Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Pozdrav komšije,
Skoro smo obisli stan (u pitanju je lamela 6) i razocarali smo se pozicijom ventilacije u kupatilu. Kako je ventilacija postavljena ko da je i nemamo.
Da li se jos neko (sem yellowai nas) zalio na isti problem ?
 
Nisam još bio, kada su zvali za lamelu 6 nisam bio u Bg, a sada rade hodnike. Nadam se da ću videti stan pre potpisivanja.
 
Da li ima novosti za kupce koji treba da plate kreditom? Da li su poceli da zovu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601702#p601702:1xmtzk6a je napisao(la):
jovicic84 » Uto Feb 12, 2019 4:11 pm[/url]":1xmtzk6a]Jesu. Lamela 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa sta se desva? Spremili su dokumentaciju za banke i apliciranje za kredite ili?
 
Verovatno zovu nakon zavrsenih merenja stanova, redom po lamelama. Blizu smo kraja :)
 
Kako su meni rekli u Unicreditu, Merin je svim (ili vecini) bankama dostavio dokumentaciju i, parafraziram, zakljucili su neki sporazum koji banke direktno upucuje na njih prilikom prikupljanja dokumentacije (izuzev one dokumentacije koje korisnik kredita sam mora da pribavi, npr. Procenu, zarada...)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ninaa":3w0884rs je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601702#p601702 je napisao(la):
jovicic84 » Uto Feb 12, 2019 4:11 pm[/url]":3w0884rs]Jesu. Lamela 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa sta se desva? Spremili su dokumentaciju za banke i apliciranje za kredite ili?

Spremljena je dokumentacija. Jedino, da bi krenuo u proceduru moras da znas iznos koji uzimas preko kredita. Jer se radi uskoro ponovno merenje gde ce se promeniti malo kvadratura, a sam tim i cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje za one koji su videli i ispitali svoje stanove. Oni mali "zidići" koji odvajaju kujnu od hodnika i dnevnog boravka. Koje su debljine?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
unedfined":24qpbdf8 je napisao(la):
Pitanje za one koji su videli i ispitali svoje stanove. Oni mali "zidići" koji odvajaju kujnu od hodnika i dnevnog boravka. Koje su debljine?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12 cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nicola":3qmnl1j5 je napisao(la):
unedfined":3qmnl1j5 je napisao(la):
Pitanje za one koji su videli i ispitali svoje stanove. Oni mali "zidići" koji odvajaju kujnu od hodnika i dnevnog boravka. Koje su debljine?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12 cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tj 15 izvinjavam se


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601688#p601688:yodhi5c7 je napisao(la):
ZikaBg » Uto Feb 12, 2019 1:21 pm[/url]":yodhi5c7]Pozdrav komšije,
Skoro smo obisli stan (u pitanju je lamela 6) i razocarali smo se pozicijom ventilacije u kupatilu. Kako je ventilacija postavljena ko da je i nemamo.
Da li se jos neko (sem yellowai nas) zalio na isti problem ?

Komsija, ja sam poslao mail Merinu sa svim primedbama koje sam imao. Ubrzo su mi poslali odgovor da ce ventilacija biti resena tako sto ce bojler biti pomeren u levo za 10 cm. Iskreno ne znam da li ce to imati značajnijeg efekta, ali ce svakako biti bolje nego trenutno stanje.

Takođe, kod mene je postojao problem sa polozajem radijatora u dnevnoj sobi. Obecali su mi da ce isti biti izmesten i postavljen na zid gde se nalazi prozor.

U svakom slucaju, rekli su mi da je problem sa ventilacijom u procesu resavanja, ali bi bilo dobro da im svakako posaljete mail.

Pozdrav
 
Ko ce meriti ponovo stan? Mi ili ljudi iz merina? Zna li neko iz iskustva koliko mogu biti odstupanja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602139#p602139:3bi01sya je napisao(la):
cipiripi » Čet Feb 14, 2019 12:09 pm[/url]":3bi01sya]Ko ce meriti ponovo stan? Mi ili ljudi iz merina? Zna li neko iz iskustva koliko mogu biti odstupanja?
Merin radi, odnosno oni koje angažuju za taj posao.
 
Kopanje za toplovod u Dobanovačkoj je gotovo, sve je zatrpano. Nastavlja se od raskrsnice Dobanovačka - Svetotrojčina (kod crkve). Spolja se same zgrade polako privode kraju, maska za klimu je izgleda bila probna jer nisam video da je postavljena nijedna nova osim već uslikane. Par današnjih fotki u nastavku.

