Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Нејасно ми је што су табле на прилазима кружном току са послогом жуте боје. Требале су све да буду беле боје.
 
Vraćam se danas biciklom iz pravca M. Velikog ka NBGD. Prvi semafor se prebacuje u jednom trenutku na crveno. Vozač audija se malo zaneo i dok je ukapirao da treba da koči, već je bilo kasno. Stao je, ali tri dužine automobila od zaustavne linije. Dakle, debelo je prošao na crveno. Izgleda da će ovoga biti sve češće, jer mnogi naviknuti na 130 km/h na autoputu, sada treba da se prilagode magistrali na kojoj su semafori.
 
20230417_174212.jpg
20230417_174315.jpg
20230417_174433.jpg
20230417_174508.jpg
20230417_174634.jpg
20230417_174720.jpg
 
Vraćam se danas biciklom iz pravca M. Velikog ka NBGD. Prvi semafor se prebacuje u jednom trenutku na crveno. Vozač audija se malo zaneo i dok je ukapirao da treba da koči, već je bilo kasno. Stao je, ali tri dužine automobila od zaustavne linije. Dakle, debelo je prošao na crveno. Izgleda da će ovoga biti sve češće, jer mnogi naviknuti na 130 km/h na autoputu, sada treba da se prilagode magistrali na kojoj su semafori.
Ovom narodu treba mnogo više semafora i ležećih policajaca na svakom koraku, obzirom koliko se bahato vozi.
 
Vraćam se danas biciklom iz pravca M. Velikog ka NBGD. Prvi semafor se prebacuje u jednom trenutku na crveno. Vozač audija se malo zaneo i dok je ukapirao da treba da koči, već je bilo kasno. Stao je, ali tri dužine automobila od zaustavne linije. Dakle, debelo je prošao na crveno. Izgleda da će ovoga biti sve češće, jer mnogi naviknuti na 130 km/h na autoputu, sada treba da se prilagode magistrali na kojoj su semafori.

Za šta da se prilagode? Pa to su obične budale koje ne bi trebalo ni da imaju vozačke dozvole, ja sam prošao prvi put pre par dana i ništa tu nema problematično ako voziš normalno i poštuješ signalizaciju.
 
Za šta da se prilagode? Pa to su obične budale koje ne bi trebalo ni da imaju vozačke dozvole, ja sam prošao prvi put pre par dana i ništa tu nema problematično ako voziš normalno i poštuješ signalizaciju.
Da, tako je. Ali povuče te nov asfalt, širina saobraćajnice i eto belaja. Ne mislim ovde konkretno na nas koji se držimo propisa. Pričam u opšte.
 
Izgleda da ce uskoro da krene rusenje (cuo od coveka iz vodovoda) onog njihovog objekta uz surduk povise servisa, tako da se nadam da se tu definitivno nesto desava tj pomera sa mrtve tacke
 
Premalo.
Ovde gde zivim postoji praksa mobilnih kamera, pored toga sto ih ima fiksnih gotovo u svakoj ulici/onakve kakve su nekolike bile instalirane I u Beogradu sto mere brzinu I prolaz na crveno/.
Te mobilne su instalirane u SUV vozilu, nesto slicno kao ona vozila sto snimaju parkiranje po Beogradu. Parkiraju se negde na zelenu povrsinu, postave signalizaciju I igra cikica igrice na telefonu. Posle par sati promeni lokaciju. Po brojevima na autu mislim da ih ima preko pedesetak. Posle nedelju dana dobijete cestitku sa tacnim podatcima o vremenu, lokaciji I vasoj brzini.
Naravno kazne pocinu od 240$ pa na vise plus kazneni poetics, pa izvolite...
E zato ovde ima na godisnjem nivou mnogo manje poginulih nego u Srbiji iako je tri ipo puta vise stanovnika. Da napomenem da je limit na ap 110km, ali se tolerise nezvanicno desetak km.
 
Da ne bude da tražim veću represiju od države, ali mislim da je kontrola brzine veoma opravdana.
Ako voziš brzo, doviđenja.
Bahata vožnja je opasnija od brze, ali se teško otkriva i dokazuje, a i onda je brzina glavni dokaz.
 
Vrh