Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Johnny84":1rzzkjc2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575245#p575245 je napisao(la):
dekius » Čet Okt 18, 2018 12:11 pm[/url]":1rzzkjc2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575226#p575226 je napisao(la):
Ninaa » Čet Okt 18, 2018 10:39 am[/url]":1rzzkjc2]Da li ovo znaci da ce 80% zavrsenosti biti realno pre marta 2019? Preciznije da cemo ranije moci da apliciramo za realizacuju kredita?
Ako sam ja dobro razumeo, do kraja godine bi praktično trebalo da bude sve gotovo, odnosno, daleko više od 80%. Samo Lamela 1 zaostaje, juče videh da se postavlja kamena vuna spolja, ne znam kakva je situacija po pitanju unutrašnjh radova.

Ja sam sinoć prošao i malo provirio... ma nema trika da bude 80% završeno do nove godine... budimo realni... ima tu još mnooogo mnogo da se radi... pričamo o ozbiljnim radovima.

Nemojte gledati lamele 2 i 3 jer se one ne računaju. Od samog starta je bilo jasno da se sa snjima brza radi marketinga i da će biti završene 6 meseci pre ostalih i opet će se biti useljene kada i ostale. Moje mišljenje je da će tamo negde na proloće posle marta/aprila moći da se priča o svemu što nas čeka... a što se tiče kredita barem mi nigde ne žurimo, ne znam zašto svi žure oko toga...

Zar nije logično da počnete da plaćate ratu kada se uselite u stan a ne sada kao Zemunske kapije npr...?


Upravo to, oni (ZK) prvo zakljucuju ugovor, ispaltu iz kredita vrse u roku od 120 dana, pa onda aneksok regulisu stvarnu povrsinu nakon tehnickog prijema i upotrebne dozvole... samim tim, po mom misljenju, posto ce kvadratura nakon premera svakako biti manja nego ona u ugovoru, moraju uzeti “veci” kredit, pa onda se sa njima ganjati oko povracaja razlike na ime kvadrature. Takodje, iako su to male razlike u kvadraturi, mozda i banke budu pravile problem jer su kredit dale za jednu kvadraturu, a hipoteka se upisuje na manju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575439#p575439:3i6y7cwd je napisao(la):
Johnny84 » Pet Okt 19, 2018 8:10 am[/url]":3i6y7cwd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575245#p575245:3i6y7cwd je napisao(la):
dekius » Čet Okt 18, 2018 12:11 pm[/url]":3i6y7cwd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575226#p575226:3i6y7cwd je napisao(la):
Ninaa » Čet Okt 18, 2018 10:39 am[/url]":3i6y7cwd]Da li ovo znaci da ce 80% zavrsenosti biti realno pre marta 2019? Preciznije da cemo ranije moci da apliciramo za realizacuju kredita?
Ako sam ja dobro razumeo, do kraja godine bi praktično trebalo da bude sve gotovo, odnosno, daleko više od 80%. Samo Lamela 1 zaostaje, juče videh da se postavlja kamena vuna spolja, ne znam kakva je situacija po pitanju unutrašnjh radova.

Ja sam sinoć prošao i malo provirio... ma nema trika da bude 80% završeno do nove godine... budimo realni... ima tu još mnooogo mnogo da se radi... pričamo o ozbiljnim radovima.

Nemojte gledati lamele 2 i 3 jer se one ne računaju. Od samog starta je bilo jasno da se sa snjima brza radi marketinga i da će biti završene 6 meseci pre ostalih i opet će se biti useljene kada i ostale. Moje mišljenje je da će tamo negde na proloće posle marta/aprila moći da se priča o svemu što nas čeka... a što se tiče kredita barem mi nigde ne žurimo, ne znam zašto svi žure oko toga...

Zar nije logično da počnete da plaćate ratu kada se uselite u stan a ne sada kao Zemunske kapije npr...?
Ne verujem da se ikome žuri da počne sa plaćanjem pre useljenja :), opet, mogu postojati različiti motivi (npr. uzimanje kredita pa promena posla)
Preneo sam informacije dobijene na licu mesta, ako su lagali mene ... znate već nastavak.
 
dekius":20xzteqr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575439#p575439 je napisao(la):
Johnny84 » Pet Okt 19, 2018 8:10 am[/url]":20xzteqr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575245#p575245 je napisao(la):
dekius » Čet Okt 18, 2018 12:11 pm[/url]":20xzteqr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575226#p575226 je napisao(la):
Ninaa » Čet Okt 18, 2018 10:39 am[/url]":20xzteqr]Da li ovo znaci da ce 80% zavrsenosti biti realno pre marta 2019? Preciznije da cemo ranije moci da apliciramo za realizacuju kredita?
Ako sam ja dobro razumeo, do kraja godine bi praktično trebalo da bude sve gotovo, odnosno, daleko više od 80%. Samo Lamela 1 zaostaje, juče videh da se postavlja kamena vuna spolja, ne znam kakva je situacija po pitanju unutrašnjh radova.

