Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

7E4A03EC-3FE1-451C-A18D-15A808997D08.jpeg


Овде се савршено види какав је креенизам ова саобраћајница. Уместо да су се Јурија Гагарина и Војвођанска настављале право и давале простор и потпору даљем ширењу Новог Београд у будућности, направили су ову кривудаву саобраћајницу која је буквално зачепила даље било какво смислено развијање Новог Београда на ту страну,
 
Овде се савршено види какав је креенизам ова саобраћајница. Уместо да су се Јурија Гагарина и Војвођанска настављале право и давале простор и потпору даљем ширењу Новог Београд у будућности, направили су ову кривудаву саобраћајницу која је буквално зачепила даље било какво смислено развијање Новог Београда на ту страну,

Jedino smisleno razvijanje je investitorsko razvijanje, tako da je sve u redu, taman ne moraju da se muče oko širokih ulica sa širokim zelenim pojasom.
 
Ima i izmedju Pirota i Dimitrovgrada na magistralnom putu ogranicenje 100 od petlje Pirot Istok do ulaza u Pirot starim magistralnim putem
 
@astrodule Bilo je od Batocine prema KG 100 km/h ne mogu da se setim dokle a obicna magistrala,dve trake.
Nije bila obična magistrala nego motoput, kao i onih 5km ka Prokuplju od autoputa.
Na starom putu bratstva i jedinstva je isto bilo 100km/h.
Kroz Grčku od Evzonija do Soluna na deonoci 2x(1+z) je i sada 110.

Viđao sam 90km/h ograničenje po Vojvodini, koliko se sećam od Kovina na Beloj crkvi.
 
@Pendolino Uf,moze biti,nisam siguran. Ne secam se ovog znaka
Мотопут.png
,ali secam se da je bilo 100 km/h malo posle napletne rampe.
To je bilo pre pocetka ovih radova na tom pravcu,dakle samo po jedna traka.
 
Poslednja izmena:
На државним путевима ван насеља управљач пута може повећати ограничење брзине највише до 100 km/h, али морају се стећи одређени услови (ширина пута, банкине, објекти поред пута итд).
 
Takav plavi znak, put rezervisan za motorna vozila, je bio na početku novog puta za Obrenovac sa ograničenjem 100 km/h. A od zaštitno odbojne ograde, dupla puna linija na sredini izmedju dva smera. Mogli su i avioni tu da sleću komotno.
 
Kad se ocekuje pocetak radova na kraku ka ulici Jurija Gagarina ?
Pozdrav iz CG.
 
Kakva je situacija sa gužvama u Surčinskoj poslednjih dana?
 
Kakva je situacija sa gužvama u Surčinskoj poslednjih dana?

S tim što je saobraćaj u Surčinskoj u delu kroz surduk sada još gori. Do sada smo imali kolonu uzbrdo zbog semafora na vrhu brda kod Granda, a sada, po prvi put ikada, imamo i kolonu u surduku i u suprotnom smeru, od vrha brda do kružnog toka. Znači totalni čep.
 
Sjajna fotka. Koliko očigledna kapitulacija države, onda kada treba uraditi papiroloski relativno komplikovan mini projekat, ali samo u javnom interesu, bez previše miliona za kick back.

Ovamo su mogli da otmu celu obalu reke, kada su lično bili zainteresovani.
 
Kakva je situacija sa gužvama u Surčinskoj poslednjih dana?
Za ostale ne znam ja sam poprilicno zadovoljan (prezadovoljan cak...)
Ranije sam morao da krecem oko 7.20 od blizine Jovanja da bi do 8.00 sa sigurnoscu stigao i odveo dete u skolu na Bezanisku Kosu sve posle tog vremena desavalo se da kasnim, sad krecem oko 7.40
I nijednom nisam putovao vise od 20.00 min... (Prosek 15min...). Verujem da nije ista prica ko ide prema blokovima...
 
Kao što smo ovde i predviđali, nakon puštanja magistrale u promet svi veći radovi su stali. Ni jedna bočna veza sa Vinogradskom trenutno se ne radi, krak ka jG nije započet (i pored čestih najava za maj!), ne radi se ništa oko kružnog toka kod Lidla, ne radi se ništa na rušenju parnog početka Vinogradske, kao ni na rekonstrukciji savskog dela uništene ulice od Surčina do keja.

