam jedina osoba kojoj je Šapić toliko smešan.
Uz njegove trenere i kolege bivše koji, oni ljudi pravi, ga verovatno žale kad vide šta radi. I meni ga je žao što se izgubio u prljavštini politike, ali ok, njegov izbor je to da učini i to svestan. Ne bi mu škodio neki duhovni guru iskreno, jer ako već hoće da bude u politici, može da bude "Brutov sin" Vučiću odjednom, kao i što je ovaj Šešelju samo za javnost bio, tako to ide, sve se vraća. Ali ne zbog toga, nego neka bude Brutov sin da bi uradio nešto dobro, a to je vladavina prava, nešto impozantno da uradi u socijalnom smislu za građane. Da bude poznat po npr. novom Tašmajdan parku na Novom Beogradu. Ma gdeee, on je nesposoban toliko da ne može ni da poploča ulicu viaoki frekventnu za prelaz. :lol: :lol: :lol: Hajde, molim se za Šapića da se promeni, jer nada umire poslednja.
Pre su političari krali pare i onda pravili zadužbine da se operu kao jer su svesno znali da čine loše, a sad samo kradu i ne misle ni ne znaju da je to loše. Pa kako ih nije sramota? Što je najgore, to je smešno, koliko egoističan treba da budeš da bi dopuštao celoj naciji da ti se smeje. Čak i SNS svi mu se smeju, jer su svi tamo zbog svojih interesa, a ako on misli da ga neko voli od ljudi, to onda mogu biti samo neke babe neupućene.
Baš sam se razočarao u Šapića, a delovao je slatko tako zbunjen kao da ništa ne zna, kad on ispao dijabetes teški.
Napomena: sve ovo je napisano sa isključivo političkom konotacijom s obzirom da se radi o estradnoj ličnosti.

Bežaninac, piši ponovo ako se setiš i hoćeš. Mada, sređeno je ono skoro, dosta zavisi ipak od toga da li znaš nešto, jer za Boga miloga neću da budem kao Šapić da mi se cela nacija smeje.

Što se tiče izgradnje ovoga, ni meni kao insajderu nije jasno šta se dešava i gde je zapelo i što, ali dugo traje.
 
Ok, izvinjavam se, malo se raspišem, ne mogu da editujem, mislio sam na vezu između njega i Udovičića na konto vaterpola da se znaju odatle, pa su možda planski ušli zajedno u SNS, a Šapić kao što smo videli krao glasove od ostale opozicije i pretvarao se. U svakom slučaju, imao sam velike nade od njega, a ispalo je ne samo ništa, nego gore i od ništa.

Nego, oko teme, idu neki kamioni uživo prenosim, pre par sati su išle ovim delom gde je trasirano, mašine stoje, i dalje je NBG u lokdaunu.
 
Ovo do NBg stoji već mesec dana, posle će dođe Mona ih bičuje ajde budite vredniji, radite noćnu smenu i sl. A evo da su oni odradili svoj posao na vreme, sve bi se radilo normalno, a ne posle kašnjenja, veći troškovi ili pritisci sbrda sdola. Da sutra ne bi bilo tih problema, mora na vreme, danas da se adekvatno radi.
 
Ne znam zašto nisu kreneli, ali znam da su mnogi vlasnici na Novom Beogradu otišli na sudske parnice. Znam i da se ruše kuće nekima. Verovatno čekaju da se ceo NBG reši, ali mogu slobodno da krenu na prve dve parcele i još par njih posle, jer vidim da su državne. Mada, to "državne" - iz opštine RGZ-a su radili svašta povodom toga.

Juče sam iz druge ruke saznao da su ušli na teritoriju NBG-a, čuju se mašine i danas iz prve ruke.

Mona je Momirović?
Ne bih branio opštinu, ali radili su sve ponude sa JP Putevi Srbije, žalbe su išle Ministarstvu finansija ili nekim drugim organima. Generalno su spori iz opštine, ali ne učestvuju samo oni u ovome. Eto, opet vidimo Šapića kako rukovodi opštinom, ne može ni to da završi. Ovo stoji jako dugo realno, možda odlažu politički namerno pa da otvore pred izbore sledeće godine put.
 
Teško mi je da proniknem u razlog zastoja na NBG. Čak i da su neki bivši vlasnci ušli u sudske sporove o visini naknade - to ne odlaže izvršenje eksproprijacije.

Ono što znam, i što potencijalno može biti uzrok zastojima je, hajde da se tako izrazim, višegeneracijski zamršena vlasnička struktura velikog broja parcela u bežanijskom ataru.

Navešću primer - ista zemljišna parcela se nasleđuje iz generacije u generaciju, sa velikim brojem naslednika (negde čak dvocifrenim), realno je obrađuje jedan čovek, a i dalje se vodi na pradedu koji je umro sredinom prošlog veka. Tu onda treba inicirati i sprovesti gomile ostavinskih postupaka, da bi se vlasništvo "raščivijalo", i naslednici postali suvlasnici parcele, koji tek onda mogu biti eksproprisani i isplaćeni.

Ta inicijativa sada pada na opštinu, jer to nisu blagovremeno uradili nesavesni domaćini. Znamo koliko nam je pravosuđe ažurno u vođenju predmeta, a možemo samo da zamislimo kakve unutar-familijarne peripetije mogu tek nastati iz ovih nerešenih vlasničkih odnosa, što će se sigurno odraziti i na brzinu rešavanja ostavinskih rasprava.

Dosta spekulišem i hipotetišem, ali poznavanje terena mi daje za pravo da ovo iznesem kao moguć i umereno verovatan uzrok.
 
U jednom postu sam postavio video gde Momirovic govori da je problem toplovod i da ce to biti reseno krajem septembra.
 
Vrh