Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Pozdrav svima posle dužeg vremena!
Imam pitanje vezano za VRTIĆ u prizemlju lamele 1... Da li će biti privatni ili državni? Da li iko zna išta o tome?
Hvala ☺
 
Johnfcrs":2gejh2xh je napisao(la):
Pozdrav svima posle dužeg vremena!
Imam pitanje vezano za VRTIĆ u prizemlju lamele 1... Da li će biti privatni ili državni? Da li iko zna išta o tome?
Hvala
Meni su rekli državni.
 
Komsije, znate li da li ce onih 80% izgradjenosti objekta nakon kojih se zakljucuje ugovor o prodaji nepokretnosti doci u istom momentu za sve lamele (konkretno me l3 interesuje)?

Jasno mi je da se jedne grade brze od drugih, jer su ranije i pocele, ali verujem da tu mozda ima uticaja i prikljucenje na toplovod npr - da li bez toga nema 80% izgradjenosti?

Pitam kako bih na vreme isplanirao kredit kod banke, a u Merinu rekose da ce nas blagovremeno obavestiti o momentu kada bi vec trebalo poceti proceduru kod banke.

Hvala.
 
Svi cemo se useljavati zajedno kada se zavrsi celo naselje. To znaci da je 80% prosek svih lamela. Po izvodjacu radova bi trebalo da se useljavamo najjjjkasnije do juna. Ali sve zavisi od investitora...sta njemu odgovara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=577275#p577275:2o2k3ro1 je napisao(la):
Mazailunja » Sub Okt 27, 2018 3:21 pm[/url]":2o2k3ro1]Svi cemo se useljavati zajedno kada se zavrsi celo naselje. To znaci da je 80% prosek svih lamela. Po izvodjacu radova bi trebalo da se useljavamo najjjjkasnije do juna. Ali sve zavisi od investitora...sta njemu odgovara.

Hvala komso.
 
Drage komsije,

Jel se neko pozabavio problematikom 'zuba' u velikoj spavacoj sobi u dvoiposobnim stanovima, tj. kako da tu formira garderober? Dodatno je problematicno sto je tu smesten prekidac za svetlo i uticnica..
8efe1e732c5695aa5ac44b89a38f8c95.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Jos uvek razmatramo najbolje resenje za “zub” :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I mi isto komšije... ima nekoliko varijanti u mojoj glavi trenutno i ovo će definitivno biti najveći izazov u celom stanu... biće veselo... :D

1. Da se ide u slovo G i da ''zub'' bude unutra, tj. da se vidi samo kada se otvore vrata... (nisam siguran da mogu klizna vrata u ovom delu).
2. Da se ovaj prvi deo ostavi u ovom stanju i da se tu naprave neke police/ili možda stavi ogledalo ili tako nešto
3. Da se napravi od zida do drugog zida/prozora ali dubina onda mora da bude manja jer neće moći krevet da stane, tj neće moći da se prolazi...
4. Vrata obavezno moraju da budu klizna u ovom dužem delu od zida do zida
5. IKEA ima odlična rešenja za ovakve stvari, zove se PAX sistem... pogledajte, nama se čini kao super rešenje a i cena je skroz korektna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578445#p578445:1cfi10hr je napisao(la):
povverslave » Pet Nov 02, 2018 12:41 am[/url]":1cfi10hr]Drage komsije,

Jel se neko pozabavio problematikom 'zuba' u velikoj spavacoj sobi u dvoiposobnim stanovima, tj. kako da tu formira garderober? Dodatno je problematicno sto je tu smesten prekidac za svetlo i uticnica..
8efe1e732c5695aa5ac44b89a38f8c95.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Nisam ni primetio utičnicu i prekidač, zaista dodatni problem.
Imao sam neke ideje za ovo, ako stignem baciću neki crtež.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578486#p578486:pnyh8k41 je napisao(la):
Johnny84 » Pet Nov 02, 2018 8:47 am[/url]":pnyh8k41]I mi isto komšije... ima nekoliko varijanti u mojoj glavi trenutno i ovo će definitivno biti najveći izazov u celom stanu... biće veselo... :D

1. Da se ide u slovo G i da ''zub'' bude unutra, tj. da se vidi samo kada se otvore vrata... (nisam siguran da mogu klizna vrata u ovom delu).
2. Da se ovaj prvi deo ostavi u ovom stanju i da se tu naprave neke police/ili možda stavi ogledalo ili tako nešto
3. Da se napravi od zida do drugog zida/prozora ali dubina onda mora da bude manja jer neće moći krevet da stane, tj neće moći da se prolazi...
4. Vrata obavezno moraju da budu klizna u ovom dužem delu od zida do zida
5. IKEA ima odlična rešenja za ovakve stvari, zove se PAX sistem... pogledajte, nama se čini kao super rešenje a i cena je skroz korektna.