Knjiška kampanjska družina - posle velikog sprinta sledi antiklimaks i meseci i meseci potpune neaktivnosti. I tako uvek.

Ono što možemo da doprinesemo je da podsećamo i pozivamo na odgovornost!
 
Kao što smo ovde i predviđali, nakon puštanja magistrale u promet svi veći radovi su stali. Ni jedna bočna veza sa Vinogradskom trenutno se ne radi, krak ka jG nije započet (i pored čestih najava za maj!), ne radi se ništa oko kružnog toka kod Lidla, ne radi se ništa na rušenju parnog početka Vinogradske, kao ni na rekonstrukciji savskog dela uništene ulice od Surčina do keja.

Knjiška kampanjska družina - posle velikog sprinta sledi antiklimaks i meseci i meseci potpune neaktivnosti. I tako uvek.

Ono što možemo da doprinesemo je da podsećamo i pozivamo na odgovornost!
Ima samo jedna dobra stvar u ovoj celoj prici (tj deonici plus t6 i njenoj okolini Nbg, Bezanijska kosa...) Sto je ona sama po sebi vezana za Aerodrom koji je sada opet privatni (tacnije iznajmljen na mnogo godina...). A kad kazem vezana za Aerodrom mislim ugovorom i novcano. Pa tako znamo da Aerodrom mora da ima auto put (ili makar moto put sa 4 trake sa obe strane Aerodroma tacnije obe strane istog), mora da ima prugu, ne bi me cudilo i metro itd... Ko je citao i raspitivao se o ugovoru zna mnogo bolje od mene malar ovaj deo dostupan javnosti... Znamo da se gradi nac. Stadion ili sto je mozda i bitnije novi sajam za Expo 2027 mislim da je iduca godina godina za prijavu i prikaz(prikaz necega i dobijanje nekih sredstava pretpostavjam...). Mnoga uredjenja terena i gradnja na istom su vec usvojena u sluzbenom Glasniku ove i zadnjih par godina... Tako ako se nesto i bude gradilo u narednom periodu (par godina) to ce biti po meni bas ovaj deo (opet kazem samo zbog tih ugovora gde su verovatno penali ogromni...). Ako se kojim slucajem dobije Org Expo Sajma do 2027 bi verovatno vecina ovoga i bilo do tada zavreseno... Jel realno u km tu i nema sta mnogo da se gradi i radi treba samo da se pljusne prava lova sa otkup zemljista...
 
Ako se kojim slucajem dobije Org Expo Sajma do 2027

Druže, da li ti znaš kakva je trenutna pozicija Srbije u okruženju i svetu? Kakav Expo, pusti taj Pink & Happy narativ...

Ovde je obećavano šta će konkretno da se radi od 1.5. Toga nema. Pusti šarade, fokus treba da bude na svesnim lažima u javnom prostoru i tome da li na to pristajemo kao javnost ili ne, bajke ostavimo deci.
 
Druže, da li ti znaš kakva je trenutna pozicija Srbije u okruženju i svetu? Kakav Expo, pusti taj Pink & Happy narativ...

Ovde je obećavano šta će konkretno da se radi od 1.5. Toga nema. Pusti šarade, fokus treba da bude na svesnim lažima u javnom prostoru i tome da li na to pristajemo kao javnost ili ne, bajke ostavimo deci.
Druze znam trenutnu poziciju Srbije u okruzenju i svetu isto koliko i ti tj nemam pojma nit me zanima previse, jer ne mogu previse da uticam na istu. Ono sto znam da kad se nesto gradi da se odlicno mulja i krade sto veca gradnja veca sansa za muljanje i kradju vece love... Stvarno ne znam sta je tvoj fokus i dal pristajes na to niti me zanima. Ako ocekujes datum kao sto se na televizijama pominju koje upravo meni pominjes gore onda ne znam sta da ti kazem osim obecanje ludom radovanje (vise mi se puta desevalo nazalost, najgore sam prosao sa nadom za autoput zr-bh jbg...). Ono sto pricam je cista objektivnost na date okolnosti i kraj gde se i koji se gradi bez subjektivne mrznje prema onima koji grade(koje itekako imam kao i vecina ovde pretpostavljam...)
 
Vrh