Ja sam sinoć prošao i malo provirio... ma nema trika da bude 80% završeno do nove godine... budimo realni... ima tu još mnooogo mnogo da se radi... pričamo o ozbiljnim radovima.

Nemojte gledati lamele 2 i 3 jer se one ne računaju. Od samog starta je bilo jasno da se sa snjima brza radi marketinga i da će biti završene 6 meseci pre ostalih i opet će se biti useljene kada i ostale. Moje mišljenje je da će tamo negde na proloće posle marta/aprila moći da se priča o svemu što nas čeka... a što se tiče kredita barem mi nigde ne žurimo, ne znam zašto svi žure oko toga...

Zar nije logično da počnete da plaćate ratu kada se uselite u stan a ne sada kao Zemunske kapije npr...?
Ne verujem da se ikome žuri da počne sa plaćanjem pre useljenja :), opet, mogu postojati različiti motivi (npr. uzimanje kredita pa promena posla)
Preneo sam informacije dobijene na licu mesta, ako su lagali mene ... znate već nastavak.


Takodje je i meni receno kao i Vama, doduse ja sam razumeo za L2 i L3 da ce kompletne zgrade i stanovi biti zavrseni do nove godine, ali da se primopredaja ocekuje tek na prolece... svakako su rekli da ce biti fleksibilni u vezi roka isplate za kupce koji placaju iz kredita (u smislu da ce imati razumevanja za eventualnu neazurnost banke)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U ZK je povrsina u ugovoru vec umanjena za 3%, tako da mislim da ce odstupanja biti bas mala. Jedino GDS jos ima ovakvu praksu, koliko vidim svuda se naplacuje projektovana povrsina a ugovorom se ograde, tako da je to u startu bacen novac. A sto se tice banaka, one stavljaju hipoteku pre pustanja kredita, za ZK su hipoteke uspostavljali i na 20% izgradjenosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575439#p575439:17h7noam je napisao(la):
Johnny84 » Pet Okt 19, 2018 8:10 am[/url]":17h7noam]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575245#p575245:17h7noam je napisao(la):
dekius » Čet Okt 18, 2018 12:11 pm[/url]":17h7noam]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575226#p575226:17h7noam je napisao(la):
Ninaa » Čet Okt 18, 2018 10:39 am[/url]":17h7noam]Da li ovo znaci da ce 80% zavrsenosti biti realno pre marta 2019? Preciznije da cemo ranije moci da apliciramo za realizacuju kredita?
Ako sam ja dobro razumeo, do kraja godine bi praktično trebalo da bude sve gotovo, odnosno, daleko više od 80%. Samo Lamela 1 zaostaje, juče videh da se postavlja kamena vuna spolja, ne znam kakva je situacija po pitanju unutrašnjh radova.

Ja sam sinoć prošao i malo provirio... ma nema trika da bude 80% završeno do nove godine... budimo realni... ima tu još mnooogo mnogo da se radi... pričamo o ozbiljnim radovima.

Nemojte gledati lamele 2 i 3 jer se one ne računaju. Od samog starta je bilo jasno da se sa snjima brza radi marketinga i da će biti završene 6 meseci pre ostalih i opet će se biti useljene kada i ostale. Moje mišljenje je da će tamo negde na proloće posle marta/aprila moći da se priča o svemu što nas čeka... a što se tiče kredita barem mi nigde ne žurimo, ne znam zašto svi žure oko toga...

Zar nije logično da počnete da plaćate ratu kada se uselite u stan a ne sada kao Zemunske kapije npr...?

