Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Беше и овде расвета на разделном острву?
 
Ma mene nervira logika... koja je logika ograničenja od 80km/h na celoj deonici?
Šta je projektant mislio?
Je li ima nešto što ne uzimamo u obzir možda?

Širina puta - nije
Krivine - nema ih
Zaštitne ograde sa strane - urađene
Neravan i oštećen asfalt - nije, sve je novo...

I šta je sad problem da ograničenje bude 110 npr do polovine deonice?

Ne razumem stvarno...
Jel te taj opis podseca na autoput kroz beograd. Ima sve sto si naveo, a ogranicenje je 80. Koliko cukanja tu ima i pri ovoj nizoj brzini, zamisli da je podignu na 110 recimo. Jel bi se osecao bezbednije.
Takodje verujem da ova deonica nece imati zicane ograde sa strane da stite od zivotinja, jer kao sto je neko pomenuo za koju godinu, mozda deceniju, ovo ce biti samo gradski bulevar.
 
Stanje od juče oko 17h

16.3.2023.

20230316_163656.jpg
20230316_163703.jpg
20230316_163756.jpg
20230316_164128.jpg
20230316_164134.jpg
20230316_164718.jpg
20230316_164724.jpg
20230316_164743.jpg
20230316_165301.jpg
 
Ne znam sto se ovoliko zapelo da se zavrsi ovo za 10 dana, ovo realno treba jos dva meseca da bi sve bilo u fulu. Tu mislim na kruzni tok, zvucne barijere sa strane obecane desno od kruznok toga, zatim prikljucci sa Vinogradskom sam prva je gotova. Cak i ovo da asvaltiraju samo nije realno za 12 dana, plus treba se sredi i ocisti sve. O povezivanju Vinogradske i Surcinske tek da ne pricam nije ni na vidiku. Ustvari veza postoji Vodenicarska i Ana Karenjina 🙃
 
Nije 10 nego 14 dana.

Stvarno je našem narodu teško ili nemoguće ugoditi.
Jednima smeta što se kasni, drugima što su ubrzali radovi ..., tećima neznam šta već.
 
Poslednja izmena:
Sada ce da ispadne da su herojski odradili ovo za 10 dana, a zaboravljaju se meseci i meseci kada nisu mogli da trasiraju 2 metra.
Zaboravlja narod sve, bice svecana traka, aplauz, malo sprdnja svevisnjeg na racun nekog dezurnog cirkuzanta (ovoga puta tipujem na vesaru) klopa za prisutne i novinare i to je to.. Idemo dalje. Zaboravih verovatno ce se pricati kako je kriza i kako mi jedini gradimo u evropi ove godine.
 
Baš sam pričao sa jednim starijim čovekom, koji živi i radi u Crnoj Gori, a porodica mu živi negde na granici sa Hrvatskom u Bosni i Hercegovini, u nekom selu kraj Save. I kaže da svaki put kad se lomata da pretiče, vozi preko ograničenja, obraća pažnju da ga policija ne uhvati, dođe mrtav umoran na odredište. A kada uživa u vožnji, obraća pažnju na ograničenje, ušteda mu je celih 15 minuta. Mislim da 15 minuta na 8 sati puta nije stvarno mnogo i da se vremenska razlika ne oseća.

Čak sam i jednom merio od naplatne stanice Obrenovac do Pakovraća. Jednom sam vozio i trudio se da bude sve vreme 130 km/h, a drugi put sam vozio po ograničenju - 80 u tunelu, 100 oko Rudnika. Znate kolika je razlika bila? Pet minuta. Nije to neka značajna ušteda da se toliko drami, koliko se ovde na sav glas urla.
Sličan eksperiment je svojevremeno radio pokojni Mirko Alvirović do Zlatibora. Išao je sa dva patrolna vozila. Jedno je poštovalo ograničenja, a drugo je išlo malo brže od ograničenja. Razlika je bila 15 minuta. Tako da na ovoj dužini od 7-8km, razlika je u sekundama. A kazna od strane milicije... Ma zašto bi žurili.
 
