Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Može li da se skrene na novi put kod prve veze, viđam aute kako se uključuju na kružni tok sa novog puta, a i na snimku vidim da tamo treperi žuto na semaforima?
 
7402A06F-6C77-4EFA-A79C-728D400CB55D.jpeg
 
Gledah sa sprata iz Lidla, dok je pljuštala kiša, kako teodolitima mekraju tu stranu kružnog toka pod barama.
Možda će i pokušati da poprave u narednim danima (ja naivni optimista).
Možda je i ti razlog zašto je kružni tok i dalje sužen plastičnim barijerama?

Pošto je pljuštalo, nisam fotografisao da se vidi koliko automobila je nakrcano na prostoru između zgrada u bloku.
Ovu površinu između zgrada i ulice bi morali da pretvore u novi, uređeni parking.
 
Рекао је данас Вучић да ће у наредних месец дана да се пропири кружни ток
 
Nema ništa od proširenja kružnog toka još najmanje par godina.
Prvo mora da se spoji produžetak iz Jurija Gagarina, a to ko zna kad će.
Izjave političara treba shvatati kao da su komedijaši. Tj, za zabavu širokih narodnih masa.
Mi sami valjda znamo što je moguće i kakva je realnost.
Da neko kaže u sledećih tri godine će uraditi T6, to bi bila realnost. I ja bi bio ok sa tim. Mada se nebih kladio na to.
 
Nisam ocekivao idealno ali ovo je u najmanju ruku skandalozno...voda uvek pokaze sto se kaze...Neverovatno...kao da nema slivnika a pratili smo da su ih kopali i stavljali slivnike,e sad zasto voda nije otisla u njih,pitanje je za nekog strucnijeg od mene. Super...
 
Govori se o skraćivanju od 20 minuta (Čačak) za stanovnike Novog Beograda, ali čisto sumnjam, ja sa Fontane (Novi Beograd) teško da ću skratiti i 5 minuta jer treba doći kroz Tošin Bunar do Jurija Gagarina i uključiti se, dok na Autoput za Zagreb ulazim za manje od 2min...
 
Govori se o skraćivanju od 20 minuta (Čačak) za stanovnike Novog Beograda, ali čisto sumnjam, ja sa Fontane (Novi Beograd) teško da ću skratiti i 5 minuta jer treba doći kroz Tošin Bunar do Jurija Gagarina i uključiti se, dok na Autoput za Zagreb ulazim za manje od 2min...
Ti sa Fontane ne ideš na JG, već samo kroz TB i VJV. Uštedeš neko vreme sigurno.
 
Za stanovnike savskih blokova skraćenje u redovnom stanju je oko 15ak minuta. Kada je na E70 gužva, a sada je sve češća i sve duža, skraćenje ce biti i veće. Merio sam i pisao o tome u ovoj temi.

Ako sreću ne pokvari KT.

To što u nedostatku projekata posvećujemo ovoliko pažnje ovoj vezi od 7km, ne znači da je ona rešenje od značaja za ceo grad. Predstavljaju je dužom i značajnijom iz sebičnih razloga ličnog političkog profita. Jer prolazi.
 
Govori se o skraćivanju od 20 minuta (Čačak) za stanovnike Novog Beograda, ali čisto sumnjam, ja sa Fontane (Novi Beograd) teško da ću skratiti i 5 minuta jer treba doći kroz Tošin Bunar do Jurija Gagarina i uključiti se, dok na Autoput za Zagreb ulazim za manje od 2min...
Tu osnovnu matematiku ne mogu da savladaju ni forumasi koji se trude, a kamoli politicari koji svoj osnovni posao shvataju kao medijsku kampanju ekstremnog laganja. Ne pomaze ni licno iskustvo, ni gugl, nece pomoci ni da okacis snimak.
Benefit ove deonice je sto ce da se podeli saobracaj pa nece biti (tolika)guzva na autoputu, posebno u spicu. Vremenska usteda za vecinu gradjana je zanemarljiva ili ne postoji. To jest, vremenska usteda ce se ogledati u tome da ne ides 60 pored zmaja nego 90.

Ovo o 20 minuta je ipak previse glupo i za Srbiju. Sa celog Novog Beograda je starim autoputem+obilaznicom potrebno 20ak minuta do tacke spajanja sa novom saobracajnicom.
Znaci danas je pusten u rad teleport.
 
U tom delu nema slivnika jer izvedeno resenje spajanja ne odgovara projektu i vazi za “privremeno”. Ako pogledate snimke u tom delu nisu ni postavljene cevi za odvodjenje atmosferskih voda. Kad se bude radio isprojektovani kruzni tok postavice se i slivnici. Koliko dugo ce to biti “privremeno”, ostaje nam da vidimo.
 
U tom delu nema slivnika jer izvedeno resenje spajanja ne odgovara projektu i vazi za “privremeno”. Ako pogledate snimke u tom delu nisu ni postavljene cevi za odvodjenje atmosferskih voda. Kad se bude radio isprojektovani kruzni tok postavice se i slivnici. Koliko dugo ce to biti “privremeno”, ostaje nam da vidimo.
Hvala 🙏

Što se kaže 99% završen projekat. ;)
 
@Miksa Razumem sta kažeš, ali to je samo kapitulacija jeftinog populizma pred novom realnošću.

A ona (kapitulacija) ne širi kišnu kanalizaciju u savskom polju sama od sebe.
 
Bice kolaps kad se bude radio kruzni tok jer nijedan pravac ka Surcinu tih mesec dana nece postojati. Al to mora da se uradi i daj Boze da krenu sto pre kao sto je rekao Vucic. Bice otvoren samo put iz Nedeljka Gvozdenovica mogu misliti sta ce to biti. A nema drugog resenja jednostavno neka ljudi ukljuce mozak tih dana i idu preko aerodroma ko gde mora. Grcka ulica i Jurija Gagarina prilaz ovoj saobravajnici sigurno nece pre kruznog toka biti uradjeni.
 
Ne znam zašto ljudi koji žive u Surčinu ne idu autoputem do Dobanovačke petlje, nema radova i semafora i nije neka razlika u kolometraži...
 
Јавља ми се следеће:

- Нови кружни ток ће се радити фазно под половичним саобраћајем од јуна до септембра.
- Крак ка Јурија Гагарина почеће да се ради такође у јуну, и биће завршен у мају следеће године.
- Крак ка ЈГ ће понети назив: улица Кинеско-српског пријатељства.
- Радови на вези са Т6 и вези са Грчком улицом ће почети следеће године и та веза ће прорадити у мају 2025.
 
Vrh