I mi smo razmisljali o opciji 1, ali deluje da ce faliti mesta za dvoje, pa treba maskimalno optimizovati...

Ova ideja 3. je zapravo interesantna jer se dobija klasican garedober, ali mislim da u tom slucaju krevet mora da se pozicionira tako da je uzglavlje kreveta uz prozor/radijator, jer nece moci da se prolazi u suprotnom/bice previse skuceno..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578494#p578494:131h1hvd je napisao(la):
povverslave » Pet Nov 02, 2018 10:34 am[/url]":131h1hvd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578486#p578486:131h1hvd je napisao(la):
Johnny84 » Pet Nov 02, 2018 8:47 am[/url]":131h1hvd]I mi isto komšije... ima nekoliko varijanti u mojoj glavi trenutno i ovo će definitivno biti najveći izazov u celom stanu... biće veselo... :D

1. Da se ide u slovo G i da ''zub'' bude unutra, tj. da se vidi samo kada se otvore vrata... (nisam siguran da mogu klizna vrata u ovom delu).
2. Da se ovaj prvi deo ostavi u ovom stanju i da se tu naprave neke police/ili možda stavi ogledalo ili tako nešto
3. Da se napravi od zida do drugog zida/prozora ali dubina onda mora da bude manja jer neće moći krevet da stane, tj neće moći da se prolazi...
4. Vrata obavezno moraju da budu klizna u ovom dužem delu od zida do zida
5. IKEA ima odlična rešenja za ovakve stvari, zove se PAX sistem... pogledajte, nama se čini kao super rešenje a i cena je skroz korektna.

I mi smo razmisljali o opciji 1, ali deluje da ce faliti mesta za dvoje, pa treba maskimalno optimizovati...

Ova ideja 3. je zapravo interesantna jer se dobija klasican garedober, ali mislim da u tom slucaju krevet mora da se pozicionira tako da je uzglavlje kreveta uz prozor/radijator, jer nece moci da se prolazi u suprotnom/bice previse skuceno..
Da nije neko premerio taj prostor oko stuba. Ja sam samo zapamtio iz obilaska da je dubina stuba 66cm, širina od zida do stuba 80cm ali nisam izmerio širinu stuba i rastojanje od stuba do pervajza (ako se neko pita zašto nisam - nemam nikakvo razumno objašnjenje :) ).
Još jedna od opcija je stavljanje kreveta izmedju 2 dela garderobera sa "mostom" koji ih spaja iznad uzglavlja, što je pomalo retro način ali može nekome da bude rešenje.
 
Da nije neko premerio taj prostor oko stuba. Ja sam samo zapamtio iz obilaska da je dubina stuba 66cm, širina od zida do stuba 80cm ali nisam izmerio širinu stuba i rastojanje od stuba do pervajza (ako se neko pita zašto nisam - nemam nikakvo razumno objašnjenje :) ).
Još jedna od opcija je stavljanje kreveta izmedju 2 dela garderobera sa "mostom" koji ih spaja iznad uzglavlja, što je pomalo retro način ali može nekome da bude rešenje.
[/quote]

Ja poneo metar i kad sam video parket totalno sam se sludeoo i zaboravio... a hteo sam da izmerim... :D
 
Nemam nikakve veze sa ovim kompleksom ali vam cestitam i pomalo zavidim kad vidim koliko lepo izgleda ;) srecno u opremanju gajbi :vops:
 
Prvi deo po projektu treba da je 62cm sirok, dubok 63cm, drugi deo je 83cm sirok, a dubok takodje 63cm, visina zavisi od izvođena ako je sve ravno moze da se ide do plafona pa da se steluju vrata.

Ako hoćete da se organizujemo svi zajedno da napravimo model koji je idealan pa da poručimo kod jednog izvođača kako bi dobili popust.

Milos
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578602#p578602:ic2hd94h je napisao(la):
ITmilos » Fri Nov 02, 2018 4:32 pm[/url]":ic2hd94h]Prvi deo po projektu treba da je 62cm sirok, dubok 63cm, drugi deo je 83cm sirok, a dubok takodje 63cm, visina zavisi od izvođena ako je sve ravno moze da se ide do plafona pa da se steluju vrata.

