Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Rade svi semafori, Ukupno 5 je pušteno u rad - tri na glavnom pravcu i dva u zoni petlje sa putem za Surčin.
 
U većini kružnih tokova je nepotrebna. U ovome pogotovu. Tako se brzo prodje da vremena za prestrojavanje po trakama nema. Standardna pravila kretanja uz davanje žmigavca su dovoljna.

Као возач који поштује правила саобраћаја, не бих се сложио. Ако би се сви престројили пре уласка у кружни ток, као што хоризонтална и вертикална сигнализација пре уласка у кружни ток са нове саобраћајнице казује, за престројавање у самом кружном току нема потребе, а добија се дупло већи капацитет кружног тока, него ако се све стихијски сведе у једну траку. Уосталом уласци и изласци из кружног тока имају по две траке (осим Сурчинске), тако да две траке у кружном току имају смисла. Овако остаје само још једна паланачка раскрсница. А кад буде гужва и колапс у кружном току, направиће се две траке саме од себе, а можда и три, јер ће сви гледати како да се више набију у што мањи простор.
 
To ima savršenog smisla gde su kružni tokovi velikog promera. Kod nas su jako mali a pogotovu ovde gde du ulice ipak dovoljno široke da se naprave trake za prestrojavanje pre ulaska. Ovde kod nas se provede premalo vremena u KT da bi se i trakama bavili.
Izuzetak je svakako Slavija zbog kompleksnosti i opterećenje kao i elipse kod Arene zbog većeg promera, oblike i jednosmernih prilaza sa AP. Tu trake svakako imaju smisla.
 
Prošao sam upravo. Utisci:
Pozitivno:
Put je odličan, zaista.
Iako je prvi dan, iako se radi o potpuno novom pravcu, itekako ima vozila.
Veliki dan pre svega za Surčin i Obrenovac.
Takođe je odlična veza i ka Novom sadu, pa čak i ka Nišu za jedan deo NBG.

Neutralno:
Semafori nisu problem, niti će biti, bar još 10 godina.

Negativno.
Kružni tok. Nekako mi deluje da je to moglo bolje.
Petlja Sučin. Ne sviđa mi se. Eto tako.

Najnegativnije:
Šta bre ovde košta $70,000,000?!
 
Poslednja izmena:
Pa valjda Yang Liwei-a :)

E, sad ozbiljno, imamo opet, po drugi put priliku da budemo jedini grad koji bi imao raskrsnicu ulica Jurija Gagarina i Nila Armstronga.
Ili makar ove ulice jednu do druge....

До пре пар деценија биои смо град са раскрсницом Булевара Лењина и Џона Кенедија.
 
Na web verziji jeste, na androidu još nije;
Na web verziji fali petlja Surčin, kao i veza sa Vinogradskom
Na iOS jeste ubačeno ali isto bez petlje Surčin. Zanimljivo je da magistralu prikazuje sa dve odvojene trake dok A2 sa samo jednom trakom:

IMG_2388.png
 
Jel zna neko koliko će koštati spajanje sa Jurija Gagarina, a koliko novi kružni tok?
 
Šta kažu, kako je prošao jutarnji špic na kružnom toku?
 
Od petlje Surčin do buduće raskrsnice sa Jurija Gagarina 80, od te raskrsnice do kružnog toka 50.

Нетачно.

80 је глобално ограничење, 50 је код свих раскрсница, а такође и од раскрснице за Ледине до кружног тока, где стоји знак насељено место, те је самим тим ограничење 50.
 
Jel zna neko da li na novom putu dozvoljeno kretanje teretnjacima?
 
Jedno pitanje, za nas nedovoljno obaveštene:

ako se krene kolima "turistički" u razgledanje novog puta iz smera kružnog toka u Vojvođanskoj prema obilaznici, gde, na kom mestu, na koji način može da se okrene i vrati nazad istim putem?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ftj
Jedno pitanje, za nas nedovoljno obaveštene:

ako se krene kolima "turistički" u razgledanje novog puta iz smera kružnog toka u Vojvođanskoj prema obilaznici, gde, na kom mestu, na koji način može da se okrene i vrati nazad istim putem?

Ja krenuo po principu lako ćemo i završio u ostružnici jbg.

neki utisci:
-Još nisu skinuli precrtane znakove za Novi Beograd, kako iz pravca autoputa tako i iz vojvođanske.
-ljudi ne znaju da treba da se vozi skroz desnom trakom na putu van naseljenog mesta
-gužva na kružnom toku iako je bila nedelja 10 ujutru
-semafori za sad ne prave problem
-ima solidno ljudi na pešačko biciklističkoj stazi
 
Ja krenuo po principu lako ćemo i završio u ostružnici jbg.

neki utisci:
-Još nisu skinuli precrtane znakove za Novi Beograd, kako iz pravca autoputa tako i iz vojvođanske.
-ljudi ne znaju da treba da se vozi skroz desnom trakom na putu van naseljenog mesta
-gužva na kružnom toku iako je bila nedelja 10 ujutru
-semafori za sad ne prave problem
-ima solidno ljudi na pešačko biciklističkoj stazi
Zašto treba da se vozi skroz desnom trakom?
 
Vrh