Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Kako procenjujete, koje je vreme potrebno da se osposobi obilaznica izbegavanjem kruznog toka u Vojvodjanskoj, tj da se saobracaj pusti kroz Vinogradsku pa levo skretanje kroz novoformiranu ulicu (slika na vrhu strane), koja mi je cini se dovedena pred asfaltiranje? Pored ovoga, jos samo petlja Surcin da se asfaltira ili ima jos neuradjenih delova?
 
Nije, u smislu puštanja opisane veze, neophodan.
 
U prolazu slikano.
Postavili su stubove za table a možds i za semafor na isključenju za Vinogradsku
IMG_20221213_131813.jpg

IMG_20221213_131844.jpg
 
Ne bih da mračim, pre bih popio svetlo.. Ali koja je poenta da se ima lep i funckionalan kružni tok da bi onda nakon koliko metara imali jednu, dve ili tri semaforizovane rasksrnice? Pomenuto je toliko puta ali eto, moram i ja da se zapljunem jer je zaista tragično...
 
Па немају кружни токови много смисла на укрштању са споредним правцима. Једино да се да приоритет главном, али онда би се правио хаос у главама возача који ни ово мало правила не могу да сваре, па бих ја то свакако избегавао колико се може.

И неће бити проблем, фазе за укључења са споредних праваца трајаће кратко.
 
Ako to kratko bude ličilo na semafore u Vojvodjanskoj i Jurija Gagarina, itekakav će problem nastati.
 
Uh,pa tamo su cak obelezene i bele razdelne linije po asfaltu!To bi stvarno za malo bilo gotovo do nove godine da nije ovih zadnjih 300 metara.
 
Navijamo za to parcijalno puštanje u promet, preživjećemo tih nekoliko mjeseci 400m Vinogradske do uključenja. 😎
Ako bi pustili parcijalno, kako bi se prislo ukljucenju kad kruzni tok treba da raskopaju? Ako sam dobro shvatio centar kruznog toka se pomera nego sto je trenutno, to znaci rekonstrukcija i zatvaranje...
 
Ako bi pustili parcijalno, kako bi se prislo ukljucenju kad kruzni tok treba da raskopaju? Ako sam dobro shvatio centar kruznog toka se pomera nego sto je trenutno, to znaci rekonstrukcija i zatvaranje...
Raskopavaće kružni tok parcijalno, najverovatnije iz tri dela, takva je generalno praksa kada se proširuje postojeći kružni tok.
 
Imam dva pitanja: za petlju"Surčin"... jel se s te petlje dolazi u centar naselja Surčin...? i gde se stiže kad se budemo isključivali na drugoj petlji...
 
Snimaju isti dan jer nema šta drugo snimaju o gradnji infrastrukture grada (plus Bg obilaznica, mrvice Patrijarha Pavla i to je to)
 
Vrh