Ne treba ograničenje 120, ne treba ni 100, ajde sada 80, a kad nabudžimo još 5 raskrsnica i sazidamo zgrade, stavićemo 60. A pošto je razlika u sekundama, možemo i 50 👌 A prvobitni idejni autoput će snizimo na brzi put, pa na magistralu... Sa takvim ograničenjima ovo se obesmišljava, sa 120 okolo Obilaznicom duže 5km će se dobiti na kraju ušteda vremena 0 👏 Ovaj put je zamišljen sa jednom idejom al izgleda će klizi ka nečem sasvim drugom, ka gradskom bulevaru. Veelika je greška sa ovim logičarima što autoput nije nastavio desnom obalom Save, em kraće em da izbegne ove NBg/Surčin lokalne debilizme, tamo teško da bi imao rizik raskrsnice na svakom ćošku kao ovde, i ostala obesmišljavanja prvobitne svrhe povezivanja autoputa sa gradom
 
@Earthmoving

Управо. Направиће од овога исто као што су направили од улице "Аутопут за Нови Сад" од Земуна до Батајнице, само уз једну траку више и мало "елитнији" комшилук.

На крају ће се опет чекати да се уради планирани мотопут Остружница - Обреновац (који ће бити денивелисан), како би се урадила смислена веза (старог) Београда са "Милошем Великим". Да се ја питам, тај планирани мотопут бих унапредио у аутопут и продужио га скроз до Чукаричке падине, по траси садашње Савсксе магистрале уз претварање семафорисане раскрснице са Боре Станковића у петљу и то је то.
 
Nije 10 nego 14 dana.

Stvarno je našem narodu teško ili nemoguće ugoditi.
Jednima smeta što se kasni, drugima što su ubrzali radovi ..., tećima neznam šta već.
Нема ту никаквог угађања. Поента је пљувати по Србији. Тако да, они који пљују увек су задовољни а Србија је увек испљувана. Од својих наравно... лепо.
 
Ma mene nervira logika... koja je logika ograničenja od 80km/h na celoj deonici?
Šta je projektant mislio?
Je li ima nešto što ne uzimamo u obzir možda?

Širina puta - nije
Krivine - nema ih
Zaštitne ograde sa strane - urađene
Neravan i oštećen asfalt - nije, sve je novo...

I šta je sad problem da ograničenje bude 110 npr do polovine deonice?

Ne razumem stvarno...
Ulazak u grad, veća gužva, prestrojavanje. I što je najvažnije, navikao si se na vožnju 130 pa i 150 km/h, tako da mozak treba da se prilagodi na sporiju vožnju, kočenje..
 
Нема ту никаквог угађања. Поента је пљувати по Србији. Тако да, они који пљују увек су задовољни а Србија је увек испљувана. Од својих наравно... лепо.
Evo ga jos jedan po zadatku sto izjednacava nesposobne i korumpirane cinovnike sa Srbijom.
 
Evo ga jos jedan po zadatku sto izjednacava nesposobne i korumpirane cinovnike sa Srbijom.
Да је задатак, јесте. Дао сам себи задатак да волим своју земљу. А то да су неспособни и корумпирани ... па они изградише мрежу путева по Србији што нико није успео за 50 и више година. Мени способнији не требају. Тако да, они нека пљују, ја ћу да волим моју Србију, па да видимо коме ће бити лепше.
 
Да је задатак, јесте. Дао сам себи задатак да волим своју земљу. А то да су неспособни и корумпирани ... па они изградише мрежу путева по Србији што нико није успео за 50 и више година. Мени способнији не требају. Тако да, они нека пљују, ја ћу да волим моју Србију, па да видимо коме ће бити лепше.
U jbt 😂
 
Vrh