Ako hoćete da se organizujemo svi zajedno da napravimo model koji je idealan pa da poručimo kod jednog izvođača kako bi dobili popust.

Milos

Takođe nadam se da će staviti lajsne za parket na montažne zabice pa da ćemo lako moći da skinemo i isečemo prema ormaru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578602#p578602:14mu99x8 je napisao(la):
ITmilos » Pet Nov 02, 2018 5:32 pm[/url]":14mu99x8]Prvi deo po projektu treba da je 62cm sirok, dubok 63cm, drugi deo je 83cm sirok, a dubok takodje 63cm, visina zavisi od izvođena ako je sve ravno moze da se ide do plafona pa da se steluju vrata.

Ako hoćete da se organizujemo svi zajedno da napravimo model koji je idealan pa da poručimo kod jednog izvođača kako bi dobili popust.

Milos
Razuman predlog. Ipak, previše je različitih ukusa da bi se svi složili oko iste stvari, pogotovo što je reč o nečemu što će se gledati i koristiti duži niz godina.
Lajsne su visoke, bele. Ako su Ukrasove onda bi trebalo da mogu na žabice, no ne znam da li je iko pitao. Bilo bi zgodno da je tako jer ostavljaju dovoljno mesta i za eventualni dodatni podni razvod kablova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578633#p578633:2cz3piam je napisao(la):
ITmilos » Fri Nov 02, 2018 6:41 pm[/url]":2cz3piam]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578602#p578602:2cz3piam je napisao(la):
ITmilos » Fri Nov 02, 2018 4:32 pm[/url]":2cz3piam]Prvi deo po projektu treba da je 62cm sirok, dubok 63cm, drugi deo je 83cm sirok, a dubok takodje 63cm, visina zavisi od izvođena ako je sve ravno moze da se ide do plafona pa da se steluju vrata.

Ako hoćete da se organizujemo svi zajedno da napravimo model koji je idealan pa da poručimo kod jednog izvođača kako bi dobili popust.

Milos

Takođe nadam se da će staviti lajsne za parket na montažne zabice pa da ćemo lako moći da skinemo i isečemo prema ormaru.
 
BenkoDaq":7vyr37dg je napisao(la):
Postovane buduce komsije,
Da li je neko isao da vidi svoj stan u lameli 5?
:)
Jos uvek ne. I mene je zanimalo da vidim, a dobio sam info da se trenutno tamo radi parker pa zbog toga nije moguce. Trenutno ljudi fledaju lamelu 3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Filipini":149z0wdq je napisao(la):
BenkoDaq":149z0wdq je napisao(la):
Postovane buduce komsije,
Da li je neko isao da vidi svoj stan u lameli 5?
:)
Jos uvek ne. I mene je zanimalo da vidim, a dobio sam info da se trenutno tamo radi parker pa zbog toga nije moguce. Trenutno ljudi fledaju lamelu 3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Danasnje stanje...radi se punom parom. Krenula keramicka oplata na 2. Bas lepo izgleda. Vrtic se takodje radi iznutra...radi ZOP...za lokale jos nema pomaka. Vec se oblazu i zgrade sa unutrasnje strane..dvorisete.. u 1. postavljanje keramike stiglo do 2..sprata..Najlepsa vest je da je dobijena dozvola za sukcesivno zatvaranje ulica pa za desetak dana krece kopanje kanalizcije!
606c0779bb8ad7255b84285404224054.jpg
5655ae1f92327ff43769a9607463bc5f.jpg
b66b9da7b91f34a1c18525ee31662aa2.jpg
59bd6916d85b891bb1edb8919e92e245.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ovo baš lepo izgleda.
Možda su trebali da postave sadržajnije-koloritnije ploče u prizemlju.
 
Wlada":3iznknhf je napisao(la):
Ovo baš lepo izgleda.
Možda su trebali da postave sadržajnije-koloritnije ploče u prizemlju.
Mislim da je ovako odlicno s obzirom na kestenjasto braon detalje na fasadi...uklapa se bas otmeno! Samo da ne bude grafita!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Bobo":hauzayku je napisao(la):
Jos uvek bez maski za klime :D
Bez brige za maske...rade se...i to se brzo postavi...kljucno je da se uradi kanalizacija i vodovod...grejanje prikljuci!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh