Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Hvala na informaciji, ni pravo ni bankarstvo nisu moja struka pa nisam kompetentna da komentarisem ali bih rekla da vama jeste pa nam ne ostaje drugo nego da se ne nadamo puno vec odvojimo novac i za taj izdatak :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589254#p589254:25xobsq0 je napisao(la):
Ninaa » Uto Dec 18, 2018 12:04 am[/url]":25xobsq0]Hvala na informaciji, ni pravo ni bankarstvo nisu moja struka pa nisam kompetentna da komentarisem ali bih rekla da vama jeste pa nam ne ostaje drugo nego da se ne nadamo puno vec odvojimo novac i za taj izdatak :(
Ninaa, nemojte se predavati unapred :), ja sam od svoje banke (klijent već dugo godina) bez posebnog pregovaranja (takoreći na "dobar dan") odmah dobio ponudu za kredit bez troška NKOSK, sa istom stopom koja važi u redovnoj ponudi koja inače uključuje trošak NKOSK. Dakle, slobodno se cenjkajte - sve je to pijaca za prodaju robe, ovakve ili onakve.
 
Ja sam igrom slucaja dugogodisnji klijent EFG banke, koja je kao sto verovatno znate i sponzor celog ovog projekta, doduse, samo informativno sam pitala za tu stavku, rekose mi da se naplacuje, no slazem se svakako vredi pokusati cenjkati se, na kraju dana i banke su jedna velika pijaca.
 
Sto se tice NKOSK-a, Erste banka nudi stambene kredite bez osiguranja kod nacionalne sluzbe i bez troskova obrade kredita.

Da li neko ima informaciju kako cemo kontrolisati temperaturu grejanja u stanu? Posto ce se grejanje placati po utrosku nadam se da su ugradili termostat (skuplja varijanta) ili makar termostatske glave na radijatore (jeftinija).

Pozdrav i srecan Sv.Nikola svima koji slave :)
 
@zemun-ac dobro pitanje. Prošao sam juče pored kompleksa. Fasada izgleda skoro gotovo i luksuzno, koliko sam uspeo da vidim. Oko kompleksa je potpuni mrak. Da li planiraju neko osvetljenje oko kompleksa da postave?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589609#p589609:1nelwo4n je napisao(la):
zemun-ac » Sre Dec 19, 2018 9:40 am[/url]":1nelwo4n]Sto se tice NKOSK-a, Erste banka nudi stambene kredite bez osiguranja kod nacionalne sluzbe i bez troskova obrade kredita.

Da li neko ima informaciju kako cemo kontrolisati temperaturu grejanja u stanu? Posto ce se grejanje placati po utrosku nadam se da su ugradili termostat (skuplja varijanta) ili makar termostatske glave na radijatore (jeftinija).

Pozdrav i srecan Sv.Nikola svima koji slave :)

Meni je rečeno da ćemo na svakom radijatoru imati zasebnu kontrolu. Dakle bez termostata i drugih naprednih opcija.
 
Koja je razlika između termostata i termostatske glave? Gde se ugradjuje termostat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
aleksm":25x5wkp8 je napisao(la):
Koja je razlika između termostata i termostatske glave? Gde se ugradjuje termostat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja zamišljam da sa termostatom imaš centralni panel gde podešavaš konkretnu željenu temperaturu, kao na klima uređaju. A sa regulacionon glavom ti staviš tipa na 3 ili 4 pa vidiš koliko ti je onda toplo u sobi...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Tako je. Termostatske glave se montiraju na radijator i svaki ponaosob mozes kontrolisati. Ne mogu se setiti ali cini mi se da sam video nesto na radijatorima prilikom obilaska stana. Ako neko ima sliku gde se vidi radijator, lako moze potvrditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589609#p589609:s849ary1 je napisao(la):
zemun-ac » Sre Dec 19, 2018 10:40 am[/url]"]Sto se tice NKOSK-a, Erste banka nudi stambene kredite bez osiguranja kod nacionalne sluzbe i bez troskova obrade kredita.

Budite oprezni sa ERSTE bankom jer na kraju vraćate mnogo mnogo više od troška koji bi imali na početku što se tiče NKOSK...
Mogu Vam konkretno opisti naš primer jer sam pored EFG obišao i ostale banke i zatražio ponudu i na kraju je ipak projektno finansiranje najpovoljnije...

NKOSK u EFG je nam je blizu 1907 EUR a u ERSTE tog troška nema ali ga zaračunaju kroz ratu pa je na kraju ispalo da vraćamo 5500 EUR više nego što bi vraćali u EFG pa vidite onda dođe mu 2000 + 3500 za ''uslugu'' koju su Vam učinili i na početku Vas oslobodili tog inicaijalnog troška u samom startu koji je složićemo se svi ovde najveći i svima nam predstavja možda i najveći problem jer to nimalo nisu male pare. Dakle ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji kasnije i ovaj trošak je nažalost neizbežan.

Intesa je fora sa sniženim kreditom i reklamom koja iskače iz frižidera, imao samo ponudu pre ove akcije pa sam je namerno zatražio ponovo ne bi li uporedio uslove i ista je, nije se menjala tako da je to samo navlakuša za neupućene.

Budite vrlo oprezni i pamet u glavu, 10 puta ako treba merite i jednom secite... jer ipak ćemo dugo dugo godina plaćati kredite...
 
Ako nije tajna , na koju vam je kvadraduru taj iznos NKOSK-a u EFG (1907 EUR ) ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589783#p589783:3p78xmub je napisao(la):
Johnny84 » Čet Dec 20, 2018 9:20 am[/url]":3p78xmub]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589609#p589609:3p78xmub je napisao(la):
zemun-ac » Sre Dec 19, 2018 10:40 am[/url]":3p78xmub]Sto se tice NKOSK-a, Erste banka nudi stambene kredite bez osiguranja kod nacionalne sluzbe i bez troskova obrade kredita.

Budite oprezni sa ERSTE bankom jer na kraju vraćate mnogo mnogo više od troška koji bi imali na početku što se tiče NKOSK...
Mogu Vam konkretno opisti naš primer jer sam pored EFG obišao i ostale banke i zatražio ponudu i na kraju je ipak projektno finansiranje najpovoljnije...

NKOSK u EFG je nam je blizu 1907 EUR a u ERSTE tog troška nema ali ga zaračunaju kroz ratu pa je na kraju ispalo da vraćamo 5500 EUR više nego što bi vraćali u EFG pa vidite onda dođe mu 2000 + 3500 za ''uslugu'' koju su Vam učinili i na početku Vas oslobodili tog inicaijalnog troška u samom startu koji je složićemo se svi ovde najveći i svima nam predstavja možda i najveći problem jer to nimalo nisu male pare. Dakle ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji kasnije i ovaj trošak je nažalost neizbežan.

Intesa je fora sa sniženim kreditom i reklamom koja iskače iz frižidera, imao samo ponudu pre ove akcije pa sam je namerno zatražio ponovo ne bi li uporedio uslove i ista je, nije se menjala tako da je to samo navlakuša za neupućene.

Budite vrlo oprezni i pamet u glavu, 10 puta ako treba merite i jednom secite... jer ipak ćemo dugo dugo godina plaćati kredite...
Na koliko godina je kalkulacija? Nekako mi se ne uklapa tolika razlika u računicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589829#p589829:10qv83f4 je napisao(la):
Ninaa » Čet Dec 20, 2018 12:00 pm[/url]":10qv83f4]Ako nije tajna , na koju vam je kvadraduru taj iznos NKOSK-a u EFG (1907 EUR ) ?
Nina, nije tajna naravno... 56,29 m2.
 
Na koliko godina je kalkulacija? Nekako mi se ne uklapa tolika razlika u računicu.
[/quote]

Na 30 god - 360 meseci.
 
Ovo su danasnje slike, poceli su kopanje ili za grejanje ili za kanalizaciju.
f9bc40ac4df0aea0e14abc812fac1c83.jpg
a9876c3b2dafd250883cd06c99c0d78a.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Radi se punom parom! :sesir:
Bočnom zidu prve lamele fali fundermax panel na sredini ili neki detalj da ulepša prilaz kompleksu.
 
Meni ovo deluju kao cevi za grejanje? Zna li neko šta se dešava sa kanalizacijom?

Samo da se očuva drvored u Dobanovačkoju, da se srede prilazi oko naselja i biće ovo jako lepo. I pored ovog izvučenog krova PS ne deluje previše napadno tako da zgrade deluju "manje".
 
unedfined":3hecwl6t je napisao(la):
Meni ovo deluju kao cevi za grejanje? Zna li neko šta se dešava sa kanalizacijom?

Samo da se očuva drvored u Dobanovačkoju, da se srede prilazi oko naselja i biće ovo jako lepo. I pored ovog izvučenog krova PS ne deluje previše napadno tako da zgrade deluju "manje".


Kako je meni receno pre par meseci, kopace grejanje i kanalizaciju istovrememo/uporedo... e sad da li je to tako, ne znam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590671#p590671:2cwwnpdl je napisao(la):
Trecelice » Pon Dec 24, 2018 7:58 am[/url]":2cwwnpdl]
unedfined":2cwwnpdl je napisao(la):
Meni ovo deluju kao cevi za grejanje? Zna li neko šta se dešava sa kanalizacijom?

Samo da se očuva drvored u Dobanovačkoju, da se srede prilazi oko naselja i biće ovo jako lepo. I pored ovog izvučenog krova PS ne deluje previše napadno tako da zgrade deluju "manje".


Kako je meni receno pre par meseci, kopace grejanje i kanalizaciju istovrememo/uporedo... e sad da li je to tako, ne znam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dozvole i prijava početka radova za toplovod i kanalizaciju su se pojavile paralelno na APR, medjutim tamo više ne mogu da ih nadjem po brojevima parcela. Nije mi baš jasno zašto ih više nema, no kao što vidimo radi se - što je valjda najbitnije :).
 
Svratio juče, kažu kopaju za toplovod... inače rade punom parom čak i nedeljom kao što se vidi gore na slikama.
 
Odlican kompleks i zavidim svakom ko je ovde kupio stan, verujem da ce mu biti prelepo. Upravo ovakav ili po uzoru na ovaj kompleks i sa ovakvom spratnoscu je trebalo graditi i tamo u Zem. kapijama kako nebi dominirao nad starim istorijskim jezgrom Zemuna.
 
unedfined":2u9yi4hv je napisao(la):
Meni ovo deluju kao cevi za grejanje? Zna li neko šta se dešava sa kanalizacijom?

Samo da se očuva drvored u Dobanovačkoju, da se srede prilazi oko naselja i biće ovo jako lepo. I pored ovog izvučenog krova PS ne deluje previše napadno tako da zgrade deluju "manje".


Samo da se nadovezem, opet, meni su rekli da nece dirati drvece... do sada su, bar u mom slucaju, ispostovali sve sto su rekli ali zivi bili pa videli... od mene za sada imaju ocenu 10/10 (svi ucesnici na ovom projektu, prodaja, izvodjaci, investitor i advokati)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do sad su ispoštovali sve što su rekli. Ocenu dajemo na kraju.
 
Vrh