Meni se ne zuri zaista, vise sam onako informativno pitala zbog psihicke pripreme pre odlaska u banku i realizacije ostatka koji se daje u keshu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575446#p575446:iakkxx73 je napisao(la):
Trecelice » Pet Okt 19, 2018 8:37 am[/url]":iakkxx73]
Johnny84":iakkxx73 je napisao(la):
Zar nije logično da počnete da plaćate ratu kada se uselite u stan a ne sada kao Zemunske kapije npr...?
Upravo to, oni (ZK) prvo zakljucuju ugovor, ispaltu iz kredita vrse u roku od 120 dana, pa onda aneksok regulisu stvarnu povrsinu nakon tehnickog prijema i upotrebne dozvole... samim tim, po mom misljenju, posto ce kvadratura nakon premera svakako biti manja nego ona u ugovoru, moraju uzeti “veci” kredit, pa onda se sa njima ganjati oko povracaja razlike na ime kvadrature. Takodje, iako su to male razlike u kvadraturi, mozda i banke budu pravile problem jer su kredit dale za jednu kvadraturu, a hipoteka se upisuje na manju...
Naravno da nije logicno.
Poenta sigurne kupovine jeste da sto pre udjes u proces realizacije kredita i znas da si posao zavrsio 100%. Mislim da GDS nikad nije zadrzala kaparu nekom kome se mozda desilo da iz nekih razloga nije uspeo da realizuje kredit. Kod GDS-a se mogao uzeti kredit i sa manjom zavrsenoscu sto govori u prilog sigurnosti investitora i kupovine od strane bankarskog sektora.
Glupo je porediti bilo cije uslove poslovanja sa GDS-om jer je on najsigurniji igrac na trzistu. Uvek su potpuno cisti papiri, ne moras proveravati katastar i sl, uvek je sve sa dozvolama, i to Ministarstva, uvek se na vreme plate troskovi gradu tako da grad izgradi kompletnu infrastrukturu za naselje (a ne da se desi da platim kvadrat 2.000+ i da cekam upotrebnu u stanu sa divljim prikljuccima), kupovina je bankama uvek sigurna.

To sto ste vi dali kaparu i cekate 80% izgradjenosti da biste uopste aplicirali za kredit samo govori u koliki ste zapravo rizik usli. Dali ste pare investitoru kome zapravo NIJEDNA banka u Srbiji ne veruje dok gotovo ne zavrsi projekat, odnosno dok ne dodje do minimalnih 80%.
Vi ste prihvatili rizik koji nije htela nijedna banka Srbije.

Sto se tice kvadrata darkot je vec rekao, i tu je GDS izasla potpuno korektno, projektovanu povrsinu je unapred smanjila 3% i to smo placali, vec umanjenu povrsinu, tako da se kod aneksa gotovo nece menjati, ili minimalno.
Vama ce investitor morati da prodaje projektovanu povrsinu, videcemo da li ce ispasti fer kao GDS i smanjiti unapred za 3% ili ne, da ne uzimate prevelike kredite. On ce gotovu povrsinu imati tek posle 100% zavrsenosti.
 
Naravno da nije logično! A ti pričaš nešto o čemu očigledno ništa ne znaš: ovi ljudi koji su kupili stanove u GG ne ulaze ni u kakav poseban rizik, a to da banka čeka 80% i da neće da rizikuje već rizikuju samo kupci koji su dali kaparu nema veze sa životom. Trebalo bi da znaš da je investitora ovog projekta u potpunosti podržala Eurobanka finansiranjem, kao što to i treba da bude u normalnim i velikim projektima, tako da je GG tipičan primer projektne gradnje koja može propasti samo u slučaju da propadne i sama banka, što je složićeš se veoma mala verovatnoća.
 
A zasto onda Eurobanka ne daje kredite vec sada kao sto to rade sve druge banke kada finasiraju neki projekat?
Odnosno od samog pocetka gradnje?
Mogu da razumem da druge banke ne veruju njoj, nije mi jasno zasto ne veruje samoj sebi.
 
Zato što im je sve jedno da li će svoj deo uzeti od investitora ili od krajnjih kupaca a mnogo će lakše doći do prodaje ako moraš da daš svega 10%. Ne, nego ulažu desetine miliona ne verujući sebi :bash: :bash: :bash:
 
Ljudi da li se vi ovde zezate?
Naravno da nije svejedno investitoru da li unapred dobija novac od kupaca, bilo kes bilo kredit jer novac ima svoju vrednost.
Pitanje je kakvo je tu finansiranje i kakva je uloga Eurobanke. U ime vaseg investitora WORLD TRADE CAPITAL kapital je ulozila firma sa Kipra i to delom u nekretninama. Po meni je logicno da je Grcka banka u igri zbog transfera novca sa Kipra ili odakle vec dolazi.

To sto niko ne daje kredit je iskljucivo stvar rizika, banke bi se utrkivale za buduce kupce. Srecom po vas kako vreme prolazi sve ce proci OK. Niste ni prvi ni poslednji koji ulaze u rizike, ali nemojte nekim glupim pricama negirati rizik. Banke prosto potvrdjuju da ste usli u rizik.
I sta sad ako su se nekom desile neke okolnosti u ovom cekanju? Sta ako ne dobije kredit ili se desilo nesto drugo? Pa naravno da je nedovrsen posao i iscekivanje rizik.
 
:lool: :lool: :lool:
A što meni nisu hteli u Merinu da uzmu sve pare za stan????
 
A ti si se bas trudio da im "uvalis" sve pare unapred iako nisi morao?
Grcevito si se stezao za livadu da platis sve do poslednjeg evra a oni su te konstantno odbijali?
Ne znam da li si onda u toj prici cudniji ti ili oni.

Ocigledno imaju neki kapital. Napravili su nacin da ovako unapred rezervisu kupce, projekat je jako privlacan i OK. Nijedna banka nije podrzala konstrukciju kreditnih kupaca, onda nisu mogli ni od kes kupaca unapred da traze pare. Na osnovu cega bi to trazili i ko bi im dao ako zna da im nijedna banka ne daje realizaciju kredita?
 
Ti znaš šta sam ja tražio?
Naravno da sam tražio i pokušao da dobijem popust i to u vrlo ranoj fazi ali su oni ipak rešili da idu na rizik. :bash: Krvav si, majke mi, aj ispeći pa reci, umij se pa ponovo razmisli o svemu napisanom.
 
U tvom slucaju ti si hteo da ides na maksimalan rizik, platis unapred stan za koji niko ne daje kredit, ali si to hteo da naplatis kroz popust.
Ocigledno je da oni imaju dovoljno kapitala i da u tvom slucaju nisu hteli da se odricu dela zarade (kroz popust) ali da je taj kapital takvog porekla da mozda nisu mogli da ga prikazu papirima prihvatljivim za banku.

Da li ti opet shvatas poentu o cemu ja pricam: Nijedna banka u Srbiji nije htela da prihvati rizik finasijske konstrukcije vaseg naselja.
 
Koja banka daje kredite na temelju i na početku gradnje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433627#p433627:i0lt9lfl je napisao(la):
loyola » Sre Feb 15, 2017 2:16 am[/url]":i0lt9lfl]Zahvaljujemo na interesovanju za projekat Voždove kapije.
Stambeni kompleks Voždove kapije je lociran preko puta Saobraćajnog fakulteta na opštini Voždovac, svega 15 minuta prevozom udaljen od centra grada. Kompleks će se prostirati na površini od 70.000m2 i nalazi se između četiri ulice: Bilećke, Otokara Keršovanija, Vojvode Stepe i Generala Rašića. Ovo je pored kompleksa Central Garden, drugi pravi kondominijum u Beogradu. Kompleks će se graditi u 6 faza.

Kada je u pitanju cena stanova, razvijen je cenovnik u kome je uzeto više faktora u obzir, kao što su struktura, spratnost, orijentacija i svaki stan ima svoju cenu. U prvoj fazi cena kvadrata će se kretati u rasponu od 1.600 Eur sa PDVom do 1.800 Eur sa PDVom. Struktura stanova u prvoj fazi je od jednosobnih do četvorosobnih. Rok za izgradnju prve faze je 14 meseci od početka gradnje.

Projekat prati Raiffeisen banka tako da je moguća kupovina stanova putem kredita u ranoj fazi izgradnje. Kod drugih banaka je moguće uzeti kredit kada je zgrada izgradjena 80%. Kada je u pitanju plaćanje gotovinom, rate kupoprodajne cene prate faze u izgradnji.
Cena lokala je 1.740 Eura sa PDVom. Cena garažnog mesta u podzemnoj garaži je 8.500 Eur sa PDVom.

Rezervacija stanova je počela 23.01.2017., a izgradnja kompleksa počinje u februaru 2017.godine. Sa prodajom počinjemo kada dobijemo građevinsku dozvolu što očekujemo da bude u toku sledeće nedelje.
Projekte stanova možete da vidite na našem sajtu http://www.vozdovekapije.rs i u našoj prodajnoj kancelariji. Prodajna kancelarija se nalazi u ulici Vojvode Stepe br.310, preko puta Saobraćajnog fakulteta.
Za sve dodatne informacije budite slobodni da me kontaktirate.
Samo sam ti dao primer Vozdovih kapija.
Apsolutno svaka banka koja finasira projekat od samog pocetka daje kredite.
Ukoliko je banka jaka i proverena kredite odmah daju i druge banke, ne cekaju 80% za taj projekat.
 
Pa to finansira RZB i zato daju a ovi su se odlučili da nema popusta u ranoj fazi ne bi li uzeli više novca, da li možeš da shvatiš poentu ili misliš da Eurobanka ulaže ogroman novac da bi pukla u poslu. Jedan od razloga zbog kog sam hteo da odustanem je to što su hteli baš taj extraprofit i onemogućili da ih keš kupci ucenjuju nego mi objasni razliku u riziku između ova dva projekta sem što su ovi u GG ispali pametniji.
 
Ni ja ne razumem koja poenta se želi postići tvrdnjom da se ulazi u nekakav rizik, toliko je obaveza koje je investitor preuzeo već overom predugovora kod notara i penala koje bi platio ako ih ne ispuni da je iluzorno pričati o riziku.

Ne razumem ni potrebu da osoba koja je kupila stan u drugom (gle čuda, "konkurentskom") kompleksu piše silne postove na temi o GG i to uglavnom u blago do izraženo negativnom a nekad i prezrivom tonu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575622#p575622:124fmncg je napisao(la):
BBB » Sub Okt 20, 2018 12:10 am[/url]":124fmncg]Pa to finansira RZB i zato daju a ovi su se odlučili da nema popusta u ranoj fazi ne bi li uzeli više novca, da li možeš da shvatiš poentu ili misliš da Eurobanka ulaže ogroman novac da bi pukla u poslu. Jedan od razloga zbog kog sam hteo da odustanem je to što su hteli baš taj extraprofit i onemogućili da ih keš kupci ucenjuju nego mi objasni razliku u riziku između ova dva projekta sem što su ovi u GG ispali pametniji.
Ti opet pricu hoces da prevedes na teren rekla - kazala.
Mene uopste ne zanima finasiranje investitora, koje su pare, cije su pare. Mene uopste ne zanima da li se neka banka na neki nacin ukljucila u posao radi zarade. Pojma nemam na koji nacin se ukljucila, kolikog profita i sl. I banke gube mnogo novca i pucaju u mnogo projekata, to nije novost, to je njihov rizik.

Ja samo kao kupac znam sta je projektno finasiranje i sta je sigurnost za mene. Nije primer samo Rajfajzen, imas gomilu projekata, dosta radi Unikredit, Erste. Svi oni za svoje projekte od nule daju kredit za kupce i zavrsavaju posao. Njihov kapital koji su dali za naselje kosta i ako su oni sigurni u svoj projekat ne postoji nijedan razlog da odmah udju u kredite, osvajaju kupce i vrlo brzo vrate ulozen novac.
Ne znam koja je tacna uloga Eurobanke u vasem projektu ali znam da ona nece da ulazi u kredite jer je ocigledno to i za nju samu dodatni rizik. Pa zasto onda ne bi usla u to i zgrnula brdo klijenata, cak i da je ostala sama ako veruje u projekat u koji ulaze novac?

Opet ti kazem, poreklo kapitala mene kao kupca uopste ne zanima, neka uloga banke u tim transferima ili ulaganjima me ne zanima, mene samo zanima kako ona trzisno dokazuje da veruje u svoj projekat, a u ovom slucaju pokazuje da uopste ne veruje jer kao i druge ceka zakonski minimum da krene sa odobravanjem kredita.

Sto se tice komentarisanja, pa cemu sluze forumi nego za polemike.
Ne branim ja ni GDS, kao sto si primetio za svaku sitnicu cu im piti krv, ja samo branim svoj novac kao kupac. A ako vec neko nesto poredi u komentaru, naravno da mogu da se ukljucim sa onim sto mislim kao i svako drugi odavde.
Mi nismo ovde da gledamo samo postove investitora i da im se divimo. Reklama po netu za sve ima koliko hoces.
 
banke gube mnogo novca i pucaju u mnogo projekata, to nije novost, to je njihov rizik.

Kako si ti zaštićen kada tvojoj banci recimo pukne ovaj projekat kao što gore kažeš i na 30% je izgradnje a ti si dao učešće 20% i još recimo 12x500€ rata, ko je u goroj poziciji ti ili ja.
 
Aaaaaa tebi je najvažnija VERA u projekat, to te je privuklo Kapijama jer RZB veruje a EFG ne veruje u svoj projekat. Sada sam se baš prepao, kako te ranije nisam upoznao.
 
Ljudi šta vam je oko čega se raspravljate.
Naravno da državni GDS može da garantuje bankama pa da se odobre krediti u samom startu. Što se tiče svih privatnih investitora, za skoro sve važi to o 80%. Ime izuzetaka koji su očigledno napravili bolje dogovore sa bankama. Ali opet, u banci me nisu mi pitali koji je projekat, počeli su priču sa tih 80%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Zanemarimo u ovom trnutku cinjenicu da je naravno drzavni projekat sigurniji, kada se uzme u obzir kako napreduju radovi u Gornjem gradu i da do sada nije bilo nikakvih odstupanja od projekta (govorim za svoj stan u lameli 3, ne verujem da ce biti problema ni u drugim lamelama), suvisna je rasprava da li je bolji peivatni investitor ili drzavni- oba projekta idu kako treba. To nije bila ni poenta mog poredjenja sa ZK.

Sa druge strane, na sta se zapravo odnosio moj komentar, bez namere da ulazim da li je neko upoznat sa postupajjem banaka i katastrom, jeste da na toj relaciji nemali broj puta dodje do problema - bas iz tog razloga sto prodavac zuri da zakljuci ugovor i uzme pare, a naknadno se pravno “peglaju” neke stvari. Pogotovo sa novim zakonom o upisu u katastar, gde u katastru jos sistem nije “upodobljen” novom zakonu, kao i zbog toga sto svaka sluzba katastra nepokretnosti nazalost samovoljno odstupa od odredjenih pravila . Ne daj boze nikome da mora da se upetlja u to.

I konacno, neosnovan je komentar da to sto je firma sa Kipra automatski znaci da je u pitanju prevara, kao i da niko ko je kupio stan ne zna o cemu se to radi, odnosno da je bez prethodnog istrazivanja utvrdio ko je zapravo investitor. Licno sam preko prijatelja utvrdio navedeno, kao i projekte koje su prethodno radili (sta vise znam i ljude koji su od njih kupili stanove i nigde nije bilo problema). Upoznao sam igrom slucaja i investitora i prema mojim saznanjima ovde nema razloga za brigu (na kraju ova prica bi bila relevantna na pocetku projekta, ne sad kada se privodi kraju i kad se sve jasno vidi iz dinamike i nacina izgradnje). Naravno, sve uvek moze da propadne (pucali su i drzavni i privatni) pa sto se tice garancija te vrste, suvisno je o tome dalje polemisati.

Nema ljutnje, jeste forum i smisljen za raspravu, ali dajte da se drzimo teme koliko god je to moguce :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da nema nikakve ljutnje, raspravu o povoljnosti kupovine i kredita su zapoceli kupci u Gornjem gradu poredeci kako je bolje nego u ZK.
Naravno da su to potpune besmislice. Ti si bas pomenuo kako se mora uzeti veliki kredit u ZK sto je potpuna neistina. GDS je jedan od retkih invetitora koji projektovanu povrsinu odmah umanjuje za 3% kako bi aneksi bili u zoni minimalnog odstupanja.

GDS je ubedljivo pravno najsigurniji investitor zato sto je drzavna firma i ima zaledjinu kakvu niko drugi ne moze da ima. Njegovi ugovori su bez ikakvih dodataka, zackoljica, jedni od retkih koji smanjuju projektovanu povrsinu da ljudi ne uzimaju velike kredite. Sve je sa dozvolama, svi papiri su uredni, naselja koja GDS gradi uvek dobiju kompletnu infrastrukturu vezanu za taj projekat. To je mesto gde bez advokata i laik moze slobodno da ode i kupi stan.
U tom smislu sam hteo da pokazem da je bilo kakva rasprava po tom pitanju i poredjenje sa GDS-om besmislena. Skoro niko na trzistu takvu vrstu sigurnosti i transparentnosti ne moze da ponudi jer svaki investitor hoce malo da ugrabi i na nekim sitnicama poput 3%, odricanje od zajednickih delova zgrade i sl. To je i razlog zasto banke olako ulaze sa kreditima u te projekte.

Naravno, predmet rasprave uvek moze da bude sam projekat, cena, uradjeni radovi, poredjenje lokacija prema drugima, struktura objekata i sl. Ali porediti pravni deo kupovine stana kod GDS-a i bilo kog drugog je besmislena.
 
Besmisleno je porediti ZK i GG u pogledu kvaliteta projekta i lokacije.
O ostalom se može polemisati, ali ovde ste otišli van teme.
 
Vrh