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
 
Drage komšije, da li neko ima ideju za organizaciju kuhinje 255x185? Gde je "ugao" kuhinje gore desno. Ne uspevam da smislim ništa pametno gde imam sve potrebne elemente i dovoljnu radnu površinu. Zbog izbočine zide 60x30 gde su cevi za ventilaciju dobijam da dve elementa sa naspramnih strana ovog ćoška blokiraju jedan drugog za otvaranje... Čak razmišljam o "izbacivanju" frižidera u predsoblje jer jednosavno pojede previše prostora u samoj kuhinji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602443#p602443:2ylwhoz9 je napisao(la):
unedfined » Sub Feb 16, 2019 12:23 am[/url]":2ylwhoz9]Drage komšije, da li neko ima ideju za organizaciju kuhinje 255x185? Gde je "ugao" kuhinje gore desno. Ne uspevam da smislim ništa pametno gde imam sve potrebne elemente i dovoljnu radnu površinu. Zbog izbočine zide 60x30 gde su cevi za ventilaciju dobijam da dve elementa sa naspramnih strana ovog ćoška blokiraju jedan drugog za otvaranje... Čak razmišljam o "izbacivanju" frižidera u predsoblje jer jednosavno pojede previše prostora u samoj kuhinji...
Nema mnogo mogućnosti, malo sam nabacao elemente u planeru upravo sa idejom da frizider izadje delom u hodnik. Ugao gde se blokiraju je jedino izvodljiv sa nekim izvlačećim elementima.
.
 
Da, to su ti nemogući ćoškovi. Mada kod mene su priključci za vodu na dužem zidu, a otvor za aspirator na stubu gleda na kraću stranu.
Uspevam ja sve da napakujem (sudopera, zamrzivač, ringle, rerna, mikrotalasna...) ali ostaje sa jako jako malo radne površine. Pretpostavljam da Vi planirate onaj moderan tip sudopere koji se "zatvara" da čini radnu površinu? Viđam to po internetu ovih dana.

Možda produžiti kuhinsko ostvro tako da uđe u dnevnu sobu i napraviti bar delom ćirilično P...

Pogledajte prilog 1

E ovako, pošto gospođa Ikea ima jako dobar editor. Ovo je nešto što vidim kao opciju, ali zavisi u milimetre od toga koje će biti tačno izvedene dimenzije zidova (još nisam obišao stan u finalnom izdanju)

I varijanta sa zamrzivačem komplet izbačenim u hodnik.



Treća opcija koja je nezgrapna na svoj način je da kraći zid budu zamrzivač i vertikalni element sa rednom i mikrotalasnom, i da duži zid budu ringle sudopera i radna površina... ali to je tek problematični jer imam rernu pored zamrzivača i sudoperu pored grejne ploče...
 
Na papiru ne bi trebalo da bude problem zamrzivac i rerna/mikrotalasna jedno pored drugog, no i ja sam tu malo konzervativan pa ne bih to radio ako baš ne mora. Kod vas je obrnut raspored priključaka na zidovima, rekao bih možda je i malo bolje tako. Za radnu površinu bi verovatno iskoristili plitak šank u osnovi (sa radnom pločom standardne dubine) ispod koga bi prema dnevnoj sobl došle već spremne komode. Mnogo tema za razmišljanje, kuhinjski deo je verovatno prostorno najslabija tačka stanova.
 
Da slucajno neko ne zna da li imamo komarnike? Ja mislim da ne, ali ako je neko slucajno pitao da potvrdi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602542#p602542:9wzfc70o je napisao(la):
Trecelice » Sub Feb 16, 2019 3:56 pm[/url]":9wzfc70o]Da slucajno neko ne zna da li imamo komarnike? Ja mislim da ne, ali ako je neko slucajno pitao da potvrdi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prilično sam siguran da nemamo.
 
Trecelice":13zjnsjn je napisao(la):
Da slucajno neko ne zna da li imamo komarnike? Ja mislim da ne, ali ako je neko slucajno pitao da potvrdi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitano više puta, nemamo. Nekome je jednom rečeno da ćemo bar imati spremne žlje*******ove i druga mesta za priključenje istih.

Za komarnike apsolutno moramo da dogovorimo svi iste, da ne ukakimo zgradu šarenilom prvog leta, a i da se dobije neki popust na količinu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602493#p602493:3s1oj4qd je napisao(la):
unedfined » Sub Feb 16, 2019 9:49 am[/url]":3s1oj4qd]
I varijanta sa zamrzivačem komplet izbačenim u hodnik.
Na koji hodnik mislite?
 
Wlada":31nuj630 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602493#p602493 je napisao(la):
unedfined » Sub Feb 16, 2019 9:49 am[/url]":31nuj630]
I varijanta sa zamrzivačem komplet izbačenim u hodnik.
Na koji hodnik mislite?
Ja bih trebao imati prostor u predsoblju od barem 60x90 između ulaznih vrata i pregradnog zida kuhinje. Radije sam planirao jedan veći plakar tu, ali već sam živeo po stanovima gde je friz u hodniku/predsoblju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh